• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: poznamka pro mladsi ja: prestan uz psat, kdyz spechas a prave jsi se vzbudil!

    Posnamka pro ty, co krom cteni davaji i pozor: kdo najde v tehle ost skladbe misto, kde je poprve vyroben z andulky v kleci duch elektricke andulky? nejdriv tam hraje jeden z tech klasickych Oxigen motivu, co mel a znal kazdy jako Midi, kdyz jeste hral hry v EGA grafice, nebo tak, a pak je tam klasicky funneral march (ta, ta, da da da, ta , da, da, daaa)...

    desne by me zajimalo, co je to za midi motiv, odygen od jm jarreho je jen rychla asociace, kazdopadne je to jako zavan Chanel No.5, takove to, Nemuzes prehlidnout + horomada pridruzenych asociaci

    Dirk Gently S01E01 Full Original Score [+Link to download whole soundtrack]
    http://www.youtube.com/watch?v=Xz99CFpnjHE


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    porad jeste resim nejake veci, co jsem si nadrobil, takze vicemene pracuju a regeneruju.

    kdyz zrova nepracuju, coz nastesti chvilema obnasi unixove ukoly, scriptovani a konecne jakystakys prunik do Ansible, toho novodobeho Cobolu (je to funkcionalni nebo neni? je to objektove, nebo neni? je to scriptovani yml, nebo prirozeny jazyk nekoho, kdo chce myslet na vsecko dopredu, mam pro to vlastne dost usecases, a jak dlouho to vydrzi na zivu, aby se mi vyplatilo z toho vlastne udelat orchestracy pro par tisic srvru?.... proste Ansible je takovy mozna-, ktery mi (mozna-) dela sluzbu psi, mozna medvedi,.... mozna- jazyk- vsechno- mozna)

    kazdopadne, kdyz mi hrabe, porad jeste sjizdim televizi 21. stoleti, a to hlavne puvodni becka, ktery Netflix z fixoval na mozna kinematografii mozna lehkou zabavu, takze comixaky Punisher a Daredevill jako JO! a to uz jsem tu psal, Defenders vicemene vubec, je to natazene, postavy jsou idioti na vsech stranach a Riplayova ani Trinity v mozna- vedlejsich rolich to nezachrani.

    kazdopadne jsem nacal Dirka Gentryho a jeho Holistickou silenost, a docela me bavi, ze nekdo vymyslel serial, jak by se chovala banda podivnych bytosti vytvorenych fungujicim usporadanim sveta, ve kterem realne funguje Chaos Magick eccleticismus, synchronicity jsou axyomy a a to cele si navlikne plastik indie variaci na superhrdinske teamy, vcetne one potreby zdedene z Hollywoodu a mainstreamivych medii (jako treba ne pohadky bri Grimmu, ale jako treba pohadky Bozky Nemcove), tedy hrdina musi stale byt bytost moralni, soucitna a spolecnosti prijatelna, a to i kdyz jeho jedina funkce v pribehu je podporovat chaoticke proudeni pomoci zbytecneho nasili. proste to, proc me serou treba Simpsnovi, ze nakonec jsou vsichni kamaradi, rodina, cestni a litujici minulych hrichu, asi jako tomu vzdycky veri partnerka, ktera se ze me pokousi udelat lepsiho cloveka...

    no, tak tak to neni, clovek muze litovat, ale menit se je imho velmi obtizne, az nerealne, coz mi kazi ten indie zazitek z undergroundoveho super natoceneho indie na volne motivy Douglase Adamse, s hudbou Cristobala van Tapia (ci jak se jmenuje), ktery delal podobne weird muziku k Utopii (ktera vnucenym dobrem a zmenami k lepsimu netrpela, cimz se zas prestaly vyvyjet postavy, a okoukaly se — chce to vymyslet indie narativ, ne jen zpracovani, no).


    to je ale divna recenze, nebo co, ze?

    Proste Defenders jsou prumerny hollywood obsazeny preslazenymi pitomci a superhrdiny, s kterymi nesoucitim.

    Dirk Gentry je min undergroundowa weirdovka typu Utopia, s vicemene presne stejnou hudbou, a zrejme i hlubsi vnitrni inspiraci. rozhodne serka (s1) prekonava zazitek z Adamsovy knihy, ktera ve me nechala jen pocit, ze znam nazev a nezaujalo me na ni nic.

    Ansible je proste silenost psana v jazyce zvlhcovacu vzduchu, ktera je fest uzitecna, ale clovek si obcas rika “proc?”, kdyz na tohle by bylo mozna lepsi dal rozvijet BASH, ci jine do-it-stupid-simple stdin | out reseni... ale mozna nevim vsecko (urcite!)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Ani já ne.
    OVERDRIVE: Možná by ho měli lidi začít využívat, je prý velmi léčivé
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nevedel jsem, ze Jmeli zlute kvete

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poznej vrazdiciho parazita, zadni strom ukazuje, jak bude cely MoravskoSlezsky Kraj vypadat za 5let

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jessica jones je mi porad vrcholne nesympaticka, ulitba holkam, co nosej na mikinach kocici lebky, milujou kone a psy a nikdo jim nerozumi... na Defenders jsem starej, navic Sigurney je slaby Willson Fisk (zjistit jmeno herce, libi se mi jeho duvadelni prehravani)... kazdopadne: kdo vi, proc nas ve skole ucili, ze na zacatku a konci radku mame nechavat okraj? jasne, je to estetictejsi, nicmene driv, kdyz jeste v knihovnach mysi zraly klih (a pevne verim, ze to se znovu stqne), tak okraj slouzil jako ochrana proti ohlodani zoubky hlodavcu...

    mmchodem, resil jsem to ted v intelektualni casti domacnosti, porad resim projekt sebe-zachovy: driv se fotky a texty tiskly, to uz ted nedelame, ani ja ne, ac si to zatim muzu dovolit100x, takze vymyslim, co vsechno sam ze sebe ulozit: zatim jsem vymyslel: seznam vsech mojich networku a jejich kredenci, filmy a knihy, taky hry, co povazuju za dulezite spolu s bootovatelnou verzi linuxu, kde to pujde prehrat a rozchodit, pak samozrejme vsechny me fotky a videa... pridam scany vsech mojich officialnich dokumentu a ulozim to na Rom M; bohuzel jsem zaslechnul, ze konstrukcne jsou lasery v cd/dvd... rom mechanikach “otevrene”, coz nevim co znamena, ale mechanika pry prestane fungovat za cca 5 let... takze: pridejte se myslenkove k tomu, co chcete, aby o vas vasi potomkove zdedili, datove i memeticky, a pomozte mi vymyslet, jak to diversifikovat, abych data nemusel tesat do kamene a presto zustala citelna alespon 50 let
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    if we don’t take responsibility for our nebourhood, nobody else’s did
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    rikal jsem nekdy, ze MILUJU AMERIKU? Matt Murdoc je slepej, takze kdyz se posadi do kavarny, takove te jak tam maj wafle, mychany vajicka a “garcon” tam dolejva honney bunny a pumpkinovi kafe (a jules nezere prasata a to ani, kdyz by krysy z kanalu chutnaly jak jahody)... no kazdopadne servirka slepemu Mattovi rekne v ktere dozicce je cukr a v ktere je smetana. mala sluzba, pro slepeho vsak zasadni. a tohle je v americe dost bezny, chces prodat, tak se snazis, ale ne vlezle, proste se usmivas a jsi uzitecny. asi tam servirky nezijiu za fixni platy (urcite, proto jsou vsichni nasrani, kdyz pan hnedej neda dysko - mmchodem davam dyska kolem 10-20% vic, kdyz je castka mensi... protoze chci... kazdopadne zkuste nerudnemu a nasranemu cisnikovi nedat a umyslne si reknete o vraceni do posledni koruny, kdyz vas sere... v Praze zazijete, ze vas vypicuje i v restauraci, kde nechate za veceri pro jednouo v klidu 1500,-; tohle na Cechach nesnasim, tu neschopnost obchodovat s gracii a ucit se z veci, jako nedani dyska. kamoska u sadu nechala vyhodit za tohle servirku a hyenina matka vraci jidlo bez placeni, ale nepomaha to, pozitivni motivace mozna vic, ale furt to neni ani od islandu blizko k pocitu usa... a ano, ja tu zemi fakt miluju jako sen, u sochy svobody jsem brecel, ale tohle neni jen mnou
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tyjo, rozkoukal jsem po moc dobrym Punisherovi a dost kvalitnim Daredevillovi (dare, devil = dabelsky odvazny; nejlepsi je, ze je katolik)... kazdopadne jsem rozkoukal Defenders a fakt vidim dobre a hraje tam Allen Reply, tedy Sigurney Weaver (Waver se to pise?)... kdo je kurva Jessica Jones, zda se, ze ma vlastni seru, ale chova se jak Truce ve dvaceti. holcici namachrovane stene. snad me to kvuli ni nebude srat.
    boze jak ja miluju comixy, Marvel a Dark Horse... a tyhle novy predelavky fakt rulujou.

    jedte jednou prosim prosim, udelejte Amazing Spider-Man, ale v duchu techhle netflixovek...

    jinak uz je on air druha serie American Gods? sice jsem necekal, ze Stin bude cernej, pac v knize neni nikde popsanej, ale ten serial je taky DOBREJ.

    jo, asi mam rad ty americke, trochu prislazene kitche, asi tak do urovne sladkosti Murakamiho Norskeho Dreva (btw stoji film za videni, ne me zas prestane bavit video...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zmenit tema auditka na klicove slovo: VOID
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem, chtel jsem batohy Patagonia doporucit se slovy, ze jsou sper, pac jsou z recyklovanych plastu:

    no ne az tak uplne, za poslednich nekolik desitek let recyklujeme plasty, ktere uz z dnesniho pohledu povazujeme za karcinogenni, takze deti furt muzou cucat zlutou vanpvou kacenku s ftalaty, a dokonce je na ni napsano “recyklovane materialy” jako reklama...

    vladtne, pokud se v tom vyznate, tak je to nejake OH-Ch, procez ale ted to nahrazujem =OH-F nebo =OH-Br u kterych jeste neni prokazana toxicita...

    super je, ze defacto vytvarime kdyz dobre, tak mikro a nanoplasty, ktere pak zerou zvirata a nakonec i mi vsichni (na nekterych pobrezich tvori obsah zaludku ryb a nasledne ptaku z cca 30% plast o velikosti mikro nebo nanomettu, procez plasty o velikosti nano uz prochazi do krevniho reciste, pokud je ten plast treba ciste nahodou toxicky, tak hoooray madness, hoooray illness, hooray void)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: obrazkovoy citanku pro urozene slecny, tedy Diamantovy Vek (ktery je v porovnani s dalsimi knihami opravdu jen detska citanka oproti shrnuti celeho vysokoskolskeho oboru v ramci ideje : klicova slova, seznam cetby, zasadni gyvozene ideje... kdo dostudoval alespon Bc. vi o cem
    mluvim)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SUMIE_DH: doporucuju se asi podivat na strelecke batohy a bransy 5.11, sice si priplatis, ale je to delane na moznost vyvlozkovat to kapsama na suce zipy. tenhle pseudo us army bagl neni na denni noseni, beru jej jako pripadne “pouzij a zapomen”, s tim, ze prave organizovanost v nem je presne jeden den extremu = co vyndam, to je na jednou pouziti, rukavice, jehly,jidlo, obleceni,chemikalie... po navratu domu proste vymenim vsecko chybejici za nove a znovu to zabalim,... 5.11 je Tva volba, rek bych. nebo pak fotobatohy na alze... chce to vyhodnotit tvar a rozlozeni prepazek, ktere ale oboji maji casto suchozipove a variabilni. mmchodem treba 5.11 delaj kapsace, kdy cargo kapsy jsou vevnitr podsite tou mekkou cadti suchozipu, takze, kdyz si na material nalepis tu druhou cast, pak presne vis, kde ti v kapse drzi...

    pokud na to mas trpelivost, hackni si tak jedno komprovy bagl, a v tom pripade Ti doporucuju znacku Patagonia

    pripadne Karimor, ale tam zacni u cca 3500,- za 20l+ (patagonia je levnejsi)

    hudy sceho casu prodaval skialpovy batoh, ktery byl z venku cerny a zevnitr zluty, mozna Doldi? ci tak nejak, ten jsem vzdycky chtel, ty drahe Karimori to maji taky, kontrastni vnitrek a kapsicky si prave vyrobis chytrym suchozipovanim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pouze bekolik poznamek, kterymiz se za a) omlouvam, ze jsem Eveline neodpovedel ani na jednu ze zprav, kterezto me velmi tesi a hreji... mam k tomu sve duvofy, ktere se podobaji tomu, proc jednou chodim do prace v kosili a veste, jindy v usmudlanem bomberu a mikine s plynovou maskou na hrudi

    b) jsem ponekud vytizen vedenim ucetnictvi, nechtene a necekane velkou zatezi psani ansible scriptu, do kterez jsem neproniknul ani za posledni tyden

    c) proste mi bylo na picu, coz se odrazilo na vsem a to nejen bodech a) a b), procez by se sluselo omluvit se i vicero lidem, ale na to nepotrebuju psanou formu, coz me odlisuje od meho ja cca 10 let z5

    kazdopadne prave jsem se na nekolik chvilek sesul do straslive nevypranych perin s knihou Neila Stephensona : Zmateni, kterazto se narozdil od 7ev venuje ekonomice, ekonomii a vlastne i konci baroka a pocatku renesance, a to jak politicky, tak z pohledu vedy.


    konstatovani by mohlo byt, tak jako u 7 ev prehrsel, nicmene zaujalo me toho prilos mnoho, s prilis komplexnimi konotacemi. napriklad machinace s dluhy, z kterych se nakonec stane dluh statni, cimz je alespon castecne garantovany, nicmene jejich vykup probiha jeste, jako by statni nebyli. zde se nabizi jisty “obchod na kratko”, dnes uz by to neslo, urcite... fakt, na Islandu se vubec nepujcovalo stejne, a vubec se to nepodoba krizi, ktera devalvovala cenu dolaru minimalne o 30%, spise vic.

    no, to je jedno, kazdoadne k faktum:

    “to drive projde velbloud uchem jehly, nez by bohac prisel do nebe” - ucho jehly je realne misto v orientalnich kasbach, jedna se o zuzeni ulic, kterymi projde clovek, ne vsak velbloud, cimz se jista cast. stareho mesta (z dnesniho pohledu) stava ohradou pro velbloudy...


    dalsi veta a znalost, co pobavila: v Cryptonomiconu zaznelo, ze kazdy kruh na vodni hladine, je jadne vnimatelny ve vlnach, pokud by jej krytoanalytici byli schopni cist, v ruchu vln, byli by schopni vedet presne, kde se nachazi ktera Nemecka ponorka...

    v Rtuti/Zmateni se uvaha eskqluje (a pozor, navazuje na Urozenou Citanku Pro Urozene Slecny): “divala se na vlny vymalovane na strope kostela a uvazovala, ze davaji cloveku na vedomi, ze pokud bychom mohli vnimat presne polohy jejich castic, ze pokud by to dokazal... byl by sam bohem”


    proc to navazuje na Diamantovy Vek? to je na snade, v te knize je clovek schopen syntetizocat vicemene vsechno, rekneme neorganicke, a to he prece dusledek toho, ze onen material mam zmapovany, protoze ac to muze byt energeticky nakladne, tak uz dnes dokazem vyrabet vsechny zakladni prvky...




    priomina mi to, ze kdyz jsem zacal kreslit a malovat, svetil jsem se Nyx, ze umim malovat, jen nevim, jak veci veskytecnosti vypadaji... on v te dobe modeloval v Blenderu



    to je fuck, ja se vratim... a ze to bude intenzivni weekend u pocitace, o tom nepochybuji, jen na me praci neni prilis lakavych motivu, ac prave zongluji s cca 3,7 mil czk jako kapesnym a rocni vyplaty zanedbavam
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    OVERDRIVE:

    Jak dlouho mas ten bagl? Me dneska dosla trpelivost, mam ted takovy fancy baglik kam se nic nevleze, ale jeho nejvetsi uraz je nulova organizovatelnost. Slo se dneska do terenu polozit pasti na plostenky [delame monitoring techto potvor], mam je blbe udelany tak se to musi zatizit sterkem. Ma to tri kapsy, v jedny mam notas, v druhy dropbnosti typu prasky a do treti se musi vlezt zbytek. Jedna z tech pasti se urvala takze mam vsude sterk -..- Fakt potrebuji neco kam se vlezou cajky do terenu [hromady vzorkovnic, stetecku, kartacku, pasticek vyse zminenych], fotaky, zradlo a notas, to vsechno idealne oddelene a musi to vydrzet, protoze se s tim bude chodit ven a kazdy den s notasem do hokny.
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    jsem lama a poustim ke kompu cizi lidi, lol by overdrive
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Prednáška, odporúčam
    James Nestor: "Deep: Freediving and Renegade Science" | Talks at Google
    http://www.youtube.com/watch?v=R_ck0Nzdo_U
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Prave, vzdycky, kdyz zacnou psi krvacet, musim umejvat podlahu. Na picu smetaky, vic spinej, nez uklizej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pico, me mrdne!!! Prvni odkaz pri hledani (samo smeruju na pozitivku a clicker, imho dalsi “spatna prace”, co by chtelo zmenit... aby nektery z vycvikaru v CR uz konecne sepsal pozitivku tak, aby elektricke-obojky nebyl prvni nalezeny odkaz.
    Mam cim dal tim vic dojem, ze jsme generace sobeckych kretenu, cteme anglickou wiki, ale nikdo nepise ceskou, pouzivame linux, ale ceskych prekladatelu je nedostatek, nemluve o programatorech,... proste nic z toho, co delame nezanechava stopu, pro lidi, kteri to budou hledat po nas.
    Tak radi bourame stare baraky, ale co se za 20 let postavilo?



    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    OVERDRIVE: njn. na stekani je vyslechtili a krev neni voda :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: Ja myslim, ze na me stekat budou ;) dokazu si predstavit 100 a 1 metodu jak na ne. Horsi to bylo dnes se Zojou, tam luring nepomuze. Budu stekani muset zachytit v stekaci situaci s klikrem, coz bude peklo. Neumim u ni nicim vyvolat stekani, ac steka rada, nikdy ne “zbytecne”, narozdil od Konzerv, ktery komentujou snad i brownuv pohyb ve zduchu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam