• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA SMP na Pascalech už dosahuje 20% výkonnostního nárůstu | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/nvidia-smp-na-pascalech-uz-dosahuje-20-vykonnostniho-narustu/43012
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    DUBAS_: tak jsem vcera vyzkousel novej ge experience a je tam velkej skok je to sviznejsi rychlejc se to nacita ale nez jsemnasel kde se zapina shadowplay tak mi to chvilku dalo :)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    GeForce Experience Your Gateway to Great PC Gaming | GeForce
    http://www.geforce.com/geforce-experience
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO: Zcela s Obrem souhlasim, cisla JPR jsou uplne nesmyslna.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    PCIe 4.0 will make auxiliary power cables for GPUs obsolete - TechSpot
    http://www.techspot.com/news/66048-pcie-40-make-auxiliary-power-cables-gpus-obsolete.html
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MCKIDNEY: no tak tohle vypadá na úplně standardní řešení a počítám, že to bude taky hučet jak vysavač
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    já měl na předposlední kartě óbr pasiv a 12cm větrák a byla to lahoda. jenom v tom setu byly debilní pasivy na paměti (neseděly) a tak mi trochu zatápěly (nechal jsem tam původní)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale jak jsem resil s Hnizdem, myslim si ze to nicemu nepomuze.
    Pokud nekdo chce tichnou karty tak jedine ty nove sady s Corsair vodnikem
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PRAASHEK: http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=986&lang=en
    Misto Phantom se rozhodli zvetsit prumer a velikost lopatek.

    Zatim cekam na test doma, nebo akusticky test od duveryhodneho zdroje.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MCKIDNEY: a kterej gainward máte na mysli, paní mullerová? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PRAASHEK: Ne, nejbliz je tomu novy chladic od Gainward.
    Neni k tomu moc duvod
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    už se dělá nějaká karta v defaultu s 12cm větrákem?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja uz musim jit, podle me se hademe porad kvuli tomu jak jsem napsal jednu vetu a jedeme v tunnel vision.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Ja myslim ze je to presne naopak a cim dal vice se rozchazime.
    Porad mluvis o tom jak je na tom vzduchove chlazeni +- stejne a ted chce rozebirat rychlost jakou klesa.
    Celou dobu povidam o tom, ze klesa pomaleji nez je chyba mereni a je to tey prakticky zanedbatelne.

    Prvni vyrobce kdo se dostane s TDP pod urcitou hodnotu, vyhraje obrovsky podil na trhu.
    Prvni kandidat po dlouhe dobe je GTX 1060
    Ze stejneho duvodu AMD lhalo o RX480 TDP

    PS: Disk je uz par let SSD, CPU se 70W uchladis s mene jak 15dB a 20dB pokud se nechces snazit. Zdroje jsme resili nedavno a dostanes se na rozumnou hodnotu levne.
    Zkus se dostat na 30dB s GPU, zjistis ze musis koupit prilis silne GPU na to co chces a chytre poladit v Afterburneru a dostanes se tam. Platis hodne extra.
    Vysledek pak se slusnou skrini bude ~ na urovni nejhlasitejsiho komponentu + 15%
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Aha, zda se nekam konvergujeme. Tedy spotreba karet se snizuje, ale hlucnost uz neklesa signifikantne. Otazka - je potreba jeste klesat, kdyz uz snizeni hluku gpu neprinese snizeni hluku cele sestavy?
    Sestava = sestava chlazena aktivne vzduchem, kvalitni case a ventilatory, alespon jeden pevny disk, aktivni chlazeni CPU s tdp do 70W.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zajed k nam na hajovnu na grilovani a pustime si tam vecer 1080 :D
    Me je to osobne jedno, protoze slysim vlastni dech (Astma), ale jsou lidi co jim 35dB vadi a je to naprosto legitimni pozadavek
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A rikat ze to neni problem je pokrytecke, protoze vis ze situace byla lepsi.
    Leda ze bys mel uz demenci a zapomnel to.

    No nic, kdyz si vetsina lidi mysli ze potrebujes 600W zdroj na levne herni PC, tak ti to nevadi.
    Tedka, kdyz si vetsina lidi mysli ze je to tiche a hned to je to argument ze mas pravdu :D

    Jinak 40dB je nejnizsi povoleny Ambient v zalidnene oblasti.
    To ze ambient mimo rusne mesto je ve skutecnosti 30dB to uz te asi nezajima :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam