• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    heh, to je revu ohledne zmeny cen a licencovani unity :)

    (nejvic by mne zajimalo, kdo bude ochotny platit si 35 USD mesicne za tu takzvanou plus verzi...)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    hm, tak 5.3.5 (z patku) zda se konecne spravila zkurvene particly... aspon to tak vypada
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    APH: ale resil jsem par problemu z dread efekta a potencialnich v nadchazejicim projektu, odpovedi znely vicemene dle ocekavani, udelejte bug report, kouknete se na roadmapu, nevime / nerekneme, ale bude to brzo a bude to super...
    jsem rikal, ze to tak dopadne a ze je zbytecne to posilat :)
    v pondeli budu jeste chvilku experimentovat s aktualni 5.4 betou, ale nevypada to, ze by zatim ty nejkritictejsi prusery jakkoli resila (coz je predevsim vykon, vykon a pak jeste jednou vykon. je fakt cool, ze kluci unitacti predelali kusy rendereru na multithreadovy, ale to by to muselo nejak rozumne fungovat i na necem jinem nez i7)


    APH
    APH --- ---
    SHIGORBIRDMAN: ktory rant ?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    JAACOB: njn, zabitim unity webplayeru pro mne unity v podstate skoncilo jako webova platforma :/ protoze ac webplayer mel sva omezeni, tak na nem jinak jelo prakticky vsechno. s webgl uz se daji delat jen jednodussi hricky (a k rychlosti buildu radeji ani... nekomentovat :)

    ja uz jsem na unity tak nasrany, ze vicemene podporuju myslenku, ze prejdeme na unreal :/ "odpoved" od unity na muj rant na tema co funguje a nefunguje a co s tim budou delat me v tom dost utvrdila
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Ok, je to pulrok, ale je to porad relevantni info k aktualni verzi unity, webgl a GI. Probehl jsem schvalne i patch notes, kde jsou kolem WebGL az po 5.3.4p6 jen drobne fixy, zadna nova ficura jako napr. podpora multithreadingu a ani si teda nemyslim, ze by takovy update vydali v ramci patche. Nehlede na to, ze k multithreadingu potrebujou Shared array buffers, ktere AFAIK aktualne funguji jen v experimentalni fazi ve Firefoxu a probehly zatim jen interni Unitacke benchmarky.
    Chrome hlasi in development, v ramci IE se o tom spis zatim jenom povida...
    Takze jo, je to sice starsi info, ale myslim, ze stale aktualni.

    WebGL je furt hrozne rozmrdany. Kluci v praci tady na tom zkousej trochu vysivat, rozchazet asset bundly a podobne, ale u Dead triggeru 2 nam buildy zatim furt padji na pameti - rekord byl par odehranych misi pred crashem. Na vetsi a narocnejsi projekty je to zatim furt hroznej pruser...
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    relativne cerstvy, vic jak pul roku stary :) netusim, jak je na tom webgl, ale s ohledem na to jak v prdeli je unity 5.2, 5.3 a bohuzel to vypada ze i 5.4 takova zustane... Zitra si dam par panaku na odvahu a pujdu zkusit posledni 5.4 betu, ale imo to nicemu nepomuze.

    JAACOB
    JAACOB --- ---
    IWAN: Zajimalo me to taky a tady (dole) je relativne cerstvy souhrn aktualniho stavu: http://blogs.unity3d.com/2015/12/07/unity-5-3-webgl-updates/
    IWAN
    IWAN --- ---
    a sakra, ja to tusil. diky za info
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Afaik to nejde. A i kdyby to slo, jelo by to v browseru pres javascript akorat klukum z NSA
    IWAN
    IWAN --- ---
    ahoj, nevite jestli se da v Unity5 nejakym zpusobem dostat GI do webGL? samozrejme vim o moznosti to bakenout do textur, ale to dost zvysuje velikost releasu. diky a zdravim
    APH
    APH --- ---
    MONKEYFIGHTER: http://docs.unity3d.com/ScriptReference/ExportPackageOptions.html
    ze to chyti referencie je tak 50:50
    imao to vola aj ten rucny exporter, ale je sanca, ze to ma ine flagy
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    SHIGORBIRDMAN: eh, tak to se skvele hodi vzhledem k tomu ze to chceme delat nejakym skriptem a ne rucne z editoru... dik za info kazopadne aspon vim ze neni chyba u me)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ony ty dependence pri exportu moc nefungujou... ma to tendence naplacat jako dependenci skoro vsechno, nekdy dost nepochopitelne i veci, ktere s vyselektovanym objektem nemaji absolutne nic spolecneho :/
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    zdravim, muze mi nekdo osvetlit popripade nasmerovat nekam kde se da precist o tom jak presne fungujou v unity dependencies mezi prefabama? snazim se ted vyhazet spoustu assetu z jednoho projektu do asset bundlu a kdyz si dam na ruznejch prefabech select dependencies tak se nestacim divit, mam napr prefab hlavy postavy, ta na sobe ma material kterej pouziva nejakou texturu,oboje v dependencich cekal, proc je tam ale napriklad dalsi textura kterou pouziva uplne jinej material na uplne jinym prefabu kterej s timhle nema nic spolecnyho vubec nechapu a uz vubec nevim kde to najit nebo odstranit...

    pokud tu texturu co tam je nesmyslne navic smazu a pak ji tam zase pridam tak uz se tam neobevi a vsechno slape.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    APH: no ty markery jsou pro user code, abys vedel co kde ve svem kodu volas a kurvis...

    prijde mi hrozne divny, ze ti nefunguje ten deep profile, ten by mel normalne ukazovat i jmena funkci volanych v kodu
    APH
    APH --- ---
    vypada to, ze celu pomalu scenu nateraz neriesime, takze Profile.* vyskusam neskor,
    no ked uz raz specifikujem user probes, asi mam sajn aku cast kodu profilovat, co jaksi popiera zmysel profileru...
    takze naozaj netusim jak to myslia ( za predpokladu, ze vobec chyta tie markery, ofc )
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    to je divny, to tam museli kluci zase neco zkokotit :/ (nijak prekvapive, unity 5.x zacina byt fakt hrozive strasna a pomer love and hate se presouva tvrde k hate).

    Zkousels vlastni profiler markery? Je tam nejaky Profiler.BeginSample("blabla"), Profiler.EndSample(), jestli si dobre pamatuju, driv jsem to docela extenzivne pouzival pri hledani kousku, kde se co kurvilo
    APH
    APH --- ---
    no nevim jak to myslia
    1. pic Deep Profile On
    2. pic Off
    ( ne, nemam tam preklep )
    malo by to potom zmysel akurat s tymi user probes, ale trochu mi to unika a neskusal som



    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    deep profiler profiluje i jednotlive funkce uvnitr skriptu, driv jsem to obcas pouzival. nebo aspon profiloval, v 5 jsem ho mel zapnuty parkrat :)

    minimalne by v tu chvili mel zacit brat a zobrazovat custom profiler markery
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam