• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hmm, dnes laboratore astrobiologie vydaly zpravu, ze se jim podarilo syntetizovat kompletne nelidske dna, takze uz vime, ze muze eustovat zivot zalozeny na naprosto jine chemii. tzn. Boha mame stejnyho, jen mluvi uplne jinym jazykem a jinejma pismenkama, vety a slova sklada a gramatiku respektuje... jdu spat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kolik hodin denne spite? Me statistika v telefonu rika 6:23. Popravde me to zacina fakt zmahat, jenze po 6-12h potrebuju dalsich cca 6h na to, abych si cet, psal, varil, sukal, staral se o czokly, fotil... s tim, ze tech 6-12h jsou 2 prace. Hackerspace a infra architectura. Jak tohle kuva delaj buchty, kdyz furt nekde otravuje harant, tomu fakt nerozumim, a to myslim harant ve veku 0-35 let (me nekdy serou i ti starsi, od 60 nahoru uz pak ale skoro ne)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zas je to zatim furt lepsi nez mladnout, jeste pred 10 rokama jsem ze sveho dnesniho pohledu byl hroznej kokot, a to uz jsem byl dost starej, aby to uz ani nebylo roztomly
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kua to je k nasrani, prave jsem zjistil, ze nasa tv neni asi geolokacne customizovana, takze pres den vidim rozhovory astronautu s detma, jenze ted to pustim, ze si pobrecim, nez pujdu spat, a je tam vedecky dost narvany rozhovor s hlavnim scientific managerem projektu voyager 1 a 2, kterymu je asi tak 100 let a vypravi o tom, jak se voyager interstellar dostal mimo vliv Slunce a plasmatickeho vetru, takze je fakticky mimo slunecni soustavu... zas se mi chce brecet, tentokrat proto, ze po 14 dost intenzivni prace je v televizi neco, co fakt chci videt a uz fakt nemuzu. zjistil jsem, ze starnu potrebuju spat 10-12h, pote, co jednu noc nespim, a to uz mam fakt kruhy pod ocima. driv 3 dny a dve noci sly s plnou pozornosti. kurva.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    hmm, tak na darkest dungeon nemam trpelivost, je to hrozne prekombinovany divny diablo. uz to hraju skoro 3 hodiny a furt a furt to na me keca dalsi a dalsi veci, co se jeste muzu naucit, koho muzu kde nahjrovat, co muzu upgradnout. min by bylo asi vic. ale je to hezky, to zas jo. navic to ma hezkou anglictinu, takovou lovecruftovsky prepalenou. at the gade of death, on the brink stairing to abiss... skoda, docela bych si to dal, ale eee... mam rad tyhle ponurosti, dost se mi treba libilo do not starve, ktery zavani timem burtonem a je tam mrte dobrejch napadu, i kdyz se mi nikdy nepodarilo prezit zimu, coz zamrzi, kdyz clovek tri dny udrzuje sileneho hlavniho hrdinu nazivu a pak prijde nejaka naprosto necekana pohroma, s kterou se neumi byporadat, do toho strach a zima... asi proto se mi to libilo, ale uz jsem na tyhle gamesky, co trvaj mesic, aniz by se to nekam pohlo, nejak starej nebo co. ono to asi vsechno pocita s tim, ze u hrani clovek chce ztravit vic jak 3h tydne. zatim jedine dve veci, ktere me chytily tak, ze jsem nedokazal prestat az do konce byl Stalker a Hotline Miami, vsecko ostatni me prestava bavit po maximalne 20h hrani, pac za tu dobu muzu docist jednu az dve knizky




    jo jinak shanim v elektronikce podobe pokracovani quicksilver od stephensona, sice si nepamatuju predchozich cca 1000 stran, ale to se snad podda, jen to nemuzu najit v epub/mobi... v tom archivu na uloz.to bohuzel neni

    treba najdu torrent, ale dyz by nekdo mel, dam si poslat, kuju
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vzdycky me mrzi, ze chytrej clovek ma dojem, ze svet se toci kolem nej. na tyhle planete je 7 miliard lidi, kdyz bubenik 4 krat neprijde na zkousku kapely a jednou se ozere, misto aby hral na koncerte, tak zjisti, ze jen v Ceske Republice je cca milion bubeniku
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dal jsem to sem, ne na labku, kde se mlok cili, ze on nam prece chtel udelat krabicku na nas zazracny hardware, ale jen 4x jsem mu psal, ze tam nekdo stopro je, a on jen 4x ani neodpovedel, tak jsem si dovolil rict mu, ze je nespolehlivej, a na krabici nemam celej rok, ale tak do patku... procez se nafouknuk, ze jsme kokoti. asi jsem jej mel jeste parkrat ukecavat... nechtel jsem ten text davat tam, pac lidi jej neznaji a nekteri clenovej jsou citlivka, kdyz tyhle nafouknuty pitomce posilam pryc bez pardonu...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE --- --- 23:03:13 21.2.2019
    jen abych ozrejmil, jak labka funguje, pac mam furt dojem, ze lidi to nejak nechapou spravne a maji dojem, ze “co mi muzete nabidnout” vnimaji misto toho “co muzu nabidout ja labce”... do labky, potazmo do brmlabu se chodi proto, ze ja chci, ne, ze me nekdo mesic dokopava, abych prisel. sam jsem treba sve clenstvi v brmlabu vzdycky povazoval za cest a chlubil jsem se (a dodnes chlubim), ze jsem clenem byl. jsou to tak trochu 2 mentality, a ja ted povazuju za cest to, ze se mi (zaroven s par vytrvalcema, ktery do labky vrazi co muzou aby pomohli), dari to misto a tu myslenku udrzet na zivu. doufam, ze kdyz jednou nekomu ukazu zivotopis, ve kterym bude, ze jsme delali labku, bude to samo o sobe duvod dat mi praci, kterou chci, tak jak to bylo/je v brmlabu. byt hacker je sakra privilegovana skupina, a az vyrostu, chci byt jednim z nich.

    tohle si zkopiruju a budu tim odpovidat, az zas budu mit naladu nebyt ironicky, ale az zas mi nekdo rekne, jo tak ty nechce me sluzby, tak cau ;) (coz se stava treba na facebooku, treba v “chtela jsem si koupit vase senzory, ale vy mi je nechcete prodat... to ste ale zmrdi”). vzdycky mi pripada, ze nekteri lidi maji dojem, ze by meli dostat zaplaceno, jenze ono je to naopak, za clenstvi v labce se plati, a neni narokove, jak rikaji stanovy


    OVERDRIVE --- --- 23:09:51 21.2.2019
    konecne nyx ma stejnou logiku, vcetne toho, ze pri prihlasovani pises, cim budes prospesny komunite a i tim, ze v mem vnimani je to stale exkluzivni klub; taky vicemene tady zatim vznikaji ty spoluprace, co maji otevrene dvere v labce tak nejak automaticky. ze se to za tech 19 let nezmenilo, za to klinouk dolu pred Markem Jandou, ne ze ne. kdyz koukam, mam poslanych 57 pozvanek, tech, co prijalo pozvanku a maji ikonu a booknute audity je prave kulatych 23.


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GIOMIKY: Kdyz zalistujes spatky filtrem http, tak jsem daval dvoje pravidla, ta co sla pozdej jsou nejlip napsana, bez nejasnosti... kazdopadne na nejake online hrani by se vyplatilo sehnat 1-2 lidi, co umi hrat, pac jinak se budem placat. Zkusim kamosku, hraje asi 25 let, Tarok je jejich domaci nahrada televize... akorat je HODNE netechnicka, a to az tak, ze click na link Html5 multiplayer verze pro ni mozna bude neprekonatelny problem...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    OVERDRIVE: Hrál jsem to před nějakými dlouhými lety na mobilu. A pravidla si samozřejmě už nepamatuju. Někde jsem je měl uložený, ale čert ví, kam se poděly.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Psychological operations (United States) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Psychological_operations_(United_States)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Sigrovani = sifrovani
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Tak ted uz mi pripadne, ze nevis co rikas, fakt jako jo. Ale to je na flamewar. Faktem je, ze tak jako neznam nikoho, kdo by se z Linuxu vratil k Windowz (myslim osobne, ne, kdyz je to nezbytne pro nejaky druh prace), tak neznam nikoho, kdo by se z Jabka na desktopu a telefonu vratil k jinym OS. Je to taky videt treba na LinuxDays, kdy 1/3 tech adminu, programatoru a hackeru (a samo i vojaku nebo manageru) ma Jabko.

    Jasne, muzes si koupit Huawei, pokud ale takovou mac adresu uvidim na siti, nebudes vpusten.

    Jasne, muzes si koupit android, ktery 3 roky usty googlu slibuje, ze udela nativni podporu sigrovani dat na sdkarte a vnitrni pameti a pak to po “nediscloznute intervenci” zrusi.

    Nebo muzes mit jabko, ktere hraje politiku NEVYDAME! A ma poresenou ekologii apek tak, ze ve slovniku neni kradeni bankovnich sessions a fotak se otvira furt stejne rychle...

    Pro me je proste uzitecna funkcnost, ne to, ze je to nejrychlejsi/nejvic pixelu nebo nejlevnejsi.
    Pistole, ktera po zmacknuti kohoutku vystreli jednou za 15 vterin a jednou hned, a to by design, to pro me neni. Proto nemam Makarov ale Berettu. I kdyz je na trhu uz 35 let ;)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: proste predrazena hipsterska picovina, jake prekvapeni :)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Jinak ano souhlasim, to co na jabku dostanu hardwarove za 70 tisic, prodava Asus za 4.000,- to je fakt. Presto neprejdu na Asus, kvuli tomu, ze kdyz do toho pak vidis, tak zjistis, ze je to proste min vykonne, kvuli:
    - neni to odladene vuci os/firmware
    - hrozne to hreje
    - sasi nevydrzi pad batohu a uz vubec pad notebooku bez batohu
    - neni snadno poresitelne uspani do pameti (otevreni / zavreni socketu v radu sekund)
    - wokna jsou na tom suboptimalni a genericke reseni
    - prilis bleeding edge hardware ma vetsinou jen generickou podporu v Linuxu
    - hardware se prilis rychle meni, takze se to nevylepsuje v case, tim padem mas furt polorozebrane ferrari


    Kolega z laby ma ted uplne OpenHardware notebook, do toho asi jdu. Jmenuje se to nejak jako Purity, nebo tak, zjistim. To potrebuju kvuli Linuxu, bastlit neco na jabku je pain, pac 99% uzivatel poklada dotazy jako Windowzaci... odinstalloval a nainstalloval jsem Shadowrun od Harebrain games a furt to nefunguje, ani po restartu jabka.. pak si k tomu sednes se stracem a zjistis, ze vyvojari to psali na widle, kterem je jedno, ze soubory s velkejma pismenama v nazvu nejsou to same, jako ty s malejma, a tudiz engine hry ceka soubory, ktery na disku nejsou. Napises to technicke podpore Steamu a oni se divi, ze jde neco takoveho vubec zjistit... to bys zliskal do rady. Rozchodit treba GNU Radio byl pain skoro na tyden, pac vsechno co si prectes, tak ceka, ze to kompilujes na Linuxu a to na Debianu, takze si vyhrajes a blogu a howtu je pekelne malo, takze co na debianu udelam apt-getem, na jabku resim brew a dependency hellem, kde mi nepomuze virtual, pac potrebuju a) nizko na hardware b) nekonecny vypocetni vykon, pac tu radio fyziku fakt neumim optimalizovat a jsem prase, ktery by to nejradej pocitalo na GPU ;/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Co se ti na tech fotkach nezda? Tohle je treba bozi! Mmchodem je to odpoved na fotku z National Geographic, wokna ji maji tusim jako jeden z moznych defaultnich wallpaperu...

    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: no... ja ten telefon mam a "fakt krasne" to nefotilo ani novy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Ovci vira? Ty jsi asi necet, co jsem psal. Je to 5 let stary telefon. Kdyz se na ty fotky podivas na papire nebo na retina tabletu, jsou srovnatelny s beznym automatem a lepsi nez z canonu D400. Pro me je hrozne dulezity, ze ten device ma 4” a vejde se do kapsy u dzin. Kdyz utikas pred securitaky na urbexu, nebo jsi po pas ve vode, to zrcadlo je pro tebe v dany moment naprosto neuzitecne. Telefon jsem za asi 50x nedokazal rozmrdat, a ze uz padal dost, i do vody... nic moc je cokoliv, co nema fullframe, ale tahle placka mensi nez ma dlan umi fotky, ktery muzu tisknout. To je pro me zasadni.

    Dalsi zasadni je, ze po 5 letech a 55GB plne interni pameti mi otevreni fotakove appky trva kratsi dobu, nez probuzeni zrcadlovky (ted nemluvim o case expozice)... mel jsem za poslednich 10 let asi 20 androidu, a hrozne me na tom sere, ze je to ruzne rychly v zavislosti na tom, co na tom bezi. Ma to blbe udelanej multitasking, takze kdyz mi tam bezel Skype, otevreni fotaku (na ctyrjadru za 25 tacu) mohlo trvat i sekundu, dve. Pak kvalita nevyvazi to, ze fotku nestihnu udelat.


    Nemyslim si, ze ma vira v to, ze Apple dela just wirk veci je obci. Mam na vsem (ne na iPadu zatim ne) i jailbrejk, na kompu mam opensource kernel, jsem schopen debugovat ty devices na urovni volani preruseni procesoru (kde to neni drm),... myslim, ze min ovci viru v to, ze vis, co tvuj device dela, nez ddtrace a packet inspection uz nemuzes skoro mit ;)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: No nevim, jestli ve sve ovci vire v ovocnarske produkty nezachazis prilis daleko. Ale tyhle fotky nejsou nic moc proti tomu jak dneska foti smartphony z cinskych garazovych firem za par supu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam