• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: jo to asi každej v téhle části :) I ten závěr jak se probíjí z tepese stojí za to. Jestli ti osmička přišla zdlouhavá, tak počkej na War of Honor to už roztahané šíleně.

    Knih máš ale ještě víc, i v základní serii jsou potom 2 další knihy Mission of Honor , A Rising Thunder + máš dvě vedlejší serie, které se s hlavní prolínají - jednak serie Wages of Sin (to je trochu jiný styl, je to řekl bych více taková relaxační četba :)) a The Shadow of Saganami - ta je více propojená s hlavní a trochu více to odpovídá stylem hlavní linii.
    Obě ty vedlejší serie docela dost zapadají do děje at all cost - mission of honor - A rising thunder, takže to také stojí za přečtení. No a pokud by ti toho přišlo pořád málo, tak část děje je rozebraná i v povídkových sbírkách :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak jsem ve tretine 9
    necekala jsem, ze sedmicka skonci, jak skoncila (s HH na Pekle), musim rict, ze to byla asi jedna z nej casti ta sedmicka pro me... kdyz popisoval cast, jak se HH vyloduje na Tepesu a Corda rozhodla o zabiti Nimize, tak jsem si v tehle casti hodne poplakala z te predstavy :D
    ta osmicka byla dobra jen zcasti mi prislo.. nektery pasaze me fakt nudily
    i ted me obecne prudi cist o Havenu...

    tze mam jeste 1,6 knizky na docteni...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Na audiobookbay je k dispozici nová honorverse knížka - Shadow of Freedom http://theaudiobookbay.com/audio-books/saganami-island-3-shadow-of-freedom-david-weber/
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: ty poslední díly jsou fakt špatně přeložený, takže ta angličtina stojí za zvážení, koneckonců vždy si můžeš dát tu serii znovu v angličtině :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SIRIUS: uz me bolely oci :)

    TYRAEL: spis ne :) jak neco rozectu cesky, nerada to docitam eng
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: az rano?, pral bych si mit takto pevnou vuli :-)))
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    KASUMI: Sirius nic nespoiluje :-) A jinak dobrá práce, fandíme ti a schválně chci vidět jestli se potom vrhneš do těch dílů, co ještě nejsou přeložený :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SIRIUS: Ja tvoji reakci radsi cist nebudu :)) ale ted jsem to docetla. Rano pokracuji 8:))
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: tak řekl bych že cca 17 let po vydání už se na spoilery moc hrát nedá :))
    Jo in enemy hands je super, jen doporučím - kup si další díl zavčasu, ten závěr je pecka a končí to tak trochu cliffhangerem, takže pak ti to stejně nedá a hned budeš pokračovat :-) Jo a taky je dobrý začít číst třeba takto před víkend, já si takto neprozřetelně řekl, že si dám pár kapitol před spaním něco po půlnoci, a dopadlo to tak, že jsem Echoes of Honor co následují po In enemy hands dočítal cca v 9 ráno, přičemž jsem v 10 měl schůzku u sakra důležitýho klienta :-))

    Jo s čtenim vs. poslech to mam stejné, hlavně když jsem na škole zjistil, že skripta přečtu (a pamatuju si z nich cca 70 procent ) za pár hodin, tak sedět desítky hodin na přednáškách fakt nedávalo moc smysl ;-)

    Jediné užití audioknih jsem našel v autě když jsem trénoval mluvenou angličtinu abych chytal bezproblémů,
    ale ten požitek papírové knížky v posteli s hrnkem dobré kávy/čaje/vína to je neprůstřelný to technika nenahradí.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    asi SPOILER :)) ale vy jste to vsichni stejne cetli uz :)

    uff, tak jsem asi v 70% v rukou nepritele, jsem zrovna ve fazi, kdy jsou na tepesu a ransomova řádí.. poslala je na charon, ale musim rict, ze jsem to hltala neuveritelne :) a to mam naprosto prisernej bolehlav, ale nedokazala jsem se odpoutat, dokud jsem to nedocetla aspon do te faze a trochu se to napeti zmirnilo.. tze prasek, 20 min nez zabere a jedeme dal!

    jinak kindle mi pomohl se k HH vratit (viz muj kdysi prispevek, ze jsem skoncila nekde na zacatku 7 vzdycky), pze v kindle presne vim, kde jsem skoncila, tze se k tomu muzu kdykoliv vratit a pokracovat

    SIRIUS: napodobne
    ja se ted snazim poslouchat 1984 (cesky) a viewegha a musim rict, ze se pozoruju, ze cca po 1-2 minutach vypinam pozornost a nevnimam.. ja jsem proste na cteni..
    i ve skole jsem si to potrebovala precist, ne slyset..
    TORLI
    TORLI --- ---
    Pokud vím, tak film je stále ve stádiu jednání a termín se bude ještě dlouho vesele měnit.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: to podle mě nestihnout, ja mam totiz pocit ze na foru prave bylo ze uz se pocita s tim ze nejdriv to bude 2015
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    kdyz by to melo byt za rok? to se mi zda skoro divny :)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK:no je to zvlastni cekal bych ze uz toudle dobou budou neco poustet aby si postupne udrzovali v napeti zakladnu fanosku, mozna to holt este neni v te fazi
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    jj. uz jsem koukal po netu...
    A pry je planovanej na 2014 :)

    Ale nikde se mi nepodarilo vyhrabat ani obrazek ani trailer aninic... coz je docela zvlastni ;)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: koukni na forum baenu psalo se o tom tam docela dost, uz je to pry v docela pokrocilem stadiu
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SIRIUS: ja jsem si to rikal :)
    nejake blizsi info?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: už se točí, tuším 2015 má být, je to zfilmovaný on basilisk station
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: nechci být špatným prorokem, ale vzhledem k "plnoštíhlosti" autora a rozsáhlosti zápletky, je pravděpodobné, že Honorverse zůstane nedokončené podobně jak tomu bylo právě u Kola času.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    vsechno jednou konci :)

    spis cekam jestli a kdy nekdo koupi prava a udela film... ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam