• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    DISPARITY
    DISPARITY --- ---
    OVERDRIVE: Na Netflixu mě celkem bavilo:
    *Punisher (kterého jste už zmiňoval), i když je pořád strašnej sluníčkář (kde berete bohapustý násilí? má snad vrahy pusinkovat a hlavně se děsit, aby se jim omylem něco nestalo a dostalo se jim "spravedlivého soudu"? jinak má dost silnej code of honor a nezabíjí nevinný), je celkem vtipnej není to tak pitomý jako většina (super)hrdinských sérií + Daredevil (paralelní seriál, v druhé sérii se poprvé vyskytuje Punisher, samotnej Daredevil je trochu lame, ale jde to a v obojím je Karen Page, kterou jsem si celkem oblíbil) - celá série Defenders (kam to obojí spadá) je nicméně teď zrušená (práva má částečně Disney ,který má vlastní streamovací platformu), takže pokračování moc nečekám :-/
    * Dirk Gently´s holistic detective agency - na motivy Douglese Adamse, psycho krimi bizzare sci-fi komedie, 2 série, úžasná postava holistické univerzální vražedkyně, která je tak trochu smrt :-7
    * Rick and Morty - dost divnej kreslenej sci-fi seriál, parodie na všechno, hódně černej humor, některý díly jsou naprostej nářez, polovina je trochu až moc (zvláště zálibu ve fekálním humoru poněkud postrádám); aktuálně jsem zvědavý, jestli z nich vypadne ještě čtvrtá série
    * Stranger Things - zajímavě udělaný mystery, dobře udělané hlavní dětské postavy, má to celkem atmosféru
    * Black Mirror - soubor filmových sci-fi povídek, díly každej pes jiná ves, ale většina zajímavá, vypointované, celkově vůbec ne tak pitomé, jako většina obdobné produkce
    *Lucifer - další seriál, hlavní hrdina je doslova Ďábel, momentálně na dovolené v LA, kde vlastní noční klub a ve volném čase pomáhá půvabné detektivce vyšetřovat vraždy - taková oddychovka, občas celkem vtipné a hlavní hrdina mi vás v některých aspektech trochu připomína :-7
    *Z Nation - taky seriál, klasická zombie postapokalyptická vybíjecí akce - celkem klasika a nic moc zvlášního, ale občas se to zvrhává v až surrealistickou černou komedii - místy standard, pro chvíle, kdy člověk nechce na nic myslet, místy jsem se fakt chlámal
    * Ender´s Game - celkem dobře udělané zpracování knihy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Flickr downloader! Uz nemam spoustu fotek nikde jinde, ne tridenych. A jde se zalohovat, nakonec asi karbonove dvd-ram. Po snad dvaceti letech mam DVD MECHANIKU ;)
    Jedna cestuje otci, stejne jako krabice DVD-RAM, pac se tak konecne dostanu snad ke vsem fotkam (co se mu jich jen podari zdigitalizovat)....

    Verbatim Mobile DVD ReWriter USB 2.0 Black (Light version) - Externí mechanika | Alza.cz
    https://m.alza.cz/verbatim-mobile-dvd-rewriter-usb-2-0-black-light-version-d5513938.htm

    VERBATIM M-DISC BD-R SL 25GB 4x INKJET PRINTABLE Jewel case 5pck/BAL - Média | Alza.cz
    https://m.alza.cz/verbatim-m-disc-bd-r-sl-25gb-4x-inkjet-printable-spindle-5pck-bal-d5285199.htm
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    3

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    2

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    1

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tuhle zpravu. Uz si z tohohle auditu nikdo nepamatuje, presto i pres rudou mlhu opony se k nam dostala. Uz jsem o ni hrozive dlouho necet a uvazuju, zda bych ji precet bez napoved, zkusite

    Voyager Golden Record - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Voyager_Golden_Record
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud to tady nekdo vubec stiha cist, tak vi, ze hledam technologii, jak uchovat sve memy alespon po 5 generaci, coz je doba, po kterou, jak tvrdi nektera stara indicka nabozenstvi (ano, jsou to ta, co pouzivaji k sireni sex, coz je logicke, co chces masove sirit, poves na sex a mas virus, to dela i Islam, ty panny v neby, bojij a pracuj a zasukas si...)... jo kazdopadne 5 generaci bys mel znat sve predky, aby se mohl z jejich dila ucit, abys vedel, kdo jsi a z ceho jsi vzesel.
    Vzhledem k tomu, ze chci tuhle myslenku brat vazne, poridil jsem si po letech vypalovacku a zlata media, jednu cistou nechavam v trezoru a palit budu na druhe. Otec ted v duchodu prochazi stare krabice fotek a nektere jsou spatne, jine drzi, vicemene nepredikovatelnne, predevsim barevne...
    Samozrejme rozprostiram data na cizi disky, co muzu, klidne nekomu zkopiruju, ale asi nikdo nechce mou fotku ze statnic. Mozna zatim, mozna nikdy chtit nebude...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Svet bez lidi... kapitola “umeni bez lidi”... zacina to tim, ze pokud bychom netavili med/bronz na zbrane, sochy a artefakty by existovaly prakticky vecne...

    O tomhle uchovani fotek jsem zatim nic nenasel, ale knizka ma v zadu odkazy, treba se dozvim vic...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    takze to znamena, ze jsem dospel v priblizne desti letech, nebo ne...?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    divny, takovy jakoze nepochopitelny horrorovy animaky, ktery maj hezkou atmosferu proto, ze se vsechny potkavaji v nocnim vysilani rozhlasu... vzdycky jsem mel rad nocni vysilani rozhlasu, s kamaradem jsme vzdycky takhle poslouchali prvni porevolucni radia, v lete na dedine, nez jeden z nas usnul uprostre vety.. porad si pamatuju ty letni noci, hvezy a zuky luk a poli, taky vune. zvlastni, jak to co delam, telal jsem uz tehdy, meli jsme prolezene a proplizene vsechny opustene domy a vsechna zakouti... trubky kanalu, zasypana stola...

    Check out “The Kirlian Frequency” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/81045308?s=i&trkid=14170034
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: a nebo mzna ne, jsem porad jeste hrozne unaveny, zacali zpivat ptaci, vsechny kytky po zaliti vyhnaly nove vetve a listy, a me se chce cely tyden straslive spat. coz znamena, ze zacina zurit jaro...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    playmate, napadlo me to tak, ze mi pod tabletem lezi posledni cislo playboye. jako jo, ty fotky jsou proste nuda, stejne jako ten casak, ale tak nejak celkove je v tom neco, co ma kouzlo, ktere nedokazu vysvetlit a nepripadne mi, ze jej maji jine casopisy, lepsi jak textem, tak fotkama

    tahle je tusim z 68 roku

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    co je vlastne s Assangem? to chce na te ambasade hnut naporad?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    koukam, ze nejsem jedinej, kdo se bavi vetrelci

    Odstartovala nová kosmická loď Crew Dragon, do vesmíru vzala Ripleyovou  – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...dstartovala-nova-kosmicka-lod-crew-dragon-do-vesmiru-vzala-ripleyovou.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    napadlo me, kdyz koukam na tenhle
    dil, a mota se mi ta politikando vedy a to cele do graffiti a newyork city style, jestli jstr videli prvni POV film, ceckovy rusky cyberpunkovy strileci narez Hardcore Henry, procez navazu tim, na co uz jsem asi parkrat upozornoval... mimoradne New yorsky politicky hrdcore comix DMZ...

    O tom uz jsem asi asi psal, ale je to trochu postavene na extremni idee, asi jako Stephensonovic SedumEv. Tady nevybuchne Mesic, ale misto toho v USA vypukne obcanska valka, ktera se dost podoba tomu, co se v devadsatkach delo na balkane (Kdo necet knizku Vysetrovatel od Dzura, tak eXTREME doporucuju koupit na kosmasu aspon ebook, pochopite co jsme jako deti meli kazdy vecer ve zpravac, a vubec jsme netusili nic... fakt jako, PRECITST)... kazdopadne zpet k DMZ: new York se proste stane demilitarizovanou znou ala Sarajevo, nemuzes ven, vsude jsou odstrelovaci, nedostava se niceho, zadne leky, zadni odbornici, jen ti, co meli smulu a zustali, do toho se motaji pribehy treba cenosskych gangu, ktere se snazi usporadat volby, byvalych vojaku ze specialnich jednotek, kteri dezertvali, do toho se plete neporozumeni a politicke zajmy venkovniho sveta... cele je to pozorovano novinarem, ktery do NewYorku mel jet tocit valecnou reportaz a z nejakeho duvdu tam zustal, a taky jeho kamaradky, dreddate belosske nedostudovane zdravotni sestry, ktera poskytuje lidem alespon nejakou prvni pomoc.... zezacatku vas bude comix asi srat tim, ze je to takove hiphopovenamalovane, jako by to kreslil nekdo, kdo ma tuhle newyorskou scenu v maliku, ale to je na tom prave dobre... nakonec je to jeden z aspektu, ktery cele zoufale, valecne serii, odehravajici se v nejdulezitejsim "Brne”Ameriky dodava onu potrebnou vsednost evsednosti a nalehavost v altrnativni realite, ktera dost hluboce komentuje relitu nasi


    A pokud jste nevideli Hardccore Henriho, tak tady je ochutnavka, nejdriv byly 2 klipy (prikladam jeden z nich) a pak ceckovy, Kulhankovsky ladeny celovecerak... vychutnat si pejska, prosim, taky kozy nema zly, no ne.... I;m baaaaad mtherfucker :)

    Biting Elbows - 'Bad Motherfucker' Official Music Video
    http://www.youtube.com/watch?v=Rgox84KE7iY

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    predpokladam, ze Dope DOD asi nekteri znat budete, maji dost cyberpunk a post apo texty, hlavne ty prvni desky, tohle ma treba cool klip, i kdyz songy maj lepsi... pokud davate rapovanou Englictinu, rozhodne doporucuji vasi pozornosti

    Maztek & Dope D.O.D. - From The Shadows (Official Video)
    http://www.youtube.com/watch?v=k0HGg9J7sv0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mam rado

    Gza - 4th Chamber Feat. Ghostface Killah, Killah Priest & Rza
    http://www.youtube.com/watch?v=yOQGhC5nzus
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    gza z wi-tan clanu dela rozhovory s vedci, hmm The Liquid Sword and The Liquid Science

    Check out “Liquid Science” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80234004?s=i&trkid=13212365
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam