• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adelu napadlo nove logo Labky, resp. Ji napadlo vtipne reseni meho problemu. Chtel jsem totiz hodinky, tak ona je vyresila tak, ze je udelala z nuly a jednicky... rikal jsem totiz, ze ASCII art me bavi a pejsem, ze neni logo Labky, ale moje, ktere jsem pouzil, kvuli tomu, ze jsem nemel grafika...

    Proc hodinky? Povazuji lidskou schopnost merit i definovat cas za uzasny vynalez, a to od taktu v hudbe, pres casovani elektroniky az po navigaci, GPS a NTP...


    Ono jako moc lidi nevi, ze bez hodinek treba nefungovala namorni navigace, jiz je sextant a kompas jen dvema tretinami...

    Dulezitost casu pro nase moderni zivoty je mozna ne uplne zrejma, zato vsak zasadni... proto hodinky.

    Tohle je jen poznamka, typu “zrealizovat v bozim designu a nacpat na nalepku”... chtel bych ji v podobe kulateho loga s napisem Labka : hackerspace Ostrava na “ramecku hodinek”


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chybejici (a jinak misplaced) jaderne hlavice:

    Since 1950, there have been 32 nuclear weapon accidents, known as "Broken Arrows." A Broken Arrow is defined as an unexpected event involving nuclear weapons that result in the accidental launching, firing, detonating, theft, or loss of the weapon. To date, six nuclear weapons have been lost and never recovered.

    List Of Broken Arrow Nuclear Accidents - Business Insider
    https://www.businessinsider.com/list-of-broken-arrow-nuclear-accidents-2013-5
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takova suva z nudli ;) mel jej tusim Ron v Harry Potterovi

    Mame tady i vyra velkeho (zas dobre y?), ten ma fakt nadhery nhlas, a vzdycky se bojim/tesim, ze si odnese nektereho z mensich psu

    Vyr:


    Výr velký: Sýček obecný: Skupina pro ochranu a výzkum dravců a sov ČSO
    http://www.sovds.info/vyr%2Dvelky/ms-1067/p1=1073

    Huu huu, ale to ja si tak na tajnacku zkusam, ze zvvrrrrz zvvrrrz...


    Sycek:



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak kolovrat nekecal, je to sycek obecny...

    Sýček obecný: Skupina pro ochranu a výzkum dravců a sov ČSO
    http://www.sovds.info/sycek%2Dobecny/ms-1073/p1=1073
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cekal jsem, ze na netu je vsechno (krom toho, co tu neni... mmchodem doporucuju vyraz “seda literatura”, Disparity bude vedet)...

    Kazdopadne nocniho dravce, ktery mi vyrvava pod oknem jsem zatim nenasel... dela vzdycy “oiik-oiik”, takt ticha a zas “oiik-oiik”; s prizvukem na konci obou vykriku...

    Rek bych, ze je to sycek (napsal jsem spravne Y/I, hec!), pac to ma byt ptak umirajicich (dlouho se svitilo v oknech, coz mu pomaha lovit, obdobne jako tem pavoucim obludkam, treba na zabradlich mostu...)

    Audiogalerie | Lesapán
    http://lesapan.cz/zabava/audiogalerie/

    // ha, zajimave: jeden pavou krizak v gulasi pry dokaze spolehlive vyridit dospeleho chlapa. Zajimalo by mne, jak moc je to fajn smrt, ve srovnani s louhem - nepotvrzene!
    Kazdopadne to, ze chlapa zabije i list az dva z rododendronu, kterych je okolo vcelku dost, jednak potvrzene je a druhak ukazuje na to, ze dnesni chlap nic nevydrzi...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nesouhlasim s tou chemickou pachuti, ale jako fakt jo, kafe je takove vodovejsi, podobne jako pivo bez alkoholu mi pripadne takove

    Káva bez kofeinu – Wikipedie
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Káva_bez_kofeinu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    0dkladam

    JOORAY --- 20:21:01 14.9.2019
    Moja prednáška "Exponenciálne technológie" na výstave IXPO alebo „ako si urobiť satelitné/génové/mozgové selfie“ https://t.co/yTmBwf8Uyj
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec, asi starnu i na necekanych levelech, dostal jsem chut na kafe a je 1/4 na 11, tak si teda davam kafe (tohle uz je trosku jak nealko pivo, nechutna to uplne shodne s kafem, ale je mozny, ze se pletu, pac normalni kavy piju v extremni kvalite : “money can buy” stylem, takze je mozne, ze je to jen mix lacineho kafe plneho zlomku a napul uprazenych semen.

    // zas asociace: vite, ze “standardni smes” se od jakziva dela z kavy z Vietnamu, ktera pochazi z mist, kde se pouzil Agent Orange, a jeho puvodni podoba i metabolicke slozky byly v tehle kave objeveny? Udajne se hrnek kavy s Vietnamu vyrovna panaku vodky, co se devastujicich ucinku tyce... nevim, jak devastujici je panak vodky, ale defolianty se asi pit nemaji...

    )





    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, poridil jsem si CBD only kytku Black Widow, a jak mi huleni skera hrozne vadi, myslim chutove, tak tohle je, jak zapalit si s Kavkou pred 10 rokama. Chutna to jak velmi luxusni venek indiky...

    Nektere ty CBD only vzorky jsou sice na pohled skero, ale chutna to jak technika (a taky sativa)... takova ta listovina a nadech semen(-e;), to mi vadi

    Samozrejme to “nezhuluje”, ale kvuli tomu to nekourim...

    Rozhodne shanim nekoho, kdo by chtel pestovat neco takoveho, vzhledem k legalu, tak by to moh byt zajimavy business, pro ktery 100% existuje trh...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Deathzone porad jeste existuje?

    Hledal jsem neco jineho, ale...

    The Stalkers: Inside the youth subculture that explores Chernobyl’s Dead Zone.
    https://slate.com/...the-stalkers-inside-the-youth-subculture-that-explores-chernobyls-dead-zone.amp
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Happy-go-lucky
    Cinder (odvozuje se jmeno Cinderella)
    Strenous
    Pigtail

    (Aneb, co jsem se naucil na posledni strance. Jen nevim, z ceho se odvozuje Moab, imho je to Mother of all Bombs, coz mela byt technologie pouzita proti ISIS, de facto rozpraseny aerosol neceho horlaveho a pak trosku energie, v podobe tepla... asi to nebyl termit, i kdyz, asi by to slo... kazdopadne Moab je mozna i A-bomb...

    Mmchodem to s tim prachem/aerosolem a sirkama, to zna kazdej, kdo si nekdy hral s moukou. Doma nezkousejte...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SLL_QUY: Ty jsi Jungwirth? To by mi jako bylo cti... i pokud nejsi, je mi ji...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem “man find” a “man grep”...

    Kdysi mi sef rekl, ze kdyz v *NIX systemech neco nevis, mas pouzit vzdy dva commandy: grep nebo find.

    V dlouhodobe zkusenosti musim rict, ze to byla jedna z nejcenejsich rad, ktere muze dat zkuseny unixar zacatecnikovi. Dodnes 99% veci hledam (napriklad uz davno nemam bookmarky, bud si url pamatuju (aspon jako IP), nebo polozim google/ddgg dotaz; stejne tak uz si davno nepamatuju, kde mam ktery text, nebo obecne soubor... proste vim, co hledam)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Idea: na ruznych StackExchange a podobnych webech, jsou priklady k tomu, jak se resi jaky problem... slo by udelat
    “ls -l” na bin, sbin, /usr/sbin nebo na doc/man
    A ke kazdemu man, do “info”, coz je prakticka aplikace man, by slo narvat “nejlepsi otazky a odpovedi”

    Predstava:
    Nebudu mit zadna KB v korporatu, ale tam, kde si T3 precte man a zacne expit, tam si T2 najde “info” a zacne cist prakticke priklady...


    Co neumim, tak formatovat “man” a “info”.... ale pripada mi to jako mega zajimavy projekt, ke kteremu bych docela uvital nejakou pomoc (perl?)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SLL_QUY: Dekuju!
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    OVERDRIVE: scihub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Yes!!!! Enoch Root is comming back.... anytime soon! ;)

    Waterhouse Brain Science Institute!!!

    - chapu, ze tohle je vtipek pro zasvecene a zapalene ctenare Stephensona, kteri daji za elektronickou knihu v predprodeji 60USD (a pak ji nechaj 2 mesice lezet v pameti) ;))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    https://www.nature.com/subjects/spintronics

    (Kde se kradou ty fulltexty? Je to nejaky Kazachstansky project, na ktery si nemuzu vzpomdnout)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam