• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Ono je smutny, ze to vidim uz v souhrnu technologie :) Srovnavat to je pro fanousky, kteri chteji nandat AMD ci vyrovnat NV.

    Mozna pridaji casem nejaky space/temporal element, ale do te doby je to levny zpusob pro developery co nemaji pristup k TAA ci checkerbox.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: smutný je že to vidím i jen na těch miniaturách :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: aspon uz jsou videt skladem, ceny pujdou dolu polu ale pujdou
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: jo. nastesti jak pise nekdo pod clankem je to uplne jedno za ty ceny :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Pff, a to už teď v tom mám bordel co je a není Ti a jaky to ma vykony...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia chystá desktopové grafiky GeForce RTX 3000 Super, nové GPU GA103 se 7680 shadery

    https://www.cnews.cz/nvidia-chysta-desktopove-grafiky-geforce-rtx-3000-super-nove-gpu-ga103-se-7680-shadery/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ELECTRICKOTA: na thunderboldu v usb-c to prý funguje dobře
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ve chvili, kdy potrebujes odnest napr nastaveni apps co ho nemaj v cloudu, je to blby. Postupne tihle hrisnici ubyvaji, ale porad do neni ideal.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak já mám rád klasické westerny, a tohle vypadalo nadejne, uvodní mise nic extra ale slo to a porad to vypadalo nadejne, ale pak me zacala srat ta nechutna repetivnost a pribeh do kteryho jsem se bohuzel nedokazal vzit.
    LAUNCHER: Jako notas mam jen pro kluka, a nastesti jsem ho nikdy nepotreboval, ale data resim mezi firmenim kompem a svym doma a pripadne telefonem naprosto jednoduse pomoci cloudu, a osobne bych NB preferoval lehkej praktickej s velkou vydrzi baterie tak aby dokazal pohodlne semnou cestovat a pritom se na nem porad dobre pracovalo, a na zbytek bych měl stolní nebo v pripade cestování s hrama využil GeforceNow
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Klasika: Laptop PC/Desktop PC with Thunderbolt™ 3 port and support external GPU

    Hele idealni to neni, ale kdo ma laptop s TB3 a hodilo by se mu rychlejsi GPU, tudy vede cesta. Jasne, klasicky desktop bude rychlejsi, ale pak zas resis napr. data laptop vs desktop, coz muze vadit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ta hra me kompletne prestala bavit behem uvodni mise.

    Ale muzu si za to sam, mel jsem se tomu vyhnout, western mi nic nerika.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Gut, snad někdy dohraju. Nevím proč, ale ta hra mě kompletně přestala bavit po cca 20h :/ a to jsem si ji nadšeně koupil hned po vydání.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Nějak jsem nevyčetl, jak probíhá komunikace PC s kartou? Většinou tohle právě tyhle řešení totálně zabilo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Red Dead Redemption 2 | Official NVIDIA DLSS 4K Launch Trailer - Available Now
    https://youtu.be/k_sZG9Bao9Q
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    👍💪

    Gigabyte’s liquid-cooled external GPU powers up your laptop with an Nvidia RTX 3080 Ti | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/gigabytes-liquid-cooled-external-gpu-powers-up-your-laptop-with-an-nvidia-rtx-3080-ti

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak píšu čísla v záteži, při běžné práci to je okolo 100W
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Respect, jak ty compy vyuzivate.

    Pri praci mi tam skace nejakych 85-150W. K tomu teda monitor. A teoreticky si az 65W umi vzit nabijecka k mobilu :-) (to bys musel zacinat z 0%)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: no me zase 2070S zrala mín nez 3070 a to o zhruba 30W (ano mám wattmeter ;) )
    CERMI_FOX: jo mám to obdobně, v zimě obývák vytápí jen komp (cca 400W)
    CERMI_FOX: twl ty imperální jednotky mě nepřestávají udivovat, z jakých hoven dokážou něco "standardizovat"
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CERMI_FOX: Vyhody imperialismu, kde uctovani provadis od zamrzleho Bostonu az po slunecnou Australii :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MCKIDNEY: dekuju za rozsireni obzoru o dalsi zajimavou jednotku energie :) Pro ty, co taky nevedi, co to je, prikladam definici z wiki, ktera pobavi:

    1 BTU odpovídá 1 055,05585 J. Je to přibližně takové množství energie, které je potřeba pro ohřátí 1 britské libry vody z 39,2 na 40,2 °F [1] (ze 4 na 4,56 °C).

    :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam