• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud by nekdo chtel zahrat Shadowrun, mam tendenci hrat podle tohohle, ale v mejch kulisach:
    Dunkelzahn's Will - Shadowrun Wiki
    http://shadowrun.wikia.com/wiki/Dunkelzahn%27s_Will
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    takova jedna nestastna basnirka:

    Vůně lip a hrst popela. Petrkov Suzanne Renaudové | Všechny články o hrách a literatuře
    http://www.rozhlas.cz/...iteratura/_zprava/vune-lip-a-hrst-popela-petrkov-suzanne-renaudove--1303375
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pujdete se neko o weekendu v Prase podivat na knizni veletrh?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    INK_FLO: muze byt, on Norstejn je pry celosvetovy klasik pro filmovou komunitu. ja sam jsem jej neznal.


    INK_FLO: nekdy se mi stava, ze spatne recenze jsou presne to, proc na film jdu. dokonce se mi samotnemu stava, ze na neco napisu hroznou recenzi a pak me to po nocich strasi, kdyz si uvedomim, ze jsem treba pri psani recenze byl jen moc hloupej a uzavrenej abych pochopil, co tim chtel autor dokazat. Neznal jsem nejaky kontexty a tak...

    Moje nejvetsi nocni mura je recenze na Imagiku... jeste bych ji mozna nasel, ale radej nechci. Kdyz ji nekde uvidis, necti ji. Napsla jsem, ze Bakrer pise tak americky, supermarketove a telenovelove, ze je to necitelna natazena nuda.
    Ona je to porad pravda, ale kdyz clovek za a] Barkera cte, b] casem zacne vnimat co vsechno v Imagice je schovane za pocity... tak si uvedomi, ze to je presne jeho styl. Ta sladka, homosexualni, kruta eroticka nuda... to je presne to, co proste najednou neuvidis. a proto bych si za svou recenzi naliskal.

    MMchodem stejna vec, akorat jsem o tom nepsal, tak se mi stala s novejma Gibsonovkama. Vubec se mi nelibej veci vydane po Neuromancerovi... ale vono ve skutecnosti jsem jen nepochopil, jak moc je William Gibson vtipnej a dospelej... psal jsem o tom tady [cely clanek je delsi a ma fotky a je puvodne na tema Sprawl]: [ OVERDRIVE @ Cyber.Punk:. -woficiální audítko sajbrpankeru :) ]



    .....
    Zlastni je ale pochopit to, ze Gibson se tim Sprawlem odkazuje spis na low-life nez na hi-tech. Je tam takova ta opustenost malomesta... od vesnice se to lisi tim, ze tam nekokrhaj kohouti a nestekaj psi. Jsou to takovy jiny rakvovy hotely, maji proste i vlastni zahradku, nebo treba hodne pater, ale zit se v tom musi a moc neda...
    .......
    Myslim, ze celkovy dojem Nebe, ktere pripominalo mrtvou televizni obrazovku [ten preklad at je jakykoliv je hrozne dobry, da se to prebasnit jakymkoliv zpusobem, stejne zustava tmosfera smogu, sedi, svetelneho spadu a reklam mezi panelaky], hrozne udava ton tech knih, ale ono pozdej, kdyz se po Neuromancerovi Gibson dostal vic do reality a zacal byt posedly jeji katalogizaci, hlavne jejiho undergroundu, tak se uz od te poetiky odklani prave k te socialni spine a sedivosti.
    Vzdycky jsem si rikal, ze dalsi veci, po Neuromancerovi se mi moc nelibej, pak zas az Pattern Recognition ma v sobe nejako technologii, Spook Country zas sleduje fetaka zavislyho na jednech z tech CyberPunkovejch drog, ke kterejm bych se tady chtel dostat: benzodiazepam a spol. Tam je videt, ze Gibson vnima to umirani poetickeho sveta, chce vic a vic vyvolat dojem poetiky z mrtvych veci ve kterych normalne zijem. Ten dojem pripomina uspinenou a polamanou panenku Barbie, kterou clovek muze potkat na kraji dalnice mezi vajglama a plechovkama od piva. Ve vetsine ctenaru ale zustava ten kasirovany dojem neonu a mesta, ktere nikdy nespi.
    Jenomze Gibson uz podle meho prave spis pise o mestech ktera spi a ktera se mozna ani nikdy neprobudila.
    Je to takove trosku jako jeho Gersbackovo Continuum nebo jak se jmenuje ta povidka, kde jedna z postav cte nejaky katalogy budoucnosti, ktera nikdy nenastala a zacne vnimat letajici auta s karoserii s neucelnymi ploutvovymi spoilery a tak.

    Vlastne dela podivnou krasu z obycejnosti a neni tak snadne to vnimat.
    Vzdycky jsem se divil, proc odkazuje k Cecham a ke Kafkovy, ale pak jsem to pochopil. Kde vic clovek vnima prave Kafku [a Hostovskeho] nez prave ve tech mrtvych zonach, ve kterych ale normalne ziji lide.

    Treba v Avalon, jehoz reziserem je schou okolnosti stejny pan, co tocil Ghost In The SHell je moc hezky vytvorena atmosfera projizdejici tramvaji, prazdnou... uplne stejnou, jakych denne vidim v Praze stovku.

    A on mu ten katalog reality a noralnosti vychazi parchantovi. Napsat knizku, kdy jedna z postav je zavisla na lecich, na ktercych si frci 35% americanu a udelat z toho fetackej hnus s pocenim a abstakama, napsat si postavu, ktera je zavisla na tom, co hippsteri dneska uplne zboznuji, tedy na znackach a to do te miry, ze se ji z toho dela spatne.
    Pan Gibson krasne otocil svet proti nam samym a tim padem si porad myslim, ze pise punk, i kdyz o poznani min cyber, v tom smyslu jak je tomu v Neuromancerovi nebo Warrenovskem Transmetropolitanu.

    MMchodem Warren Ellis to udelal taky, v Crooked Little Vain taky vlastne popisuje dnesek a pribarvuje ho do kytche a hnusu.

    Docela hodne mocny mi pripadal Little Brother od Coryho Doctorowa, kdy se resi Anonimous a utlak americanu v dobe Occupy hnuti, ale to uz jsem jinde.

    Kazdopadne me tahle ma Sprawl uvaha dovedla k souvislostem, ktere mi pomahaji pochopit, cim je Gibsonuv cyberpunk jeste cyberpunkem a ne jen mainstreamovou literaturou... Ale je pravda, ze hippsterum to dneska clovek nevysvetli a presto budou Gibsona milovat ;]



    MMchodem, jeden z filmu, ktery mel HROZNE recenze je prave Jarmush; Limits of Control. Naproti tomu dobre recenze ma jeho posledni Only lovers... a ja to mam opacne.
    Takze dekuju za doporuceni FFoE a recenze cist nebudu.
    Pouzivam lidi jako filtr, proto jsem ted nekoukal par let na filmy, pockal jsem, az prejde jedna hmm etapa fimu, abych pockal, co z filmu prezije a ja se na ne pak podivam.
    Samozrejme koukam na nejake rezisery, ktere mam rad + temata co mam rad i kdyz na to recenze neni. Ale nejsem rad tester na filmy treba... ze bych koukal na vsecko. Na tonemam cas. Ale spoustu lidi jo. ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JULYZ: Jo? ukaz. kde kdy jak?
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: áno, vedela. cestou do Moskvy som si to fotila :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---




    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    jo jinak jsem se tady zamiloval
    myslím spidere, že se Ti bude Mira líbit taky

    Ishome - Confession [ Album preview ]
    http://www.youtube.com/watch?v=NUIG8P8bvSQ

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uaa, vedeli jste, ze kdyz se prekracuje Polsko - Beloruska hranice, kde se meni rozchod kol vlaku, tak ze se meni podvozky vlaku? Ja bych rek, ze se prestupuje z vlaku do vlaku, ale ono hovno.

    2008/07 Brest - výměna podvozků
    http://vimeo.com/52318773
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    uz jste nekdo koukali na tabletovy casopis Dotyk?

    Týdeník Dotyk ZDARMA | Tablet Media, a. s.
    http://www.tabletmedia.cz/cz/titul/tydenik-dotyk/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE --- --- 11:20:17 15.5.2014
    mozna to sem nepatri, proste jen takova nalada... jako procazet se mezi starymi brylemi, strankami deniku a prodat knihovnu zemreleho do bazaru...


    Predmety
    ======
    Mel jsem rad veci, ktere jini proste maji,
    prot jsou jine, maji cenu, pro nekoho po letech,
    stjene casem zmizi.
    jako vyhasle vzpominky, snih a nocni mura v plameni rana.

    Pribehy
    =====
    Zustavaji po me strepy.
    A ty bys chtel - v me vecne nepritomnosti -
    spojit je pribehem.
    Bylo by tak lakave
    moct vypravet pribeh,
    ne?
    S veci, jimz ticho a cas dodaly na cene.
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Otec to bere jako nadavku, ale v podstate vzdycky s trochou nadsazky, nikdy co si vybavuju tohle nepouzil ve vaznosti.

    No pravicak nebo levicak, ono je to asi jedno. Mne nejak posledni dobou prestava bavit se politicky vymezovat, pac mne prijde ze vlastne ani nevim. Cert aby se v tom vyznal :) Oboji ve svem extremu asi nejak vede k nasili a vymezovani se "my" a "oni"

    Jinak chodim kazdy den kolem rybnika a pozoruju labute. A normalne jsem objevila, ze tady zjiji tri v jakemsi trojuhelniku. Akorat furt nemuzu prijit na to, jestli je to mmf nebo ffm. asi to prvni, pac jen jedna z nich je na hnizde. Vcera vypluli i ty maly sem je videla prvne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Pretty Reckless - Kill Me (Lyric Video)
    http://www.youtube.com/watch?v=j6t-AgLT-LM


    dobre libi se mi pop-rock no
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    Když je řeč o drogové muzice - zrovna včera jsme si s mojí druhou polovičkou projížděli věci mého oblíbeného heroinového kytaristy Rowlanda S. Howarda a narazili na tuhle starou věc s mladým Cavem:
    The Birthday Party - Nick The Stripper (1981)
    http://www.youtube.com/watch?v=l5I2vEcVC_I
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SWIRLING(Yellow & Black Custom Guitar)
    http://www.youtube.com/watch?v=rmSV2l6JFt0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: pardon, cela deska je az tady

    Sixto Rodriguez- Cold Fact full album
    http://www.youtube.com/watch?v=vKYEYNX-Eug


    Sugar Man [jako ono to neni jen o drogachj, ale je to drogova pisnicka, tak nejak... i jako aranze te veci jsou drogove ;]

    Sugarman

    Won't ya hurry
    Coz I'm tired of these scenes
    For a blue coin
    Won't ya bring back
    All those colours to my dreams
    Silver majik ships, you carry
    Jumpers, coke, sweet MaryJane
    Sugarman
    Met a false friend
    On a lonely, dusty road
    Lost my heart
    When I found it
    It had turned to dead, black coal
    Silver majik ships, you carry
    Jumpers, coke, sweet MaryJane
    Sugarman
    You're the answer
    That makes my questions disappear
    Sugarman
    Coz I'm weary
    Of these double games I hear
    Sugarman (x7)
    [....fade to echo]
    Sugarman
    Won't ya hurry
    Coz I'm tired of these scenes
    For a blue coin
    Won't ya bring back
    All those colours to my dreams
    Silver majik ships, you carry
    Jumpers, coke, sweet MaryJane
    Sugarman
    Met a false friend
    On a lonely, dusty road
    Lost my heart
    When I found it
    It had turned to dead, black coal
    Silver majik ships, you carry
    Jumpers, coke, sweet MaryJane
    Sugarman
    You're the answer
    That makes my questions disappear
    [....fade to echo]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Sixto Rodriguez - Sugar Man 1970 Remastered
    http://www.youtube.com/watch?v=HJifiS3jh6M


    Tyden upozornoval na twiiteru ze zemrel autor dokumentu Searching for Sugar Man, zjistil jsem, ze vubec nevim, kdo byl ten Sixto Rodriguez o kterym ten dokument je... tak tady je jeho nejznamejsi deska, hned prvni pisnicka je o drogach ;] a je to dobry, podle me se to bude libit treba MRQ, pokud jeste nezna... Mozna Sorbimu...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: to je vtipny. predpokladam, ze to pouziva jako nadavku, kdezto tenhle kolega je cim dal tim vic jakoze fasista... ve smyslu toho, ze je tak pravicackej, az nadava na vsechno, co se mu nelibi, jako na nejakou konspiraci levicaku, kteri chteji prerozdelit jeho penize a omezit jeho zivot, aby se nekdo jinej mej lip. Cikani zerou jeho penize, utratit vsechny, kdo nevydelavaji hromadu penez a tak.

    Zezacatku to bylo inspirativni, protoze ja treba taky nejsem moc pro ruzne multi-culti experimenty typu masova a podporovana migrace lidi z afriky do jineho kulturniho podtextu, kteremu se odmitaji podrizovat, cimz vznika nejdriv problem, pak nasili, pak bud okupace nebo nenavistna reakce z druhe strany, kterazto je pak ale oznacena za neprirozenou ... tohle me samo taky dovadi k zoufalstvi, ve smyslu: kdyz se jim tady nelibi, tak at sem kurva nelezou. kdyz se nekdo chce chovat jako prase, uplatni se na nej -klidne zakonnej- praseci trest.

    [stejne porad nechapu, co melou levicaci - a ted to asi pouzivam uplne stejne jako kolega- o problemu vlastnickeho prava, v tom smyslu, ze treba Tekk je v pohode na cizim pozemku... ja jsem pro tresspassers will be shot, survivors will be shot again... kdyz pak nekdo se chce chovat liberalne a levicacky, tak prece nemusi pravo uplatnovat a muze si napsat na zed: na tomhle pozemku mi muzete klidne zakopavat mrtvoly, je volne k dispozici kazdymu, a je to ne? ale proc bych nemel mit pravo nekoho zastrelit, kdyz mi leze do baraku, to porad nechapu]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam