• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z4IKVČELAŘSTVÍ
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    Mate nekdo zkusenost s timto vyrobcem?http://ulyzpolabi.cz/
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    LUCIEN: ja bych ted nakapala varromed
    WANTON
    WANTON --- ---
    LUCIEN: Já dělám tři. První mi nevadí, že je ještě v říjnu, když je tam plod. Zase omezení množství. Při první také používám lahvičky s prošlou trvanlivostí, lahvičky jen nesmí projít mrazem. Ty dvě další fumigace ale už dělám poctivě. Nepoužívám aerosol v prosinci.
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    LUCIEN: vcelarim treti rok, tak muj prispevek ber jen jako zamysleni: udelal bych jednu fumigaci a pokud by nespadlo nic, nebo temer nic, udelal bych uz jen druhou fumigaci v obdobi bez plodu
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    WANTON: Dík. A ty fumigace stále 3 jak je doporučeno?
    WANTON
    WANTON --- ---
    LUCIEN: Spise nevyzadane doporucim nejake omezeni mnozstvi ted v srpnu. Jestli gabon, apiguard nebo km je jedno. A pak ta fumigace.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Pokud mám letošní oddělky aktuálně bez spadu kleštíka, jak ideálně zaléčit - pokud vůbec? Přemýšlím, že bych jen preventivně fumigoval na podzim jinak se vyhnul Gabonu/Formidolu.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Prehazovat vcelam nastavky behem vecerniho sera, bo pres den nebyl cas, neni uplne dobry napad.
    Jeste ze byl po ruce Dithiaden. Dostipany jako prase.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KOTILION: já mám na čtvercový 11R, studená stavba. přijde mi to jednodušší na manipulaci.
    WANTON
    WANTON --- ---
    Mohli pak udelat tichou, je jedna moznost, proc se vpamatovali.
    WANTON
    WANTON --- ---
    KOTILION: Jednou se mi stalo, zuzoval jsem jedno vcelstvo na dva nastavky na super dobrem stanovisti, kde mam 70 vcelstev. Nechavam kazdemu po zuzeni 6 az 8 kilo medu. Matka hezky kladla, vse v poradku, zuzim, zavru viko. Jdu na dalsi a najednou mi je zacnou loupit. Tak jim zavru cesno a pracuji dal. Po konci cele prace na stanovisti jsem jim otevrel cesno, nechal ho jen zuzene.

    Nasledujici den zacnu krmit a pro jistotu je jdu zkontrolovat a zjistim, ze mi je vyloupili po mem odjezdu ze stanoviste. Nasel jsem matku, vse vypadalo dobre, jen zadne zasoby. Vcel spousta, plny dva nastavky, ani nebylo moc mrtvych. Tak jsem jim dal dvoukilovy ramek s medem, zakrmil jako vsechna vcelstva na stanovisti, nechal jsem jim ale pro jistotu jen otevrene ocko, zavrel jsem jim cesno.

    Prezimovali v poradku a byly normalnim produkcnim vcelstvem nasledujici rok.
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    VODOMERKA: tak jsem zakoupil uly u pana Nerada, vyrabi 2/3lang s k tomu jsem vzal jumbo nastavky od jineho vyrobce jako plodiste. P.Nerad vyrabi zjimavy dna, btw. Obecne trochu zarazilo, ze se u nas vyrabi uly dadant na 10 ramku, 11 a 12 jsou spis vzacny. Asi je to kvuli tomu, aby byly kompatibilni s Langem?
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    ACIDQA: dva 39x24, aktualne jsou hodne narvany vcelama
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    KOTILION: na kolika to mas nastavkach?
    WANTON
    WANTON --- ---
    KOTILION: To netuším. Já spad nesleduji. Takže v tomhle se fakt nevyznám.

    Já bych je nechal, třeba se vzpamatují. Dal bych jim česnovou vložku, aby snáze chránili česno a na jaře by se vidělo.

    Léčím celý srpen apiguard a pak tři klasické fumigace na podzim, kdy první mi nevadí, že s plodem.
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    WANTON: tak jsme to provedl vcera vever u trech vcelstev (ty mam u domu) dnes rano jsem tam sel v 5:30, v domeni, ze by podlozly nemusely byt vykradeny. Dve vcelstva byla bez klestiku a jedno jich melo na podlozce asi 50. Toto vcelstvo bylo celou sezonu slabsi a zacatkem cervence ho vykradli sousedovic vcely po tom co je vytocil a hned nezakrmil. Zajima me, kestli je tento spad uz kriticky?
    WANTON
    WANTON --- ---
    KOTILION: Muzes. Duvod, proc se se ma v bezplodovem obdobi, je, aby klestik nebyl v zavickovanem plodu.

    Ja delam tri fumigace na podzim a prvni vzdy s plodem, abych snizil mnozstvi.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    KOTILION: varidol se pali v bezplodym obdobi, tj zima, ne?
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    Je mozne ted lecit vcele Varidolem? Dal jsem pred tydnem kyselinu mravenci 85% v odparovaci,ale nic nepada. Nejsem si jisty, jestli byla koncentrace dost vysoka, nebo jestli mravenci stihli vsechny klestiky uklidit (mravence na podlozkach mam). Napadlo me aplikovat na jedno vcelstvo varidol (papirovy pasek, ktery se pokape a zapali) po Varidolu to pada rychleji, tak by smad podlozka neco ukazala
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    VEVER: sajou z těch mruněk šťávu. mně takovej med chutná :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam