• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    MRQ
    MRQ --- ---
    SORBAK: jj, vsecko je to moc dobry (teda tu posledni sem necet)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: a to mas vsecko? az doctu Tchai-pan tak bych si pujcil kteroukoliv dalsi, asi bych zacal Shogunem i kdyz ten me laka asi nejmene.

    MMchodem Tchaj je od slova CAJ, takova ta kytka jejiz listky zalejvame horkou nebo vlaznou vodou... Tobry je, ze Mej-Mej chce byt Tchaj-Tchaj, nebo take caj-caj, znamena to nejvyssi manzelka...
    Slovensky se milenka, zena, pritelkyne, hezka buchta rekne Caja. Myslel jsem si, ze je to z cikanstiny, ale B-h vi...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: no tak samozrejme celej Asijskej cyklus, zejo... Ono to cely tak mirne navazuje na sebe.

    1. Shogun (samurajske japonsko)
    2. Taipan (zalozeni hongkongu)
    3. Gaidzin (dalsi osudy Vzneseneho domu, cca 50 let po Zelenookem dablu Dirku Struanovi)
    4. Vzneseny dum (toto jedine jsem necetl)
    5. Kral Krysa (konec WW2, zajatecky tabor pobliz singapuru)
    6. Smrst (udalosti kolem Chomejniho povstani, Iran 1979)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Dirk Struan is loosely based on William Jardine
    William Jardine (merchant) - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/William_Jardine_(1784%E2%80%931843)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    tak tohle je onen HonKong o kterem se pise v Tchai-Panovi...

    Libi se mi postava Dirka, jako archetyp vzdelaneho muze snaziciho se o velke veci, neco takoveho beru jako vzor. Z meho pohledu funguje jako hrdina, jako muz, ktery dokaze resit porblemy a tak trochu hraje se svetem sachy... ale jsem teprve na nejake rekneme 100. strane, takze jeste nevim

    Na Mei-Mei se mi zas libi jeji zenska lisci moudrost a vzdelanost. Jak mu treba rika, ze kdyz jako muz pujde ke dnu, opusti jej, protoze proc by mela jit kednu i ona, ale ze za zadnou cenu nedopusti, aby se takova vec musela stat, proste jej nenecha padnout. To je dobre.
    Taky se mi libi, jak se s nim bavi o sexu, coz je neco co on, byt jako vzdelany a moudry Evropan, nepripousti a nechape. Libi se mi jak si s nim hraje a skadli ho, zaroven jej uci Cinskemu mysleni a kulture...
    Jak treba plive a on ji to zakazuje a ona mu rika, to co se Sorbakem tusim rikam uz dlouho: "Slusnej clovek to polika, ze?!"
    jak mu vysvetluje, ze vykaslat a vyplivnout to hnusne co mas v sobe, s co nejvetsim hlukem, aby to zaplasilo duchy jedu, ktere v tom plivnuti jsou...
    To se mi moc libi, takovy citlivy pristup k popisu Cinske moudrosti a ta moudrost... proste Tchai-Pan je dobra kniha... zajimaly by me dalsi Clavellovy knihy... nejaka doporuceni?
    Sorbak/Ozzy - nekdo z vas nejake mel, ze?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    pravda pravdouci, ale s tatinkama se chlasta jako za stara...
    vtipny bylo jak v pulce zavolala Hyena a byl z toho group chat ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    tohle me poranu rozesmalo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Pokusnikralici.cz
    http://www.pokusnikralici.cz


    Informace

    Tato stránka patří výzkumnému týmu Prof. Jaroslava Flegra z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Náš tým se zabývá evoluční psychologií a velmi často shání osoby ochotné vyplnit dotazník, ohodnotit fotografie nebo absolvovat jiný internetový test…
    Publikované práce našeho týmu najdete zde.

    Do našich výzkumu se můžete zapojit několika formami:

    1) Staňte se přítelem této facebookové stránky a my vás budeme upozorňovat, když připravíme další pokus (určitě to nebude tak často, že by vás to obtěžovalo). Potěší nás, když si občas zkontrolujete novinky na této stránce. Přátelé se účastní pokusů anonymně a nelze propojovat výsledky z jednotlivých pokusů.

    2) Staňte se registrovaným anonymním účastníkem pokusů. Na strance REGISTRACE se anonymně zaregistrujte a bude vám zde vygenerován unikátní kód, kterým budete moci podepisovat své dotazníky. To možní přiřazovat výsledky z různých studií téže osobě, což výrazně zvýší vědeckou hodnotu získaných dat. Navíc nás můžete případně kontaktovat ohledně vašich konkrétních výsledků. (My vás pochopitelně kontaktovat nemůžeme, váš kód nebudeme mít přiřazený k žádnému jménu či e-mailové adrese.)

    3) Staňte se registrovaným neanonymním účastníkem výzkumů. Na stránce REGISTRACE se jmenovitě zaregistrujte a bude vám zde vygenerován unikátní kód, kterým budete moci podepisovat své dotazníky a který budeme mít v databázi přiřazený k vašemu jménu a emailové adrese. V takovém případě vás budeme moci kontaktovat i my, když budeme potřebovat právě vaši účast v některé studii, ať již internetové, tak třeba v experimentech prováděných v naší laboratoři.

    4) Staňte se naším vědeckým spolupracovníkem. Sháníme spolupracovníky, kteří by se zapojili do zpracovávání našich dat a příprav publikací. Znalosti statistiky, modelování a pokročilé práce s výpočetní technikou (programování apod.), nadstandardní znalost anglického jazyka jsou velmi vítány, nejsou však podmínkou, máme zájem i o pomoc při sběru a předzpracovávání dat. Práci nemůžeme honorovat, můžeme vám ovšem vcelku garantovat spoluautorství na článcích v odborných časopisech.

    Výzkumné projekty jsou zaměřené na testování hypotéz oblasti evoluční psychologie. Veškerá data jsou sbírána anonymně případně budou před zpracováváním anonymizována a dále budou zpracovávána i případně publikována v této anonymizované podobě. Účast ve výzkumu je zcela dobrovolná a respondenti mohou svůj souhlas se zařazením do výzkumu kdykoli (až do okamžiku provedení anonymizace) odmítnout. Data budou použita výhradně pro vědecké účely a nebudou před anonymizací zveřejňována nebo poskytována třetím osobám.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeje, konecne se mi ozvalo jedno krasne mlade mrdatko, ze pry by chtelo wosukat. V pravde dve najednou, ale jedna je daleko, tak jim o sobe nebudu rikat a budu je sukat vsechny ;]
    Konecne, uz jsem tu picku s holcicim mozkem potreboval jak sul... zacinam se tesit na utery ;]

    jo a domluvil jsem se s google glass, ze me dneska dovedou na Kodanskou, tak se tesim, ze se tam potkame...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Tak to se mi líbí!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak pokud mi odpovis, budes 3333 post v tomhle auditu, to se Ti bude urco libit ;]

    Jinak ale nasel jsem treba tohle auditko na Pinterestu, ktery zacinam mit cim dal tim radej na ruzny obrazkovy audity: http://www.pinterest.com/mashable/infographics/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: jj, stejne jako nektery Walking Dead plakaty co jsem sem daval, mam ten serial natolik rad, ze jsem ochotny se k tomu verejne priznat, dokonce mam Ricka jako jednu z osobnich inspiraci v infu:




    Videls? Pokud ne, dohledej si tady v auditu torrent a dej si. Je to velmi postmoderni, mrdy easter-eggu a tak. Jak nesnasim Game of Thrones, pac v nem vidim Tchai-pana, Dunu a hromadu dalsich fantasy napsanejch uz driv a GOT si bere jen tresnicky na dortu a spojuje je lepivou omackou mrdani a CG efektu, tak Walking Dead jsou naproti tomu MUST SEE.

    Btw uz jsem zjistil jak to bylo s tou narazkoun a kmen Cherokee. Ano opravdu, cely Walkyn Dead se odehravaji ve state Georgia a ten byl prave uzemim Cherokee a taky pocatecni bod Pochodu slz, tedy vyhlazovaciho pochodu, ktery vedl temer pres celou Ameriku a nedosla jej vetsina... o to vic jsem rad, ze outori WD o tomhle mluvi.
    Samo jsou tam vsechny soucastne archetypy, jako Cernoch [-ska] samuraj, coz je treba ted typicky cernosky hrdina, USA prevzalo archetyp postavy s mecem z japonskych povesti a pohadek.... odpoved na to je samo Kill Bill, Ghost Dog a ted treba prave Walking Dead.
    Podobne jako Django Unchained je odpoved na Django spagetti vesterny, ale o tom uz jsem tu psal...

    Takze Burkhyno dej si rozhodne WD, a dej vedet, jestli jsi si treba vsimnul loga 7kavalerie, nebo napisu ACME na nakladaku pri jedne krizove scene s Glenem a Merlem Dixonem...

    A videl jsi tu infografiku? Bacha, spojluje az do treti serie, ale je bozi, taky na plakat...





    tady mas torrent na prvni 3 serky: http://kickassunblock.eu/...ason-1-2-3-s01-s02-s03-2010-2013-720p-bluray-x264-anoxmous-t7914554.html
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Tohle právě stojí za výtisk.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Xindl X - V blbým věku
    http://www.youtube.com/watch?v=MfUGPsssytQ


    na tehle pisnicce se mi libi: ... zas jedu proti proudu vstic poslednimu soudu...

    navic mi to desne pripomina Mnagu a Zdorp, takze takovy nejaky detstvi, zacatek -natct obdobi


    BURKHAR: zejo, si myslim, proto jsem shanel tak velky rozliseni, tohle je nejvic a s nejlepsima barvama, co jsem sehnal
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Plakát!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    hodne velky tenhle obrazek, vhodny opravu pro tisk treba
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nejak se nemuzu dohodnout se svejma brejlema, prej vsechny device ktery mam tak nejsou podporovany k nainstallovani MyGlass, tak jsem nasel postup tady, snad me konecne dovede k tomu, abych brejle moh pouzivat

    Installing Google Glass in an Android Phone | Path of a Coder
    http://pathofacoder.com/2013/07/19/installing-google-glass-in-an-android-phone/
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    OVERDRIVE: Co to dela je pomerne jesne z toho druhyho radku, ale syntaxe je spatna aspon pro unix-like OS. Mozna nejaky insider joke.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimavej account:

    Lorax (OpPinkPower) on Twitter
    https://twitter.com/OpPinkPower
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    WUBEC jsem netusil, ze existuje: http://www.linuxjournal.com/
    a zjistil jsem to az kdyz se ted po netu rozletela zprava, ze NSA sleduje tenhle server proto, ze jeho ctenari jsou udajne skupina extremistu... no to rozhodne taky jsou, ono hrat hru typu 2048 jen proto, ze chces dosahnout coisla 2048 je trosku pro extremisty, ale moc hezky server, a uzitecny, takovy jiny root.cz
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    cat input | grep | sort | unique -c | cat > output
    Input | Map | Shuffle & Sort | Reduce | Output


    snzaim se odhalit, co to dela, aniz bych to zkusil... ale nemuzu na to prijit, unique neexistuje aspon ne ve FreeBSD, ale nasel jsem uniq, ale grep takhle taky nefunguje... nevim, rozumi nekdo co to melo znamenat jako vtipek v podpisu nejakeho unixare?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam