• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Pravdepodobne ne. Enterprise mozna nejake dostane. Navic pokud to necpes do clusteru, tak to za to nestoji. Bloky uz jsou na FE.

    LSDMASACRE: Mrkni na iPhone s rpedinstalovanym fortnite :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KORAL: Nebude, bohužel :(, musíš jedině přes výrobce napřímo https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce/ ale dostupnost bude mizivá, jsou to jednotky kusů co se tu objeví.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Netusite, zdali bude nekde v prodeji 3080 s referencnim chladicem od NVidia primo?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Asi nejlepsi karta 3080 bude Asus TUF

    Asus TUF Gaming RTX 3080 OC Review, Thermals, Overclocking & Gaming Benchmarks
    https://www.youtube.com/watch?v=5fOpaPPCUDA&feature=youtu.be


    ASUS TUF Gaming RTX 3080 OC - Shunt Modding (unlock Power Target!) and First Look
    https://www.youtube.com/watch?v=kEnkUFNi9A4&list=PL4AD5AD84B2E206BA&index=3&t=0s
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA SLI Support Transitioning to Native Game Integrations - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/press-release/nvidia-sli-support-transitioning-to-native-game-integrations
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LSDMASACRE: je to jako vždycky. já jsem svojí 2080Ti sehnal pod pultem 14 dní po zahájení prodejů. A to byla karta za 34k. 2080ky nebyly pořádně k sehnání dva měsíce.
    PS5 byla dneska vyprodaná do půl hodiny, kdo nestih tak únor.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ELECTRICKOTA: jo 3x Gainward a 2x Palit. takže prakticky to samý... Čekám na Asus nebo MSI. Snad se to do měsíce ustálí...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LSDMASACRE: Husty, v alze jsem je teda ani nezaznamenal k objednání, natož k odběru.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    Jsem nečekal až takovou nedostupnost. 5 karet na alze a čau? :D prej 250 ks týdně říkal Staněk. Takže 245 kusů rozebráno ve skladu. FE verze byla pro ČR prý jen jedna. :))
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: jsem si myslel ze to zaplni ten gap kolem 25-30k co tam NV vytvorila. Ale nymyslim si ze 8-10gb bude v nasledujících 3letech v necem limitní.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA 'teases' GeForce RTX 3080 with 20GB memory - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-teases-geforce-rtx-3080-with-20gb-memory
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    TUHO: Tak za dob renderingu kdyz jsem se tim zivil tak svatej gral byl AMD dvousocketova platforma se dvema Opterony kazdej po dvou jadrech, Nakonec jsem vlastnil jen Opteron 920, ale na vode pretocenej mi vydrzel az ke core 2 architekture :) Kazdopadne pointa je, ze rendering se krásne skáluje na více jader, procesoru i farem, protoze je to proste brute force vypocet s minimem optimalizaci.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    TUHO: V případě Adobe to rozhodně neni problém HW :))

    Kdybych měl komp jenom na práci, protože hry taky hraju, tak bych asi Ryzen řešil víc. Ale renderuju přes GPU a CPU v podstatě "jenom" počítá fyziku a simulace, kterejch moc nedělám.
    TUHO
    TUHO --- ---
    FRK_R23: nj, ja mel celej profesni zivot taky intel, ale ryzen do toho hodil vidle :) kazdopadne ja to docela vytezim pri renderingu a tam naklada intelu slusne. 3d grafici v mym okoli na nej prechazej celkem casto a ten boost vykonu si teda nemuzou vynachvalit.
    ale chapu, ze ve hrach a obtizneji multithreadingovejch aplikacich to muze vypadat jinak. v podstate jedina aplikace, kdy ryzen tesim na max je rendering ve vrayi. jinak dost casto brecim (after fx, particlove a dynamicke simulace) nad tim, ze vsechny jadra jedou treba na 30 procent...
    ale nejaem moc schopnej posoudit, do jaky miry je to problem amd, problem softu nebo problem celkove toho jednotlivyho tasku (obtizny rozdeleni do jednotlivych vypocetnich vlaken)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HNIZDO: Indeed I am :))

    No já mám taky intel a to pro mě hraní ani nebyl primární účel. Primární u mě byla práce a stejně (ačkoli má ryzen v blenderu dost zajímavý výsledky) jsem si teda vybral vyzkoušenej intel (i9-9700K) :)

    Co se mě týká, tak intel+nvidia je ta cesta :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    FRK_R23: you must be new here :) ale vazne, tvrdim se ryzeny se na hry nehodi a i levny intel je lepsi nez levne AMD. Natoz cpu vhodna pro tyto nove GPU. Dokonce se nejedna pouze o ten slavny vykon na jadro, je to dano architekturou.
    Neni vylouceno ze ryzen treti generace hlavni problemy chipletoveho reseni odstrani, ale zatim pro to nic nesvedci.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HNIZDO: Co přesně celou dobu o AMD tvrdíš? Jsem to asi nestih .)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: ano, ted se ukazalo dost bolestne co celou dobu tvrdim.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jo taky jsem teď řešil jestli má smysl přejít na AMD, a strašně paradoxně mi vyšel Intel levnější a herně vykonejsi
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: :-D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: ale prosim, jak si racte prat: RAYTRACING PYCO
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Potrebujeme hry s narocnejsi grafikou. Jinak mi ted nedava upgrade z TI uplne smysl, kdyz mam monitor 43" 4k 60fps.

    Ale myslim, ze to prijde. Vzhledem k prichazejici nove generaci konzoli.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam