• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SONIC666retro original coin-op ARCADE AUTOMATY (Machines && Games)
    Arcade automaty jsou herní zařízení sloužící k zábavě a výdělku peněz.
    Spousta z nás se s nimy setkalo v mládí jako s jediným zdrojem počítačových her, protože v domácnostech se počítače ješte tolik nevyskytovali, a máme spousty vzpomínek.
    V dnešní době je stále možné tyto staré automaty a hry sehnat a zakoupit si takový automat domů. Bohužel se již často jedná o raritní sběratelské kousky, takže tomu odpovídá i cena.

    Automat se dá pořídit v rámci pěti až deseti tisíci korun.
    Hra potom od jednoho tisíce po deset tisíc korun.

    Samotný automat se skládá z obrazovky, reprobeden, mincovníku, ovládání (joystick a tlačítka), el. zdroje a samozřejmě boxu ve kterém je vše umístěno.
    Hra je potom dodávána zvlášt a jen se do Automatu připojí. Hra v sobě obsahuje veškerou počítačovou techniku, od procesoru, zvukovky, grafiky až po paměťový prostor kde je samotná hra uložena jako software.

    Více popisu techniky, odkazů na stránky her, manuálů, stránky sběratelů a podobné najdete na nástěnce (V přípravě).

    Hlavním účelem této diskuse by měli být odpovědi na Vaše dotazy, takže pokud Vás zajímá cokoliv ohledně videoherních automatů, ptejte se.
    Případně se podělte o jakékoliv zajimavosti nebo informace ze světa arcade automatů.



    Spřízněné diskuse a témata:

    Náš český inzertní web na prodej a výměnu desek i celých kabinetů.
    http://arcadeburza.cz
    rozbalit záhlaví
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    CROME: Ta sada vyšla na kolik? A za jak dlouho byla doma? Až budu stavět další bedýnku, že bych to zkusil :-)
    CROME
    CROME --- ---
    BOLDRIK: doporucuji tento japonsky shop https://akishop.jp/ nabizeji kompletni katalog Sanwa,Seimitsu originalnich komponentu.
    Nakoupil jsem komplet sadu a jsem naprosto spokojen.
    Samozrejme drazsi nez cina,ale rozhodne se myslim vyplati.
    BOLDRIK
    BOLDRIK --- ---
    TOOMIX:
    DEEFHA:
    díky, zkusím
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEEFHA: kupoval jsem na ali podobnou sadu a jsem moc spokokenej
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BOLDRIK: Njn, taky jsem byl trošku bez peněz, takže jsem vzal tohle a zatím spokojenost:
    https://www.aliexpress.com/item/32651027887.html

    Ono pokud na tom nehraje X lidí Y hodin denně, tak to prostě bude stačit. Kdyby to nestačilo a byly prachy, tak samo že bych vzal něco onačejšího třebas z Anglie...
    BOLDRIK
    BOLDRIK --- ---
    Nazdar. Poprosil bych o radu stran tlačítek a joysticků. Stavím arcade bar na Rasberry Pi 3+ a ocenil bych radu které tlačítka koupit pro začátek, jde mi o cenu ale aby to nebylo úplně špatně. Díky.
    MATT_TTRM
    MATT_TTRM --- ---
    Kdyby jste letos někdo jel Otavu, tak se zastavte v kempu Na Podskalí ve Strakonicích ;)

    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Není to sice ogiginal coin-op, ale nedá mi, abych se nepochlubil:

    Skoro po půl roce jsem dotáhl projekt bartop aspoň do takového stavu, kdy mi všechno drží pohromadě, něco to dělá a dá se to i vyfotit, aniž by to samo spadlo ze stolu :-)

    Skelet je Deckard od OK Arcade (parádní skládačka, kterou dáte dohromady jen s křížovým šroubovákem, takže jsem to zvládl i já), zbytek svépomocí: tlačítka a joysticky z Číny, Raspberry Pi 3B+ z druhé ruky, RetroPie a ROMky z těch internetů :-), prostě samá klasika.

    Snad jen monitor jsem opravdu dlouho a pečlivě vybíral. Nakonec se tam na chlup přesně vešel 24" 1920x1200 AOC p2460Pxq - sice starší, ale pořád skvěle zobrazující PLS LED, na kterém vypadá MAME se zapnutými CRT shadery (a samozřejmě 4:3!) prostě famózně.

    Teď už zbývají jen reproduktory, zesilovač, přední a zadní kryt, plexi s maskou, boční tlačítka, ventilátor, síťový vypínač, bezdrátová klávesnice, větší paměťová karta, madla na přenášení... Na dalšího půl roku mám co dělat :-)

    Tak snad si mezitím najdu aspoň párkrát čas to večer zapnout a něco si zahrát. Třeba Mortal Kombat s manželkou!

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: zelvy teda taky zeru, ale simpsony mam radsi :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    POHODAVOLE: Simpsonovi pro čtyři hráče jsou super, lepší jsou už snad jen Želvy Ninja :-D
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Gauntlet, Xybots, Punisher, Shadow Dancer

    moje srdcovky
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DEEFHA: No on ten Gryzor je jen PAL verze Contra. Nevim proc to zrovna takhle pojmenovali. Ale moje mladi bylo formovano jmenem Gryzor. A nejaka Contra, sic original, mi nic nerikala az do nejakejch 25-ti.

    Hachoo! je hodne originalni hra, doporucuju pustit si nekde gameplay, ma jedinecny efekty. ;-)

    Jo a zapomel jsem na Galaxian! U toho jsme stravili nejedno odpoledne. A protoze jsem nebyl z taxikarsky rodiny, tak jenom na cumendu. A i tak to bavilo... ;-D Boze, ono to je skoro tak stary jak ja... :-o
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: ja uz mam docela dlouho slibene simpsony, tak doufam, ze to taky nekdy klapne :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    BLACKHEAD: Samé krásné kousky, první dva jsem ani neznal. Jo, Double Dragon - ten mi strašně nešel! :-D Tady z toho žánru bych si časem pořídil spíš Final Fight, tam jsem se aspoň někam kousek dostal.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DEEFHA: Moje vysnene karty by byly: Gryzor, Hachoo!, Double Dragon, Time Pilot a Pole Position, ale zatim se teto uchylce moc nevenuju... Mam jich vic a nejsem dostatecne schyzofrenni. ;-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Obvykle si vystačím s RetroPie, ale přece jen existuje pár arkádových her, ke kterým mám tak silný vztah, že jsem se rozhodl pořídit si je v původní verzi. Samozřejmě jen samotné JAMMA PCB nebo NEOGEO cartridge, na kabinet místo není a nebude, takže to (jak vidno) jistí supergun, CRT a krabice od bot... Ale k věci.

    Těch mých srdcovek není moc a většinu z nich už mám: Tetris (Atari 1988), Gals Panic (Kaneko 1990), Puzzle Bobble (Taito 1994), Metal Slug (SNK 1996)... Ale dneska se parádně zadařilo a do sbírky přibyl kousek, po kterém jsem toužil hodně dlouho - Cadash (Taito 1989)! Tohle obsáhlé a těžké S&S RPG bylo první hrou, kterou jsem tehdy v devadesátých létech dokázal dohrát do konce na jednu minci, samozřejmě po nesmírně finančně náročném několikaměsíčním tréninku :-D

    Docela špatně se shání, resp. pokud má člověk hodně vysoký rozpočet, tak se shání bezvadně, ale to není úplně můj případ. Dlouho jsem tedy čekal a hledal, až se konečně objevil exemplář sice originální a plně funkční, ale po jisté netriviální opravě (zadní stranu PCB radši fotit nebudu...), což snížilo cenu natolik, že jsem se rozhodl. Deska šlape přesně tak, jak by člověk od třicet let starého kusu elektroniky čekal :-), a až ji pořádně vyčistím, bude se na ni dát i koukat.

    Tak a teď už mi chybí asi jen ten Arkanoid (Taito 1986). Nemáte někdo na prodej? :-D

    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    Chystám se pustit do světa pár kabinetů z Joysticku, od komplet funkčních po skelety na vlastní projekt, kdyžtak napište pokud by měl někdo reálný zájem.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    BOSOMT: Presneji: "This shop is unavailable"
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    BLACKHEAD: takze ojeb ;)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    BOSOMT: Not available...
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    co si o tom myslite ?
    Creative Arcades Full Size Commercial Grade Cocktail Arcade Machine | – elementalcases
    https://jsieu.myshopify.com/products/creative-arcades-full-size-commercial-grade-game-play
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam