• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ELECTRICKOTA: na thunderboldu v usb-c to prý funguje dobře
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ve chvili, kdy potrebujes odnest napr nastaveni apps co ho nemaj v cloudu, je to blby. Postupne tihle hrisnici ubyvaji, ale porad do neni ideal.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak já mám rád klasické westerny, a tohle vypadalo nadejne, uvodní mise nic extra ale slo to a porad to vypadalo nadejne, ale pak me zacala srat ta nechutna repetivnost a pribeh do kteryho jsem se bohuzel nedokazal vzit.
    LAUNCHER: Jako notas mam jen pro kluka, a nastesti jsem ho nikdy nepotreboval, ale data resim mezi firmenim kompem a svym doma a pripadne telefonem naprosto jednoduse pomoci cloudu, a osobne bych NB preferoval lehkej praktickej s velkou vydrzi baterie tak aby dokazal pohodlne semnou cestovat a pritom se na nem porad dobre pracovalo, a na zbytek bych měl stolní nebo v pripade cestování s hrama využil GeforceNow
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Klasika: Laptop PC/Desktop PC with Thunderbolt™ 3 port and support external GPU

    Hele idealni to neni, ale kdo ma laptop s TB3 a hodilo by se mu rychlejsi GPU, tudy vede cesta. Jasne, klasicky desktop bude rychlejsi, ale pak zas resis napr. data laptop vs desktop, coz muze vadit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ta hra me kompletne prestala bavit behem uvodni mise.

    Ale muzu si za to sam, mel jsem se tomu vyhnout, western mi nic nerika.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Gut, snad někdy dohraju. Nevím proč, ale ta hra mě kompletně přestala bavit po cca 20h :/ a to jsem si ji nadšeně koupil hned po vydání.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Nějak jsem nevyčetl, jak probíhá komunikace PC s kartou? Většinou tohle právě tyhle řešení totálně zabilo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Red Dead Redemption 2 | Official NVIDIA DLSS 4K Launch Trailer - Available Now
    https://youtu.be/k_sZG9Bao9Q
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    👍💪

    Gigabyte’s liquid-cooled external GPU powers up your laptop with an Nvidia RTX 3080 Ti | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/gigabytes-liquid-cooled-external-gpu-powers-up-your-laptop-with-an-nvidia-rtx-3080-ti

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak píšu čísla v záteži, při běžné práci to je okolo 100W
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Respect, jak ty compy vyuzivate.

    Pri praci mi tam skace nejakych 85-150W. K tomu teda monitor. A teoreticky si az 65W umi vzit nabijecka k mobilu :-) (to bys musel zacinat z 0%)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: no me zase 2070S zrala mín nez 3070 a to o zhruba 30W (ano mám wattmeter ;) )
    CERMI_FOX: jo mám to obdobně, v zimě obývák vytápí jen komp (cca 400W)
    CERMI_FOX: twl ty imperální jednotky mě nepřestávají udivovat, z jakých hoven dokážou něco "standardizovat"
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CERMI_FOX: Vyhody imperialismu, kde uctovani provadis od zamrzleho Bostonu az po slunecnou Australii :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MCKIDNEY: dekuju za rozsireni obzoru o dalsi zajimavou jednotku energie :) Pro ty, co taky nevedi, co to je, prikladam definici z wiki, ktera pobavi:

    1 BTU odpovídá 1 055,05585 J. Je to přibližně takové množství energie, které je potřeba pro ohřátí 1 britské libry vody z 39,2 na 40,2 °F [1] (ze 4 na 4,56 °C).

    :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CERMI_FOX: Ja nedokazu dosahnout 19 bez klimatizace (I v zime :)
    Jakmile prehodis Watty na BTU, tak se to snadno prepocita na normalni topeni. (Protoze existuje spousta dat v BTU)
    Vetsi pokoj v byte s dobrou izolaci - 1.6 BTU ci ~500W/h je 5 stupnu rozdil.

    Nicmene TDP neni spotreba a do 3kW staci vetrat (To ze se v te mistnosti neda bejt je jina :D)
    S otevrenym oknem ci spatnou izolaci (domy, skleniky atd) je to najednou 6 BTU ci cca 2kW/h

    To ale nezastavi nekoho, kdo vyuzije vyssiho stropu 5nm. Vzdy se nekdo takovy najde.
    Je to videt u Ampere a bude to videt u dalsiho.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: V mych podminkach se nebojim. Kdyby mi prislo ze je tu horko, otevru dvere na chodbu, nebo se presunu do o patro vyse do vetsi mistnosti. 6yo+4yo decka uz takovy bordel nedelaji jako rekneme pred rokem.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: drtivou většinu zimy jsem vytopil hlavní místnost (kuchyň, obytná část, pracovna, vše v minibalení pražského bytu) jen tím, že jsem tam byl a měl zaplé PC se spotřebou cca 200-300W (v běžné zátěži, vč monitorů ). Když mi byla zima, zapl jsem 3D tiskárnou se spotřebou okolo 100W. A v místnosti bylo příjemných 19C. Takže 1kW sestava to musí zvládnout v pohodě. :-)

    10A jističem jsem myslel separátní okruh, stejně jako se dělá pro pračku, kotel apod. Už teď jsem nejspíš na hraně, protože když nahodí proud po výpadku, tak shodí jistič na "obývákovém" okruhu (moje PC a lednice začnou startovat) a občas i jistič (nebo prouďák? nepoznám) před hodinama. (zajímavé je, že hlavní jistič ani bytový prouďák to neshodí nikdy ...)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Uz jsem to tu psal, ted jsem i s 3090 a 5800X na ~500W. Narozdil od kolegy Hnizda nemam undervolt (tim nic proti nemu, chapu ze ty vysledky umi byt zajimave).

    [LAUNCHER @ nVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry]

    Nejlevnejsi fen z Alza ma 850W. Zkus s nim vytopit mistnost ;-)

    SENCOR SHD 6400V - Fén na vlasy | Alza.cz
    https://www.alza.cz/sencor-shd-6400v-d393510.htm

    Co se jisticu tyka, mam tu beznych 3x25A. Co je mi znamo, 10A do rodinneho domu ti distributor typicky ani nepovoli.

    Budoucnost spis vidim v tom, ze az Oktavka dojezdi, poridim neco na elektrinu... pak se jistice (po upgradu sazby a jisticu na BEV auto) poperou spis s autem, nez s 3 compama (ja a rekneme 2 moji teenagers, az povyrostou; zena stolni PC nema & nechce).

    Vyhoda s tim BEV autem je, ze pak dostanes levnejsi sazby na elektrinu, alespon co referoval kamarad :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: 550W je šílený. Jasně, z karty to teplo dostaneš, ale
    a) za jakou cenu (vč energie navíc na chlazení)
    b) co vidím jako větší problém, je kam s tím teplem? Celá sestava bude žrát ~1kW? To vytopí místnost samo o sobě, fajn v zimě, kdy jde otevřít okno, ale co v létě?
    Tímhle tempem za chvíli budou na PC dedikované jističe, protože 10A sežere samo :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    3070 vs 2080Ti je rozdil na spotrebe ~50W ve prospech 3070. Jako vzdy je lepsi, kdyz se te diskuzi venuji lide, co s tim maji prakticke zkusenosti a maji (meli v pripade 2080Ti) jak ty karty tak ten wattmetr ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam