• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mam rado

    Gza - 4th Chamber Feat. Ghostface Killah, Killah Priest & Rza
    http://www.youtube.com/watch?v=yOQGhC5nzus
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    gza z wi-tan clanu dela rozhovory s vedci, hmm The Liquid Sword and The Liquid Science

    Check out “Liquid Science” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80234004?s=i&trkid=13212365
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tohle jeste pusobi dost podivne, ma to takove psyTrance style specialni effecty, zajimavy ost, a podle traileru by to moh byt crossover mezi poetikou Predatora a Swamp Thing

    Check out “Annihilation” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80206300?s=i&trkid=14170041
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a vubec, nejaky doporuceni na Netflix veci? me se pizdavalo tohle, altered carbon, unabomber, into the murders mind, the end of the fucking world, mythbusters a monty pythoni... jo jeste Sherlock. jinak jsem tam nic moc nenasel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    brati Cohenove nejsou moji nej autori filmu, ale zda se, ze uselali vestern, kterej si asi fakt chci dat... uz jsem rikal, ze miluju Ameriku a vsechno, co k ni patri, coz samo zahrnuje i “poetiku cesty na Zapad”? ne? tak ja proste MILUJU AMERIKU, a vesechno, co k ni patri, i treba westerny...

    Check out “The Ballad of Buster Scruggs” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80200267?s=i&trkid=14170041
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Musim rict, ze Jabko me castecne zbavilo velkeho strachu (vidim pouze na jedno oko, tak, abych jim byl schopen cist)... porad se bojim, co by se stalo, kdyby (nedej Boze) zacalo degenerovat to druhe oko, treba prave nedostatek audio knih mi pripadal strasny, uz nepripada. Samozrejme furt FUJ svinstva jako Flash (snad uz konecne mrtvy?!)... vzdycky jsem mel v ToDo prozkoumat, jak nakonfigurovat cely Linux, aby byl co nejvic user friendly pro slepe... dluzno podotknout, ze minimalne jabkovy telefon jde cely namluvit. Asi 40 tahatkama + asi pujde zmanipulovat i Siri, aby byla uzitecna i kdyz to ona moc neni, sice umi precist hodiny, ale uz neumi “siri, precti obsah poslednich dvou prislych emailu”, kdy precte jen hlavicky... zatvrzele. Vadi mi, ze ji nemuzu nejak scriptovat/ucit, ze proste nema zpetnou vazbu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Wow, ctu knihu Blackout - zajtra uz bude neskoro, jak je videt z podnazvu, tak je ve slovencine. Nechal jsem ji cist Jabko a narozdil od Cestiny jsem VUBEC nebyl schopen poznat, ze je to synteza hlasu. Jedine, co to kazi, ze bych si asi musel nastavi slovencinu jako default telefonu, protoze nektera slova az cele vety (z nejakeho duvodu ty v uvozovkach” fallbacknou do cestiny takze se vytraci mekky slovensky prizvuk a mekcene na spravnych miestach, kazdopadne Slovencina generovana Jablecnym “iBook” readerem (je nutne zapnout podporu cteni obsahu obrazovky v obecnych nastavenich telefonu, gesto jsou pak 2 prsty od hprniho okraje smerem dolu)... cestinou knihu jsem ochoten poslouchat, slovencina se mi dokonce i libi...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se mi pohybuje po domacnosti... podle vyrazu nejsem schopen poznat, zda je mi to pratelsy ci nepratelsky naladeno...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Dycky jsem uvazoval, zda srdicko, jake mam treba na ikone, nemohlo vzniknout z toho, kdyz on za ni klecel a ty dve polokoule videl pred sebou, jak ji drzel v pase. Konecne ze predu by se daly taky najit podobnosti.

    Mmchodem trouhelnik, ktery je postaveny na jeho vrvholu, z ktereho vybiha kolmice na protilehlou hranu ukoncena v asi 2/3 vzdalenosti, tak u pre hebrejskych/aramejskych znakovych sadach znamenala Zenu... takze on ten temer vyhradne dnes cesky kosoctverec neni nijake novum

    \|/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To ja nic, jen jsem to nasel nahodne ve fotkach telefonu. Uuplne se mi vybavilo, jak mi bylo asi 12 a nekde jsem schrastil par cisel Leo, z jednoho jsem si vystrihnul obrazek takovehle pani, jeste byl ten zadecek trochu sirsi, dal jsem si ji do penezenky, tam, kde jini mivaji fotky svojich blizkych (dnes tam maj vsichni fotky czoklu)... no a pak jsem si byl nechat v Senimu udelat v zamecnictvi klice, a jak jsem platil, zamecnik a jeho kamarad zustali stat s otevrenou hubou. Byl jsem chlapecek, tak metr padesat, oblecenej jeste od mamy, ale v penezence jsem mel fotku pani, kdera sedi zady k fotaku na holem zadku, za kterej by se nemusel stydet ani pivovarskej valach.
    Jak se smali a placali me po ramenou, to si pamatuju do ted; fotku uz bohuzel nemam, a samozrejme ji nejsem schopen dohledat, tech prdeli je na Internetech proste nekonecne mnoho, kazdopadne tahle zaliba, mozna v danem pripade koniccek, mi rozhodne zustala;)))

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Text, co daval ink_flo, zde se, ze je to vedecka studie popisujici vymreni lidstva v nejakych dost realne barevne skale, zatim jsem se nedostal za abstrakt, ale taky proto to tu odkladam:

    https://www.lifeworth.com/deepadaptation.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Mmchode updatni to tak, ze udelas 2 wiki page, na NodeMCu jako voltmetr a pak grafana. Kazde z toho se muze hodit. Jinak nechtel bys mi v tydnu pomoct neco udelat z tec RaspberriPicek? Zlusime z toho udelat linuxovou lan-party hernu a nejaky hackovatko na Wiifi (man in the middle, tak, ze to bude chytat bacon pacety, podle nich to nasymuluje, ze je to nejaka zapamatovana sit, a az se k tomu nejaky hloupy device pripoji, rozbehnem nad tim nejaky packet inspection a koukne se na nesifrovany traffic, ktery pak budem promitat na stenu)... taky Ti udelame klice na darkstar a tak... proste budem se oba chvili zas ucit linux, cuz?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Haaa, ze nezapomenes na wiki udelat update projektu, tak, aby to blbouni jako ja dokazali zopakovat? Udelam tomu projektu pak trosku propagaci na Labka Facebooku, aby lidi videli, ze nekdo neco dela, tedy neco jineho nez grant... jinak super, velika radost, ze Ti Ivan pomohl a Tobe se dilo zdarilo. Mmchodem, ocenujes aspon, ze logo Labky je ascii art? ;)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Extra něco pro tebe. Dělám zrovna čtení napětí přes AD převodník, které se bude pravidelně posílat na grafanu. Pomáhá i Zoja :)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Který konec se Ti líbil víc, filmový či komixový?
    Mi $dopln_pozdeji :-p

    OVERDRIVE: Když hraješ ten airsoft - neznáš tuhle exmegaknajpu s hotýlkem v Rázové? Kucka si tam jezdí zahrát na vojáky...
    [ FRDK @ Ruiny, kanaly, bunkry a jine opustene prostory ]
    Airsoft Koalice - Airsoftové akce - Morava - Čechy - Slezko
    http://airsoftkoalice.cz/airsoftova-akce/info/916/c-q-b-razova-u-bruntalu

    ¤¤¤
    Bude seryjál...
    https://www.novinky.cz/clanek/skvrna-vraci-do-cr-zanr-post-apokalypticke-sci-fi-40272509

    OVERDRIVE: Jeden díl tě Služebnice jsem zahlíd v telce, nebude to zřejmě úplně marné, akurát tu herku znám z Top of the Lake a přestože hrát umí, je mi nesympatická.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ta bunda je mmchodem moje. Pouzival jsem tu nasivku jako logo airsoftoveho klanu pechotni jednotky Shadowrunneru nazvane “Victory!”, ve ktere jsem byl hacker a ozbrojeny polni medic a zalozni velitel... dalsi obsazene role, krom fighteru byli:
    - dron rigger / pruzkumnik - predni (+ master of lockpicking)
    - odstrelovac, dron rigger - tylovy
    - ozbrojeny spojar a ridic, velitel
    - znrojir a strelec z tezkych zbrani
    - blize neurcene, promenlive mnozstvi strelcu - figteteru bez vedlejsi specializace

    Tenhle team bych rad postavil znovu, pro svety post-apo svety bez magie zn. Ideal

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate radi commix Watchmen? (Quo ipsos custpdiet custodies? - Kdo hlida hlidace?)... mam rad vsechny Moorovy comixy, Z pekla, V jako Vendeta (na kterou odkazuje i ma ikona, ale jako...$dopln_pozdej), Strazci, Liga vyjimecnych...

    Postavy v comixech tohohle maga jsou vsechny $dopln_pozdeji. Vsechny jsou svim zpusoben archetypalni, a presto, tak nejak dohromady ten $dopln_pozdej dava neco, jako obraz lidstvi

    Dokonce prave postava Klauna, prave ze Strazcu, se tomu jednou smeje, ze cele lidstvi, vsechny jeho pravdy, postoje, to co delam tady v tomhle auditu, tedy introspekce a pohledy na sebe same at uz empaticke, ci analyticke, ze je to tak smesne absurdni, ze vsechno je jeden velky $dopln_pozdej...


    dopln_pozdej = MetaFór
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jeste ke lzi: rikavala o me Sofie, ze jsem sedmilhar, Julie tvrdi, ze jsem bajkar a kecka, Adela rika, ze vsechna moje cisla se musi delit deseti, nekdy i stem.
    Vim o tom a maji pravdu. Tuhle vlastnost (castecne i neuvedomelou) povazuji za “umeleckou licenci”, nekdy to schvalne pretahuju, aby si lide museli vsimnout, ze ten pribeh je bajka, ze jsou v tom jinotaje a forma nema zastinit sdeleni.
    To, kde lez povazuji za nebezpecnou je chvile, kdy misto nevim, nebo ano, opravdu jsem to udelal - muzu za to, tak nastoupi lez.
    I bajka muze ublizit, ale je to jiny druh lzi, z meho pohledu podobne, jako slane neni sladke, i kdyz oboji je chutovy vjem.
    Naucit se priznat vinu a uznat nevedomost JE TEZKE, vim to, sam jsem kdysi hodne lhal, ale sam jsem si taky mnohokrat overil, ze pravda vyresi veci daleko rychlej.
    Co obcas neumim, tak je byt diplomat a politik. Uz X krat se mi stali, ze jsem tim zpusobil velike potize. I proto casto prehanim, aby lide, co semnou musi vyjit, byli pripraveni na to, ze v mem svete je veja i ta dobra pravda, ne jen ta zla. Spousta lidi totiz spatne veci vnima jako ty dulezitejsi. Ja si myslim, ze ke spatnym vecem ma byt jako priloha prilozena zpetna vazba, aby se spatne uz znovu neopakovalo.
    Ale casto to boli, a to nejen mne. Konecne proto mam treba v praci kamarada, ktereho jsem si dobrovolne zvolil za sefa, ktery umi s pravdou zachazet tak, ze ji nekurvi zezadu a presto hraje jemu do rukou. Uz 2x mne diky tomuhle panovi nevyhodili z prace, kdyz jsem lidem rekl (svoji) pravdu, a to tim nejmene politickym zpusobem.

    Tohle mam i tady, kde vim, ze kazdy z vas je v necem dobry a neco jej zajima, jste dik tomu, krom pratel, takove moje prodlouzeni, augmentace me osobnosti.
    Tam, kam ja nedosahnu, z jakehokoliv duvodu, jste tam.
    Tak to je i v Labce: umim programovat, asi bych zbastlil i nejaky plosny spoj, kdyz bych moc potreboval, ale na to nejsem dobry a jini jsou. Trosku je to vyuzivani lidi, ale vzdy jsem mel rad predstavu, ze oni to vedi, a ze me pouzivaji podobnym zpusobem.
    Tak tedy treba muj sef vi, ze jsem sice ostry nastroj v supliku, ale ze umim porezat i ruku, ktera mne krmi, takze on me pouziva jako nastroj a ja jeho taky.

    Hezke na tom je, ze me zustava pravda (a prace), a jemu to, za co mne chce platit.

    Vlastne bych asi mohl manipulovat s lidmi, je to vcelku snadne, ale me se libi, a povysil jsem to na umeni, tohle prave nedelat a stejne od nich dostat to, co chci a preju si.

    Jen bohuzel vzdycky, kdyz narazim na lhare a sraby, stane se mi to s tim porezanim.

    Asi o tom napisu bajku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam