• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Disclaimer: nV 3060 nemam doma a neplanuji, takze nemam jak to overit. Ale viz nize jsem to slysel z mnoha zdroju, nemam duvod tomu neverit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ten limiter je (alespon na nV 3060) extremne specificky na Ethereum. Cokoliv jineho, vcetne vsech jinych crypto nez ETH, to pocita plnou rychlosti.

    NVIDIA RTX 3060 Still Nets $6-7 Per Day When Mining Octopus and Cortex | Hardware Times
    https://www.hardwaretimes.com/...dia-rtx-3060-still-nets-6-7-per-day-when-mining-octopus-and-cortex/

    RTX 3060 TI Mining Overview | Profitability, Hashrates & Overclocking
    http://www.youtube.com/watch?v=orAe_4UVu_A

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jinak 3080 Ti vypada naprosto luxusně, MSRP tipuju 999$ pokud budou frajeři, ale reálně spíš k 12kilům.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: https://www.nicehash.com/blog/post/nvidia-rtx-3060-mining-hashrate vypadá to slibně jestli jim to teda bude fungovat. Mrdáme jen jedna věc, pokud na ty grafice budu chtít pustit nejakej jinej vypocet treba tekutin v 3D programu asi utru taky co? Ad dva jak dlouho bude trvat nez to nekdo prolomí, i za cenu starych driveru?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia omezí výkon v miningu také u GeForce RTX 3080 Ti a RTX 3070 Ti
    https://pctuning.tyden.cz/...3-nvidia-omezi-vykon-v-miningu-take-u-geforce-rtx-3080-ti-a-rtx-3070-ti
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti to feature cryptocurrency mining limiter - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-to-feature-cryptocurrency-mining-limiter
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Horsi, potrebujes kvalitni sklo a to s prohnutym nepomuze.
    Ja mam 2x 32" a ty ted koupis rozumne za 6k (Uz zadne 240W lampy od Dellu za 15k jako driv)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Mam viz nize zahnuty LG 38" 21:9.

    To co napisu je velmi subjektivni a durazne radim, si to pred koupi radeji nekde vyzkouset.

    Zakrivene vs ploche:

    - : Hure se mi na zahnutych ladi vertikalni i horizontalni srovnani fotky, to zakriveni me mate. Stejne tak kdyz kreslim schemata, nikdy si nejsem uplne jisty, jestli se koukam na "prave uhly".

    + : Na zakrivenych se mi libi konzistentejsi barevne podani k oku uzivatele, protoze je vice smirlivy ohledne uhlum k jeho oku (jasne, neplati pro OLED).

    - : Ale zase je to horsi, kdyz pak chces na tom monitoru ukazat neco lidem, kteri stoji nalevo a napravo od tebe. Oni si pak i instinktivne stoupaji za Tebe, jenze pak na ne nevidis a zase se Ti hure vysvetluje.

    0/- : Odlesky: Doma - Na okne mam zaluzie, takze nemusim resit.

    U klienta, kde nemohu zatahnout zaluzie dle meho vkusu - Prijde mi to horsi nez ploche. U plocheho si mohu alespon castecne vybrat uhel oproti oknu, kde se to leskne co nejmene. Jak je to zahnute, tak se vzdycky nejaka cast toho oblouku leskne. Pootocenim prohnuteho monitoru se pouze meni, ktera cast se bude lesknout.

    + : Nevim jak to vhodne popsat. Mam pred compem kreslo, ktere je vyraznejsi zleva zprava. Stejne tak ten monitor vytvari urcitou "bublinu" svym zahnutim. Prijde mi pak, ze to vice pohlcuje a vede to k lepsimu soustredeni, co se na tom monitoru deje.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    kdo máte prohnutý monitor a něco vám na něm vadí?
    mám za zády okno, jsou odlesky spíš horší nebo lepší než u placky?
    já mám placatý a k prohnutým mám instinktivní odpor, ale chci sebrat názory.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Je to zatím ve vývoji, ale až to masově vychytaj výrobu myslím že to bude špiča, a navíc za rozumný ceny, už jen prože je to pak jednodušší než OLED

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja to mam horsi, fakt se na tu plochu moc nevejdu. Rekneme v 20% pracovni doby se musim uskromnit, coz me mrzi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: MicroLED me lakaji, ale zatim jsem si jich v nabidkach nevsiml. Vim jen o tom megaprohnutem Samsungu, ale ten ma pro me ucely malo bodu na vysku. Chapu Koudyho ze vzal dva nad sebe, ale ja to fakt potrebuji na jednom monitoru, casto k monitoru musim pripojit jiny nez muj HW, protoze security.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: No a proto jsem se na to vybodl, to co mám mi stále stačí, fungovat to bude, a třeba za rok se něco vyklube.
    Jinak jo, já tohle mám i s kvérama, autama - vždycky si nastavím co chci a zjištuju že obrovskej market se mi zredukuje ideálně aspon na dve volby :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: OLED monitory stojí nesmysl(a taky bych se bál únavy), OLED televize jsou na tom líp, ale i tak dávat 3x tolik za menší televizi než mám teď mi přijde jako blbost. Za mě budoucnost patří microLED až vychytaj masovější výrobu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: A to jsem si myslel, ze jsem na ty monitory prisny! Vedle Tvych pozadavku jsem myslim jeste velmi tolerantni :-))

    Jinak jo no, je to bida s nouzi.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hele já hledám něco 32"-35", ultra širokej nemusím ale ani se mu nebráním, chci v QHD, 140hz Freesync a aspon trochu použitelny HDR aby to byl aspon nejaky posun od 32" co mám ted. Jo a chci VA / MVA panel, prtoože barvy a kontrast mi ze všech technologií mému oku lahodí nejvíce, a nechci prohnutej. No a s tímhle jsem na úrovni bílého jednorožce s růžovým rohem :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ted za jednou sedim, LG 38" 21:9. Jo, dobry to neni. Pro me jeden z moznych jednookych kralu mezi slepymi. Hodne jsem zvazoval tu 48" LG OLED TV, ale bojim bojim ze ji znicim. A zaroven bohuzel nejsem dost bohaty, aby me nebolelo menit OLED monitor kazdy rok.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: chtěl jsem novej monitor, a seru na to, ty mrtky dělaj jen prohnutý nesmysly pro děcka :(/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Dejme si nejake nove klepy ohledne nVidia - ARM:

    Nvidia resists UK jobs guarantee after $40bn Arm takeover - CityAM : CityAM
    https://www.cityam.com/nvidia-resists-uk-jobs-guarantee-after-40bn-arm-takeover/
    GREW
    GREW --- ---
    FRK_R23: Hlavne mi ty krvavy naroky neprijdou ve vysledku moc adekvatni k tomu, co za to clovek dostane. Porovnani treba tady https://www.youtube.com/watch?v=COAKvoZ7XhA
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Pro me je cokoliv pod 60fps nehratelne, idealne mnohem vice nez 60fps. Ale bohuzel, aktualni monitor ma max na 75fps (pokrok, jeste nedavno jsem mel max 60fps).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam