• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    playmate, napadlo me to tak, ze mi pod tabletem lezi posledni cislo playboye. jako jo, ty fotky jsou proste nuda, stejne jako ten casak, ale tak nejak celkove je v tom neco, co ma kouzlo, ktere nedokazu vysvetlit a nepripadne mi, ze jej maji jine casopisy, lepsi jak textem, tak fotkama

    tahle je tusim z 68 roku

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    co je vlastne s Assangem? to chce na te ambasade hnut naporad?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    koukam, ze nejsem jedinej, kdo se bavi vetrelci

    Odstartovala nová kosmická loď Crew Dragon, do vesmíru vzala Ripleyovou  – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...dstartovala-nova-kosmicka-lod-crew-dragon-do-vesmiru-vzala-ripleyovou.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    napadlo me, kdyz koukam na tenhle
    dil, a mota se mi ta politikando vedy a to cele do graffiti a newyork city style, jestli jstr videli prvni POV film, ceckovy rusky cyberpunkovy strileci narez Hardcore Henry, procez navazu tim, na co uz jsem asi parkrat upozornoval... mimoradne New yorsky politicky hrdcore comix DMZ...

    O tom uz jsem asi asi psal, ale je to trochu postavene na extremni idee, asi jako Stephensonovic SedumEv. Tady nevybuchne Mesic, ale misto toho v USA vypukne obcanska valka, ktera se dost podoba tomu, co se v devadsatkach delo na balkane (Kdo necet knizku Vysetrovatel od Dzura, tak eXTREME doporucuju koupit na kosmasu aspon ebook, pochopite co jsme jako deti meli kazdy vecer ve zpravac, a vubec jsme netusili nic... fakt jako, PRECITST)... kazdopadne zpet k DMZ: new York se proste stane demilitarizovanou znou ala Sarajevo, nemuzes ven, vsude jsou odstrelovaci, nedostava se niceho, zadne leky, zadni odbornici, jen ti, co meli smulu a zustali, do toho se motaji pribehy treba cenosskych gangu, ktere se snazi usporadat volby, byvalych vojaku ze specialnich jednotek, kteri dezertvali, do toho se plete neporozumeni a politicke zajmy venkovniho sveta... cele je to pozorovano novinarem, ktery do NewYorku mel jet tocit valecnou reportaz a z nejakeho duvdu tam zustal, a taky jeho kamaradky, dreddate belosske nedostudovane zdravotni sestry, ktera poskytuje lidem alespon nejakou prvni pomoc.... zezacatku vas bude comix asi srat tim, ze je to takove hiphopovenamalovane, jako by to kreslil nekdo, kdo ma tuhle newyorskou scenu v maliku, ale to je na tom prave dobre... nakonec je to jeden z aspektu, ktery cele zoufale, valecne serii, odehravajici se v nejdulezitejsim "Brne”Ameriky dodava onu potrebnou vsednost evsednosti a nalehavost v altrnativni realite, ktera dost hluboce komentuje relitu nasi


    A pokud jste nevideli Hardccore Henriho, tak tady je ochutnavka, nejdriv byly 2 klipy (prikladam jeden z nich) a pak ceckovy, Kulhankovsky ladeny celovecerak... vychutnat si pejska, prosim, taky kozy nema zly, no ne.... I;m baaaaad mtherfucker :)

    Biting Elbows - 'Bad Motherfucker' Official Music Video
    http://www.youtube.com/watch?v=Rgox84KE7iY

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    predpokladam, ze Dope DOD asi nekteri znat budete, maji dost cyberpunk a post apo texty, hlavne ty prvni desky, tohle ma treba cool klip, i kdyz songy maj lepsi... pokud davate rapovanou Englictinu, rozhodne doporucuji vasi pozornosti

    Maztek & Dope D.O.D. - From The Shadows (Official Video)
    http://www.youtube.com/watch?v=k0HGg9J7sv0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mam rado

    Gza - 4th Chamber Feat. Ghostface Killah, Killah Priest & Rza
    http://www.youtube.com/watch?v=yOQGhC5nzus
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    gza z wi-tan clanu dela rozhovory s vedci, hmm The Liquid Sword and The Liquid Science

    Check out “Liquid Science” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80234004?s=i&trkid=13212365
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tohle jeste pusobi dost podivne, ma to takove psyTrance style specialni effecty, zajimavy ost, a podle traileru by to moh byt crossover mezi poetikou Predatora a Swamp Thing

    Check out “Annihilation” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80206300?s=i&trkid=14170041
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a vubec, nejaky doporuceni na Netflix veci? me se pizdavalo tohle, altered carbon, unabomber, into the murders mind, the end of the fucking world, mythbusters a monty pythoni... jo jeste Sherlock. jinak jsem tam nic moc nenasel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    brati Cohenove nejsou moji nej autori filmu, ale zda se, ze uselali vestern, kterej si asi fakt chci dat... uz jsem rikal, ze miluju Ameriku a vsechno, co k ni patri, coz samo zahrnuje i “poetiku cesty na Zapad”? ne? tak ja proste MILUJU AMERIKU, a vesechno, co k ni patri, i treba westerny...

    Check out “The Ballad of Buster Scruggs” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80200267?s=i&trkid=14170041
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Musim rict, ze Jabko me castecne zbavilo velkeho strachu (vidim pouze na jedno oko, tak, abych jim byl schopen cist)... porad se bojim, co by se stalo, kdyby (nedej Boze) zacalo degenerovat to druhe oko, treba prave nedostatek audio knih mi pripadal strasny, uz nepripada. Samozrejme furt FUJ svinstva jako Flash (snad uz konecne mrtvy?!)... vzdycky jsem mel v ToDo prozkoumat, jak nakonfigurovat cely Linux, aby byl co nejvic user friendly pro slepe... dluzno podotknout, ze minimalne jabkovy telefon jde cely namluvit. Asi 40 tahatkama + asi pujde zmanipulovat i Siri, aby byla uzitecna i kdyz to ona moc neni, sice umi precist hodiny, ale uz neumi “siri, precti obsah poslednich dvou prislych emailu”, kdy precte jen hlavicky... zatvrzele. Vadi mi, ze ji nemuzu nejak scriptovat/ucit, ze proste nema zpetnou vazbu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Wow, ctu knihu Blackout - zajtra uz bude neskoro, jak je videt z podnazvu, tak je ve slovencine. Nechal jsem ji cist Jabko a narozdil od Cestiny jsem VUBEC nebyl schopen poznat, ze je to synteza hlasu. Jedine, co to kazi, ze bych si asi musel nastavi slovencinu jako default telefonu, protoze nektera slova az cele vety (z nejakeho duvodu ty v uvozovkach” fallbacknou do cestiny takze se vytraci mekky slovensky prizvuk a mekcene na spravnych miestach, kazdopadne Slovencina generovana Jablecnym “iBook” readerem (je nutne zapnout podporu cteni obsahu obrazovky v obecnych nastavenich telefonu, gesto jsou pak 2 prsty od hprniho okraje smerem dolu)... cestinou knihu jsem ochoten poslouchat, slovencina se mi dokonce i libi...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se mi pohybuje po domacnosti... podle vyrazu nejsem schopen poznat, zda je mi to pratelsy ci nepratelsky naladeno...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Dycky jsem uvazoval, zda srdicko, jake mam treba na ikone, nemohlo vzniknout z toho, kdyz on za ni klecel a ty dve polokoule videl pred sebou, jak ji drzel v pase. Konecne ze predu by se daly taky najit podobnosti.

    Mmchodem trouhelnik, ktery je postaveny na jeho vrvholu, z ktereho vybiha kolmice na protilehlou hranu ukoncena v asi 2/3 vzdalenosti, tak u pre hebrejskych/aramejskych znakovych sadach znamenala Zenu... takze on ten temer vyhradne dnes cesky kosoctverec neni nijake novum

    \|/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To ja nic, jen jsem to nasel nahodne ve fotkach telefonu. Uuplne se mi vybavilo, jak mi bylo asi 12 a nekde jsem schrastil par cisel Leo, z jednoho jsem si vystrihnul obrazek takovehle pani, jeste byl ten zadecek trochu sirsi, dal jsem si ji do penezenky, tam, kde jini mivaji fotky svojich blizkych (dnes tam maj vsichni fotky czoklu)... no a pak jsem si byl nechat v Senimu udelat v zamecnictvi klice, a jak jsem platil, zamecnik a jeho kamarad zustali stat s otevrenou hubou. Byl jsem chlapecek, tak metr padesat, oblecenej jeste od mamy, ale v penezence jsem mel fotku pani, kdera sedi zady k fotaku na holem zadku, za kterej by se nemusel stydet ani pivovarskej valach.
    Jak se smali a placali me po ramenou, to si pamatuju do ted; fotku uz bohuzel nemam, a samozrejme ji nejsem schopen dohledat, tech prdeli je na Internetech proste nekonecne mnoho, kazdopadne tahle zaliba, mozna v danem pripade koniccek, mi rozhodne zustala;)))

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Text, co daval ink_flo, zde se, ze je to vedecka studie popisujici vymreni lidstva v nejakych dost realne barevne skale, zatim jsem se nedostal za abstrakt, ale taky proto to tu odkladam:

    https://www.lifeworth.com/deepadaptation.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Mmchode updatni to tak, ze udelas 2 wiki page, na NodeMCu jako voltmetr a pak grafana. Kazde z toho se muze hodit. Jinak nechtel bys mi v tydnu pomoct neco udelat z tec RaspberriPicek? Zlusime z toho udelat linuxovou lan-party hernu a nejaky hackovatko na Wiifi (man in the middle, tak, ze to bude chytat bacon pacety, podle nich to nasymuluje, ze je to nejaka zapamatovana sit, a az se k tomu nejaky hloupy device pripoji, rozbehnem nad tim nejaky packet inspection a koukne se na nesifrovany traffic, ktery pak budem promitat na stenu)... taky Ti udelame klice na darkstar a tak... proste budem se oba chvili zas ucit linux, cuz?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Haaa, ze nezapomenes na wiki udelat update projektu, tak, aby to blbouni jako ja dokazali zopakovat? Udelam tomu projektu pak trosku propagaci na Labka Facebooku, aby lidi videli, ze nekdo neco dela, tedy neco jineho nez grant... jinak super, velika radost, ze Ti Ivan pomohl a Tobe se dilo zdarilo. Mmchodem, ocenujes aspon, ze logo Labky je ascii art? ;)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Extra něco pro tebe. Dělám zrovna čtení napětí přes AD převodník, které se bude pravidelně posílat na grafanu. Pomáhá i Zoja :)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam