• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANOSGoogle a Google+
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Mohlo by tam byt o udalostech v okoli
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Vše co dnes Google představil je super :)
    Teda kromě Nexus Q, to moc nepobírám.
    Eventy a propojení s kalendářem mě baví hodně, hlavně když na ně bude časem zvláštní stream, nebo různé filtry, aby se ve streamu neukazovali události v New Yorku atd.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Propojeni v rezimu party zni dobre.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    FATBOZZ: jj. A vypadaj docela dobře. Je možné je nahazovat i jako On Air (viditelné plošně na webu) a podobně.

    A Events už maj na G+ i svýho Product managera, takže se dá očekávat že se budou do budoucna dál vyvýjet, propojovat se zbytkem Google a tak.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    SIRIEN: hura ! udalosti !
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    Google+ spustil plošně Events mimochodem.

    Synchronizace s gCalendar (zvaní lidí atp.)
    Synchronizace s Picasa (agregování fotek od všech účastníků na jedno místo, real-time upload fotek z eventu do alba eventu...)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RUSTFIZZLE: někde v settings - preferences - search (FF už nějakou dobu nepoužívám ani jako sekundární prohlížeč, tak sem to už dlouho nedělal/neviděl, ale někde tam to bylo. Kromě toho se tam nějak dá i nastavit default preference vyhledávání (jako že chceš pro libovolné vyhledávání, neřekneš-li jinak, upřednostnit výsledky s určitým jazykem a podobně)


    TRIPLT: Ano. Ještě v době kdy tam "nikdo nebyl". G+ =/= FB, není určen k tomu aby se používal stejně, popř. ke stejným věcem (i když ho tak používat lze, pokud se lidé které znáš na G+ přesunou).

    Nejsnazší komprimované shrnutí které jsem našel: FB mě znovu spojuje s lidmi, které jsem z dobrých důvodů a rád zanechal ve své minulosti, G+ mě nově spojuje s lidmi, které rád uvidím ve své budoucnosti.
    Případně méně ofenzivně - FB je o lidech které znáš protože jsi je potkal, G+ je o lidech které ještě neznáš, ale s nimiž sdílíš zájmy.

    Tohle je starší, delší, ale velmi výstižné myslím:
    Why Use Google+: It's What You Know, Not Who You Know
    http://www.huffingtonpost.com/2011/12/07/google-plus-users_n_1122056.html
    (závěr článku a dost videí níže už jsou poměrně neaktuální, ale odpověď na Tvojí otázku je tam stále stejná)

    Co se mě týče: G+ je výborný pro vyhledávání obsahu (ať už protože se dají snadno najít k tématu relevantní posty obsahující relevantní odkazy, nebo skrze automatické generátory typu Sparks atp.), nachází se na něm spousta lidí která aktivně posílá zajímavé věci a skrz G+ se k nim není těžké dostat - pokud se o něco aktivně zajímáš, na G+ brzo snadno najdeš lidi kteří k danému tématu postují hromadu novinek a zajímavostí.
    Kromě toho G+ čím dál tím víc a docela elegantně propojuje různé Google služby, takže pokud používáš gMail, gDocs (/Drive), Picasa atp., tak G+ toho docela dost usnadňuje.
    A v neposlední řadě Hangouty sou fakt suprová věc, zvlášť když máš smartphone co je umí zpracovat.

    (a v neposlední řadě mám na G+ o dost radši tamnější komunitní kulturu a etiketu, ale to už je hodně subjektivní a případně diskutabilní a nevím jak moc to oceníš, pokud se na sociální síti nechceš pohybovat ve "veřejném" prostoru mimo okruch lidí které už beztak znáš)

    Jo a v neposlední řadě: terms of use.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    To je normalni hangout kde sdilime obrazovku a bavime se o fotkach
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: Fotohangout ? Co to je?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Já v podstatě nepoužívám ani jedno, jen na g+ i fb spamuju svoje fotky a odpovidam na komentáře. Na fb ale pozoruju mnohem větší provoz. Na g+ už jsem se účastnil pár pěkných foto hangoutů, ale většinu lidí tam musím explicitne pozvat a ještě jim radit jak si udělat login.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    "sžili" jste se někdo s g+? :-)
    U mě to je spiše mrtvë než živé... :-D Většina lidi zůstala tak jako tak na FB... :(
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    na to automaticke prepnuti na 720 pouzivam YouTube Options addon, na to vyhledavani asi radu nemam, pokud nefunguje spravne vyhledavac na strankach
    RUSTFIZZLE
    RUSTFIZZLE --- ---
    Ještě dotaz na youtube, mám zaškrtnuto 'Vždy vybrat nejlepší kvalitu vzhledem k připojení a velikosti přehrávače' ale furt mi to cpe 360. Chci napevno nastavit aby to používalo defaultně 720, a ve vyhledávání vůbec nezobrazovalo videa co nemají alespoň 720. Děkuji předem :)
    RUSTFIZZLE
    RUSTFIZZLE --- ---
    SIRIEN: V Nastavení něco podobného je, ale moc to nefunguje, furt to upřednostňuje české stránky.


    TLUCZHUBA: Dík, tohle zdá se funguje, teď jenom přijít na to jak to nastavit jako vyhledávač ve Firefoxu.
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    gCalendar a jednoduchá věc, chci do description vložit odkaz, jak to udělám?

    Jen zkopíruju, není klikací, dám tam <a href=""> tak vidím jen tento html kód a samozřejmě také není klikací.

    Dík za popostrčení.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Procitam nejaky blog na blogspot kde je spoustu subtemat a chtel bych si precist komentare serazene podle casu vlozeni, tak abych nemusel prochazet vsechny subtemata. Slo by to nejak?
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    ANARCHY: nejlepší :)

    Google Doodle & Robert Moog | Song Summer - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=XePaZTouE_8
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    BTW dnesni doodle je fakt peknej...
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    If logged in - settings
    if not: Advanced search.
    Případně tam snad kdysi bejvalo napravo dole klikátko "go to google.com" nebo tak nějak, nevim, Google používám permanentně, ale jeho home sem neviděl už věčnost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam