• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PHOTOSPHERE: sorry, nepamatuju si, jeden celkem funkcni jsem zkousel, link mam doma, ted jeste sedim na ggj
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    PHOTOSPHERE: ja nejaky mel, ale nevim jestli ho najdu v bookmarcich. az vystrizlivim tak se ti po nem podivam
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    SHIGORBIRDMAN: je to zufale. a nemas prosim aj nejaky tip na ten plugin?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PHOTOSPHERE: nejaky plugin z assetstoru, par jich tam na prehreavani ogv je. Video je bohuzel jedna z veci, co je v unity prakticky uplne na hovno.
    PHOTOSPHERE
    PHOTOSPHERE --- ---
    Ahoj, poprosil by som o radu.
    Potrebujem spravit taku tu klasicku video intro sekvenciu, ktora sa da skipnut tochom. Mam unity pro a funguje to.
    Akurat ma strasne irituje ten blby odchod videa, ktore sa zasunie dole a ja by som potreboval skor nejaky elegantny fade, kludne do tej farby co si nastavim v Handheld.PlayFullScreenMovie parametry. Vedeli by ste ma prosim odkazat na nejake riesenie, radu. Diky.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    jiste - ta obrovska univerzalnost unity je duvod, proc unity :)

    akorat holt potom kdyz narazis drzkou na blbosti / problemy / nefunkcnosti....

    ja treba dneska opet stravil par minut vzteklym nadavanim kvuli prehravani zasranych videi
    BYDK
    BYDK --- ---
    Co se tyce me, tak Unity umi vic, nez jsem schopen vyuzit. Coz me nekdy omezuje. :) Udelat jednu vec clovek muze mnoha zpusoby a ted kterym se vydat? Zajimave to je, kdyz clovek dela komplexnejsi projektik. Nemusi byt velky, ale ve kterem je spousty vazeb a moznosti. Je to mega nastroj a neni vse dokonale, tak jako u vseho. KAzdopadne vetsina napadu v tom zrealizovat jde, takze budme za to radi. :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    welcome to unity. we make things unity way
    BYDK
    BYDK --- ---
    Jo, muzu prenastavit Prefab a pak udelat instanci. Tak to taky udelam, ale nelibi se mi to. Vytvaret instance s konkretnim jmenem je u nekterych enginu uplne normalni. Bohuzel tady ne.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Ne, neni to mozne. Presun to, co potrebujes s korektnim jmenem, do jine metody, a tu si zavolej po instancovani. Neni mi nicmene jasne, na co potrebujes zrovna to jmeno, to je takovy problem nastavit si potrebna data v prefabu?

    BYDK
    BYDK --- ---
    Zdravim lidi. Potreboval bych vedet, jak vytvorim instanci s konkretnim jmenem. Pokud prejmenovavam v zapeti, tak uz se bohuzel provede Awake v danem objektu a to neni zadouci. Tudiz, je mozne vytvorit instanci s konkretnim jmenem? Mam takovy napad, ktery neni az tak hezky. Diky za odpoved
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Novy Unity 4.3, co jsem tak prohlizel, zase o neco lepsi 2D, konecne upgrade Mona na 4 a nejaka podpora Vity.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Nevim, jak velkej projekt mas, ale co si pamatuju, tak cca 500 MB na iPadu s instalaci, bylo rekneme do 3 minut, pokud se ted neco v tom Xcodu nezmenilo. Coz teda neni zadna velka rychlost - 500 /3x60 = to je 3 MB/s ale uz si nemapatuju / nedokazu rict, kolik trva jen to kopirovani a kolik "instalace" nebo co s tim tema souborama ten Xcode na prkne dela.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    RUTHAN: Jack rikal shigor, nevim proc ale z db to mam stahle hned kdezto pres kabel to sudlam dlouho. Navic to pres db muzes jednoduse distribuovat lidem na testovani. Bez profilu si to stejne nikdo nenainstaluje tak se neni ceho bat
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Na androidu, aspon na me tegra2, je to uplne v hajzlu, jede to pomalililinku (i kdyz je tam dost mista).

    Na ipadu je to lepsi, ale porad bylo rychlejsi stahovat z netu rychleho serveru, nez to cpat po kabelu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    To se mi nejak nezda. Protoze i aspon co se tyce externi disk a pc, tak na sebe horsim cipsetu, da USB2 aspon 20 MB/s (na lepsich i 30 MB/s z teoretickych 48). Ikdyz ma clovek lepsi wifi 300 Mb/s, tak je porad teoretickych 35 MB/s. Dle benchmarku by ty disky v iPadech, urcite na sekvenci zapis vetsich bloku dat tyhle rychlosti dat mely, u Androidu uz je to horsi, protoze ty jejich pseudo SSD alias eMMC jsou fakt svinstvo.

    Jenze, tohle uz je problem vsech tech mobilnich cipsetu, ktery pokud vim stale nemaj, nic jako nativni Sata /Storage implemtaci, ale vsechny prevody dat behani pres nejaky USB to SATA prasacky prevodnik.

    Nicmene, taky jsem na Androidu mel problem s prisernou rychlosti prenosu, kterou sem puvodne prikladal za vinu svymu crappy tabletu, ale pak jsem cetl clanek, jak pod Androidem storage fungujou.. a ze to stava i na mighty Nexus7 next. Problem, je v tom, ze tam nemaj poradnou implemetaci Trimu (ktery resi aby se porad nezapisovalo na stejny bunky, ktery maji omezeny pocet prepisu) a tak, kdyz je na disku mene nez 25 procent mista, tak rychlosti zapisu, klesaji az nekam na 1-2 MB/s a to i novych zarizeni a to do te doby, nez se a to jen na nekterych, nestusti nejaky script, ktery ten disk za par hodin, neproscanuje a neudelal si nejaky mapovaci zaznamy, ktery bunky jsou ok, aby nemusel vsechny pomalu ocichat.. Coz, ale zase pak funguje jen chvili a cim vic je zabrany kapacity a cim min mista, tim je to pry horsi prusvih.

    ----------
    A to jeste Dropbox dost casto v mym pripade neni schopny poznat, ze 2 zarizeni jsou na stejny siti.. A ted jsem jeste zjistil, ze maj jeste limitovany download traffic na public link i u placeny verze, jsem udelal nejaky virtual / physical image SteamOSu (protoze debilni default instalace, nema partion setting maze cely disk, prasatko Gabe rulez..), ktery si par desitek lidi stahlo a pry je to moc..
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    jo, protoze ti to jede po lokalni wifi. Pripadne upload nekam na web a download z internetu, pokud je to rozumny server, tak driv uploadnes na ftp a driv stahnes na prkne, nez se to presere po usb.

    Obzvlaste krizove je to po zkurvenem androidu, je fakt svinsky rozdil jestli se ti zasrane gigove apk stahne za minutku po netu, nebo po pul hodine po neuveritelne pomalem usb uploadu
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    SIRLOON: Ten deploy ipa z dropboxu ma vyhody v cem? Ze se data laduji rychleji pres net, nez pres USB2 kabel?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ne, 99 usd musis platit za tym rocne abys mel pristup k SDK / test buildovani
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SLASH: aha, vida, tak to sem netusil :) ja mel za to, ze ten poplatek je az na deploy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam