• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Dobra prace. O ty MSi se vedou debaty na pct, kaskada je opravdu neobvykle horka na bezny standard gpu, nicmene ze sve mikroelektronicke praxe musim upozornit, ze jestli maji mosfety 70 nebo 95 st. je uplne jedno, pokud s tim pocita navrh kaskady. Teplota prechodu (nikoliv pouzdra) obycejnych mosfetu muze byt za provozu az 150st, obvykle charakteristiky se udavaji pro 125st.
    RUM
    RUM --- ---
    takže z toho vyplývá, že MSI vracím anebo kdo by měl zájem, tomu ji prodám za nákupku 9450kč v Praze. Je k ní 3 roky záruka

    RUM
    RUM --- ---
    mám doma gtx970 od MSI i GB. Stručný porovnání:

    MSI:
    + naprosto neslyšná i v zátěži
    + pasivní režim (musíte mít ale dobrou airflow ve skříni)
    + karta je kratší
    - nejhorší chlazení VRM ze všech výrobců (asi není moc OK mít ve hře kolem 95°C na napájení bez OC)

    Gigabyte:
    + Na stejný OC jako u MSI se dostanu bez přídavné voltáže
    + Lepší teploty na jádře (max. 63°C po OC)
    + Podle recenzí klidně o 20°C a víc menší teploty na VRM, takže bezpečnější pro dlouhodobý OC
    + backplate
    - je maličko víc slyšet v zátěži než MSI
    - cívky pískají o něco víc než u MSI, ale furt v normě si myslím

    a tady výsledek po hraní BF3 bez vsyncu:


    Valley po 30min:
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: ololol ten zaver, tezka parodie na fanAticke vylevy v predchozi recenzi :))
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Zlatá hvězda
    MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu
    http://pctuning.tyden.cz/...ty/31016-msi-geforce-gtx-970-gaming-a-novy-twin-frozr-5-v-testu?start=20
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: takže 250w max? To by šlo :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Tak horsi nez Titan imho nebude, ale to je jen moje spekulace.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: to je mi jasný, spíš se bavim o tom, jestli to nebude výrazně horší
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: lepsi uz to nebude
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: ach zo. Otázka zní, jak to bude u 980TI se spotřebou.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: 980ka nejde jednoduse odemknout na verzi Ti, nema nevyuzite bloky, jak byva zvykem. Takze jestli chystaji 980Ti, mel by to byt novy velky cip a mohlo by to byt monstrum.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: éééé, mám za sebou náročnej den a nějak nepobírám, co se mi snažíš říct. Můžeš to zkusit znova jako s malým dítětem pls? :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Mne taky, protoze 980ka udajne neni neuplny/osekany cip. Cili by to znamenalo bud vetsi takty, nebo vetsi cip.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: to mě vcelku zajímá ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    brace yourselves, 980Ti is coming

    MSI nevydá GTX 980 ve verzi Lightning, očekává totiž výkonnější grafiku od NVIDIA
    http://pctuning.tyden.cz/...da-gtx-980-ve-verzi-lightning-ocekava-totiz-vykonnejsi-grafiku-od-nvidia
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: jj, vsync jsem vypínal. "Projdi si i detaily daneho napajeciho schematu" - tomuhle nerozumim :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: No, spis bych vyhodil ten PowerDVD :) Ale vazne, tohle neni ten problem. Ted prijde na radu manipulace s napajenim. Ujisti se, ze ve woknech resp. v manazeru spotreby daneho notebooku mas vypnute jakekoliv setrici funkce, vsechno na maximalni vykon. Projdi si i detaily daneho napajeciho schematu, pokud nevis kde to je, zeptej se. Taky si zkontroluj, ze mas posledni drivery pro platformu notebooku od vyrobce.
    Jinak koukam ze mas wokna osmicky, to muze s notebookem delat taky pekny psi kusy, osmicky uz maji jine casovani vnitrnich udalosti zejmena v rezimech snizene spotreby.
    BTW zkousels to bez vsync?
    RUM
    RUM --- ---
    nedoporučuju gtx970 od MSI a ASUS, pokud nemáte hodně dobrej průvan v case jinak se pasivní chlazení moc nekoná. mám nastavenou vlastní křívku chlazení v afterburneru, protože nechci mít v idle 60°C a neustále se roztáčející a zase vypínající se fany na grafice (60°C je hranice mezi pasivním a aktivním chlazením) pokud dáte otáčky v idle na 40%, tak to není absolutně slyšet a teploty hned spadnou klidně až pod 30°C a v zátěži v OC 1500/8000 Mhz je absolutní maximum 69°C, podle toho jak moc otáček nastavíte větrákům. já tam mám pro 70°C nastaveno asi 70% na otáčky

    od gtx560-448 jsem doslova zdvojnásobil FPS. v BF3 jsem míval na ULTRA všechno kolem 50 FPS a teď mám kolem 120 FPS. je to fakt nářez
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: vyzkoušeno, nic..
    zkusil jsem odebrat drivery a nainstalovat nějaký starší, taky nic.
    co když smažu všechen tadyted balast od nvidie (je to k něčemu?) a pak to zkusím znovu reinstall?

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: v ovladacich v 3d nastaveni zapni "preferovat maximalni vykon", nejak kolisaji rezimy spotreby. mrkni jestli se to nejak zmeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam