• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsme vodarnu fakt navstivili asi jako posledni turiste :/ :(((

    Byl to muj zamilovany Urbex, byl jsem tam snad 10x a kdyz jsem seriozne uvazoval nad sebevrazdou, chtel jsem to udelat tam, protoze to bylo jedno z mala mist v Ostrave a okoli, kde jsem byl stastny. (Mohl za to taky jeden muj spolubydlici, bude vedet. Dekuju za to. - coz je hezky dvojsmysl, v danem kontextu, a ano, je zamerny)

    Moje vodarna :(( myslel jsem, ze by byla super pro chov Punti, achjo :(((

    Ruiny, kanaly, bunkry a jine opustene prostory http://i.nyx.cz/files/00/00/19/53/1953536_15852f75d51dec1cd7fe.jpg?name=_20190210_170202.JPG
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo a jeste jednu appku chcete, na J se jmenuje Planets, na jinych platformach jinak, treba 3d sky... nedela to moc nic jineho, ze se podle GPS zorientuje kam se koukate a muzete pres hranu telefonu koukat na hvezdne nebe a ucit se jmena souhvezdi a hvezd, ktere vidite. Pak je dobry jeste ISS tracker, ktery dela to same, ale ukaze vam, kde je zrovna International Space Station... muzete si ji pak treba i poslechnout. Sdr bohuzel Jabko neumi (a nema ani infrared port, coz jsem zjistil, kdyz jsem potreboval ovladac na vypnuti televize v hospode, ale da se to koupit jako anal-plug, proste to strcis do diry od sluchatek)...

    Kurva, spat, v 8 vstavam;/


    A ground station contains a device capable of both transmitting and receiving radio waves near the 145 megahertz frequency. The ISS radio transmits signals at 145.80 MHz and receives signals at either 144.49 or 145.20 MHz, depending on its orbital location.



    Jo, tohle napsal kamos, ta vysilacka stoji 20USD a vysila a prijima (rx/tx) az na 5W, jen bacha, ma opacny antenni zavit, nez je normalni:

    Baofeng UV-5R | DIY.lukma.cz
    http://diy.lukma.cz/baofeng-uv-5/


    Tohle bych chtel vyrobit, kdyz bych mel laserove obrabitko kovu (no TYVOLE, ted me napadlo, co chci hrozne moc vlastnit!!! Ne, ne, ne!!! Az na vanoce... ale tyvole Laser Cutter, tyvole, tyvole!!! Kdyz by mi sem nekdo dal nejake tutorialy na CAD/Blender, abych to moh zacit pouzivat, slibuju, ze do hospody na pristi labka meeting donesu laserovy soustru!!! Dopice! Ja mel jit spat, fakt ze jo)

    Fractal antenna - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fractal_antenna
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Kdo mi rekne, co je na tom jabku blbe, a proc je to blbe - dostane odeme jabko. Kdo mi rekne proc to je jinal, ale vzdycky stejne (kdo treba cetl/cte knizku Petra Kulhana Z kuchyne do vesmiru a dava pozor hned ve druhe kapitole!!!)... ten dostane kosik jablek.
    Napovim, ze nejednodusej se to da udelat se zahradni hadici nebo brousenym sklem.

    Prvni odpovida ADELAJKA ;) (ale ne, jen probuh nekdo odpovezte!, klidne vyjmenujte... vic uz nenapovim)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja vim, ze jej vsichni znate, ale to, ze Jobs mel rad i Dylana jsem nevedel a film jsem nevidel, tak si ukladam jako reminder, slohnu ho a kouknu se na tabletu ;)

    Alan Turing: neuvěřitelná osobnost, kterou Jobs obdivoval
    https://www.letemsvetemapplem.eu/...9/alan-turing-neuveritelna-osobnost-kterou-steve-jobs-obdivoval/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fakt jdu spat, ale vymyslel jsem si nalepku, co si zitra nakreslim a necham vyrobit... bude to crossover Jabko-loga a Beholdera. Jeste nevim, budto udelam beholdera jako “pacmana@, teda kulicku s vyriznutym vykusem jabka a misto listecku bude mit ocicka, nebo nejak jinak.... ale to uz se odladi! Beholder Rulzz! Skoro jsem dosel do stavu, kdy vim, co bude me dalsi tetovani. Beholderi jsou proste z principu tak pozorna a zvedava zviratka, proste NEMUZES NEMILOVAT!

    Jinak nekdo mi rikal, ze se Jobse ptali, zda logo Apple, tedy puvodne (gay) duhove nakousnute jablicko, tak jestli je pocta Alanu Turingovi (kdo nevi, tak ten pan proste vymyslel pocitace, kdyz nepocitam Adu Babbage a podobne pre-release reseni)...

    Kazdopadne Alan Turing byl buzna, kvuli cemuz, ac vlastne vyhral 2 svetovou (ve spojeni s Oppenheimerem & Feynmannem,...) jej Britove donutili k chemicke kastraci (homosexualita byla v UK nelegalni do roku 1982)...

    No a kdyz jej vykastrovali, chytil tenhle pan trosku depresi a trosku vztek. Sel do zelinarstvi, papirnictvi a apoteky, kde si obstaral: jablko, stetec, barvy a platno, no a nakonec taky lahvicku ciankali (asi nemel rad broskve).

    Posadil se s barvami pred platno a jablicko vyportretoval. Pak pozil ciankali (dost to uklidnuje)...

    Zustal jen obraz jablka a vsecko, co dnes delate jako vzpominka na jednoho pana, se kterym bych se vyspal, i kdyby si rano necistil zuby.


    Steve Jobs pry prohlasil, ze tuhle historku bohuzel neznali, kdyz s Wozniakem logo nakreslili, ale ze je o to vic rad, ze maji takove logo.


    (Beholder Punta Appleseed vam preje krasne rano... a zajima se, zda XSI jeste porad tetuje, a zda by zvladla Puntuv portret?)

    Inspirace na zitra i na kerku:

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorry, ja jako nikdy nebyl fanda jabka, co si geluje kniry a nosi hadry jak buzna z doby me baby, ale kdyz vidim, jak je to strasne odladene, rikam si furt WOW! Tohle je za 70 klacku furt hrozne levnej UNIVERZALNI POCITAC.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejlepsi je, ze kdyz mas apple developer key, tak kazda appka prochazi schvalovanim teamu lidi, od grafiku az po security check. Takze ono je to closed source tak nejak zamerne, proste to ma ekosystem, ktery se snazi nedovolit, aby v softech byl datamining, backdoory nebo vymrdy typu zmacknu spatne tlacitko a utraci to prachy bez meho vedomi.
    Androidi applikace “ledkova baterka”, kdy 3 dny hledas neco, co nema elevation rights na urovni rootkitu (fakt nechapu, proc by ovladani ledky melo mit pristup k mojim kontaktum, fotkam a kalendari)... coz je mmchodem v androidim shoppu asi nejbeznejsi “hack”...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Super je, ze prvni, co se otevre po spusteni Spyglass je ePub/PDF s manualem k celymu tomu navigacnimu monstru!!! Takhle si predstavuju, kdyz programator-hacker-geek-engineer dela apku! To neni “just works, to je just works with RTFM + 100% more”

    Jako jo, proste Jabka jsou zasranej closedsource a vsecko, ale kdyz se jednou za cas dostanu k ficuram typu copy and paste mezi vsema devicama, co mam u sebe, pretahovani oken z telefonu na komp, nativni integrace toho, co se v KDE jmenuje PIM (personal information manager: od kontaktu az po kalendar, email, mapy, poznamky, remindery, fotak, video, diktafon, ctecka knih...); k tomu pridam Homebrew balikovaci system, i2term, sublime text a vsechny ty drobnosti typu gui k packet snifferu pri poklikani na ikonku wiifi (+ nativni podpora packet injection na sitovce)...

    Proste si rikam: jo sakra, neni to Linux a je to dost FreeBSDckoidni, takze obcas rozchodit veci chodici a zdokumentovane jen na Debianu, JE WOPRUZ! Ale ta kazdodenni uzitnost, kdy vicemene nemusim resit odkud kam si sednu a kde se prihlasim, pac devices jsou si vzajeme terminalem i serverem (a to po vsech sitich, kam muzou: bluetooth, wiifi, nfc...)... to byl vzdycky muj sen.

    A pak prijde typek, kterej pro tenhle mega-integrovanej (pripominam, ze bez cloudu, nebo i s, ale ne nutne) napise proste wardrive toolkit.

    Sorry, ale jestli nekdo bude nadavat na Jabko, mam jediny argument: tohle je platforma z ktere budou jine dalsich 10 let kopirovat napady. Nejde o implementaci (i kdyz bezny uptime na notebooku 50 dni je cool, i kdyz appky typu Firefox to dokazou ubit i hodne driv), jde o to, ze to je *NIX reseni s kvalitou vhodnou i pro hrace nebo sekretarku.

    Pico wardrive toolkit, lol!


    TADY PROSTE POCITACOVY TERMINAL PRACUJE PRO ME.

    To, ze nemusim nic konfigurovat, aby to melo stovky klavesovych zkratek, vicemene na vsechno, neomezeny pocet pracovnich ploch a okna, z kterych vychazelo Gnome, kdyz jeste neslo konfigurovat a tudiz fungovalo...

    TAKHLE VYPADA NADSENY UZIVATEL, KTERY NASEL WARDRIVE TOOLKIT PRO “hackera, uzivatele, ktery potrebuje pocitac pouzivat 18h denne a na vsechno od hrani az po rizeni drona”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typico wow!!! Wardrive toolkit pro jabko, kdo ma jabka, tak sem se mi koukejte!!! Wiifi scanner, nejvic nejuzasnejsi GPS navigace, monitoring serveru + neco jako fing, s vecma jako reversni dns, ping, whois...

    Tak tohle je jeden z tech Hack-as-you-go nastroju. Prave jsem utratil 350,-, i pres rozhodnuti, ze uz ne... jeste hledam neco jako i2term/ssh/mosh, aby tablet umel terminal a mohl na servery, pac s klavesnici/tuzkou to bude plnohodnotnej komp a s telefonem to bude vazne krutej urbexovo hackerskej pack!!!

    OVERDRIVE | Labka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time [ OVERDRIVE @ Labka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle jsem se vzdycky chtel podivat, jak se hraje, libi se mi ten art

    Gorogoa od: Annapurna Interactive https://itunes.apple.com/cz/app/gorogoa/id1269225754?l=cs&mt=8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, Stalker na matlaci displaye a skoro zadaco? No uvidime, jsou tam vsechny Baldury, NWN a Planetscape Torment... boze, ja si zas budu po letech hrat? Na otevreni notebooku nemam cas a chut, ale vyndat si digitalni knizku, mezi psanim, ctenim a pocitanim prikladu, ci e-learningama, to uz bych zvladnul. Chtel bych jeste nejakou programovaci hru, tusim pro Python byla nejaka strategie... zkusim najit a zkusim zaparit, udelat si takhle poradek v tomhle megauzitecnym programovacim jazyce a to u ranniho kafe nebo v autobusech/vlacich, to by slo.


    Mmchodem ucite se nekdo z nejakych e-learningu? Programovani, databaze, big data, sitarina, ale i treba ai, pocitacova grafika a sygnal (zvuk video z matematickeho a algorytmickeho pohledu)... to jsou tak preferovane kurzy. Zaklady elektroniky a amaterskeho radia, to bych taky chtel...

    Ale muzou byt i nejaky popularizace vicemene cehokoliv, fyzika, astrofyzika, biologie, genetika...

    The Sun: Origin od: Igor Migun https://itunes.apple.com/cz/app/the-sun-origin/id1296220190?l=cs&mt=8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Budou v 7magu beholderi? Normalne jsem se znova namotal na dungeony... pokud by nekdo netusil, co je hledani neviditelnych tlacitek, tak na obrazku znova je. Vcelku to jde hrat i na telefenech. Vzhledem k tomu, ze jsem zjistil, ze veskera prace/zabava, ke ktere potrebuju pocitac, tak se deje na telefonu, rozhod jsem se, ze si poridim posledni vec, na nejaky cas.
    Investoval jsem 7k do kuse, 7k do kamery a ruznych pripinani a popruhu (hlavne to na helmu a hrudnik vyuziju), no a jeste jsem si koupil dalsi jabko, tentokrad IpadMini 4; 128GB + obal s klavesnici... takze odted muzu chodit na Beholdery i na 7,9” display. Velmi doufam, ze poresim streamovani z kamery pomoci tabletu a telefonu (nemam verzi tabletu, co ma simku, coz je trochu skoda, ale za tech 5k navic to propojeni s kapesni sekretarkou zvladnu)... jo chtel bych i hodinky a televizi (zvlast proto, ze do telky z Cinskych fabrik s podivne zhackovanym Androidem se bojim jit, tech osobnich dat to zere fakt moc, dik t kamere a mikrofonu a zatim jsem intruzivne hacknul kazdou, kterou jsem zkusil, a zaroven jsem si jistej, ze nebudu mit cas a asi ani schopnosti pohackovat televizni software... navic tech 10 filu + jednu serii Walking Dead rocne, zvladnu i na notebooku; u hodinek mi vadi, ze hodinky povazuju za nejvic potrebne survival/prepperske vybaveni, a to hned po nozi a cocce/skrtadlu, kterym se rozdelava ohen... nechci, aby byly zavisle na elektrine a datech)... takze mam za tenhle mesic kusi, tablet a kameru... nic dalsiho uz si nekoupim, dokud celou investici 3x nevydelam...

    Kazdopadne zpet k beholdeum a neviditelnym tlacitkum (spoilujte, jsou tam beholderi? Jsou? Mmchodem nejake dalsi dungeony vhodne pro Tablet? Nebo nejaky ulety typu Uplink, ci nejaka Dune2 like strategie, nebo nejaky litani 3d prostorem by nebylo?)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pamatuj si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům,
    nebude na světě mír.
    Jan Masaryk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam toho medveda, jak utek Cunkovi, nebo komu. Sedel v mojem kresle a sporadane si cet noviny, coz me tak nasralo, ze jsem jej musel zastrelit. Nesnasim medvedy, co si ctou v mojem kresle noviny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, taky se vam stava, ze knizku fyziky (neceho jineho), co jste na stredni cetli a ucili se rok, tak date za dva tydny? Nemam to furt, jen v zachvatech chapani a tvorivosti, ktere jsou bohuzel min caste, nez bych chtel. Ale od urcite urovne vedeni pak proste clovek snadnej chape dalsi veci, protoze uz vi, jak gunguji bud zakladnejsi casti, analogie, nebo z dusledku jde odvodit predpoklady, nebo tak neco...

    Dost me bavi se ledasco ucit, kdyz je to snadnejsi.

    Samo to neni zadne obecne pravidlo, Chemie mi treba nejde furt, pac me to proste nebavi, a v mnoha oborech se zas musis veci memorovat, cemuz zadne pochopeni nepomuze... i kdyz zas jazyky se taky uci (nebo aspon ctou) lip, pac ve spouste veci jsou si ty beznejsi podobne, zvlast kdyz mas zaklady romanskych, slovanskych a germanskych najednou (coz hovno pomuze s Cinstinou)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Neco o qvantovych pocitacich (trochu o tom vim, dost me zaujala moznost pouzit spintroniku - coz je vlastne nemagneticky material jako celek, jehoz jednotlive castice se daji zmagnetizovat az do 8 stavu, pomoci elektrickeho proudu - tzn mel bys osmistavovy procesor, treba; navic u nekterych materialu to drzi, dokud neprojde znova proud, tak jako v pripade kapky barviva, ktera zustava natazena v mrizce elektronickeho papiru na Kindle, treba... takze se z toho da vyrobit nejen procesor ale i pamet, potazmo “harddisk”)... kazdopadne o kvantovych pocitacich vim prd a rad to zmenim:


    Gigaom | Quantum Computing, Capabilities and Limits: An Interview with Scott Aaronson
    https://gigaom.com/...17/quantum-computing-capabilities-and-limits-an-interview-with-scott-aaronson/
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Hádat se nebudem. Já s kompem dělám diametrálně odlišné věci, než ty. ;) To se nedá přeci srovnat.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Wokna maj Visual Studio, vole. A funguje kurva dobře.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pamatuju si jednu Feinmenovu uvahu, ve ktere zavidel fyzikum z predchozi generace, ze zachazeli s cisly “nativne”, znali hromadu zkratek typu nasobim dve cisla, tak vynasobim nejake co znam z hlavy (zaokrouhlena, treba) a odectu rozdil, coz znam taky z hlavy.

    Ted jsem platil nejhnusnejsi thajsky nudle, pivo a rum a stalo to 145,- + 57,-; barman k tomu potreboval kalkulacku ;))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam