• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARGANNAHObezita
    CARODEJNICE
    CARODEJNICE --- ---
    NUFINKA: Unavuje me se opakovat, ale nelze pro me nereagovat. Tvuj dovetek me urazi, nejsem ani ze soukrome kliniky a ani pro me bariatrie nepredstavuje obzivu, natoz abych za ni bojovala. Jen znam lidi, kterym bariatricky zakrok pomohl, jsou s vysledky spokojeni bezprostredne i po x letech a proto jsem v diskusi ukazala a popsala klady, ktere tento zakrok nese (aniz bych umensovala zapory, ktere pochopitelne muze prinaset taky). Vic k tomu v mych prispevcich nize, za ten Tvuj mylny a odsuzujici dovetek si Tvuj prispevek stejne vetsi reakci nezasluhuje.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MIDORI, TAPINA: To je klika, ovšem moje druhé dítě přešlo na flašku hned na konci šestinedělí a přesto teprve v půl roce jsme se odhodlali odvykat. Tzn. čtyři měsíce sunarování. A odvykání trvalo tři dny. Takže asi tak.

    GINGERCAT, MADIETTA: No, moje dítě jedlo hlavně zpočátku většinu noci po dvou hodinách, flaška neflaška. A ve chvíli, kdy musíš vstát a tu lahvičku umýt, se mi kojení zdá teda mnohem lepší.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    GINGERCAT: jojo... většinou jsem se u toho ani pořádně neprobudila, třepala jsem lahvičkou ve spánku. :-D
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MIDORI: chystat rovná se připravit si večer k posteli prázdnou lahvičku s práškem a termosku s vodou. Pak to "vaření" v noci zabere asi tak půl minuty včetně míchání ;)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    TAPINA: aha.. zkusit se to může, aspoň to nebude tak drastický
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    jinak tenhle svůj problém s nespaním probírám napříč nyxem, takže se omlouvám těm id, kterým už lezu krkem
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIDORI: Zkušenosti mnoha matek jsou takové, že po lahvi se výrazně prodlouží doba spánku. Vlastně tak do měsíce po zavedení lahví se u nás spalo celou noc.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Díky. Úplné odstavení zamýšlím už dlouho, pomalu se na to připravuju. Hlavně teda na ten noční odstav, protože si úzkostlivě chráním každou minutu spánku a představa několika prořvaných nocí mě děsí. Ale chlap má teď pár dní dovolenou, takže toho využiju a zkusíme to.

    TAPINA: taky mě napadlo dát jí v noci lahev, ale zase by to znamenalo to v noci chystat a to mi přijde zbytečně komplikovaný. Navíc se bojim, aby to nebylo z bláta do louže a nezvykla si místo prsa na lahev. To by bylo ještě horší.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já jsem v téhle situaci nahradila noční kojení umělým mlékem. Přes den se dá kojit dál, v noci se vrzne do postýlky flaška, což celé zabere asi tak minutu a spánek může pokračovat, a velice brzy se dítě začne budit jednou za noc a postupně vůbec, když zjistí, že už tady jde jen o suché doplnění energie, kterou vlastně až tak nepotřebuje.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    Já se též přikláním k odstavení, Midori to už trápí pěkně dlouho. Jak odstavit v noci neporadím. Mně to děti přestaly vyžadovat od konce šestinedělí, já teda jedu staromodně, ne na požádání, ale po třech hodinách a mezi tím čaj, ale,jestli je to tím, nevím.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    A na noc pěkně nabouchat kašičkou. :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MAR_TINA: Prostě si opakovat, že teď budu pár dní trpět a pak se konečně vyspím. :) V tomhle věku už prťata v noci sosají vlastně jenom ze zvyku, zvlášť jestli je Midorin potomek už pěkně vykojený cvalík, takže spolknout mateřské výčitky svědomí a vydržet. Podrobnější info jistě rády podají dámy v klubících jako je Mateřská láska nebo Psychika a mateřství.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ARGANNAH: třeba techniku vydržet řev.
    Já si jako nematka nemůžu dovolit vstupovat na tenký led ;)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MAR_TINA: Na to žádné účinné techniky neexistují, prostě je potřeba pár nocí vydržet ten řev.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ARGANNAH: no, doufám, že jí zkušené matky nasměrují na účinné techniky.
    I pro dítě musí být přínos, že se naučí spát v kuse.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MAR_TINA: Kompletní odstavení to neřeší, prcek si hlavně musí odvyknout jíst v noci. A noční kojení je oproti noční přípravě sunaru ještě naprostý čajíček.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MIDORI: Jestli je tomu paznehtovi osm měsíců, tak ať kouká přestat v noci vřískat a nechá mámu vyspat! Promiň, jestli nosím sovy do Atén, možná jsi zasloužila vícematka, ale jestli je to tvoje první, tak věz, že se to fakt dá odnaučit a v tomhle věku už klacek žádné noční kojeníčko nepotřebuje. Radila bych nemilosrdně na noc odstavit.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MIDORI: budu se opakovat. Nekojit.
    Dlouhodobá únava způsobuje mnohem víc problémů než jen tloušťku. Poruchy spánku, deprese, různé fyzické zdravotní potíže, partnerské problémy, iracionální náhled na dění okolo sebe, horší soustředění (řídíš auto?), slabší pamět.

    Můžeš se rozhodnout sama za sebe a říci to jen manželovi a dítěti, pokud se obáváš reakcí okolí. A že ten společenský nátlak zejména cizích rýpalů bývá velký. Nemusíš to ani psát na nyxu.

    A stejně tak se můžeš rozhodnout dál kojit. Aby to zas nevypadlo na opačný nátlak.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MIDORI: napíšu ti něco, za co mě spousta lidí odsoudí.
    Naprosto vážně zvaž úplný konec kojení. Jsi unavená, nespokojená, tělo ti nespolupracuje.

    Pro návrat do normálu se potřebuješ vyspat (i když to je loterie, zda dítě bude spát), srovnat hormonální hladiny a mít energii na běžný den. Ono to nestojí jen na tom, že se donutíš 3x týdně hodinu cvičit. Ono to stojí na tom, že unavené tělo a mozek každý den celých cca 16 bdělých hodin zkouší šetřit energií a tak vykonáš i mnohem méně přirozených pohybu (takové ty nevědomé věci) a zároveň tě to nutí jíst víc a spíš sladké a kalorické věci. Takový stav není příliš reálné zvládnout vůlí, dietou nebo cvičením. Tělo prostě spoří.

    Tvé miminko je dostatečně staré na to, abys ho plně odstavila. Celkově se výzkumy(co jsem četla) kloní k potřebné hranici kojení 6 měsíců, pokud to jde a neničí to matku. (V podmínkách vyspělého světa, kde je dostatek vhodné potravy a hygieny). Ony dlouhé roky kojení jsou prospěšné v rozvojových zemích, kde je málo potravin, špatného složení i nedostatek pitné vody. Tam má význam kojit 2-3 roky. A půrměrné délka života je 40 let.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GALE:
    ARGANNAH: hm, myslela jsem si to. Se sportem to nemám nijak. Občas si doma zacvičím, ale to záleží na tom, jak byla náročná noc. Většinou únavou padám na hubu. K dítěti vstávám v noci už 8 měsíců, tzn. osm měsíců jsem nespala víc než tři hodiny v kuse. Omezila jsem sladký, snažím se jíst tak nějak zdravěji, častěji, víc piju, chodím denně 5 až 7 km s kočárkem, ale efekt nula. Takže teď si srovnat priority - kojit, nespat, být tlustá nebo nekojit, spát a hubnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam