• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    P4WLY2K: tak v mezicase investuj du kurzu anglicitny a misto zprasenyho ceskyho prekladu si uzij original :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    P4WLY2K: Já už polaris nesleduju a česká vydání nekupuju, protože mají tendeci prasit překlady.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    no on je v tom Polaris vubec dost nepresnej... O mission of Honor psali to samy... A taky to melo zpozdeni. Ale rok trefily myslim.
    Takze bych nepropadal panice ještě.

    Btw... kdyz se tu tak objevil ten ebook ;) Za jak dlouho po vydani bude sance na rising thunder?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    jj. taky mi to tak prislo. Ja uz jsem sem pak nepsal komentář. spíš mi šlo o názory. Ta hra nebyla uplně zlá tak prvních deset až 15 minut. než se z toho vyvrbil evidentní cowclicker :(((
    Tak doufám že takhel nesprasí on basilisk station... To by fakt bolelo. Už jen ten design lodí...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Zkouším ale zatím teda nic moc. Příběh je totální blbost. A ten komix postavený na první a sedmé knize? Kresba taky není žádný zázrak ale nejvíc mě teda dostalo vyobrazení Nimitze - kreslíř ho namaloval velikost německého ovčáka a vzhledu kyberpsa. Absolutně se to nepodobá předchozím vyobrazením stromových koček jako byly třeba obálky Beautiful Friendship a Fire Season. S takovým vzhledem je nemožné aby se komukoli poskládal na rameno. Možná tak na rameno jeřábu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    P4WLY2K: super skvely :) Sem tvym dluznikem :) Konecne se muzu prestat trapit s papirovou :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    otazka za milion :)

    existuje nekde ebook mission of honor v CZ?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    David Weber's Honor Harrington Looks to the Big Screen with Tales of Honor - ComingSoon.net
    http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=113575
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: jo a diky za vysvetleni, fakt jsem mel zcela spatnou predstavu jak to je
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: kdepak, nezkousel, mam jen hlubokej respekt ke komukoliv kdo da alespon tu kratkou povidku :-)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Kdepak, když se podíváš sem: http://www.baenebooks.com/showcategory.aspx?CategoryID=2&SEName=advance-reader-copies zjistíš, že "e" opravdu znamená electronic. Krom toho, kdyby vydávali manuscript už po první autorské korektuře, mohlo by to vytvářet negativní ohlasy mezi fanoušky, kvuli vypouštění a přepisování textů jež během prvních dvou korektur probíhá.
    Zkoušel jsi někdy napsat byť jen povídku? Napsaním hrubého textu práce nekončí. Autor svůj původní text většinou sám přepisuje alespoň dvakrát či třikrát, než je pošle nakladateli, ten text zreviduje, navrhne změny, pošle zpět autorovi. Autor text upraví, text jde opět k nakladateli, tentokrát editorovi, který se zaměří na věcnou správnost, gramatickou stavbu atd., opět jde text zpět k autorovi pro zpětnou vazbu, pak teprve jde text k tiskařům, ti provedou zkušební výtisk a opět probíhá zpětná vazba ohledně formátování, tiskových atd.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:ja myslel ze je to tak ze eARC (protoze early advanced reader copy) je uplne prvni manuscript co je stejny jako odevzda autor, pak je ARC co uz je po nejakem kole korektury a pak klasicky e-book. Nekolikrat jsem si koupil e-arc (a 15 dolaru je teda hnusna cena za netrpelivost ;-)) a prislo me to jiny nez verze co pak byla ve webscription. ale je teda mozny ze se pletu, ted uz mam vsechno i papirovy, tak to muzu porovnat az nebude co delat :-)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Korektur je ve vydavatelském procesu několik, obvykle však alespoň tři: autorská, redakční a tisková. Tohle vypadá na jako knihy po druhé, ale před před třetí korekturou. Při té už se akorát znovu prochází formátování a hledají šotci.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    no ale to co baen prodava v tech webscription to uz je po nejakej korekture, ne? stoji ty audioverze za to? uz mockrat sem nad tim uvazoval do auta
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    eARC pokud vím znamená electronic Advanced Reader Copy. Ta je vždy bez korektur. Někteří lidé to "e" prostě vynechávají, mezi eARC a ARC není rozdíl. A jestli chceš zkorigovanou verzi, počkej si na oficiální vydání je na apríla, což odpovídá i posunu v ději této knihy.
    Já si zase kupuju audioverze, děkuju pěkně, jen se mi prostě nechtělo už čekat.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: to je preci eARC tzn bez korektur, ne? jinak ja je kupuju teda
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: tak to asi pockam aspon na arc :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam