• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak se 70% veskereho Cinskeho produktu dostava do sveta? Pres Neapol (molo Bausan)... cely pristav ma 1 336 000m z cehoz Cinane+Svicarske konsorcium vyuziva 900 000... a tam nekde zacina pribeh modernich dni Gamorry



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorry, ze se neozyvam na postu, zareaguju v So/Ne... vysvetlim vic, krom toho, ze jsem byl hrozne utahany z toho zanetu zaludku, tak se dejou veci (jsme s Adelou zasnoubeni, otec po me ani nestrilel ;)... vic pozdej...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    O tomhle uz jsem kdysi psal jinam, ale pokud chcete pochopit, co a jak se v devadesatych letech delo na balkane (taky si pamatujete, ze vetsinu zprav v 90. tak nejak neustale okupovala valka? Balkan, Irak/zaliv?)... no proste stoji za precteni, ackoliv asi do zemi byvale Jugoslavie uz nikdy nepojedete s rizkama v kufru autobusu a svazackou pisnickou na rtech... kdysi jsem napsal, ze po precteni tehle knihy, vnimam velice intenzivne trhlinu v casoprostoru, ktera se tahne od Sarajeva az do Pekla...

    Knizka je napsana velmi ctive, zadne citove vyderacstvi, autor je byvaly kriminalista z Prahy 10, ktery zacinal v Haagu, kdyz ten soudni dvur jeste vicemene neexistoval a Balkanske masakry jeste nezkoncily. Podarilo se mu dostat pred sou vubec prvniho valecneho zlocince, je tam i neco o Milosevicovi, lidem jako Sorbak se pak bude asi pozdavat par kapitol o Bilych Tigrech... rozhodne doporucuju id Ticha voda, precejen mame v mnoha vecech spolecny uhel pohledu (ona vi)... kazdopadne v tomhle taky dekuju za Unabomber a MindHunter, coz je kriminalistika jako hrany dokument na Netflix (bude se zas libit id Disparity).

    Kazdopadne Vysetrovatele si dejte, pokud chcete chapat dnesni Evropu...

    Vyšetřovatel [E-kniha] - Vladimír Dzuro | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/237856/vysetrovatel/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Panama Papers [E-kniha] - Frederik Obermaier, Bastian Obermayer | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/242534/panama-papers/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chapadla justiční chobotnice [E-kniha] | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/234043/chapadla-justicni-chobotnice/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vor v zákoně [E-kniha] - Vítězslav Jareš | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/233349/vor-v-zakone/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dokument o williamu powelovi, autoru Anarchist Cookbook

    Check out “American Anarchist” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80143794?s=i&trkid=13630398
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dokument o johnu mcafee

    Check out “Gringo: The Dangerous Life of John McAfee” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/80148180?s=i&trkid=13752289
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pokud by vas zajimala Italska Mafie, tak jsem nasel zrejme hrany dokument, mmchodem hraje v nem i hlavni “hrdina” jiz zminene nrangeta low style high life gangsterky (taky hraje v Johnu Wickovi 2 a celkove vubec neni spatny, sice neni tak hnusnej jak Nicolson, ale ten zlej sarm tam taky je)

    Check out “Ordinary Heroes” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/81015994?s=i&trkid=14170041

    mmchodem Egon Bondy, at uz jej nenavidim, nebo miluju (Saman je Uuuzas kniha), tak kdesi napsal, ze by si pral vic vedet o Mafii, protoze ji povazuje za zajimave, ne-li idealni statni zrizeni)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Riccardo Sinigallia - Malamore ("Lo Spietato" Soundtrack)
    http://www.youtube.com/watch?v=bWNJuq_ket4


    Dì che mi amerai di colpo o corruzione
    soffiando il cuore infiammandomi il polmone
    un segno sulla coscia la tua bocca migliore
    e il cuore che divori come un pugno di more

    tu che bene mi amerai di malamore
    sì di malamore

    Dì che mi amerai di febbre o consunzione
    prendi alla fronte il cervello fra il pallone



    baciami alla gola la tua bocca migliore
    ma è l'asma che mi cola come piombo sul cuore

    tu che bene mi amerai di malamore
    dì che bene mi amerai di malamore
    sì di malamore

    Dì che mi amerai da pazzi o confusione
    stordendo il nervo il pensiero va in canzone
    la mano nella pelle il tuo corpo migliore
    e il fiore che si secca nell'occhiello del cuore

    dì che segno mi amerai di malamore
    dì che segno mi amerai di malamore
    sì di malamore

    tu che bene mi amerai di malamore
    dì che segno mi amerai di malamore
    sì di malamore


    zas Italsky neumim dost, abych tohle prelozil, tady ge google preklad, da se z nej odvodit, kam text pisnicky smeruje..


    jiank malamore, je min jak milacek, vic jak pritel (urban dictionary)

    Malamore
    Pronounced "Mal-ah-MO-rey" (with a slight Italian roll of the "r"), the Malamore is a term created in an MDI English class to describe the feeling a person developes toward a person that starts as a physical attraction (or a crush), then grows into what feels like a passion. It is when you seem to not be able to acquire that person, but would do anything for them. Somewhere between love and "like-like."
    ——-


    Řekni, že mě budeš milovat nebo podplácet
    foukání srdce zanícení mé plíce
    značka na stehně vaše nejlepší ústa
    a srdce, které pohltí jako hrst ostružin
    ty, kdo mě bude milovat s láskou
    ano malamore
    Řekni, že mě budeš milovat horečkou nebo konzumací
    Vezměte mozek před míč
    políbit mé nejlepší ústa do krku
    ale je to astma, které mává jako olovo na mém srdci
    ty, kdo mě bude milovat s láskou
    řekni mi, že mě budeš milovat láskou
    ano malamore
    Řekni, že mě budeš milovat šíleně nebo matoucí
    ohromující nervová myšlenka, která jde do písně
    ruku v kůži své nejlepší tělo
    a květina, která zasychá v očku srdce
    řekni mi, co mě budeš milovat láskou
    řekni mi, co mě budeš milovat láskou
    ano malamore
    ty, kdo mě bude milovat s láskou
    řekni mi, co mě budeš milovat láskou
    ano malamore


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo a dejte si to v Italskem originale, Anglicky dubbing je na presdrzku, i kdyz i z toho mala, jak Italsky rozumim, tak jsou na presdrzku i titulky, ale clovek aspon citi to flow jazyka a Italstina zas neni nic, cemu by se nedalo rozumet, kdyz nejni clovek blbej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dovolim si doporucit dost dobry matiansky film, ktery na Netflix vybocuje... vypraveni je takova klasika, ale ma to hezke dobove kulisy a je to takova ta echt matianska storka, od zakladu az na vysluni, pres pekny drzkopady, ale zadnej Guy Ritchie a veci typu Rocknrolla, Mely Hrob, Snatch, Lock stock and two smoking barrels ci Layer Cake (ty na Netflixu jsou samozrejme taky a vsechny stojej za videni, ty anglicky gangsterky maj taky neco do sebe, ale tahle Italska je proste... italska a Camorra a Nagreta nejsou hospodsky historky v cockney nebo tancovacky s white trash a pikes...):

    Check out “The Ruthless” on Netflix
    https://www.netflix.com/title/81080942?s=i&trkid=14170041
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    marocky snubni prsten, ktery kdyz se sunda z prstu, tak se rozpadne a sklada se pak obdobne, jako jine dratene hlavolamy. myslenka je udajne takova, ze kdyz jej jeden z partneru sunda (treba pri nevere/v bordelu), neni jej schopen poskladat pak budto vubec, nebo rozhodne ne rychle... je jich spousta variant, takovouhle jsem mival ja, dokonce jen pujcenou od id Coloman (v Praze na Krizkovskeho semnou bydlel a byl vystudovany zlatnik, navic dost fehr chlapik)... prisel jsem o ten prsten bohuzel tak, ze kdyz jsem bydlel na Flore, odjel jsem na weekend a u me v pokoji nekdo prespal (v popelniku byl jen zbytek speku a ja uz roky nehulim)... vsechny sperky, ty co jsem zdedil po dedeckovi, nejake moje vlastni a tenhle marocky snubak, to vsechno bylo pryc... psytrancovi hippisacky spolubydlaci tvrdili, ze tam nikdo nespal... dodnes me to mrzi, a vladtne Colomanovi dluzim prsten, kazdopadne ted, kdyz v rychlosti vybiram zasnubni prsten, tak jsem si na nej vzpomel... tady je ukazka, doporucuji ke shlednuti, je to fakt hezky napad...

    How It Works: Puzzle Ring Assembly
    http://www.youtube.com/watch?v=rUJ7ryL6GIs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dobrej kun nesmi mit sapatnou barvu (ale cernej byt muze ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jak chci tu konskou kerku, tak chci kone kopajiciho, na zadnich nebo jinak vyjazujiciho... kun sam o sobe pro me bude mit
    mnoho vyznamu, predevsim Adelu, pak taky silenou silu
    a divokost,’ktera ale neni
    selmou... svobodu podle starych pravidel. mam rad skvrnite kone, co bych chtel k vanocum, a do
    ceho nikdy nevyrostu, tak by byl cernobily mustang, bila hlava, bile plotny. hriva a ocas jako svihnuti devitiocqsou kockou, jako vlasy cikanske milenky, rychlost a sila, po ktere se pojmenovavaji auta a urcuje vykony motoru. anglicky se vyhazujici kun rekne mimo jine takhle ;) (kun je proste symbol, ktery stejne jako vlk a liska patri uz roky k memu zivotu, nikdy jsem neroztahnul kridla a let az prilis casto smrdi stremhlavym padem, konecne ani ptaci. ejsou svobodni, vzdyt i oni jsou pribiti k obloze (Bob Dylan), kun ma hezky zadek, a na to ja sakra dam, zenska bez prdele je jako tyden bez nedele, kun kope, tak jak ja nikdy neprestanu, a zaroven, podobne jako ohen, je dobry spolecnik a velmi zly pan. kone a slunce jsou taky nejstarsimi lidskymi boztsvi, ikonami a totemy. kun donese dobreho jezdce do pekla, a dobreho chlapa do nebe.’proto chci kerku vzpinajiciho se nebo vyhazujiciho mustanga... jo a vlastne, jsem chtel napsat, jak se rekne vyhazujici konik anglicky... tak takhle:

    bucking bronco
    Term used to describe an odd doggy style method. The male leans down over the female during sex then strongly grips the breasts then says into the ear of the female something that would cause her to frantically try to get away (i have aids, your sister was better, where did this rash on my dick come from?, your a lot better than that cold girl i met in the morgue, etc..)


    (urban dictionary)


    Tak co Adelo, chytis me za ocas, zeno moje?! ;)

    mmchodem, uz jsem vam sem psal, ze se budu zenit? Neni to sice poprve, ale rozhodne je to na posledy! vcas vas vsecky s Adelou pozveme. podle meho je rozumne si vzit zenu, ktera vas miluje, je dost svobodna, aby vas nenudila, a sebe taky, dost svata, aby vam zachranovala zivot a nechnula pri tom brvou, dost silna, aby si od vas nenechala dat ranu a dost chytra, aby vas dokazala urazit. taky dost vzacna, aby jste o ni nechteli prijit, i kdyby to znamenalo zajit si pro ni po stezkach v mracich do nebe nebo pekla, jak Buh da. moje zena musi byt dobry jezdec, nejen, abych ji na sobe snes a nezacal kopat, ale aby vedela, kdy ma uzdu pritahnout ci povolit, kdy z kapsy tahat cukr, a taky, ze bicem se praska vzduch nad usima, ne konskej hrbet a zadek. trocha ostruh neni na skodu, treba kdyz ma holkanchlapa v sobe, ale kdyz je jich moc, da si zvire pozor, vzdyt ostruhy si nevyslouzis kazdy den, jen kdyz je treba tvrdit muziku a tancovat, ac se hraje na levny nastroje.

    tohle vidim v nas dvou, a nevim jak ona, ale ja si ji beru prave napul hlavou a prave napul srdcem, jenze vim, ze k srdci si ji beru, k srdci mi prirusta a srdce mi roztancuje kazdy den o kousek vic a vic.

    neni to sranda, napsat dobre vyznani, jete tezsi je ho rikat do oci, ovsem zitra, nebo po zjutra me ceka jeste o kousek tezsi chvilka. jedeme k Adelinejm rodicum, a ja budu muset nejakyho kralyka, vety a holubici vytahnout pred nima, jejim bratrem, jeho zenou a detmi.

    proste o weekendu budu doufat, ze tata nema bic, protoze pred maminkou se stydet nebudu, od ni ma dcera mekke a siroke srdce, ale zadat tatu o jeho blondatou holcicku, to bude sakra prochazka po napnutym spagatu.

    tak mi drzte palce, protoze s Adelou uz jsme si ano rekli, ted mi ji musej dat, pac krast se nema.

    usmuvam se, byval jsem hodne nestastny, pak zamilovany a stastny, pak uz jen spokojeny, a pak zas dole, dlouho, sam a bez pomoci ci nadeje. ale vyslo novy slunko, zlatavy a zalesknula se v nem nadeje, kterou jsem mel uz jen za zlamanou grelesli a orezany dukat.

    tak jak je Buh ce me, tak rikam, ze Adelu miluju a jsem stastny a budu delat vsechno pro to, abych tohle dal i ji.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale především: Vynálezy nevynálezy – nevím o tom, že by Romové kdy rozpoutali válku, spáchali genocidu, zotročovali jiné národy, vraždili ve jménu nějaké ideje či pracovali na vývoji zbraní hromadného ničení. Na druhou stranu – zatímco jiní psali v době osvícenství první nesmělé traktáty o svobodě, oni ji žili. Vlastně mi vůbec není tak docela jasné, podle jakých měřítek tu či onu kulturu posuzovat coby vyšší či nižší, hodnotnější či méně hodnotnou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: nevim, bakterie? atb tomu pomohla, ale bolelo to kurva dlouho a hodne. takova ta smrt jak ti daj na bricho krysu, a na ni hrne, ktery rozzhavi... krysa ti prozere vnitrnost (taky je mozny pouzi zehlicku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam