• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    RUM
    RUM --- ---
    TURBO: zkus googlit "gtx970 FLIR".... na guru3D je toho nejvíc
    TURBO
    TURBO --- ---
    RUM: můžeš prosím hodit nějaký zdroj ohledně těch vyšších teplot napájecí kaskády u 970? Nejsem schopnej to vygooglit, díky.
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    RUM: to ale vypadá, že žádná 970ka není v pohodě :)
    RUM
    RUM --- ---
    OLTSKUL: je to podobné. chladiče dávají obvykle stejné na 970 i 980. pouze upraví heatsink. u 970tek dost topí napájecí kaskáda a nejhůř je na tom MSI a hned v závěsu ASUS. u 980tek je na tom ASUS nejhůř a MSI naopak nejlépe i v porovnání s jinými značkami. čím nižší teploty tím lépe s dlouhodobějšího hlediska. 980tky jsou sice předražený, ale pokud člověk přehlídne vlastní úpravy různých výrobců, tak je to mnohem kompletnější návrh, kde se nešetřilo na každým dolaru. u 970tek se stále nevyjasnil ten problém s většinou nevyužitou celou kapacitou VRAM ve hrách v porovnání s 980. potom 970tkám hodně často více či méně pískají/bzučí cívky podle toho, jak chytneš kus.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    RUM:
    RUM:

    a myslis, ze tohle plati i pro 980?
    RUM
    RUM --- ---
    MCKIDNEY: MSI možná není záruka kvality, ale dneska není záruka kvality žádná značka... je to spotřebka tak na 2 max. 3 roky a když už mám vybrat kterou kartu se 3letou zárukou vzít, tak vemu tu s nejlepším OC a vzároveň nejtišším chlazením... ale ať si každý kupuje co chce :-)
    RUM
    RUM --- ---
    gainward? ani náhodou.... moje srhnutí u gtx970:

    gigabyte - pouze první revize (dnes už tam zmrdi cpou levnější Hynix paměti) a pouze, pokud ti nevadí hlučnější chod. nejnižší teploty i na VRM
    ASUS - nikdo o nich moc nepíše, ale na CZC mají už nejvyšší reklamovatelnost. výrobcem omezená možnost taktování. papírově lepší napájení než MSI, ale to je tak vše. tichý chod stejně jako MSI.
    MSI - nejlepší kompromis. naprosto tichý chod. skvělé OC. blbá pověst značky, ale 3 roky záruky to jistí
    evga - jedině "Super Super Clocked" verzi, kterou vydali před pár dny, kde se snažili napravit chybu z totálně zpraseného původního návrhu chladiče (3 heatpipe, ale jedna nevyužitá a rozřízlá na konci, mizerné teploty, hlučné), ale hlučnost bude podle mě úplně stejná - vysoká. evga bych doporučil jedině pokud nevyžadujete tichou kartu a vzároveň chcete mít dlouhou záruku. 2 roky jsou od prodejce, +1 rok po registraci, +2 roky za poplatek, +7 let za další poplatek. klidně můžete mít na tu grafiku záruku 10 let za docela rozumný peníze, ale na co? :D
    gainward - wtf? nedoporučuju. hlučné a neefektivní chlazení. nikdo jí nekupuje. víc detailů neznám

    jiné značky bych zavrhnul okamžitě. Galax dělá třeba moc pěkné grafiky, ikdyž opět s hlučným chlazením, ale ty u nás nejsou k sehnání.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIRUS31: Promin, Phantom je chlazeni od Gainward 970 Golden Sample
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    MCKIDNEY: Phantom chlazeni je co? Nevyznam se v tom uplne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIRUS31: Mac Pro jsou stavěné obdobně jak Workstation pro dell (ne desktop).
    Jsem si celkem jist, že rozdíl v chlazení Phantom tam nepoznáš.
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    MCKIDNEY: v masine mam jeste jednu kartu ATI Radeon HD 2600 XT 256 MB, cili single DVI neva. Budu to instalovat do Mac Pro, coz asi neni normalni PC, case je komplet z hliniku, dobre odvetranej (kazda ram ma pasivni chlazeni, musi to tam proudit), urcite znas.

    Mam case hned vedle sebe na stole a zatim snad nikdy nehucel, coz mi vyhovuje, takze bych to tak rad mel i nadale :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIRUS31: ASUS/EVGA/GAINWARD GS za mě. MSI dříve hořelo a EVGA má asi nejdelší pozitivní historii (Už od dob 6X00)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIRUS31: Nárazové špičky je neúplná informace - dříve se používali 3 profily: 2D, 3D a Full Performance. Dnes je to naštěstí dynamické. Dnes už platí, že 2D neexistuje a tak je GPU je vždy používano.

    Nicméně zpět k mému post - jde především na co se cítíš, Asus je dobrý pro člověka, který o svém PC moc neví - má robustní chlazení a dlouhodobě dobré zkušenosti v tomhle směru.
    Gainward je druhá strana mince - moje PC je postaveno na co nejnižší teplotu vzduchu in-case a nízký hluk.
    Tam kde ostatní grafiky už hučí na plný výkon mám stále znatelně nižší hluk.
    Pokud ale máš normální PC, ten rozdíl je k ničemu.

    A pro ostatní je tu celá škála výrobců od ASUS přes EVGA až po ZOTAC :P
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    VIRUS31: cimz chci rict, ze mi jde spis o to, ktera z tech znacek je duveryhodna/spolehliva/proverena.. Acer a IBM taky delavaly notebooky a jak vypadaly :-)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    MCKIDNEY: Jeste mozna dodam informaci, ze to nemam na hrani her, jako spis na posileni systemu 22 gb ram/2x 2.8 quad xeon/SSD pro renderovani 3Dcka a prace v softwaru, kterej gpu vyuziva. Cili pujde spis narazove vykonostni spicky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VIRUS31: Gainward dělá lépe škálovatelné chlazení, ale pouze single DVI. Asus dělá nejvíce blbuvzdorné GPU.
    Zbytek je prakticky jenom preference uživatele.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Tvůj laický pohled překoná schopnost číst ostatních :(
    Je to smutné, že se tu zaobíráme uživateli pctuning fóra :)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Planuju do masiny porizovat GTX 970. Je nejakej rozdil ve znackach? EVGA, MSI, Gainward, .. ??
    RUM
    RUM --- ---
    HNIZDO: nj jenže právě uživatel "tielka" si plete jablka s hruškama nebo spíš Mhz za MB

    se podívej na ty jeho screenshoty http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?p=8725807#p8725807

    každopádně psal jsem tomu slovákovi a prej i posledním patchem AC:U jde donutit grafiku, aby využívala 3900MB a víc, pokud se zapne MSAA 8x
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: nema. na PCT
    PCTuning • Zobrazit téma - GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=213006&start=2320
    je jasne videt, ze ma vliv jak verze ovladace, tak patch treba AC:U.
    Opakuju, az se to projevi vsude, je to problem. Zatim neni jasne, jestli se vubec jedna o problem karty, nebo hry.
    Takze klid, bramborovej salat, cukrovi, a pockat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam