• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: tak tedy drzim palce, coz jsem projevil tak, ze jsem kliknul na palec nahoru, v pravo nad prispevkem ;]


    INK_FLO: joaaaha, ona je to primo sub-rada Sandmana...

    jinak nemoh jsem najit ted doma poslednihio Hellblazera, co jsem si ted koupil v cestine [jeste jsem se k nemu nepropracoval pres tech mega giga CBR... tak je to tenhle dil, ktery zda se je zepredu i zezadu otevreny, je v nem tedy nekolik kontextove vytrzenych udalosti i postav, s tim, ze je to hodne neprijeme napinave.. kazdopadne je tam jeden VELMI mocny one-shot, ve kterem se dozvidame, jak je to s vrahem, co nuderi vzdy kdyz na krajinu padne mraz jako struna z piana kolem krku plesate tanecnice...

    halucinace z unavy se prave staly zcela realnou vrstvou me reality, podobne jako mikrospanky, vzdy kdyz zavru oci... jdu si lehnout... mmchodem dnes jsem malem prisel o kolo a kazdopadne uz jsem prisel o par drobnosti, jako napriklad hodinky po tatovi... [nastesti k nim nemam zadny vztah], naproti tomu jsem potesil spolubydliciho prodejem sve [a sofiiny] postele a tim ze jsem mu dal litr... coz byla haluasociace k tomu, ze mam z5 koncertni schneider kytaru [je z nadhereneho cerveneho dreva, ma uzasny zvuk kdykoliv a kdekoliv a na zadni desce ma nalepenou razitkovanou cedulku: Zabaveno z duvodu exekuce... neco jako tahle masina zabiji nacky... mmchoden neprochazel nekdo tu sql db Ceske Exekutorske Komory, co ji slohli CzechSecurity -- tedy czert 2.o?]




    SANCHA: jinak Sancho dej si cerny caj jeste i s mlekem, tak jak jsme meli ten v te Huse, imho jsi zrovna ta, jenz tomu prijde rada na chut... pokud tedy pijes mleko jako takove. caj s mlekem je dokonala sametova lahudka, presne opak kavy s mlekem, coz je zmrseny ranni spech [v mem pripade]


    LIBRIUM: proc se dava do caje sul, tomu nerozumim, mam to zkusit?

    OVERDRIVE: vtipne, myslel jsem si, uplne presne, ze Sorbak rekne, ze caj s mlikem nesnasi. Stepane Ty mliko nepijes vubec, ze?
    Tak jako si pamatuju, ze BOTA rikal sveho casu, ze NEJI chleba [to by me zajimalo, zda to jeste plati...]

    A propos, nez pujdu spat [snad to BOTA01 neprehledne v textu]:

    BOTA: mam bonsai, je to malicky rocni kastan, normalni obycejny kastan jirovec, nebo jak se to jmenouje [sk.: pagaštan knský]... potrebovla bych neco, jak se ke kastanu jako bon sai chovat. nejradej bych mu zachoval uplne prirozenou stromvou formu, jen ve zmensenine [samozrejme mrtve drevo nebo nejake ohybani by kastanu proste nesluselo, pripadne je uplne nesmyslne]... taky bych potreboval vedet, jak bon sai zazymovat. mam jej na okne v kvetinacku, oblozeny mechem, ma asi 6 cm a asi tak 3/4 cm v prumeru kminku. listy jsou uz temer uplne hnede. poslednich 14 dni jsem jej moc nezaleval, ale byl zas jako temer uplne v chladu [odhadem 10*C]... idealni prezimova tak, aby me neopustil [nemam ted sklep ani pudu, zrejme, takze by mel zustat na svem miste, jen chci vedet, jak jej nechat odpocinout.. zeleny cely rok byt nechce a ani nemuze]. Dekuju za pripadny link na materialy a za info o zazimovani.

    [mmchodem mam venku kastan,ktery jsem nasadil tak ve veku 4 let, kdyz jsem si hral kousek od Olmy u betonarky, zakopaljsem tehdy do dolicku normalni obycejny hnedy kastan, ted je ten strom velky asi 2,4m, kmen ma jako Sorbak pazi a moc mu to slusi [myslim, ze se o nej nekdo stara], zajimave je, ze je zasazeny jen tak, v jedinem kousku seschle sedive, betonem pokryte travy, sestrihane jak vlasy americkeho vojaka ve vysluzbe [zelezny kriz a sveraci kazajkaza bojove silenstvi ve vhodnou dobu s nevhodnym mnozstvim nekontrolovatelne zloby]... proste hnusne misto, kde nezije nic, ani plevel v tom podelanym travnicku. ale je tam muj kastan, jen o 4-5 let mladsi nez ja a daleko, ale daleko krasnejsi. a zrejme i trvanlovejsi. strom uz jsem zasadil, jeste bych chtel syna. eh. ukecat zrzavou [napsat si do kalendare ;]]]]]

    Nic, vazne blouznim, jdu spat...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    OVERDRIVE: jj, lucifer je stejně jako death boční řada jedné z postav ze sandmana
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    cerny caj s mlekem / smetanou

    10 hlasy od 10 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---

      Caj mam rad [povoleno 15 hlasu, tedy vsechny]

      52 hlasy od 12 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      MRQ: joaha, ja myslel, ze to vyslo unas, proto taky barevne ty prvni dily.

      jinak nekdo mi stopil High Cost Of The Living, co vysla cesky. Shanim, kdybys vedel, kde treba maj antikvariatni k prodeji, bral bych...

      mmchodem, v zahlavi tohohle klubu je Book Depository, coz je UK shop, ktery posila bez postovneho, tak pro priste treba muzes zkusit i tam, box jsem nehledal poradne, ale Sandmana jako takoveho maji: https://www.bookdepository.co.uk/search?searchTerm=sandman&search=Find+book

      Jinak ctes jeste nejakou jinou serku comixu? Trnsmetropolitan, Preacher?
      Nekdo mi ted rikal, ze pry stoji za videni neco co se jmenuje Lucifer.

      Jinak rozhodne doporucuju serii Hellblazer, kdyztak natorrentuju, pac torrent co jsem nasel bezne, tak nema dil 5 [a mozna nejake dalsi], to jsem pak doskladal z dalsich zdroju... Hellblazer je hodne moc masakr, cynickej John Constantine [mmchodem parkrat se potka i se Sandmanem nebo nekterym z vecnych, jen tak na okraji stranky...]... pokud znas, tak doporuc nejaky dil, zatim jsem jeste necet vsechny, mam dojem, ze to v UK vychazelo cca 10 let, takze je toho veskrze docela hodne moc. Jsem tak u 30. sesitu.





      SANCHA: Sancha je poctiva jako vzdy a vsude. Omlouvam se za tyhle vylevy, jak malo spim, tak jsou mi blizsi a blizsi. Kez bych aspon moh rict, ze je to ze smahu, clovek by to pak smet ze stolu vsechno, jako halucinaci, ale ona je to zkurvena [moje] realita ;]

      Japa je aktualne v Kodani? Uz vis, kdy pojedes pres Prahu, abych Te tedy moh na to vycteny piiivo pozvat? Konecne dluzim Ti ted jeden caj s mlikem, pokud si dobre pamatuju z minula... bydlim ted kousek od hospody, kde tenhle vynikajici UK caj maj taky [UK, UK, UK, porad se mi to vraci, ve vsem... mmmchodem snad jedine lidi, co tam ztravili nejakej patek a ja maji radi caj s mlikem, ale na Earl Grey me NIKDO nenamota, ani za nic.. ;]...
      MRQ
      MRQ --- ---
      OVERDRIVE: jsem koupil teď komplet celou sadu. vyšla asi před týdnem...

      český mám to, co vycházelo postupně tady, tohle je z Amazonu anglický komplet.
      SANCHA
      SANCHA --- ---
      buh chran kralovnu aneb vazebni veznice vaclava havla smrdi
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      MRQ: a Ty jsi se k tomu dostal nejakou vymenou za ty co uz jsi si koupil? nebo jsi dostal/koupil si celou druhou sadu?


      SORBAK: a Balu je jinak v poradku? Nestalo se mu neco? Neudelal si neco?

      Jinak ja to obecne celove proste nemyslel zle, s Prawitzem jsem nemyslel zle vubec nic, ani mi nepripadne, ze bych mu neco udelal, ale kdyz uz byl moc protivnej, tak jsem jej serval [textove i osobne] jako psa. S tim, ze se na tom svezl i Jindra a Helena, kteri me zas privadeli k nepricetnosti necim jinym [coz tady nebudu rozebirat, neni duvod a je to jejich a moje vec]... kazdopadne vybuchnout, kdyz Te nekdo nebo neco sere tak, aby to vedlo k tomu, ze pak s Tebou dany jedinec nemluvi, ackoliv se znate asi tak 20 let, to mi pripadne, ze je neco, za co uz pak opravdu nemuzu ja a me ja, ale ze ten clovek nosi neco v sobe, a nejaky muj vybuch nebo vypruzeni, uz to jen uzavrelo. To imho nemuzu nijak ovlivnit.
      Stejne jako jsem nemoh ovlivnit to, ze jsem Ti rekl, co jsem si myslel a pak jsem si odsral to, ze na to zareagoval nekdo dalsi, s kym jsem se o tom vybec nebavil, potazmo jsem se vubec nebavil o tech vecech na kere reagoval [a reagovali pak vsichni]...

      rozhodne to neni mod za dobrotu na zebrotu, nejsem zadny dobrak, ale spis cesta do pekla lemovana je dobrymi umysly. jeden z umyslu je, obecne nepsat nektere veci verejne, pokud nejsem vyprovokovat [obecne nebyt zmrd nikdy jako prvni, ale kdyz uz dojde na to, byt zmrd, tak bejt zmrd vazne poctive s tim, ze za ranu, ranu vracim, a zadne pak dalsi rozmazavani. bum == bum == ende amen, co sme si to sme si, zadne pomluvy a mrceni jak holky co jim je 17 a koukaj na Esmeraldu]...

      holt nekdy to nesedne. co se da delat. vim, ze sam mam problem i jen udrzet si v hledacku sveho zivota byt jen vlastni zenu, ne tak jeste pak sledovat, kdo ma jakou naladu a jak moc jej muze urazit defacto cokoliv co reknu nebo budelam, procez to s ruznymi lidmi muze byt ruzne navic.
      to jako ne. proste neco se stalo, stalo se. ale kurva, jako vycitat mi, ze jsem se zkamaradil s neci zenckou rychlej a lip nez on sam a pak jsem jako kaspar nejvetsi prusel pres strechy oknem, udelal ji rukulibam a chvili ji bavil s hrnkem kafe a kapafkou [takze jsem na ni mmchodem ani nemoh sahnout, nemluve o tom, ze kamaradum zeny nesukam i kdyz s nima flirtuju...] a tohle mi mlatit o hlavu jeste po roce a pul... no teda amen.

      Stejne jako byla jeden cas takova predsudkova moda, ze jako, kdyz je potreba mi to necim nandat, nandava se mi to tim, ze jako smazim. Coz jako je asi stejne, jako bych to nandaval lidem, ze hulej. Nikdy jsem nepochopil, co je komu do toho, jak ja odpocivam. Nikdy jsem nic neukrad, kvuli smahu obecne nelzu [dokonce se ani nejak netajim tim, kdyz to delam, potazmo, kdyz to zas nedelam], myslim, ze sem se kvuli smahu s nikym nikdy nepohadal, krom jednoho cloveka, kerej dostal modry oko a rozbitou hlavu flaskou vodky, ale za to mohlo osoceni me zeny z toho, ze je debilni kurva. To stacilo, tyhle dve slova. Pravda nebyt vodky a smahu, asi bych toho cloveka nemlatil tak systematicky.
      ...

      Takze jako obecne bych byl rad, kdyby si jisti lide probrali v sobe jiste duvody, proc se semnou prestali bavit po 14 letech pratelstvi a 17 letch pratelstvi a prestali to hazet na nejake vedlejsi duvody, ktere nejsou relane. Vim samozrejme, ze jsem prudic, vim, ze pri delsim spoluziti muze byt ma presence docela na hrane otravnosti [sam sebe otravuju taky dost zasadne obcas]... to se holt stava. Ale jako "nejdu s tebou na pivo, pac me pomlouvas kudy chodis" to je vazne blbej argument. Uz jen proto, ze chodim takovejma cestickama, kde je kazdej Prawitz, Sorbak a vlastne kdekdo uplne u prdele. Uz jen proto, ze 99% mojich pratel se navzajem nezna [mmchodem to je vtipne, pro facebook a tak existuji jakoze analyzatory vztahu. projde to friends a kouka se s kym si spojeny, to nakresli prvni level site. pak se to kouka, kdo z tvojich pratel se zna s nekym jinym z tvojich pratel... koukal jsem na to u Truce a asi u 10 dalsich lidi, a normalne je to tak, ze jsou v tom grafu takove skupinky, jakoze Spider zna Balua, Sorbaka a Prawitza a ti se znaji navzajem.... pak z toho vybocuji kontakty kazdeho z nich, a kazdy z nich ma usually vesi nejakou bandicku... rek bych, ze to bude ta PARTA jak se o tom mluvilo v 80kach ;]... no nicmene moje kontakty maji tohle daleko divnej. obecne je to Spider a pak cca 240 "friends" z nichz asi nejvetsi "PARTA" je prave tak Sorbak, Prawitz, Balu, Mima... nejaka ta Olomouc.
      Ale obecne z kontaktu, co povazuju za kazdodenni, tak nikdo nezna nikoho z dalsich mejch znamejch. Truce to zas mam uplne jinak, jak ona je emigrant z Blavy, a jak jsme se potkali na kyberia.sk, kerou nikdy neopustila, narozdil odeme... tak ona ma vsechny kyberany v pratelich a oni se vsichni znaj kazdej s kazdym. neco jako Kameny Senk sveho casu... tam pak presne vznika takove to, ze clovek muze nekoho pomlouvat a ono by to i jako neco delalo, pac by se to pres tu pavucinu dozvedeli vsichni. kdyz by na to doslo, tak by se dalo nejakeho cloveka uplne ostrakizovat treba...]

      No nic, zas jsem jednou moc nespal, tak mi to moc pise.

      Vo pul druhe jsme se vydali z Skyfall jeste na jedno pivo a panaka [protrepat nemychat]. Pak jsme si jeste s Truce povidali a ja budoal pokoj [kua, uz jen ulozit hadry, povesit plakaty a nacpat knihy do knihoven a jsem DOMA !!!! ] ... no a pokracovalo to tak, ze mi zavolali nejdriv z nemecka a pak z indie s urgent issue. takze spanek od 4:25 - 6:00 a od te doby zas pracuju.

      Takze kdyz bych nahodou psal picoviny, nebo byl osobne nesnesitelny, tak jdete radej na Jamese Bonda : Skyfall. Pokud mate radi 007, jakoze asi jo, tak proste neni lepsi volby. Je to vazne dustojna pocta vsem tem 50 letum s doktorem Who... ale hovno kecam, s agentem s povolenim zabijet.

      Takovejch internich vtipku jsem uz dlouho nezazil. Navic je to chorobne Britske a vzhledem k tomu, ze stale vic a vic uvazuju, ze se sbalim [sbalim Truce a S. ] a vysmahneme do UK, konkretne London.... makat do BBC z me strany, tak proste neco chorobne Britskeho me kurva laka.

      Mmchodem uz jsem to asi psal, ale uvedomil jsem si, ze se ucim eng. od 6 tridy ZS, zkoncil jsem tak nedy v 15 letech. Pak uz jsem jen cetl, hral adventury a dungeony + RPG... no a umim anglicky no tak nejak. sice posvem, ale myslim, ze jako hodne dost [pro me asi nejbliz native, co jako non-native muzu byt]...
      No a ted na Heatrow jsem si uvedomul, ze krom toho letiste [4x-6x] jsem NIKDY NIKDY NIKDY nebyl kurva v native English speaking country. dopice!
      A to jsem si jako jednu z prvnich knizek, kdyz jsem cet Pana Prstenu [ma uplne 1st kniha] koupil pruvodce Londnem. Miloval jsem Bjotls a chtel jsem videt Abbey Road, mel jsem jejich desky, RU lisovane kopie UK originalu... a hrozne jsem touzil odjet do Anglie, chtel jsem videt London,... a pak prisel punk, kterej je proste nadhernej a hlavne Anglickej...
      No a ja tyvole nikdy nebyl ani v blbym Londyne. Nikdy?! Chapete to nekdo?

      Jsem se rozhod, ze proste budu jezdit do UK jen tak na weekendy, taknejak po vanocich, az se srovnam s tema 40 papirama, co me staly malicherne banalni pretahovacky o to, jesti by nebylo dobre opravit rozbitou kliku a nebjet nudnej patron, ale taky obcas zachlastat ve skupine v kuchyni...

      Hehe... a tolik k nevispani. Vic uz jsem toho napsat nemoh.

      Schvalne, kdo docte az sem. Pokud ano, tak prepiste: "buh chran kralovnu aneb vazebni veznice vaclava havla smrdi"

      a bude z toho dalsi pivo ;]


      Mmchodem dnes vecer by nekdo na pivo nesel? BUdu mit sice dost, ale...
      MRQ
      MRQ --- ---
      OVERDRIVE: je do barevný celý, i ty první díly
      LIBRIUM
      LIBRIUM --- ---
      OVERDRIVE: oneirologia je nauka o snoch
      SORBAK
      SORBAK --- ---
      OVERDRIVE: Prawitz se za mnou ma za chvili stavit na odpoledni zevl, tak to s nim proberu.

      Balu btw available neni.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---


      vizualne hezka kapela: http://www.last.fm/music/Vermillion+Lies
      jeste jsem je neslysel zvukove, nasel jsem je pres hrozne podivny tag, co me zajimalo, co to tak asi muze bejt [coz doted nevim]:

      Sukhushin music - Listen free at Last.fm
      http://www.last.fm/tag/sukhushin?utm_source=last.fm&utm_medium=application&utm_campaign=last.fm_desktop_application&utm_content=2.1.25&utm_term=WIN

      jinak kapela mocneho jmena ;]]]
      CunninLynguists
      CunninLynguists – Discover music, videos, concerts, stats, & pictures at Last.fm
      http://www.last.fm/music/CunninLynguists

      predstavuju si cunnilyngvistiku, a muzete se hlasit dobrovolne, pokud by nektera z pritomnych dam potrebovala probrat nejaka slovicka, pripadne celou gramatiku... ;]]]]

      maji i hezky nazev desky: Oneirology - coz by byla nejspise veda o spanku. cimz nemyslim spank, ale spanek ;]

      jezis krist [jo ten filosof pacifista], dneska jsem zas pozral vtipneho hashe, od rana pracuju [support] a zaroven hraju tetris s mojim novym pokojem. vlastne je to kombinace tetris a sokoban-a, protoze mit zbytek peti let narvanych v jednom pokoji a snazit se to urovnat do pouzitelneho designu ve smyslu pokus-omyl... mezi vecmi je vzdy tak 20cm mista plosne a asi 2m vertikalne, vsude jsou kabely, flasky s napul dopitym vinem, telefonni hovory z nemecka a indie, knizky, krehke veci jako nadobi, pak nejake pavi peri, vodni dymky, kterym chybi jen housenka, pac alenka spi v posteli [ano studuje na oneyromancera, je ji pulne jedno, ze tu hahlas hraje hardcore a k hlukove kulise uz chybi jen sbijecka a vrtacka s priklepem...]... no proste mrdnik.

      pokud me nekdo chcete potesit, muzete mi zavolat na jeden ze 3 telefonu, ktery ted pouzivam, budte si jisti, ze mi neco upadne ze se o neco prerazim, ale budu vtipnej jak nikdy jindy ;7

      mmchodem, kdo jde vecer na piiivo nekde kolem Orionky, pripadne nekam pod vez nebo tak.

      Co tak treba kamaradi, co je znam kazdeho aspon 10 let, tedy Prawitz a Sorbak? ;] Nic kluci?

      No dal bych si z available treba Disparityho a Balua, he? Nechce se vam? No nic, kdyz uz jsem to zminil, tak zkusim vyse jmenovanym [dvema] zavolat, ostatni se nejak ozvete... jo treba Konvalinkova, ta dela co?

      Kafe v Lese? to zni jako option, he?
      Na osmou?
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      zapnout ceske levely wifi siti pro ubuntu:

      iw reg set CZ
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      MRQ: a nedelali barevnej dotisk tech prvnich cernobilejch dilu, ze?

      kua ja chci jen ten box, zbytek mam ';]
      MRQ
      MRQ --- ---
      těším se na dlouhé zimní večery!
      komplet vydání v boxu už mi říká pane ;)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OLIAS: jo mmchodem, jestli se Ti zda, ze to tady nikdo necte, tak to me taky, obcas mam dojem, ze trpim samomluvou, ale pak obcas nekdo necekane na neco odpovi, nebo nekdo zvedne nejakej ten prst, takze jako asi cte... nekdy jsou lidi z toho co pisu i nasrani, takze jo cte...

      jen treba nikdy nefunguje to, ze se na neco zeptam, nebo treba chci aby lidi odovedeli na neco slozitejsiho, kdyz by museli psat... jako ja nevim: "co byste si prali k vanocum, opravdu uprime, napisete mi to sem?"

      pokud na to odpovis, budes asi treba jediny [mmchodem tahle otazka me napadla jako priklad, ale opravdu by me zajimala. myslim to ve vsech ruznych rovinach, klidne si neco prejte pro cely svet, nebo ja nevim... predstavte si, ze se vase prani splni, at si prejete co chcete, rekneme, ze je jedno, ze je to zrovna 24.12. klidne tomu muzete rikan novy rok, slunovrat... nemusi to bejt vanoce. proste reknete co si prejete uplne nejvic. nemusi to byt jedna vec]


      MMchodem asi jsem se uz dostal tak daleko v odporu priti katolicke a krestanske tradici, ze mam problem s vanoci jako s konceptem. Chapu, ze je to oslava slunovratu a noveho roku a tak. ale mam problem s tim, jak to letos budu vysvetlovat Mie, ktera pravdepodobne prvne dojde k tomu, ze se zepta, co to jako je ty vanoce, kdo je to ten Jezisek [coz pro me byl vzdy imaginarni koncept, nikdy jsem si to vnitrne nespojoval s Jezisem Kristem Nazaretskych zidu kralem]... budu si to muset nejak promyslet.

      Jak to vlastne je u vas. Ja vim, ze je to dalsi otazka na kerou mi nikdo neodpovi [jedna z tech typickych], ale zajimalo by me, pokud deti mate, nebo mit chcete a muzete: jak tenhle koncept hodlate pojmout a prijmout do svojich zivotu a sdelit jim?

      MMchodem je tu nekdo, kdo nejakym zpusobem slavi veci jako Beltaine nebo Samain? Beltaine jsou nase Corodky, Samain je Halloween. To jsou oba svatky, ktere tak nejak niterne miluju. Vanoce mam rad posledni dobou docela taky, i kdyz jsou to porad svatky naproste vnitrni osamelosti. Ale tak nejak mi pripadne, ze ten pocit k zime patri.

      Tedy ukazka toho, jak je to tady casto samomluvou:

      Napiste prosim kratkou esej o tom, jak vnimate svatky jako jsou vanoce, oslavy jara, svatojanska noc a podobne...
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      taky vam vzdyckytyhle obrazky stastnych lidi s pocitaci pripadly podezrele, nikdy jsem nikoho nevidel takhle stastneho, ze bych se znal jen s lidmi co pouzivaji naprosto nevhodne operacni systemy [tedy vsechny, co je ovladam ;] : qnx, linux, aix, msdos, windows, os/2, android, MacOS, MacOS-X ;]]]

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      pry uzitecna ucebnice spanelstiny: http://www.casadellibro.com/...ca-del-uso-del-espanol-para-extranjeros-teoria-y-practica--con-solucionario-elemental-e-intermedio/9788434893511/926744

      nejake knihkupectvi bez postovneho, kde by ji meli nekdo nezna asi co?
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      4chan s hromadou linku na muziku, netestovano kolik jich funguje, ale je tam toho mrdy: http://chanarchive.org/4chan/mu/6880/i-m-drunk-give-me-music
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      nejaka HC kapelka, co mi ted zahrala na Last.fm, nebyla spatna, a jak mam patecni, post nocni demenci, tak me bavi jejich obrazky z profilu:



      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam