• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    HNIZDO: ok to si mě uklidnil ;) zkusím teda další verzi ovladačů až vyjde jestli to opraví, jinak zůstanu zatím u téhle když to funguje.. dík
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    UNCLE_JIMBO: jestli to vyresil driver, tak je dost nepravdepodobne ze je to hw chyba. nove ovladace potrebujes prakticky jen pokud maji zasadni optimalizace pro nove hry.
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    začala mi z ničeho nic nějak zlobit grafika (GTX 1070 v notebooku) - ovladače jsem dával nový v sobotu 9.3., ale zlobit to začalo až včera..ve všech hrách když pohnu tak textury problikávají černě jako stroboskop.. zkoušel jsem nějakej benchmark a to šlo normálně, diagnostika taky žádný chyby, pak jsem přepnul v nastavení hry na directx 11 a přestalo to.. tak jsem zkusil nějakou starší (prosinec) verzi ovladačů a funguje zas všechno normálně i s directx 12..
    tak nevím, jsem v tom úplná lama, může to být HW problém, nebo je to softwarem?
    nevím jak moc je důležitý mít nejnovější ovladače, ale teď to funguje no
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MSI GeForce GTX 1660 pictured, features 1408 CUDA cores, GDDR5 confirmed - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/msi-geforce-gtx-1660-pictured-features-1408-cuda-cores-gddr5-confirmed
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    https://www.cnews.cz/trzni-podily-vyrobcu-gpu-samostatne-graficke-karty-q4-2018-jon-peddie-research

    Podle Jon Peddie Researh v čtvrtém kvartálu podíl samostatných grafických karet Nvidia GeForce pro desktop stoupl ze 74,3 % v Q3 2018 na 81,2 % ke konci roku. AMD ztratilo několik procentních bodů a je z 25,7 % na 18,8 %. Před rokem (v Q4 2017) přitom Radeony měly 33,7 % a GeForce 66,3 %. Zde jsou jinak už čísla v rámci možností průzkumu přesná. AMD je tedy skoro na nejnižší úrovni za posledních několik let a ztratilo většinu podílu, získaného od Q2 2015 – tehdy firma byla na pomyslném dně s tržním podílem v samostatných grafikách jen 18 %.

    Ja bych jen doplnil, ze tato cisla se tykaji podilu na trhu dle PRODEJU za dane obdobi. Coz je zlvaste pikantni, pokud si pripomeneme fudy ohledne spatnych prodeju nvidie.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: njn
    jsem koukal na testy a v porovnání s tím co mám ted(1080) si polepším o 40fps v minimu. Což mi znamena, že třeba v Anthemu sem ted na High v minimu na 36fps, tak potom budu na 76fps a to už je sakra rozdíl :D
    BFV(stejný engine jako Anthem) a ostatní hry nejsou tak náročné a nebo jsou lépe optimalizované, než Anthem. Tak mám aktuálně kolem 70fps na minimum. Tam si pak k těm 120 i skočím :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: nejakou vyraznou zmenu ceny necekam. konkurence neni. ostatni faktory byly brany v uvahu predem.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: ok dík. Tak si v létě udělám radost a koupím 2080Ti. Uvidíme zdali za ni vypláznu 32k a nebo mín :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: asi nejpravdepodobnejsi scenar co nas ceka je dieshrink turingu na 7nm. pokud hypoteticky k tomu dojde, dle vysledku RVII nelze ocekavat vetsi narust nez 30%. Zatim nejsou nikde zadne naznaky, ze se dieshrink pripravuje. Tneto rok bych ho vyloucil.
    AMD nic vykonejsiho nez RVII nepripravuje (pro tento a pristi rok), eventualni navi bude vykonove pod nim.

    Pokud si mam zaspekulovat, nove (7nm) produkty neprijdou nijak brzo. Nvidii nic nehoni.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: O tom jsem nepochyboval. Spíše jsem si říkal, zdalí němáš nějaké info o tom, jestli se nechystá něco místo 2080Ti co by bylo výkonější a třeba mělo potenciál udržet minimum při tom rozlišení(3440x1440) na těch 120Fps.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: peknej. obecne, pokud chces mit tyhle fps, 2080Ti te nemine i na high.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: Pořídil jsem ted v prosinci k vánocům tohle Monitor a ted k tomu v létě zvažuji koupit grafiku. A nejsem si jist, zdali jít do 2080Ti a nebo počkat zase na podzim/zima jestli nebudou nové grafiky.

    Nepotřebuji mít hry na Ultra, ale High se mi líbí a rád bych, aby se mi FPS, držela kolem těch 110 v průměru(monitor má 120Hz) a minimum bylo někde kolem 90Fps.

    Co si o tom myslíš?
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Grafika nainstalovana a sel jsem v Apex Legends z 1280x720 vsechno na low a sem tam to slo na 60FPS na fullhd a vsechno na high krom AA a Ambient Oclusion a vyjimecne to jde pod 60FPS
    A rovnez jsem zjistil, ze muj skill ve hre stoji furt za hovno, ale to snad pujde :)
    RAPTORCZ
    RAPTORCZ --- ---
    S pribyvajicim vekem, rostouci rodinou a malo casem na hrani clovek ozeli high end GFX a pripusti, ze hru si jde uzit i na nizsi rozliseni, pokud za to stoji :-)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    HNIZDO: neco na ultra jsem hral naposled pred peti lety mozna :)
    tyhle potreby proste nemam
    akorat ted jak vysel Apex Legend coz me chytlo, tak mi to jede spatne i na nizke detaily, takze aspon tam ocekavam zlepseni
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ZELGARIS: nejhorsi co te muze potkat je ze si u nekterych her snizis textury z ultra na high/medium. texture streaming to jisti. na tehle karte stejne nejde cekat vsechno na ultra
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: u me nic vic nez 1920x1080 nehrozi
    CICIN
    CICIN --- ---
    ZELGARIS: Radost ti určitě udělá, ale pokud budeš chtít přejít do vyšších rozlišení, budeš muset hledat znovu:)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: no je to jenom 3gb ale i ta stoji furt pres 5K a porad je to oproti te 660 zlepseni
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: nasel jsem typka. fo mi zítra hodi tu 1060 za trojku, jeste v zaruce
    tak snad to trochu pomuze
    CICIN
    CICIN --- ---
    CICIN: Viděl jsem ji na bazoši teď kolem 2500, 1060 6gb která by byla taky zajímává volba se pohybuje kolem 4tisíc bazarove se zárukou, tu 970 už v dnešní době většinou nemají
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam