• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    CAMELLA: tak to držím palce v novej práci... ad aj - couchsurfing?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    JULYZ: každopádně se těším, bude to sranda - jdu uplně mimo obor, takže se zas budu učit spoustu věcí od píky...
    akorát, co mě štve, docela pěkně jsem se v práci rozmluvila aj, což v téhle nebude, tak budu asi muset začít někam chodit na kurzy....a nebo aspon častěji chlastat v centru s cizincema :D
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    CAMELLA: niekedy je to najjednoduchšie. ak nejde vytvarovať šéfa ako potrebujem tak nebudem tvarovať seba.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    JULYZ: když jsem se kdysi "nenápadně" u šéfky domáhala pochvaly, tak mi bylo řečeno, že je přece samozřejmé, že pracuju dobře a proto pochval není třeba. Mno a tak se holt ted pes po dlouhých měsících a vlastně i letech bití rozhodl přeskočit plot :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    CAMELLA: taky možnosť.... zastreliť psa :o)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    JULYZ: jojo, akorát u nás nejede ani cukr a bič, ale opravdu jen bič a bič :). Proto taky od 1.8. nastupuju do nové práce, kde doufám, že to bude lepší :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: tento dokument bol fajn:
    Kowloon Walled City documentary (Part 1/4) + english subtitles
    http://www.youtube.com/watch?v=Lby9P3ms11w
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    CAMELLA: aneb pozitívni motivace v praxi :o)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    OVERDRIVE: co se týče mne, tak by se asi dalo dohodnout na pivo...
    jinak gratuluju k pochvale, taky doufám, že najdu práci, kde mě někdo občas i pochválí a ne jen zdrbe za chyby.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: posli,uz nemam 3ti ctecku,ale bude vyplata snad...



    mmchodem byl jsem dnes podrban za uchama od sefa,jako to nejlepsi co nakoupili pri 100% rozrosteni firmy... malem jsem upad ze zidle,pak se nafouk jak jezik a pak zplasknul,protoze krom toho,ze jsem dobry,vim,ze jsem zaroven arogantni hajzl a staci,kdyz je to profesionalni,abych byl takovy jeste osobne,to uz by bylo spatny,ale mam dobry joss,zda se. a sefa. btw Tchai-Pan se da zkratit na TP ;)
    jdu spat,zjistil jsem,ze lidske samice v lete haraji,T taky vzdy na leto utikala... no vedlo to k tezkemu tydnu ;)
    klidne bych dal o weekendu pivo s kymkoliv z pritomnych,btw (i kdyz vyplata je az v po-ut,dostal jsem par penez od... hmm?... mecenasu? ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JULYZ: nevidel, vim o meste velmi malo,linkuj...nemcinu nejak zkousnu,technika,pratele,zaklady... mas pravdu s tim natacenim,taky to mam tak... hezky do cerneho trefeno
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: furt mám tendenciu si ten plagát natočiť, aby som videla lepšie dovnútra :o) na youtube je niekoľko zaujímavých dokumentov o Kowloon i keď jeden fajny bol myslím nemecky. Vieš nemecky? ale možno si ich už stejne videl...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Mam vsechno, krome Vznesenyho domu. Elektronicky, samozrejme. Papir uz hodne dlouho nejedu a kdyz nahodou jo, nepujcuju.
    MRQ
    MRQ --- ---
    SORBAK: jj, vsecko je to moc dobry (teda tu posledni sem necet)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: a to mas vsecko? az doctu Tchai-pan tak bych si pujcil kteroukoliv dalsi, asi bych zacal Shogunem i kdyz ten me laka asi nejmene.

    MMchodem Tchaj je od slova CAJ, takova ta kytka jejiz listky zalejvame horkou nebo vlaznou vodou... Tobry je, ze Mej-Mej chce byt Tchaj-Tchaj, nebo take caj-caj, znamena to nejvyssi manzelka...
    Slovensky se milenka, zena, pritelkyne, hezka buchta rekne Caja. Myslel jsem si, ze je to z cikanstiny, ale B-h vi...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    DavidKenner
    ‏@DavidKenner
    I'd just like to point out that Islamic Front military chief Zahran Alloush uses a Hello Kitty notebook.

    Twitter / DavidKenner: I'd just like to point out ...
    https://twitter.com/DavidKenner/status/484771353896046592
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: no tak samozrejme celej Asijskej cyklus, zejo... Ono to cely tak mirne navazuje na sebe.

    1. Shogun (samurajske japonsko)
    2. Taipan (zalozeni hongkongu)
    3. Gaidzin (dalsi osudy Vzneseneho domu, cca 50 let po Zelenookem dablu Dirku Struanovi)
    4. Vzneseny dum (toto jedine jsem necetl)
    5. Kral Krysa (konec WW2, zajatecky tabor pobliz singapuru)
    6. Smrst (udalosti kolem Chomejniho povstani, Iran 1979)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Dirk Struan is loosely based on William Jardine
    William Jardine (merchant) - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/William_Jardine_(1784%E2%80%931843)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    tak tohle je onen HonKong o kterem se pise v Tchai-Panovi...

    Libi se mi postava Dirka, jako archetyp vzdelaneho muze snaziciho se o velke veci, neco takoveho beru jako vzor. Z meho pohledu funguje jako hrdina, jako muz, ktery dokaze resit porblemy a tak trochu hraje se svetem sachy... ale jsem teprve na nejake rekneme 100. strane, takze jeste nevim

    Na Mei-Mei se mi zas libi jeji zenska lisci moudrost a vzdelanost. Jak mu treba rika, ze kdyz jako muz pujde ke dnu, opusti jej, protoze proc by mela jit kednu i ona, ale ze za zadnou cenu nedopusti, aby se takova vec musela stat, proste jej nenecha padnout. To je dobre.
    Taky se mi libi, jak se s nim bavi o sexu, coz je neco co on, byt jako vzdelany a moudry Evropan, nepripousti a nechape. Libi se mi jak si s nim hraje a skadli ho, zaroven jej uci Cinskemu mysleni a kulture...
    Jak treba plive a on ji to zakazuje a ona mu rika, to co se Sorbakem tusim rikam uz dlouho: "Slusnej clovek to polika, ze?!"
    jak mu vysvetluje, ze vykaslat a vyplivnout to hnusne co mas v sobe, s co nejvetsim hlukem, aby to zaplasilo duchy jedu, ktere v tom plivnuti jsou...
    To se mi moc libi, takovy citlivy pristup k popisu Cinske moudrosti a ta moudrost... proste Tchai-Pan je dobra kniha... zajimaly by me dalsi Clavellovy knihy... nejaka doporuceni?
    Sorbak/Ozzy - nekdo z vas nejake mel, ze?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    pravda pravdouci, ale s tatinkama se chlasta jako za stara...
    vtipny bylo jak v pulce zavolala Hyena a byl z toho group chat ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam