• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: adresa do posty? jidlo a burbon?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: tak se vecer stav. po devaty uz budou spat. mam balkon:)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: zas jako deti nevadej, a muzu jit kourit ven, kdyz uz budu muset... spis jsem to videl tak, ze po ceste koupim flasku, dam Ti z ni napit, sobe taky, a jinak se budu toulat, nemam v planu nekde zustavat dlouho, asi chci spis zmoknout, ale potrebuju aspon jeden cil, abych vylezl z domu... i kdyz jsem zrovna upek brambory s dyni, rebarborou a cervenou repou... muzu vzit na zada do baglu, ale je toho tak pro 2lidi, takze Ty bys dostal napit z flasky a deti obed... ale pokud ne, tak je mi to fuck, stejne chci jit aspon na Josefov do synagogy, kdyz nic jinyho...

    mmchodem jdu si stahnout aspon nejake dily:
    Carnivàle /kɑrnɪˈvæl/[1] is an American television series set in the United States during the Great Depression and Dust Bowl. In tracing the lives of two disparate groups of people, its overarching story depicts the battle between good and evil and the struggle between free will and destiny; the storyline mixes Christian theology with gnosticism and Masonic lore, particularly that of the Knights Templar. The show was filmed in Santa Clarita, California, and other Southern Californian locations.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: zkusim napsat ale ted sem na mobilu, tak zadny skazky nenapisu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: mam ted u sebe deti, tak spis v tydnu. ale jeste nevim jestli to bude mozny, ted se nemuzu pohybovat ani pobliz koure abych se nerozlaslal, tak uvidime. sem to nejak prepisk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL:
    OVERDRIVE: viz tohle, abys videl, ze na Tebe muvim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SAMUELARACHNID: napis k tomu i proc.
    Andy: taky napis svuj seznam i s proc. to proc asi mozna zmeni to, aby to byl jen seznam toho, co se Ti libilo. Jinak nezajdem nekam na panaka? Jsi v Praze? Nechce se mi valet v posteli, ale ani v hospode, takze bych tak nejak proste sel ven, a to znamena, treba, podivat se, kde a jak bydlis... hmm?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tomas Overdrive-Spider Petru
    Just now ·
    Tak mam pry napsat 10 knih, ktere me v zivote nejvic ovlivnily, a pak to share, aby napsal nekdo dalsi, stejnou vec. Klasicky pripad pro hoax.cz, ale dobre, zas tak spatny napad to neni, pac dik Lenka Krbcová jsem nasel par knih, co si chci precist. No muj seznam nebude zas az tak avantgardni a jako dalsiho aby napsal svojich 10 nej- vyzvu Vladan Smutný a Ivana Vyletalova

    1] J.R.R. Tolkien - Trilogie Pana Prstenu - byla to prvni kniha, kterou jsem kdy precetl v cestine, zacinal jsem ji na konci prvni tridy, kdyz jsem porad jeste slabikoval, kdyz jsem s ni zkoncil, umel jsem cist a chtel cist neco dalsiho...

    2] William Gibson - Neuromancer - pokud se mi nejaka kniha kdy stala vzorem toho, jak ziju a kym jsem, je to rozhodne tahle. Vsechny postavy v knize jsou nakonec podobne me, mojim laskam, mojim snum.

    3] A.C.Doyle - Sherlock holmes - defacto kterakoliv z kononicke rady. Naucilo me to tomu, ze se clovek muze chovat slusne a musi vzdycky premyslet. Vsechno co vidis se muze stat necim uzitecne. Podle vseho co vidis, muzes usuzovat co to asi je a k cemu to je. Taky jak se to stalo tim cim to je.

    4] Bible - ne, ze bych tu knizku mel nejak zvlast rad, ale myslim si, ze ovlivnila velke mnozstvi veci s kterymi se kazdy den setkavam. A to az do te miry, ze treba vetsina lidi, ktere znam a mam rad nakonec zije podle desatera, nekdo vic, nekdo min...

    5] Franz Kafka - Popis jednoho zapasu, Zamek.... za tenhle navyk se mi Ivana jednou umluvila, ze ji mrzi, ze me jej naucila cist. Asi takhle nejak vnimam prazdnotu sveta kolem sebe. Vsechny ty veci davaj smysl, ale jen pri nejakem pohledu, ktery vzdy neni pohledem mojim

    6] Paluhniak - Fight Club - vlastne logicke pokracovani Bible a Franze Kafky. Takhle nejak to dopada, kdyz clovek chce nebo muze, ci dokonce musi... prekrocit vsechna pravidla moralky a veskery smysl nesmyslna. Pro me je tahle kniha asi nejjasnejsim zapisem vzdoru, proti nesmyslnemu prevlecenemu za hodnoty.

    7] Bulgakov - Mistr a Marketka - velmi velmi nezna a mila kniha. Pro me je v tom laska, duvera, hodnoty, ktere se neprevlekaji za moralku. Zase je to vychodisko z Bible a France Kafky, ale opacne nez Fight Club. Navic je tam jeden z nejzabavnejsich Rytiru temnoty a Nositelu svetla ever.

    8] Jim Morrison - Wildernes - Az budu bez sebe, prived me k sobe, napsala mi rtenkou jedna z davu opilych basnirek rano na zrcadlo.

    9] Frantisek Gelner - Basne - Ma mila rozmila neplakej, zivot uz neni jinakej, dnes budme jeste veseli, na nasi bile posteli... a co zejtra? co zejtra? kdopak vi....? zejtra si lehnem do rakvi.

    10] Jáchym Topol - Sestra - hlavne ta cast tesne po rozpadu casu. Pochopil jsem, z ceho byla tvorena latka sveta, tak nejak v dobe, kdy jsem zacinal kourit...

    doslo mi misto, kam bych mel psat o knizkach, co me ovlivnily, tak uz jich vic nenapisu, i kdyz je jich spousta a porad jich pribyva. Chtel jsem napsat jeste jednu, coz melo byt Jmeno ruze, asi proto, ze je to takovy mix Bible, Sherlocka Holmese, ale hlavne exkurz do minulosti, ktery mi vysvetlil, jak vnimat to, z ceho se skladalo platno obrazu, na ktery byla namalovana stredoveka Evropa a umoznilo mi to pochopit politicko nabozenske boje, ktere byly neuveritelne zajimave... Tak me tedy omluvte, ze jsem napsal o knihu vic, a tesim se na vase doporuceni...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAMUELARACHNID: prave. ja bych ten seznam udelal tak, ze bych misto jedne knihy napsal cely soubor. treba u toho pratchetta je pro me v nekterych knihach neco co me hodne oslovi, nektere me "jen" velmi pobavi, ale ty nosny veci se vetsinou tahnou napric.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    ANDY_WARHOL: jasně holdstock je celkově drsný ale musel jsem si vybrat holt jednu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAMUELARACHNID: les mitah je maso, cetl jsem i pokracovani
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    u mne je to tohle

    M.Bulgakov: Mistr a Markétka,
    V.Nezval - Valerie a týden divů,
    H.Hesse -Stepní Vlk,
    M.Ajvaz - Druhé Město,
    Neil Gaiman - Sandman ( Domeček pro panenky)
    S.King - To
    R. Holdstock - Les mytág
    Gato - Soumrakodlak,
    J.L Borges - zrcadlo a maska
    Rjú Murakami - V polévce Miso
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a jeste jednu: Uzrela oslice andela... dobre uz vindam pocitac.. ma lenost je desiva,lezim,premyslim a vlastne nemuzu-nechci nic. konciva to v pondeli rano,kdy dojde 50g tabaku a musim do prace,pote co jsem 3dny jed jen kafe. myslim,ze takhle nejak umrel muj otec... nejed asi uz predtim,pak se mu udelalo zle od nemocnych ledvin, a jak byl sam tak pak proste chvili lezel a pak uz nemoh vstat... casem dopadnu stejne... takze to kafe,aspon
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jo vim jeste jednu zasadni knihu: Fight club
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem napadlo me,ze dobra sf,urban fantasy,takova jina je China Mielville: Nadrazi perdido... kua venku prsi a ja nemam nic na doma,chtel jsem celej weekend byt out a fotit,psat,jet tatovi na hrob, jit do synagogy v zas jinym meste, zazit mesto jinak... hmm,asi zmoknu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: byl sem nemocen. v pondeli budu. mam neco s pruduskama
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: vidis pratchett bude dobrej... zacnu Panem prstenu,pac to byla ma prvni kniha vubec,jeste po slabikach. Mistr a Marketka, Ubik, Bible, Neuromancer,Jmeno ruze, Imagika. jdu si udelat kafe a sepisu to poradne...

    kde ses?od amstru jsem Te nevidel.

    mmchodem mam 12 a5 stran poznamek - zajimave firmy, napady jak to spojit a tak. mel by. nekdo zajem se do toho podivat.. je to tiskacim,rukopisne,vcelku citelne. report uz je venlu,ten official,to je dalsich 6stran,strohopisu a je to jen pro VU,pac to je na NDA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SEBIEN: davaj svoje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam