• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    tady je audiokniha, kterou jsem neslysel, takze za recenzi budu rad: http://uloz.to/xyg7tESA/audiokniha-lumley-brian-nekroskop-i-rar

    tady je fulltext: http://uloz.to/xyg7tESA/audiokniha-lumley-brian-nekroskop-i-rar
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kočka, která chodí sama / The Cat that Walked by Himself
    Autor: Rudyard Kipling

    neznate? nemate fulltext? moh by mi to nekdo prevypravet v rychlosti?

    mmchodem, taky jste delali na skolnich vyletech nebo proste pokazde, kdyz se muselo nekam jit a mohlo se pritom kecat s kamaradem to, ze jste si vykladali obsah knih, ktere jste cetli a kamarad ne? zvlast kdyz bylo jasne, ze kamarad si knizku nebude moct precist, protoze nejde sehnat?

    pamatuju si jak mi kamarad prevykladal Vladce Strachu od Kulhanka a ... tyvole jak se to jmenuje... od Lumleyho, takovy to jak je tam... jo uz vim Nekroskop. Coz je mmchodem VYNIKAJICI knizka. Znate? Co si myslite o typkovi, ktery si dokaze povidat s mrtvejma, potazmo o celem tom napadu, potazmo o atmosfere te knizky?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kocky chodi samy a tak chodi kam chteji, psi vyhlizeji mocneho pana.
    ~ nekdo na cerskem rozhlasu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: FAKT doporucuju poslechnou, je to VELKA sranda a velmi to odpovida memu pohledu na vec. Navic jeden z tech, co tam mluvi, ten co posila do prdele hrdy matky ma UPLNE presne stejne pohled na svet jako ja ;]]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Haaa, ceskej rozhlas na Twitteru mi dal vedet, ktery to byl porad s dudlikarkama a ochranou osonich udaju na facebooku, je to VELMI techno-optimisticke: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3127381
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hledam typka, kterej na Facebooku zalozil skuponu proti DUDLIKARKAM a BYDLENKAM, coz jsou vsechny ty hrdy matky, ktery vsude valej, jak delaj neco dobreho pro spolecnost tim, ze vysedely dite + vsechny jsou strasne stastny [pac jsou zfetovany jak kralici, akorat legalne ;]

    Hrozne se mi tenhle postoj libil, samozrejme to byla prdel, kdyz tam psal, ze si valej sunky a za stani penize si kupuji napodobeniny kabelek LouisVuitton ;]]]] ... nejlepsi bylo, ze vsechny ty blby kterejch se to dotklo ktery se normalne sdruzuji na webech typu rodina.cz, babybazar.cz a jinej bejby bizzar, tak se do autora hrozne pustily a kvokaly jak kdyz liska vleti do kurniku.

    Hrozne bych si to chtel precist a trosku si tam do dudlikarek zaprudit ;]

    Naposledy jsem vyprudil fanousky te mrtve pizdy, co se nechala prejet vlakem. Psalai jaka je to hrozna skoda, jak se za ni budou modlit a takovy veci.
    Nandal jsem jim, ze misto aby se starali o svoje blizni, hltaj bulvar a vsechny ty keci o nejakym typkovy co se o ni pral s jinym typkem a jinej ji zas mlatil nebo co, ze jsou jen vyplody prave bulvaru a tim, ze to zerou, jsou hnusny medialni hyeny oni ne ten bulvar [daval jsem pak ty sukajici hyeny v televizy a strasne jsem se smal "medialni hyeny" ;]

    Proste nenzate nekdo stranku proti dudlikarkam?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Knihovna Vaclava Havla bude mit z Fausta - zadluzeni cteni 29.5. - 19:00-22:00, JDU! Navic jsem tam jeste nebyl nikdy a chtel bych se tam podivat. Prida se nekdo?
    Dalsi vec, co se mi HODNE libi, ze Knihovna VH ma na strankach link na ICAL [kalendar]: http://www.vaclavhavel-library.org/

    MMchodem napadlo me, ze by bylo hezky, kdyby na Main slo importovat krom RSS/TWITTERU taky ICAL, to by bylo cool, kdyby me nyx upozorvnoval i na akce jine nez nyxovske, pripadne by to nemusel byt na main, ale jako dalasi cast akci? Otazka je, jestli by to moh dat kazdy a moh by to zverejnit, takze treba nekdo jako hell.cz by tam moh davat akce typu hellparty a nemusel by to tam cpat pokazde rucne. nebo by to bylo tak, ze by si to tam clovek dal jen pro sebe, jako kalendar.
    Tak me napada, nebejval tady modul kalendar?
    Pokud jo, je tady jeste nekde? Ma nekde ICAL link? To by bylo cool, pouzival bych kalendar tady, a jen bych si jej importoval do Thunderbird kalendare a do google calendare...
    ?


    Vlastne: pouzivate nekdo nejaky kalendar? podle me treba takovym Dub Artillery by se jeden hodil. Bysem si jej importoval a vedel kdy kde hrajou...

    Jde nejak vytahnout z Facebooku akce, kam jsem dal join? tak jako na nyxu kdyz dam join na akci, tak je pak prave vide v ICAL [potazmo jde si vyexportovat vsechny takhle treba]...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JULYZ: stoji 2a1/2 tisice, to do bot dam, stejne mam jen jedny tenisky a jedny batovky, kterym se zacala odlupovat podrazka... mam rad bosou nohu a myslim, ze ten pocit by moh byt podobny, takze co uz.... navic si muzu dovolit byt extravagantni a ten vyber na webu, ktery jsem linkoval je EXTREMNI, maji je defacto v jakemkoliv designu, co te napadne, jen vsechno ma prsty... to je dobry, pac vybrat si tenisky, ktery by se mi libily je proste potiz. v Praze uz jsem v nich videl tak 100 ldii, za posledni mesic. Jdu do nich...

    Jinak dneska jsem slysel v radiu rozhovor o Faustovskem tematu s autorem knihy Faust jako stav zadluzeni, nejakym panem Justem a musim rict, ze to byl jeden z nejchytrejsich mezioborovych a dabel/Lucifer related rozhovoru/uvah/fejetonu/analyz co jsem kdy slysel/cet, takze tu knihy ROZHODNE chci... a taky doporucuju.

    Jo a jinak uz se verejne mluvi o tom, ze Snowden maka pro Rusaky. Hehe, pamatuju si, jak me za to malem zatkli v Kazachstanu, dostal jsem tam po tom policejniho pridelence, jak me nekdo slysel v hospode, lol.

    Faust jako stav zadlužení


    Desetkrát o Faustovi, pokaždé jinak
    Just Vladimír
    Karolinum 2014
    brožovaná, 178 str.
    ISBN 9788024623986
    210,- -15%
    179,-



    Faust jako stav zadlužení - Just Vladimír | Knihkupectví Karolinum
    http://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=233336&zalozka=4

    Faustovský mýtus, jak uvádí Vladimír Just ve své profesorské přednášce a první studii předkládané knihy, je fenomén mezioborový a jako takový si žádá interdisciplinární přístup. Justova kniha je vskutku lekcí z mezioborovosti a potvrzuje, že v současnosti tolik skloňovaná interdisciplinarita nemusí být pouze módním zaklínadlem, ale přínosným metodologickým klíčem, který nabízí nové pohledy, jež dalece přesahují svůj obor. Justova faustovská kniha - toto pozoruhodné kaleidoskopické panorama možností čtení mýtu a rozevírání horizontů skrze uzlový, archetypální příběh - na první pohled působí jako nepravidelná, polyfonní skladba tvořená jedenácti zastaveními spojenými tu více tu méně s novověkým mýtem o paktu člověka s ďáblem (Patočka). Jde ovšem o skladbu pečlivě prokomponovanou, oplývající silnou vnitřní strukturou a smyslem, opřeným o působivé sémantické gesto, skrze nějž nečteme pouze o dílčích jevech, ale především o autorovi a jeho pro předmět zájmu vášnivě, ba obsedantně zaujatém subjektu. Just tak mezi řádky svou knihou přispívá do diskuze o pozici a podobě humanitních věd v současném světě. Bez akcentovaného a nutně tvůrčího subjektu, zjevně ručícího za své počiny - jakkoli s nimi můžeme zaujatě polemizovat - se současné a budoucí humanitní vědy neobejdou. Justova fuga tak tematizuje nejen faustovský mýtus, ale zejména individuum badatelovo.
    Faustovský mýtus je Justovi - jak by to ostatně u mýtů mělo být pravidlem - zručně používaným nástrojem, skalpelem, jímž proniká hluboko do vnitřku tak rozdílných jevů jakými jsou středoevropský kabaret, literární a výtvarné práce Josefa Váchala, filozofický odkaz Josefa Šafaříka, filmová tvorba Jana Švankmajera, jevištní adaptace inscenačního týmu Krejča-Svoboda-Kraus nebo gnostické učení. To, že neustálé prohlížení skrze mýtus, jeho pootáčení a nasvěcování otevírá vnitřní ustrojení mýtu samotného v jeho mnoha zpracováních od starověku až po žhavou současnost, je průvodním jevem Justova široko rozkročeného autorského gesta. A možná faustovský mýtus není ani tak skalpelem jako spíše astrolábem, jímž se nechává Just vést a jímž provází svého čtenáře. Faustovský příběh je Justovi - opět po smyslu - duchovním konceptem, kompasem, organizujícím a usměrňujícím - neideologicky, tedy metaforicky - rozmanitý svět, z něhož a pro nějž mýty vznikají.
    Přestože poctivý čtenář Justova "faustování," které sahá (dle datace prvních studií) do počátků devadesátých let, důvěrně zná většinu předložených studií z jejich časopiseckých vydání, souborný celek mu poskytuje zcela nové a o poznání plastičtější čtení autorových verzí Fausta. Just svými jednotlivými eseji i knihou jako celkem zůstává věrný tvrzení Heinricha Heineho, že "každý z nás by si měl svého Fausta napsat sám". Kniha je jeho novým a dlužno dodat smyslem oplývajícím faustovským příběhem.

    Z recenzního posudku: Mgr. Martin Pšenička, Ph.D.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ext4 na Mac, protoze si ted delam zalohovaci disk a nechci na nej FATku/NTFS coz je asi logicke ;]

    $ brew install ext4fuse
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: fivefingers sú najpohodlnejšie boty aké som si kedy skúšala. ale nemám ich. pôvodne som ich chcela na behanie ale nakoniec na ne nemám prachy. ničmenej na nohách vyzerajú fakt divne :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Science of Game of Thrones
    http://www.youtube.com/watch?v=Utu-LpJn3Is


    sice na Game of Thrones moc necumim... ale
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    a sou nektery fakt hezky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    a kde by slo koupit tyhle boty?


    JULYZ: ja vim, ale tenhle se mi hrozne libil designem... znam tyhle noze uz roky, ale tenhle je proste hezkej
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: maju na dealextreme
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mondo2000 + H+ a NeoFiles: http://mondoglobo.net/neofiles/
    Transhumanismus jsem nejak posledni dobou prestal sledovat, tak by me zajimalo co se zemnilo. Porad jsem neprisel na to, jestli existuji napriklad nejake uzitecne smartdrugs....
    R.U.Sirius byl jednim z prvnch autoru, co jsem nasel na strane cyberpunku nekdy tak 1994: neuromancer, neco od R.U.S. a Hardwired + Anarchyst Cookbook a Prankbook na bbskach. to byly dobry roky... a staru, tak je mozna dobry zacit se zajimat, co semnou bude, pokud fakt budu mit vrasky a tak.
    jasne, ze chci mind upload, zejo... proc si myslite, ze sem pisu ';]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam