• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SORBAK: Hele, dneska jsem se s korporátem domluvil na výpovědi konečně a mám do konce července fakticky placené volno. Chci ho využít na práci na novém bydlení, stěhuju se na zahradní chatku a je třeba to zvelebit, především tu zahradu. Takže krom Krákoru 14. - 16. 6., kde bychom měli hrát, jakýkoli víkend po Balúfestu až do 19. - 21. 7. včetně mohu.

    Hoď do záhlaví anketu?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Burkhare, mas nejakej ten cervnovej termin?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Vcera jsem se ptal Libora, jestli by jel. Je ochoten o tom uvazovat pouze, pokud by jel Bota.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    BURKHAR: tahle mapa je starsi, nez GOT... :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Tyvole, něco lepšího, než hru o trůny, tam nemáš?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Antone.“
    „Můžu si k vám přisednout?“ zeptal jsem se a přitáhl si židli.
    „Sedni si,“ řekla Olga. „Jsi překvapený?“
    „Čím?“
    „Že tu sedím a povídám. Konec světa na spadnutí a já si tu sedím s kámoškou…“
    „Možná že je pro tebe konec světa celkem běžná událost,“ odpověděl jsem diplomaticky.
    „Ne. Ale život už je tak zařízený, vždycky někde probíhá takový nějaký malý,“

    „lokální konec světa. Vlaky vykolejují, letadla padají, lodi se potápějí, ropná naleziště vybuchují. Epidemie mýtí celé země, vrahové vyvražďují celé rodiny, maniaci mučí děti…“
    Olga vstala, sedla si na stůl a zadívala se mi do očí. Ludmila se už už zvedala, evidentně chtěla odejít, ale Olga ji jedním mávnutím ruky zastavila a pokračovala:
    „Umírají ti, co jsou nám drazí. Roky a desetiletí zuří války. Křižáci drtí muslimy, muslimové vyhazují do povětří Židy.“

    „Hutuové vyvražďují Tutsije. A lidi žijou. Někdo se dívá do nebe a vypočítává pohyb planet. Jiný seje obilí. Další zahýbá ženě. Další krade peněženky. Někdo maluje obrázky. Vojáci se dusí v Yprech a Balmont píše:
     
    V okamžik ten tvá struna zrodí tón,
    jak perel déšť, jenž srdci nedá spát:
    Své perly v cizí hloubi rozsypat…2
    2 Z básně Uděl krylatych – Úděl okřídlených.“

    „Lidi zaživa hoří v tancích, děti pláčou hlady ve studených postýlkách, ženy zsinalé hlady tahají kusy pancířů a vyrábí další tanky a někde kousek dál skládá skladatel vítězný pochod a jinde spisovatel píše veselé pohádky pro děti…“
    „Jaký veselý pohádky, když byla válka…,“ začal jsem.
    „Četl jsi Nosova, hlídkaři?“ přimhouřila Olga oči. „Je skoro vyloučené, že bys to v dětství nečetl. Nebo aspoň dcerce. Miškovu kaši, Zahradníky”

    „Napsal to ve dvaačtyřicátém. Když všechno viselo na vlásku. Je tam snad jediné slovo o válce a o smrti? Není. Protože když už nemůžeš dát dětem ani skývu chleba, musíš jim dát aspoň naději.“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    hele ja ne. Ze savcu akorat poradnou krysu co me systematicky nechtela nekolik tydnu vyspat. na druhou stranu si to pamatuju slusne jak umirala nerada. a nelibilo se mi to.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo vlastne v Topolove Sestre se zacina zabitim Male Bile Psice a Dobry Cloveh Tata zabije policajta.
    To je dobrej priklad, kdy mi zabijeni pripadne dobre zpracovany, pac vlastne v ten moment je to nejdulezitejsi prvek ve vyvoji postavy. Zabijeni je velmi niterny prozitek, vsude, kde pribeh stoji za to vypravet.

    Mmchodem, zabil nekdo z vas psa nebo kocku. Treba i jen umyslne autem?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pravda pravda, Mrakoplas je docela seriovy vrah, ale za to muze Zavazadlo, podobne jako u Starenky Oggovve to obstarava kocoul Sirver a Tonicky Bolave pak Nac Mac Figlove, i kdyz ti zabijaju enem potkanuch a mozna obcas nejake to bee hovado by bylo co chalovat, inac to su obycajne enem pralky nae marovani. Smrt nezabiji, pouze je v pravy cas na pravem miste, obdobne, jako Barbar Cohen je naopak vzdy v pravy cas na jinem miste (mmchodem, z toho je moje jak pusobis na lidi? Nijak. -> to je parafraze na Cohena, ktery zabiji tak, ze jeho mec je vzdy tam, kde je nepritel a on naopak nestoji nikdy tam, kam nepritel utoci. Konecne jako barbarsky valecnik se jinak nedozijete vysokeho veku a za to, co barbaro-valecnikuje, mel dost casu se to naucit dokonale. ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Jeste ne, ale prave jsem si dal panak rumu a pivo. Vic uz pak zas nic. Nefetuju, nechlastam. Resp 1x za mesic se necim zmatlam, chlastem, lekarnickou kocky skliby.
    Po narezu se zanetem zaludku si to popravde nelajznu a nechci to moc provokovat, pac to desne bolelo, jako fakt DESNE. Poprve v zivote, kro 1. sebevrazdy, jsem si fakt myslel, ze umiram (Adela si to pry myslela taky, coz v souvislosti s modrym oblicejem, zastavou dechu a nulovou reakci zornic,... no neni nepochopitelne). Takze ne, nechlastal, nefetoval ani nic mezi tim ci oboji.


    Mmchodem uvazuju. Kterych oblibenych knihach hraje roli zabiti... neuromancer? Case nezabije i kdyz Molly a Armitage jo, Diamantovy vek, Cryptonomicon, Snih? Umi Nejwitz zabiji tak maximalne programy ve virtualu, pravda, Havran zabije cca 3 lidi, ale zajimavejsi je SO pasticka kundicka a Havranova atomovka, co dal? Paul Muad Dib a Alia Atreides zabiji cca 3 harkoneny a vzikne tak 10 tisic let rise. Spolecenstvo Prstenu? Hmm, asi jeden zlobr a par skretu, Sauron se mozna taky pocita? Nevim. Kazdopadne maximalne tak Gandalf sejme Balroga. Dalsi... Accelerando? Zadne zabiti, pokud vim. Nadrazi Perdido, umrou jen Mury. Americti Bohove? Stin nezabije nikoho, mozna Wotana ci Lokiho v zaveru? Mistr a Marketka, zadne zabiti, pokud nepocitam ukrizovani Hano Criho... Anton Gorodecky tusim nezabil, i kdyz si nejsem jist, Zavulon s Geserem, Nejvyssi, tak nezabiji zcela urcite, jen hraji sachy...
    Sapkowsi: hodne zabiti, spis ze zacatku, striga, bazilisek, bruxa... cim je zaklinac starsi, tim min zabiji, takovy veci, jako domek s nakazenymi morem, kde lapkove znasilni zenu a tiraji muze a deti, tam uz je Geral jen rukou osudu. Ale ano, Geralt zabiji a vzdy je to sygnifikantni. Kulhanek je na rozdil od vsech predchozic prave a jen o zabijeni.

    Tak trosku usuzuju, ze zadny z dobrych pribehu, krom Cesty Krve a Vladcu Strachu, neni zalozen na zabijeni. Ani ten zaklinac.
    Taky Stary Zakon...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Tys pil!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Burkhy, nezapomen dovezt cukratka Kometa, ja dovezu pytlik Banicku a Zorbak sacek Slavii. Bota by moh mit kraba cikar Sparta ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Tak si dej The Ruthless, neni to zadny plastovy ferrari, je to ooctive Italske drama na tema Nrangetta z mestecka Palermo. Neni to zas necekane objevnej film, takova kepsi detektivka s dobrym soundtrackem a realiema na tema Cosa Nostra...

    Je tam ferrari jen jako komentar k tomu, ze tahle firma museka zavest 2 checky, nez ti to prodaj:

    - puvod penez (a na to jasne serou)
    - povinych 10 lekci “rozsirene autoskoly” - viz. Leos Mares (pro mne symbol firmy Ferrari, holt ja kopu za Ford Mustang ;)


    Lo spietato (2019) - IMDb
    https://m.imdb.com/title/tt9239888/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Jo vlastne... ptal ses, cim se (meta)lidi v tomhle svete zivi. Tady mas odpoved.

    (Jacim masem a mlwkem, houbami a mechy, palenkou z pelinku a Mrazovych Hrusek, penenymi jezky, turinem, podzemnimi fazolemi, moucnymi bramborami, ricnimi travami, rybami, zelenou rasou a palenkou z ni, bahennimi hady, ptaky, co snasi vejce do termalnich pramenu, zemnimi brouky, horsjym krocanem, netopyry, klecovymi zajici... staci? Muzes klidne past turin, muzes byt hrbatym nekrofilnim pohrebakem, ale jako jeden z nich budes mit neovladatelnou chut zapalovat veci, jen proto, ze modry ohen na spickach tvych prstu hreje vic, nez roba v posteli z drnu a mechu, jako druhy budes neodolatelne vaben k popravcimu vrsku, kde si budes sestavovat z dratku a provazku kousky tel odsouzenych do podoby ozivlych priserek, ktere te na slovo poslouchaji. Turin se navic pase docela sam a mrtvi ti poslednich patnact let neodmitaji lasku, narozdil od vsech holek i chlapu v pevnosti. Zlate zuby jsou vzdycky prijemne prilepseni...

    Misto pokryvace uz bylo obsazeno, pasacekem vepru, ale jako pokrytec se uzivis taky dobre, takze jsi se dal na vyuku nabozenskych tradic Jedineho, coz vzhledem k tomu, ze jeho svate knize rozumis jen kazde treti slovo, ale tvoji spolunevolnici ani to, tak ti to docela nese. Navic pasacek vepru je tvuj dobry pritel, protoze jsi ustanovil prase jako vhodnou obet na oltar, coz vam obema nese. Jen ten novy knez/felcar, ktery predevcirem pribyl do mesta, ten ti dela starosti... )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Inspirujici a kreativni. Ja Te hrat nenutim, mam dobrou druzinu, 2 lecitele, jeden z nich je chorobny gambler a alkoholik, ale velmi schopny ve vyrobe psanicek s ruznobarevnymi jedy, dalsi je uctivac Jedineho, kterouzto viru siri prikladem altruismu a opravdove pomoci bliznimu svemu, ktery jeste nepocitil Jeho Moc, elfka prostitutka, co nenavidi muze, ale zato se vyzna (nejen v jejich) temnych tajemstvich, a sprada jakesi mocenske site, ktere pravdepodobne sahaji dal, nez bys kamenem dohodil a nakonec hobit/sotek, ktery nikdy nechodil do skoly, drzy je jak cikanska kapsarka a stejne dobre vesti z ruky, ci jaciho trusu, pokud mu to zaplati dalsi noc v nejlepsim hostinci v pevnosti, ktery ma tajemny cil, a tim je nalezeni sedmimilovych bot, ktere prohral jeho otec v kostkach, kdy musel jeste prihodit osud syna a i tak nebo mozna proto se nakonec uchlastal xmrti. Sotek ma mimochodem nutkavou potrebu vlastnit vse barevne a trpitive ale pro zlomky supin to jaxi nefunguje, elfska stetka ma taky zajimavy darek do vejsluzky a tim je potreba montovat se do kazde rozepre, svaru ci nebezpeci...


    Jeste s nima cestuje chlapik, mozna pul-elf, mozna pul-sote, nebo ze by pul-trpaslik, ktery rad soutezi se Sotkem v hazeni cehokoliv od poelniku az po mec, a o kterem tezko rict, kym vlastne je, protoze se stejne nahlas modli (vzdy k tomu, kdo se uctiva v dome hostitele) stejne tak nahlas kleje a proklina nebo spiva kosilate pisnicky, kdyz na podivne sestavenem oltariku pali mrtvou rybu a pavouci nohy, coz ovsem muze byt jen mimoradne nechutne divadelko pro nastvani pana Sakra, ktery se neustale taha s batohem bylin, nastroju, masti a lektvaru, a ktery se velmi zlobi, kdyz Tomas Tak bere Jeho jmeno na darmo a smeje se, ze dobrre objetovana kralici tlapka je vic nez tri otcenase...

    —-


    Pripadam si obcas stary na to, abych vymyslel zabavu pro lidi, kteri si nehraji, nicmene aktualni tlupa a sebranka si hrat umi, sice nemaji jedineho maga a ani jednoho valecnika, vlastne nikdo z nich nema mec. Vetsina z nich v minulem kole ztravila noc v kriminale, jen elfka svedla zlateho vlka, aby zjistila odkud vitr fouka, kazdopadne si hrat umeji a nakonec mozna mec najdou, kdyz jej bude nejvic potreba. Mam dojem, ze i proto, ze v ten moment jeden z nich sahne pro rybu do potoka, a divci ruka mu jej poda.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Ad pevnosti: kazda je v necem specificka, umi to vic jak ostatni, v jedne je vic chovu jaku a koz a pridruzena vyroba. Dalsi se specializuje na pestovani jidla, hlavne “horizontalni zemedelstvi pod lampami (magie, stejne jako hvozd rostouci pomalu ale prece v -35*C), dalsi trenuje lovce a drevorubce, “hlavni mesto” DrakoSpar (jak jsem psal, kdo mesta pojmenuje a dobre, dostane lore a geography skilly) se specializuje na chemickou/alchemickou vyrobu a hutnictvi, pevnosti vic na vychod kutaji a tezi, uhli, rtut, syru, zelezo, med, zinek... vsecko... kazda pevnost ma vlastni zdroj vody, nektere maji geotermalni energii. Vsechny jsou castecne pod zemi. Jen severnejsi mesto na rece je zname tezbou dreva a rozsirovanim na ukor hvozdu, dik bruslo/sanim a lodim mohou prepravovat drevo. Umrtnost pri jeho dobyvani je obrovska a mrtvi se bezne vraceji (lidi nekromancii provozuji take, nejen corrupted lide, ale pouze ucelne). Jakykolyv zarez do lesa je dlouhodobe neudrzitelny, tzn zadne pestovani v lese, ale jsou mista, kde duch/zonalni magie/prunik sfer... narusuji silu hvozdu a tam muze byt neco jinak. Je mozne vdet sad s Mrazo Hruskami 2mile (cca 4,6km) od pevnosti a cesta k nemu nezarusta, jenze v sade steasi duch jeho byvaleho zakladatele... je mozne najit cestu pres Jecici Prusmyk, ktera vede lesni pesinou vyslapanou Chodeckym Kmenem Bilych Lidi, Jecici Prusmyk je premosteny kamennym provazovym mostem, pres ktery projde jen ten, jehoz telo je jeste ciste, jini se pridaji k jecicim dusim na dne.

    V Lese jsou obcas i chramy, povestny je chram bahennich draku, ... naprosto necekans Zeleny a Hnedy drak zije ve hvozdu a bazinach, rudy a zluty na geotermalnich zridlech, bily a modry na vrcholcich hor, cerny na nebi mezi hvezdami. Vsichni draci muzou lovit i v lidskych pevnostech i ve hvozdu, taky to delaji. Hvozd a Drak nejsou v opozici, mozna se vzajeme mohou pidporovat.

    Nevis.

    Vlastne vic informaci o tom svete neni potreba, zadny jedinec ze soucastne doby nevi vic, ale existuje malo takovych, kteri ctou stare svitky a knihy (papir je ponekud draha komodita, btw).

    Vzdelanost je pomerne velmi vysoka, ale vzdy zalezi na klanu/cech z ktereho postava pochazi. Dik systemu teleportu je velmi obtizne ve svete cestovat, je mozne, ze to nekdo zkusil horami ci hvozdem, o tech se nic nevi.

    Nic se taky nevi o tom, kdo rozdelil draci supiny kazdou na 100 zlomku, nevi se, jakou vsechnu magii v sobe draci materialy nesou, zda se lisi podle druhu draka a jak je vubec mozne draky byt i jen zranit. Ale i tomuhle vyzkumu se venuji nekteri (vetsinou bohati a vlivni) clenove klanu a cechu. Kazdopadne vacek s 200 zlomky predstavuje zemljanku na jeden rok, za draci leblu by bylo mozne koupit si na 10 let celou mensi pevnost (ne Klondajk, Drakospar ci Benatky).


    Sila draku, podle starsich vypraveni, by se dala srovnat se silou 20kT jaderne hlavice ci divize tanku oproti beznejsimu beranidlu, katapultu, meci ci kopi.


    Mmchodem: v tomhle svete existuje strelny prach, jakesi zaklady raket a delobuchu, zastrasit ci zabit draka neni timhle ovsem mozne. Neni mozne ocarovat projektil, i kdyz koluji ruzne povesti.

    Antibiotika v tomhle svete nejsou a bezne magicke leceni NEPOMAHA proti vecem, jako je rakovina, nebo cokoliv na co se v nasem svete musi ockovat. Leceni magii je take ucinnejsi na bakterie, viry se daji lecit pouze pomoci dracich materialu (jejich znicenim/obetovanim - nevis jak) nebo pomoci magickych materialu z Hvozdu.

    Nemoci typu ztrata esence zpusobene BansHee (zesedivis, oci ztrati lesk, body esence dolu, za kazdy +10 let veku u zijicich kratce, + 100 u zijicich dlouze)... tyhle nemoci leci jen specializovana magie a artefakty z magickych materialu...

    To jsou uz ovsem podrobnosti, ktere bude znat kouzelnik, sama, zaklinac/vedmak, madtickar a podobne.


    Nize zminena lepra je bez lecby vzdy nakazliva 7/10, vetsinou smrtelna 8/10 a zanechava trvale nasledky i po leceni 50:50.

    Rika se, ze je mozne ji lecit tim, ze se clovek necha 5 dni a noci nahy a sam v Lese...,
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Hmm, Straslivy Zmutovany Pokryvac asi neni role, do ktere bych se snadno vzil... necham se inspirovat ostatnima, nemusim se vsude cpat prvni. I kdyz tim samozrejme riskuju, ze vsechny atraktivni archetypy jako Pasacek Vepru s Tezkou Mozkovou Dysfunkci mi nekdo vyzere :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam