• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimava multi-kulti zkusenost, aneb deti a pohadky...

    Misto, pres ktere chodim se psem, z hospody bo jen tak, je tradicni Mekkou vsech poulicnich kridovych umelcu ve veku 4-10 let.
    Nedavno jsem z mokreho mramoru zvedal nejdrive jednoho vietnamskeho chlapecka, pozdej asi jeho sestricku.
    Ono totiz to misto je pamatnikem RudoArmejcu, takze i na zemi je mramor, ktery sice i suchy klouze ozlomkrk a mokry je vubec vynikajici pasti na medvedy a taky na deti na kolech, ale asi to ma povznaset ducha, pripominat hrdinstvi a vubec, trpitit se, jak cikansky zlato. Vjence s napisy “vzpominame”, “nezapomeneme” a “copak si myslite, ze sem chtel zdechnout” rozebiram na karafiaty pro devcata, a trikolorky (pozor na poradi barev, bila, modra, cervena.... vsichni vime, co to znamena.... akfafresh, pico, neasi!)... no to je fuck. Vjence, co je vyjou vyly, a tak, normalne neserou, kazdopadne mramor jo, a drif nebo pozdej, pretru hrdinna dela na ruzovo... tolik k multi-kulti lvl.1

    Kazdopadne jsem ted prave zjistil, ze Vietnamske deti z vedlejsi ulice, se asi boji jinejch strasidel, a misto Slunka a ctyrlistku, kresli pro stesti a pro strach na zem kridou uplne jiny veci.

    Nejsem fanousek ani odpurce asymilace, delej jak chces, jak umis. Sam nosim na bunde a batohu ty trikolory, a rus, jako nacek, vietnamec, jako slovak...

    Kazdopadne tajdle je poulicni, kridovy art vietnamskych deti do 10 let...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vpravde zajimavy clanek, k me uvaze o psech, ktere pozoruji vlastne skoro porad:


    zvireci Altruismus
    ———————
    Animal Altruism? | Psychology Today
    https://www.psychologytoday.com/us/blog/goodness-sake/201610/animal-altruism

    (Puvodne Adele, psano jinam)
    ...
    To je prdel, jak ty Tvoje prisery spolu nekomunikuji, ale pak jsou jak medvedi od kolina, velci brachove... otevru dvere, Kobliha vaha, vaha, rozhlizi se a pak vysublimuje. Jdu do kuchyne, a tam Barbucha, cumi, kde je Kobliha, zacina zavidet, resit, jestli nezustane nedejboze sam. Otevru mu dvere ven, a tam... Kobliha, resi, rozhlizi se, jestli nahodou nezustane venku sam. Ale, ze by si treba navzajem rekli, ze se otviraj dvere, to ne. Kazdej z nich nejdriv pro sebe, co kdyz by uz pak nebylo, a az pak zjisti, ze si urvali moc velkej krajic... a je to tak furt, proste oni spolu moc nemluvi, kdyz by nahodou melo zbyt jen na jednoho... nenapadnost, jak v Anglii Farage. Uz male lidske deti se umi delit, zadneho psa jsem tuhle vlastnost mit/pouzit nevidel... asi neco, co odlisuje lidi od zvirat, i kdyz, mozna se deli i lidoopi, to nevim...

    Smat se nauci, ale delit se o prvenstvi ne, nikdy neprestanou soutezit. Vzdycky jsem si rikal, zda to boxera prejde, preslo, v 11 letech, kdyz uz umiral, tak si me prestal dobirat, ze je vetsi, silnejsi, chytrejsi a nejhezci, proste Boss...

    ——

    Kazdopadne psi nikde v souvislosti s altruismem moc dohledat nemuzu, jen vlky, dinga a mozna dalsi provity...
    Kazdopadne ma uvaha je asi lycha, zas aspon vim neco navic
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sugar twinkle = cukrblik
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    STRASLIVY BRAK, horsi nez Konias a Drsny Spasitel, ale je videt, ze Zamboch pise slova pro radost, rekl bych, ze na prvni dobrou.. tyhle popisy necini dojem, ze by pptreboval korektora, spis by se mu hodily lepsi scenare, ale jazyk a anekdoty ma hezky. Takovy drsnacko-detektivovsky (dasiel hammet, treba?)

    ——

    Paničku zřejmě rozčilovalo, že je poslední v řadě, a já se jí zdál jako objekt vhodný k pokárání. Žádný muž by si něco takového nedovolil, ale ona se zřejmě považovala za nedotknutelnou.
    „Jsem nemocný, paní. Dříve jsem každou noc obcoval s pěti ženami najednou, a teď už jen
    se třema. Je to špatný, musím se léčit,“ řekl jsem.
    Vytřeštila na mě oči a polykala vzduch jako přidušený kapr.
    „Ale s váma by se to možná zlepšilo, vás je fakt kus. Nechcete se večer u mě na hodinku, na dvě zastavit? Byla byste čtvrtá,“ navrhl jsem“

    —-
    (Melancholicky popis carodejnice osvobozene od kulu, po setkani s inkvizici):

    „Přesněji, kdyby nebyla zmrzačená, byla by krásná. Opět se mi vybavily její oči, tak jak jsem je viděl, když se na okamžik probrala z bezvědomí. Připomínaly mi oči klisny, která má těsně před porodem, hluboké, současně čiré, připravené na bolest i radost. Kdysi dávno jsem často rodil klisny, měly mě rády a bůhví proč byly v mé přítomnosti mnohem klidně“


    Citace z knihy
    Bakly 01 - Bez slitování
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SANCHA: Disparity by jeste dodal, ze anglicky se krecek rekn spazmer, lone obvious saint truth!
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: díky díky :D To mi udělalo den .)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: Jejda, nové další chyby krom spektry a meltdown. To bude zas kopec updatů SW a FW :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dobry i kdyz stary... treba jeste nekdo nezna:


    damage to speak = škoda mluvit
    don't wake up a swan = nebuď labuť
    relax in the living room = odpočívej v pokoji
    where she married herself, here she married herself = kde se vzala, tu se vzala
    unvomitable thruth = nezvratná pravda
    welded wine = svařené víno
    hand-bag TV = kabelová televize
    from-under-her laundry = spodní prádlo
    pulling birds = tažní ptáci
    poisoning mechanism = trávicí ústrojí
    selective driving = výběrové řízení
    crotch writing = klínové písmo
    guilty basements = vinné sklepy
    sausage of lovers = párek milenců
    goose burp = husí krk
    she is lubricated like a fox = je mazaná jako liška
    he vomitted a long postcard on her = vrhl na ni dlouhý pohled
    your eyes September = tvé oči září
    she was sitting on between = seděla na mezi
    I am not smelling myself in my leather today = necítím se dnes ve své kůži
    stop knitting my head = přestaň mi plést hlavu
    he afterdid himself = podělal se
    world champion in tanks on ice = mistr světa v tancích na ledě
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    As seen on LSD, Rejviz

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tahle jama je na vrcholku te veze, o obrazek vys, takze kdyz se do ni clovek podiva, vidi odhadem 70m diru, ktera je zakoncena “cednikem”, coz je ta mrizka, co jsem posilal jako “pohlednici z Karvine”... je to nejaky druh sypky na uhli, ale jak to fungovalo a k cemu to bylo, to vlastne nevim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera, Dul CSA

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam