• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Ja bych tomu pomohl vetrakem. Aby se Ti nehonil ve skrini teply vzduch dokola.

    Zaroven priznavam, ze tomu nerozumim a heat management mi funguje dobre jen proto, ze jsem udelal vsechno tak, jak mi poradili na Gamers Nexus :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já mám case položený, tak udělám díry dole, aby vzduch šel ke grafice přímo.
    je lepší nucený odtah, nebo stačí výstup dírou ven?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: to nedám do nábytku, ale jinak to máš pěkný.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: 3090: Mam dobrou skrin a vepredu se mi line prevaluji 3x 14cm.

    Phanteks P500A Airflow Case Review: Thermals, Build Quality vs. TD500, O11 Dynamic, P400A
    https://www.youtube.com/watch?v=G835LGHpeoI


    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    U grafiky jsem již asi 5let na tri-fan se stopem v idle, nic jiného bych už nikdy nechtěl(teda voda je nejlepší ale nebaví se mi s tím zabývat).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    a nebo obráceně, kolik větráků máte ve skříni s RTX 3080? já mám 2x pomalé 12cm a to fakt nestačí
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dělal jste někdo undervolt RTX 3080?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    To je HODNE spatny :-D

    PlayStation 5 vs. $500 PC with 4-Year-Old Hardware: 120FPS Mode Benchmarks & Graphics Quality
    http://www.youtube.com/watch?v=HCvE4JGJujk
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Ok, do patku se k tomu stejne nedokopu. Akorat jsem v Pisku a nechce se mi do Praglu. Muzes si bud pro ni udelat vylet jestli se Ti chce, nebo ji muzu zkusit nejak brutalne zamotat do neceho a poslat Ti ji zasilkovnou. Akorat teda fakt doufam, ze neprijde na dva kusy, moc se mi to posilani nelibi :-/
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: podle recenzí v si v klidu vypne větrák a je zticha, což zní skvěle, recenze o ní píšou jako o tiché, tak nevím, akorát je trochu delší než ta, co teď mám, zjistím večer nebo zítra ráno, jestli se mi vleze a jestli mám správné napájecí konektory a dám kdyžtak vědět.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ale zase... utahla Crysis a to bylo tenkret pro me hlavni :-)

    Nejaci zoufalci tenkrat tvrdili, ze Crysis je optimalizovana na dobrou hratelnost s 30fps (nesmysl, samozrejme). A ja se tem bludum jen smal, pri ~60fps :-)

    Good times :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: EVGA GeForce RTX 2080 Ti XC GAMING. Mrkni na recence, mne to prislo v pohode i pod zatezi. Ale ja fakt nejsem meritko, ja pocitac vnimam jako neco, co v mem pripade zere ~500W a zaroven musi drzet nizke teploty. A tak to logicky muze byt slyset.

    Navic ta Geforce 295 jak jsem o ni psal nize, to byl teprve hlucnosti pod zatezi masakr... tam uz jsem vahal i ja :-))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: 1) je hlučná i v klidu? jestli ne, tak mi to nevadí. Dál PC bohužel dát nemůžu
    2) tak v tom případě v pohodě, nvidia má navíc funkční drivery i pro mou letitou 760, takže toho se nebojím
    3) co to je přesně za typ?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: 1) Hlucnost - resim delsima kabelama, PC nemam pod stolem, ale dale a bokem.

    2) Flight Simulator 2020, ostatne jako vse, provozuji na 4k a pozaduji 60fps (max meho monitoru).

    Muj monitor je 43" a koukam na nej z blizka - tzn problemy vyrazne vice vyniknou, nez na mensich monitorech.

    Ukazoval jsem tu vsechny urovne DLSS z CP2077, kluci na svych monitorech chvalili i nastaveni, ktere by na velkem monitoru uz mozna chvalili mene (a naopak, ja kdyz si to tu zmensim na polovinu, zadne problemy nevidim).

    Proc o tom pisu? Jestli staci mene nez 4k a jestli nepotrebujes zrovna uroven detailu ultra, tak by 2080Ti mohla stacit. Mnoho nastaveni ma mezi high a ultra pramaly rozdil v kvalite obrazu i na mem monitoru, natoz na monitorech mensich.

    "FS na max" pripadne "CP2077 na max" je proste "kralovska disciplina", tam je potreba se s financema rozmachnout. Co si budeme povidat, nemam tu 3090 uplne ze srandy.

    Diskutovana 2080Ti je predchozi generace, ta to vzdycky bude mit tezsi (treba s drivery) nez soucasna generace. Nicmene od doby co vysla do ~prosince, kdy jsem presel na 3090, to byla fantasticka zalezitost a mame za sebou spoustu zabavy.

    Nemam ale zapotrebi ji nekomu tlacit, az ji dam na FB Marketplace, tak se po ni jen zaprasi. Prodaval jsem pred Vanoci Xbox One X (prechod v obyvaku na XSX) a Nintendo Switch (pro nasi rodinku uplny omyl), vim o cem mluvim :-)

    FS2020, ultra HD, 4k - reci cisel:

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: mám 650W zdroj, ale hluk by mě štval, 95% času sedím u PC a pracuju a mám rád ticho.

    A hlavně mě děsí tvoje recenze, že i 3090 je málo na FlightSim, protože ten bych tam zrovna chtěl hrát. Teďka ho občas pouštím na té svojí nvidia 760 a není to ono (málo VRAM a tak to padá, ostatně je to i pod minimum requirements). Nvidia RTX 2080 je dle MS "ideal spec", tak jsem si říkal, že taková karta by mohla dát třeba aspoň střední úroveň kvality grafiky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Jinak jestli shanis neco do 15k CZK, mam tu 2080TI. Varuji, neni ticha a budes potrebovat zdroj, co ji utahne.

    Porad jsem byl liny dat ji na FB marketplace :-))

    [ LAUNCHER @ nVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry ]
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    CERMI_FOX: vitejte na Zemi. ano vsechno je vyprodane a ne, v nejblizsich dvou trech mesicich nenastane vyznamna zmena.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: V roce 2009 me stala tehdejsi top GeForce 295 (dual chip) lidovych ~10k Kc.

    Dnesni ceny jsou proti tomu mnohem vyse.

    Zas to ale stoji drobne proti tomu, za kolik se tu prodaval HW po revoluci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam