• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TOMS: dík a přeju, ať ta lásla vydrží navěky :)
    TOMS
    TOMS --- ---
    LANTHAL: jojo rikali ze je hodnej ale este takové telatko neohrabane :) a ze jediný trochu problém je ze si hlídá misku, coz je pravda a obcas trosku vrcí kdyz papká a nekdo se mu kolem ni potuluje :) jinak jsou tam velice prijemný a ochotní.samozrejme si muzes psa vzit ven na procházku aby si ho clovek trochu okouknul, coz jsem teda ani nepotreboval protoze to byla láska na první pohled :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TOMS: krasavec :)
    hele jak to funguje v trojskym útulku? Řeknou ti o tom psu něco? Jak se chová, jakej je povahově? Můžeš se s ním projít alespoňněkde po areálu? Nebo si jen vybereš podle fotky, oni ti ho přivedou, zaplatíš a jedete domů?
    SIA
    SIA --- ---
    TOMS: vypada moc oddaně.je urcite rad,ze ma novej domeček;)
    TOMS
    TOMS --- ---
    ahoj, tak jsem se asi pred mesicem rozhodl navstivit trojsky utulek a odvedl jsem si tohodle rocniho fesaka :) jmenuje se Andy a je uzasnej :) ma rad deti, pejsky a vubec vsechny :)






    ENKATT
    ENKATT --- ---
    Ahoj,
    Devět životů a tím pádem i já, BRINA a LENDULIK vás zveme na akci, kterou pořádáme v rámci projektu Kočičí přání. Od velikonočního pondělí 25.4. do dne matek 8.5. bude probíhat akce na podporu koček a koťat v útulcích (ona nám tedy už krapet živelně začla sama před pár dny). Jejím cílem bude sehnat prostředky na nákup krmiva a financování veterinárních výdajů spojených s péčí o nalezená koťata a jejich matky.
    Jak to funguje? Na stránkách http://www.kociciprani.cz najdete profily jednotlivých koček a koťat a jejich přání. Vyberete si zvíře, jehož příběh vás zaujme, a dárek pro něj můžete donést osobně, koupit přes e-shop nebo peníze na něj poslat útulku na účet. Fotografie „vaší“ kočky s dárkem budou následně zveřejněny na webu.

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Zdravim...potřeboval bych poradit případně pomoc. Naše příbuzná nedávno zemřela a zbyl po ní stařičkej pes - kříženec kokra a trubky od kamen. Je mu 12 let a je hluchej. Nechtěl by se o ho někdo ujmout? Případně kdyby někdo věděl o někom, kdo by mu poskytl klidný dožití...Do útulku ho dávat nechcem. Nějaký nápady? Kdyžtak pošta, díky moc

    foto
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GATTA_NERA:
    LANTHAL: dámy děkuji, volal jsem veterináři, který mi Vaše i naše obavy potvrdil; útulek se má o zvíře starat a ne jej mrzačit, kor v době před skončením karantény, která se různí;
    věc má ale zcela jinou dohru, v měcholupech byla divoká kočka skoro stejná jako ta ztracená, ale tu ztracenou jsme našli "u silnice", takže tak..
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ZRK: já si vůbec nechci raději nic myslet :/
    ADITU
    ADITU --- ---
    ZRK: spis po kastraci vypousti do lokality, kde je odchytli
    ZRK
    ZRK --- ---
    LANTHAL: Žejo! No tak mohu Tě tedy ubezpečit, že toto se děje mnooohem déle. Myslíš, že je takhle hromadně uspávaj..? :/
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    PROSIM POMOZTE MI VYPLNENIM TEHLE ANKETY - OHLENE UTULKU PRO KOCKY V CR (neni dokonala, ale snad ot bude trosku prospesne) cilova skupina jsou lide, kteri maji radi kocky, ale nemusi to byt zrovna odbornici, jde mi o sirokou verejnost
    Kočičí útulky v ČR | Vyplňto.cz - komplexní realizace online průzkumů
    http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/kocici-utulky-v-cr/
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GATTA_NERA: cvik=zářez na ucho, označuje, že je kočka kastrovaná
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    jaké cviky?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    nahmatat dělohu v normálním stavu (tedy nebřezí či patologicky nezměněnou) je skoro nemožné, nicméně potvrdit palpací, že je kočka kastrovaná, to je už vůbec hovadina. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak se kočkám nedělají cviky na ucho.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: videlas jak je velika? potkala sem uz nekolik sikovnejch veterinaru, ani jeden to nepoznal a pidim se po otm uz delsi dobu, parkrat sme uz meli na kastraci kastrovanou kocku. nepoznas to nai na sonu pokud neni brezi
    jako zeptam se jeste, ale vsichni tvrdi, ez poznat nelze
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: moje veterinářka teda umí prohmatávat břicho kočky tak, že rozezná dělohu a někdy i vaječníky....pokud by to byla kastrace s odejmutím dělohy myslím, že by se to poznat dalo
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: nepozna.

    ale bez karanteny a aspon chvile na zklidneni pro to zvirre ot je hovadnost, kdyz j prijimaj -neni to kastrtacni progrma je to prijem nlezenoh zvirete
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PALEONTOLOG: No měcholupy jsou hustý, tohle kastrování je tam myslím tak půl roku novinka, ne že bych byla proti kastraci, ale oni to tam berou hodně šmahem, a to co říkáš mě vůbec nepřekvapuje.
    Občas na jejich stránky koukám a tak co čtvrt roku z nich vždycyky hromadně zmizí desítky koček, což se událo zrovna nedávno, takže bych řekla, že má kamaráda skoro štěstí, že ji tam vůbec našla ... nicméně právně ti neporadím, jak se může nakládat s cizí věcí ... zkus se možná zeptat tady, třeba budou vědět: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    PALEONTOLOG: myslím, že b ykvalitní veterinář měl poznat, že kočka už nemá dělohu nebo měla zákrok. Tohle je zbytečné, skoro to hraničí s týráním zvířete a poškozením majetku. Na Měcholupy už dříve bývali stížnosti. Přijde mi to jako by si chtěli přivydělat. Určitě bych si stěžovala na městské části a poradila se s právníkem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam