• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Urcite DDR5 bude slabe aspon do Q3 a bude stat vice nez adekvatni DDR4.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hmm zajímavý, asi to vypadá dle těch 300 000ks v Q4, že si vystačím s 8mi jádry na 9700K@5ghz ještě dlouho :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Dam to i sem maskovane jako herni hw

    Uzivatel Sobo z PCT

    Cinani delali takove mensi Q&A ohledne Alder Laku. Zaznely tam i pomerne zajimave veci.
    Par z nich bych za pomoci Google translate vypichnul:

    - Temer nulova pravdepodobnost desek s DDR4 + DDR5 dohromady (implementace by byla pain, snizeni kompatibility)
    - PCH se moc nehreje a narozdil od AMD si v pohode vystaci s pasivnim chlazenim
    - Herni vykon: 12900K je rozhodne lepsi nez 5950X, treba v CSGO klidne o 50+ FPS
    - Pretaktovani: 5.2 - 5.3Ghz all core by melo jit, kdyz to uchladite, Intel 10nm ESF zvladne hodne
    - Udajne se to moc "nepece" - dobry odvod tepla z jadra
    - Pro Q4 se ocekava asi 300 tisic procesoru. Kdyz ma clovek penize, melo by to jit koupit
    - i3 a i5 budou taky Golden Cove, zadna stara architektura na 14nm
    - 12400 vypada dobre - vyrazny posun proti 10400 / 11400 a nema zadne E-cores
    - Win 11 je nutnost. Na Win 10 se dost programu spousti na atomech, nektere hry na win 10 ztrati 50FPS
    - Intel uz s DDR4 moc nepocita a radic stale nezvladne vice nez 3600 na gear 1
    - DDR5 se umi dostat na ~65ns latence. Gear 2 je default pro DDR5, chtelo by to 8000 MT/s. Gear 4 pro 10k+
    - DDR5 ma asi o 40% vetsi latenci nez DDR4 a frekvence / casovani tomu nepomuze, je to dane jejich fungovanim

    关于 Intel ADL 和 DDR5 的一些问题解答 - 哔哩哔哩
    https://www.bilibili.com/read/cv13557967
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    "Back 4 Blood, Baldur's Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Sword and Fairy 7, and Swords of Legends Online."

    NVIDIA DLSS Gets Ported to 10 Additional Titles, Including the New Back 4 Blood Game | TechPowerUp
    https://www.techpowerup.com/287747/nvidia-dlss-gets-ported-to-10-additional-titles-including-the-new-back-4-blood-game
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Další dvě desítky her v říjnu míří do GeForce NOW • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/articles/2021-10-12-dal-i-dv-desitky-her-v-rijnu-miri-do-geforce-now

    mj, FC6, wow
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: konečně se mi ten 850W zdroj co mám koupenej 13let zapotí :D :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PCIe 5.0 Power Connector Delivers Up To 600W For Next-Gen AMD, Nvidia GPUs | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/news/pcie-5-power-connector-600w-next-gen-amd-nvidia-gpus

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ELECTRICKOTA: nejhorší beta co jsem kdy hrál, bohužel se bojím ze značka BF definitivně umřela se čtyřkou(pětka je teď naštěstí hratelná), každopádně uninstal po půl hodině. a radši jsem si šel zahrát bobříky(Timberborn) ;) .

    LAUNCHER: Jako těšil jsem se na charakterní postavy, ale gameplaye mě vůbec nepřesvědčili a graficky mi to přijde strašně kreslený na dnešní dobu, evokuje mi to první FC. Jinak optiku by správně měli řešit virtuální kamerou kterou bude reprezentovat fyziku tý optiky, ale to je moc práce tak na to serou, nevím proč u tyhle stamilionovy hry(umí to Insurgency což je dílo pár lidí). Když to vezmu retrospektivně tak FC1 - na tu dobu mind fuck, FC2 supr velky mapy, krasna a rozdilna priroda, peckovy sireni ohne a trhání si klacků z ruky, no proste parada na tu dobu. FC3 supr pribeh, herne nic extra neprinesl ale aspon to malo bavilo, graficky Okey, tropy se rychle okoukaly, a dalsi díly jsem zkusil na půl hodky a odinstaloval nebo se k nim nedostal vůbec.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Herne se mi to zatim hraje hezky, chvalim. Vizual ma spoustu paradnich aspektu, ale ma to pro me neprijemny ac snadno resitelny problem - pro me oci nevzhledne barevne ladeni ve vetsine dennich dob.

    Myslim ze by mi uplne stacil nejaky mod, ktery by to barevne vyvazil jinak, treba proste jako Far Cry 5.

    Chvalim, ze jdou zatim odklikat vsechny pribehove sceny.

    Co se uchylnosti u zbrani tyka, krome jinych blaznivin me rozesmalo: I na 8x optice vidite hlaven zbrane, na ktere je ta optika nasazena :-) Tzn ta optika patrne priblizi cely vyrez vyhledu, vcetne hlavne :-) Spis bych za tim asi hledal lenost to resit, nez hloupost :-)

    Far Cry 6 - The Digital Foundry Tech Review - PS5, Xbox Series X|S, PC, Ray Tracing - The Lot!
    https://www.youtube.com/watch?v=WghfGVJ5AaI&t=28s
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Málem jsem zapomněl btw :

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti rumors: 450W TDP, 21Gbps memory ... and new power connector? - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-ti-rumors-450w-tdp-21gbps-memory-and-new-power-connector
    IKARI
    IKARI --- ---
    ja treba jsem fakt zvyklej mit taskbar na strane, protoze mi prijde, tim lip vyuziju misto na monitoru ... nebo jsem si zvyknul otevirat task manager pres kontextovy menu na taskbaru, protoze to je rychlejsi a min si pri tom clovek lame prsty, nez pri mackani ctrl+shift+esc (obecne radsi klikam na tlacitka na obrazovce nez na klavesnici, pokud danou funkci nepotrebuju pouzit aspon 100x denne :D tu muscle memory lip ziskavam u pohybu mysi)

    ... asi sice tohle vsechno nepotrebuju a dokazu si zvyknout na to to delat zase jinak a chapu nutkani microsoftu to vsechno zjednodusit ... ale zabilo by je to tam nechat? :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Cloud je cesta, kterou taky razím, už jen ta pohodlnost a přehlednost. Není nic horšího než mít ten samý soubor, s tím samým názvem kdy jeden je novější a druhý starší, a po měsíci začneš pracovat ze starý verze a po x hodin práce zjistíš že ji můžeš hodit do koše.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pouzivam na vsech mych strojich, ale na cizich leckdy bohuzel.

    Nicmene osobne, data kterym se intenzivneji venuji se snazim mit v cloudu. 1) Chci mit pristup z vice mych zarizeni na vzdy aktualni verzi. 2) Casto na tom dela vice lidi naraz.

    Mmj jsem vice-mene opustil desktopove kancelarske baliky a tyhle veci jedu v Google Docs Editors.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Přitom mě se ty nabídky líběj, na ty běžný úkony stejně léta používám klávesové zkratky a ten zbytek mi přijde na stejném místě.

    LAUNCHER: Ti chytří používaj stále Total commander ;)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LAUNCHER: tak pokud se například vytratí část kontextové nabídky po rightclicku (nebo výrazně sníží možnost tam něco umístit) tak si toho kurva všimnu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PRAASHEK: Tak samozrejme, ale tomu se predpokladam nikdo nedivime.

    Priznam se, ze obecne temhle bojum kolem GUI v OS na PC nerozumim, sedim u PC nejmene 50hod tydne, pred detma mnohem mnohem vic, ale GUI OS na nem skoro nezahlednu.

    Tim teda nic proti hejtu na lidi, kteri z toho GUI ubiraji na features... jen ze zrovna me se to predpokladam opet vubec netyka.


    Ale udelej mi vyraznejsi zmenu v IDE a popovidame si :-))
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: To se jim jeste nepovedlo, ale je to na ceste. teprve se dostavaji do chvile kdy bude vynucovane podepisovani aplikaci a virtualizace pro jejich fiskalni bezpecnost :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PRAASHEK: nejakymu milenialnimu inkluzivnimu polodementovi prisly stare nabidky slozite. komunita ted musi nakopat MS doslabin, aby to vratil. nicmene bezpecnostni zmeny v jadre pokladam za krok spravnym smerem.
    ted jeste jak jim poslapou ty biglittle shity ve stavajicim sw.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LAUNCHER: malinký problém vidím v tom, že v nové verzi, aby bylo marketingovým/jiným kundám učiněno zadost, musí za každou cenu být VIDITELNÉ změny, které mají pramálo společného se zlepšením workflow... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam