• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pouzivam na vsech mych strojich, ale na cizich leckdy bohuzel.

    Nicmene osobne, data kterym se intenzivneji venuji se snazim mit v cloudu. 1) Chci mit pristup z vice mych zarizeni na vzdy aktualni verzi. 2) Casto na tom dela vice lidi naraz.

    Mmj jsem vice-mene opustil desktopove kancelarske baliky a tyhle veci jedu v Google Docs Editors.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Přitom mě se ty nabídky líběj, na ty běžný úkony stejně léta používám klávesové zkratky a ten zbytek mi přijde na stejném místě.

    LAUNCHER: Ti chytří používaj stále Total commander ;)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LAUNCHER: tak pokud se například vytratí část kontextové nabídky po rightclicku (nebo výrazně sníží možnost tam něco umístit) tak si toho kurva všimnu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PRAASHEK: Tak samozrejme, ale tomu se predpokladam nikdo nedivime.

    Priznam se, ze obecne temhle bojum kolem GUI v OS na PC nerozumim, sedim u PC nejmene 50hod tydne, pred detma mnohem mnohem vic, ale GUI OS na nem skoro nezahlednu.

    Tim teda nic proti hejtu na lidi, kteri z toho GUI ubiraji na features... jen ze zrovna me se to predpokladam opet vubec netyka.


    Ale udelej mi vyraznejsi zmenu v IDE a popovidame si :-))
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: To se jim jeste nepovedlo, ale je to na ceste. teprve se dostavaji do chvile kdy bude vynucovane podepisovani aplikaci a virtualizace pro jejich fiskalni bezpecnost :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PRAASHEK: nejakymu milenialnimu inkluzivnimu polodementovi prisly stare nabidky slozite. komunita ted musi nakopat MS doslabin, aby to vratil. nicmene bezpecnostni zmeny v jadre pokladam za krok spravnym smerem.
    ted jeste jak jim poslapou ty biglittle shity ve stavajicim sw.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LAUNCHER: malinký problém vidím v tom, že v nové verzi, aby bylo marketingovým/jiným kundám učiněno zadost, musí za každou cenu být VIDITELNÉ změny, které mají pramálo společného se zlepšením workflow... :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pripominam, ze jestli se to jmenuje:

    a) Windows 11

    nebo:

    b) Windows 10 subverze 2021-10

    Je prevazne jen branding. V ramci toho si vsimnete, ze ten "upgrade" na Win 11 mate typicky zadarmo.


    Pokud si muzu vybrat, preferuji tomu rikat a), protoze je to proste kratsi a bezni lide to snaze pochopi. Takze za me v poradku.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ENDER: oficiálně to prý přímo takhle nikdy nepodali.
    ENDER
    ENDER --- ---
    PRAASHEK: nerikal MS, ze win10 budou jejich posledni?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    PRAASHEK: Hele já si rád hraju, když je čas a nálada, ale teď zatím není ani jedno :) Jinak má to do budoucna z herního hlediska smysl(nové DX12.1+) i podpora nových CPU s asymetrickými jádry.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PRAASHEK: duvody vidim vyssi bezpecnost a podpora novych biglittle cpu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PRAASHEK: Protoze jinak dopadnes jak majitele Windows 8.1?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PRAASHEK: Za mne - Jsem hracicka, mam rad nove veci.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    U me zatim dobry, bal jsem se hlavne at funguji VPN, jmenovite Citrix a Cisco. Vsichni na tom peclive pracovali zda se a maji kompatibilitu od Day1.

    Ale i tak pockam, nez to jini vice otestuji :-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ELECTRICKOTA: mě by zajímal důvod proč přejít, protože zatím znám jenom důvody proč nepřejít :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jak to tak vnimam, tak na jedenáctky jen tak asi nepřejdu
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Diskuze – Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/recenze-windows-11-microsoft-nas-opiji-rohlikem-aomezuje-pouzitelnost/sc-3-a-212673/default.aspx?artcomments=1

    Je tam par zadrhelu. Taskbar nejde dat vertikalne, kontextovy nabidky dosrtaly ranu. Zda se ze programy uz nejsou ani groupovany podle nazvu. Tohle bude chtit nejakej third party overhaul.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Windows 11: The Ars Technica review | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gadgets/2021/10/windows-11-the-ars-technica-review/

    OT, ale kdyz uz jsme to nacali
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: nejsem optimista. kazdy, uplne kazdy virtual je omezen mnozstvim IOPS, poctu operaci/transakci za sekundu. To neni vec vykonu cpu ale architektury hw a OS. Ale nadaje umira posledni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nebude, stejne jako ty problemy s Windows Schedulerem maximalne dostanes RC verzi toho fixu a klienti budou testovat :/
    Navic jeste pridej cekani na driver, ten co ted vysel je 100% postaven na preview.

    Diky VFIO uz mam preview a pujdu na novou verzi - ale stejne bude win10 moje hlavni virtualka na hry.
    Protoze snapshoty a preskakovani mezi verzema nepotrebuje reboot a jede rovnou z LVM do KVM :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam