• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STAROJDAClifford D. Simak
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    TILIO: Ja jich mam nejoblibenejsich taky vic. Tim spis je vyber dvou opravdu na zamyslenou ;)

    Ja vybral Mesto, protoze jsem ho cetl poprvy a nejvickrat - fascinuje me.. Hlavni trat vecnosti zas byla nejvetsi "ulet" s dechberoucim koncem...
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    otazka: Zkuseli jste nekdo cist Simaka v originale? Ja ano a rychle jsem prestal :)

    Jelikoz C.S. vydal mnohem vic praci, nez je v cestine, je puvodni verze jedinou moznosti, jak poznat celou tvorbu. A ackoliv anglicky umim relativne dobre, Simakuv jazyk me odzbrojil hned u prvnich odstavcu - to bych opravdu musel cist se slovnikem v druhe ruce... Takze jen doufat, ze se dockame dalsich ceskym prekladu (klidne i s vykricnikama za kazdou vetou)
    JELENA
    JELENA --- ---
    STAROJDA: v okamžiku, kdy už má knihy ve dvou řadách (občas i ve třech) jako já, tak i tak :) V poslední době sháním spíš knihovny než knihy - knihy se tak nějak vždycky objeví. Ale už je nemám kam dávat :)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    JELENA: me to nedesi, jsem s tim smireny. Ctenarsky denik jsem si nikdy nepsal a ted uz je fakt pozde... Tolik jsem toho precetl, ze ani nemam predstavu - jen si vybavuju sem tam nejaky pribeh nebo motiv, ale to je vse.

    Ted jdu cestou vyberu toho nejlepsiho a to si shanim do knihovny - to pak clovek nezapomene ze to cetl :)
    JELENA
    JELENA --- ---
    STAROJDA: Mně se ta myšlenka dost líbila, ale prostě... někdy mě děsí, na kolik knížek už jsem takhle vlastně úplně zapomněla.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    JELENA: mno asi to je i tim, ze je jaksi nejslabsi (ackoliv stale dobra)
    JELENA
    JELENA --- ---
    Tak mi došlo, že Pryč z jejich myslí jsem vlastně četla taky - nějak se mi to vytratilo z mysli!
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    Lem a Simak mají prostě jiný styl. Těžko je srovnávat :-)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    AMANES23: no vidis, diky za pripomenuti. Od Lema jsem cetl jen dve knizky zatim (Solaris a Nepřemožitelný) a nebylo to spatny ;)

    Ale na Simaka nema :-P
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    AMANES23: a samozrejme taky zde tolikrat zminovane Mesto, to je dokonalost. nicmene i kdyz Simak pise skvele na Lema nema ;) (no flame)
    MRQ
    MRQ --- ---
    určitě jsem četl Přestupní stanici a Město, ale bohužel je to tak dávno, že už si to vůbec nepamatuju ;(

    což mi teda připomíná, že si to musím přečíst znovu. díky tomuhle klubu, jinak bych si na to ani nevzpoměl...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    STAROJDA: to zaručeně :-)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    CUCHULAIN: tak vis jak - to je osobni nazor. Pro me je Simak nej sci-fi spisovatel. Samozrejme jsem cetl hodne paradnich knizek vsemoznych subzanru, ale Simak je proste original.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    STAROJDA: nevím, jestli přímo fenomén, každopádně ho moc rád čtu :-)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    AMANES23: no kdo se trochu zajima a cte uvody v novejsich prekladech Simaka, tak to jiste vi :). je to i na nastence (tj zkopirovany z wiki) ;)
    JELENA
    JELENA --- ---
    Naposled jsem četla Rezervaci goblinů, ovšem podruhé. Jinak Zvláštní misi. Město jsem už taky četla dvakrát, k ostatním věcem jsem se dosud nedostala, ale určitě se na to chystám. Simaka mám hodně ráda, ale přece jenom jsou i jiní autoři :)
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    Poselstvi z vesmiru jsem kdysi cetl, moc pekne. A s tou melancholii naprsoto souhlasim. BTW vedeli jste ze jeho dedecek byl cech (Simak s hackem nad s)? .)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    TILIO: tak anketu uz neupravim, omlouvam se :)

    Melancholii s tebou urcite sdilim, nicmene ne do takove miry, abych nemohl ty knihy cist. Co si vybabuju, tak ty "snazsi" jsou napr. Rezervace goblinu a nebo Poselstvi z vesmiru (povidky).
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    NESERMI: tak to nezbyva nez doporucit i dalsi knihy :). Co jineho bys ale tady cekal, vid...

    Mesto je bezpochyby super (i kdyz ne pro vsechny - pritelkyne si ho moc neuzila). Dal bych urcite doporucil Cas je ta nejjednodussi vec a Prestupni stanici - oboje to jsou relativne kratke a komorni pribehy, nicmene dechberouci jako ostatni Simakova tvorba.
    NESERMI
    NESERMI --- ---
    Ani nevim, jestli jsem mimo Mesta cetl neco jineho, nebo samotne Mesto dvakrat... Kazdopadne to bylo daaavno, ani nevim, jestli jsem to chapalo, ale hrozne se mi to libilo. Od te doby nic...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam