• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIM42 klub Peace Is Dead - Pruser crew - Militantní bezdomovci
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: vždyť píšu. tvoje svědomí.
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: znám tě osobně už asi 8 let. teda naneštěstí tě znám. lidi jako ty raději neznat.
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: každopádně sem rád, že už nejsi v DisCentru a viděl sem tě tam tak sem se musel otočit a odejít a to jakože se v autonomních centrech pohybuju už skoro 16 let.. dělá se mi s tebe zle.

    BERUNA: jsem tvoje svědomí. budu ti připomínat všechnu špínu co si udělala a komu všemu si ublížila.
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: jj, ty umíš každému zalichotit když ti jde o moc.
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: ale alespoň na toho člověka pak nekydám špínu. to jestli je to squat nebo ne na tom nic nemění. když někam přijdu tak se alespon představim, řeknu že tam chci být ale každopádně nepřejdu tam a současný obyvatele od tamtud nevyhodím se slovy "ty už tu nebydlíš". a tohle o čem mluvím není rok před 2kk ale 2k7.

    a vyprávěj nám taky jak ses kamarádila s udavačem Tesárkem, to tady všechny taky bude zajímat.
    AFRODITAK
    AFRODITAK --- ---
    BERUNA: Jakože si myslíš, že když smažeš hovna co si tu psala tak bude vše ok? Nadávat někomu do bezdomovců kdo sám lez na squaty (třeba na prase balkonem) protože neměl kam jít , nakrágloval se někomu do pokoje, pak ho vyhodil a ještě na něj pak všude nadává jak je to hrozný člověk no paráda...

    DRUDRIGER2: Beruna je člověk , který rád píše o každým totální sračky ale sama akorát umí rozeštvávat lidi mezi sebou, snažit se uzurpovat moc pro sebe apod.. Typický obrázek toho, co udělá s člověka drogy kombinované s nevirovnanou povahou...
    SHAMOT
    SHAMOT --- ---
    asi spis radsi obecne posta ne..?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    jako nevim co beruna, ale ja milady prase i papirnu beru jako sucats ty cesty. nemuzeme je zatratit s tim ze to byl hnus. i tedka se bavite o discentru ze je to hnus,ale s odstupem casu se na to budeme koukat jinak je to experiment, a bez milady ci prasete bych nebyl tam kde jsem a navazet se do soudruha dicka i kdyz je jakej kovlek je stale s nama a to je duleziti.....
    No nic jedu si dat caj ze zahradky....
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    jo takhlenc...lol
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    E?
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    jj, bezdomovi, nase cesta...

    prerod trevelera v neco dalsiho, co uz neni spojeno s individualnim pojetim "domova" jako na zacatku cesty, tak tak...
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    to taky, ale hlavne jsem a cejtim se starej...coz je fajn u bezdaka ne tak moc fajn u alternatifce, tim se stavam nemilou pritezi alternativbniho hnuti...proto proti alternative preferuju autonomii, coz ty, jako cupr mlada holka, samozrejme, nezeres...
    ale to neni jen konflikt pojeti ja vs. ty, velmi podobne funguje apriorni neschopnost dojit spolecneho cile nas vsech. dovoluju si opek apelovAt na precteni houdyho textu [i kdyz i jeho text je na hony vzdalenej opevovani alerny], abychom si udelali/y jasnou predstavu, kde "problemy" hledat a kde proste problemy nejsou, i kdybys tvrdila, ze jo...

    proste uhel pohledu, stejne jako houdy pouzil jiny uhel pohledu na jaimeho text.

    dovoluju si doporucit take anarchismus na cs, kte jsem jiz jako reakci na jaimeho soustredil nekolik textu k tomuto pripadu.

    podotykam, ze se predne musime zbavit zjednodusovani alla alternativni mladez, to neni funkcni cesta...
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    koukam, ze ty jsi taky furt stejna, co? lol
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    E?
    DICK147
    DICK147 --- ---
    BERUNA:
    naprosto s tebou souhlasim, cco pises bylo gro meho textu, hlavne se mi libi tvuj vrely vztah k alternative, tam muzes jeste mnoho zvladnout, mas na to...
    ale na druhou stranu jsem rad, ze jsem v hrobe a ze vam to tam nemusim kurvit...
    DICK147
    DICK147 --- ---
    no jo, asi se bude muset vyresit otazka alternativy a autonomie, coz muze byt prvni...alternativci jsou ti, sekterymi nehneme, vetsinou odejdou sami hn ed, co se zhorsi podminky pro jejich "prespavani v infaci", Muze je to donutit prejit na stranu autonomu, kteri zacnou hledat duvody, proc delaj to, co delaj a uz je "snadnejsi" s nima komunikovat.
    Kdo jeste vzpomina na Papirnu a konsekvence s miladou a prasetem, vi, o cem mluvim.
    Jsou dve veci, kterejsou treba: cas a pevna myslenka [ve smyslu "pevna ruka"]
    problem mozna nastane v tom rozhodovani, tedy jak je "plenum" zavazny, pro koho a jakou ma zpetnou vazbu. I houdy si tohoto faktu vsima ve svem textu [Jedeme v tom všichni http://2h.bloguje.cz/868512-jedeme-v-tom-vsichni.php ] . V truhle [a na milade] byl problem zejmena v tom: plenum moc neznamenalo, lidi nebyli ani pripraveni prevzit zodpovednost.
    ted koukam na sve bytri v praze jako na pohadkovou zahradu, kde se vyplnilo kazdy prani bez jakeho koliv hnuti brvou [talking heads Heaven http://www.youtube.com/watch?v=5zNdMc6wGtU ].
    celkove mi to pripada, ze na to :stejne vsichni serou: stejne tak, jak to bylo pred rokem, je treba vytvorit stanoviska, nazory a to kolektivne. dokud se nevytvori nazorove stmelena skupina, ktera bude dostatecne duveryhodna, transparentni a solidarni, aby byla schopna alespon na lokalni urovni [discentrum] kvalifikovane rozhodovat o vecech, ktere se bezprostredne tykaji lidi kolem, potom se kdokoliv kdykoliv ulozi v infaci. tak to bylo na papirne, milade i prasetiv ostatne i truhle...[zadny pokrok?] a budme radi, ze to mame za sebou...
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    BERUNA: nebo z neschopnosti nebo z donucení
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    BERUNA: souhlas
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    BERUNA: no jo, ale to seš v menšině. každopádně ty co maj infáč za noclehárnu nějaké tvůrčí či itelektuální činnost nezajímá. já taky mnohokrát když sem přišel do dis a první co sem ucítil byl namol válející se lidi v infáči sem měl sto chutí se otočit a jít zase domu.

    o tom přesně je konzum. o bezohlednosti vůči ostatním. konzumuj to co ti někdo připraví. to, kolik síli do toho druhý musel vložit, nějaké ideje, to konzumenty přeci nezajímá. nebuďme naivní. a dokud se k místům jako Discentrum nebo Wolkrowka bude přistupovat jako k levné diskotéce a ne jako k "alternativnímu" místu rozvíjející aktivity odlišné od těch, na který můžeme narazit v de jaké diskotéce, tak to jiné ani nebude.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    BERUNA: Ne. Tady jde o to, že drtivá většina lidí navštěvující DisCentrum jsou prolezlí konzumem na tolik, že je nějaké blbý knihy v polici nezajímají a když se hold ožerou jak (nevhodné slovo) tak najdou první pohovku, která je v infáči a tam si ustelou. a to, že by snad v té místnosti chtěl někdo něco studovat... koho by to zajímalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam