• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tudy jezdime na konich... Halda Emma

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela curajici ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kocovina

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: jedna z nejhezcich her, co jsem kdy hral. Vratil jsem se k ni, kdyz jsem si uvedomul, ze driv nebo pozdej vsichni moji oblibeni autori nejak dojdou k "utkanemu" svetu... on veskutecnosti Loom ma na pozadi biblicky pribeh a tak. Je to myslenkove dost slozita hra, respektive vsechno co se v Loomu spojuje je legendarne velmi stare, jsou tam naznaky Eddy a prave Stareho Zakona.... navic se mi strasne libi, ze se cela hra ovlada hudbou, nikdo tam nikoho nezabiji [i kdyz nakonec jsou vsichni mrtvi]...

    Chtel bych, aby si to zahrala Adela. Ona nikdy nehrala zadne hry, a myslim, ze Loom je pro holku dost dobrej zacatek. Navic, zkousel jsem to rozehrat, a na to, ze to ma pixelart 420x300 nebo tak neco, coz dnes neni ani rozliseni nejlevnejsich telefonu, tak to kupodivu graficky a moralne nezastaralo... Furt je to hezke a hratelne a ma to poetickou naldu, jako kdysi.... a to bez nostalgie, kterou k starym hram cistim, a pribarvuju si je [treba Carmageddon jsem vzdycky miloval, a ten zastaral do nehratelnosti....]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak chytil jsem konsky virus. Vzdycky vzdycky jsem touzil jezdit [a mit sestiranak]. Jako uplne maly kluk jsem kociroval vozy v zaprahu [veskutecnosti oprate drzel Lisak, a ja si jen myslell, ze mam vuz pod kontrolou....]... kazdopadne od dectvi jsem se vzdycky moh dostat ke konim, az pak v puberte me to preslo, huleni ma nejake klady [treba nelzu a nekradu] a nejake zapory [prestal jsem hrat baseball, jezdit kone a vubec jsem prisel o spoustu minulosti].... kazdopadne mam konsky virus.
    Je to neco, jako kdyz si poridis prvni tetovani, malo komu se stane, ze je posledni... Jednou sednes na kone, a trosku pochopis, jak to funguje, a neni cesty z5.
    Uz se mi o konich i zdava.
    Jeste nemuzu chodit z predevcira, jak me boli slabitny, a uvazuju, ze sednu na kolo a zkusim, jestli dneska Color nema hodinku, aby se mi venoval....
    Zamiloval jsem se, ale uplne... podobne jako jsem se zamiloval do vody a kajaku. Je mozny, ze po svatbe si poridime konika. Sice bych chtel americkou "kravu", z cehoz Adela, ktera miluje plnokrevniky, nebude skakat radosti, ale asi se domluvime....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Znate asi Django Unchained... tak tohle je ze stejneho soudku.
    Zajimave je, ze slovo Django bylo neco jako u nas spagetti vestern, je to oznaceni pro italsky westerny [rodokaps].... kazdopadne ty historky cerneho otrokare jsou napsany podle skutecnych udalosti. Stejne jako doktor Schmid je skutecna osobnost doby divokeho zapadu, ktery byl opravdu zubar, pak mu diagnostikovali tuberkulozu, takze se rozhodl, ze nema co ztratit, povesil zubarinu na hrebik ze kteryho sundal 2 revolvery a stal se lovcem lidi.
    Neni pravda, ze by v dobe dobyvani divokeho zapadu bylo na ulicich nejak moc nebezpecno, jasne byli tam postavy jako Callamity Jane nebo Billy the Kid a par dalsich, veskutecnosti za cca 10 let, kdyz byl vrchol dobyvani zapadu umrelo pri soubojich na pistole jen 8 lidi, a obecne se nestrilelo tak, jak to vidite ve vesternech.
    Kazdodne prestrelka v El Pasu byla velky masakr, a pak jeste v Tombstone, kde se potkalo pet strelcu, a jen 2 odesli z prestrelky.... jeden z nich byl prave Zubar. Nikdy nebyl ani postreleny, pry riskoval uplne neuveritelne, a byl ochoten jit do kazde situace s jistotou mrtveho muze, proto taky vyhral vsechny souboje, do kterych se kdy dostal. Zemrel 17 let pote, co povesil remeslo na hrebik a dal se na lovce lidi. Jako serif tusim nekde v Kalifornii. Obklopen rodinou a prateli....


    kazdopadne doba, kdy lidsky zivot zeny, ktere je 51 a vychovala 10 deti, nema vetsi cenu nez krouzek zlata s jednim malim briliantem, a kde se pak vykoupis 40 dolarama, misto aby te povesili za vrazdu prvniho stupne...


    The Lonesome Death of Hattie Carroll
    Bob Dylan
    William Zanzinger killed poor Hattie Carroll
    With a cane that he twirled around his diamond ring finger
    At a Baltimore hotel society gathering
    And the cops were called in and his weapon took from him
    As they rode him in custody down to the station
    And booked William Zanzinger for first-degree murder
    But you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    William Zanzinger, who at twenty-four years
    Owns a tobacco farm of six hundred acres
    With rich wealthy parents who provide and protect him
    And high office relations in the politics of Maryland
    Reacted to his deed with a shrug of his shoulders
    And swear words and sneering, and his tongue it was snarling
    In a matter of minutes, on bail was out walking
    But you who philosophize disgrace and criticize fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    Hattie Carroll was a maid in the kitchen
    She was fifty-one years old and gave birth to ten children
    Who carried the dishes and took out the garbage
    And never sat once at the head of the table
    And didn't even talk to the people at the table
    Who just cleaned up all the food from the table
    And emptied the ashtrays on a whole other level
    Got killed by a blow, lay slain by a cane
    That sailed through the air and came down through the room
    Doomed and determined to destroy all the gentle
    And she never done nothing to William Zanzinger
    And you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    In the courtroom of honor, the judge pounded his gavel
    To show that all's equal and that the courts are on the level
    And that the strings in the books ain't pulled and persuaded
    And that even the nobles get properly handled
    Once that the cops have chased after and caught 'em
    And that the ladder of law has no top and no bottom
    Stared at the person who killed for no reason
    Who just happened to be feelin' that way without warnin'
    And he spoke through his cloak, most deep and distinguished
    And handed out strongly, for penalty and repentance
    William Zanzinger with a six-month sentence
    Oh, but you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Bury the rag deep in your face
    For now's the time for your tears
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle si dejte, presne tuhle verzi... na Spotify je. V jeden moment dela s tou kytarou asi takove veci, ze mas dojem, ze te holce strcil prsty do praskliny a ted si s ni hraje, tak, ze ona nakonec uz nemuze stat, a porad dal.... takhle eroticka verze pisnicky je fakt zazrak... na tom je videt, co rikal na udileni nobelovky, ze jeho texty nejdou brat jen jako poesie, ze je vzdycky dulezite to divadlo, ten prednes,
    Tak tady tu pisnicku podal proste tak, ze tu holku osukal na podiu

    BOB DYLAN:
    It Ain't Me, Babe (Live at Boston Music Hall, Boston, MA - November 21, 1975 - Evening)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE: jee, loom...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Posledni list tohohle podzimu



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je to dobry, na potreti uz dokazu vysedavat vcelku rutinne (tedy na 70%), navic dik tomu, ze nosim na hrbete kone helmu a neprustrelnou vestu a zacinam rozumet vyrazum te pultunove priserky, tak me opousti strach... uz se o ni i umim postarat a tak. Zatim jsem porad MEGA-LAMA, ale jezdeni hrozne rychle odmenuje, tim, ze clovek na sobe vidi pokroky.
    Dnes mi rekla teta Alice, ze si semnou rada povida; jedine co se ji nelibi, ze si chci koupit americkeho honackeho ve zbarveni “krava”, ze jedine po cem touzim je, abych vydrzel 6-8h v sedle, abych moh odjet od vas vsech do kopcu a lesu, pryc, a jedine, po cem touzim je, zkusit past kravy ze sedla kone.
    Prej na to vsechno mejch 68kg nestaci.
    Ale ja tomu odmitam verit, i lehci holky delaji s konema nekonecne tezkou drezuru... nebat se, nekrast, a nenechat si vzit sny...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jvmlok - tady jsem Te predbeh ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poznamka na okraj: miluju svoji zenu.
    Poznamka na okraj 2: miluju jezdeni na koni...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prečo sú potraty nemorálne? Myseľ na hrane #5
    http://www.youtube.com/watch?v=2AVrztA_mjI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: anglicky vyslo jako Fall or, Dodge in Hell. Nemam novejsi veci papirove, ctu to hned jak to vyjde na Apple kramu; podle me to bude i na Google Play, ci tak... precti poslednich 109 prispevku 75, kde se o cele knize vyjadruji z ruznych pohledu. 7ev je zatim asi vrchol, ackoliv cekam na System of World z Barokni trilogie, pAc chci strasne moc vedet, jak Isac Newton vyuzije burzu a pomuze libertinum v zastoupeni banky Fugneru (jejiz zamestnankyni je hlavni hrdinka DODO), ovladnou financni trh v Evrope, za pomoci novinky, tedy papirovych penez... vzdyt v nich neni zadne zlato a stribro, jak presvedci svet, ze je to validni platidlo? Cimz se obloukem vracime k bitcoinum, derivovanym od hromady zlata, lezici v dzungli v Kryptonomiconu.

    Tyjo, to jak si vytvoril vnitrne konzistentni vesmir na zaklade realnych lidi a principu, a vsechno na vsechno se pak vzajeme odkazuje...

    V 7ev neni Enoch Root, ani v Reamde, ale jinde uz jo...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Daval jsem 5 prizpevku z5 ;)

    Jinak uz ctu DODO a hlasky: prosimvas, najmete svadlenu, ktera dokaze sit korzety na miru, protoze chude zeny si musi kupovat second-hand korzety, ktere dedi, coz vsak nefunguje a jen to hrozne boli, pac kazda zena je jina a musi si kupovat korzet presne na svou postavu... nepochopis, pokud nejsi zena, nebos nezil se zenou, ktera korzety nosila jako ja saka, tedy 24/7; kazdopadne pokud vase zena/vy, chcete korzet, kontaktujte id Rivaa, kterou jsem sem kdysi pozval, jedina svadlena co splnuje tohle prani.

    Stephenson zjemneny zenskou spoluautorkou je mega cool, a to teprve zacinam. Eng.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Kdyz uz Cave a Stephenson v tesnym zavesu, tak je treba...Quantum Cave
    Nick Cave & The Bad Seeds - Higgs Boson Blues (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=1GWsdqCYvgw
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE: ...a to je ktera? anathema mam prelousklyho, ted jedu sedmeroev a uz se tesim na dalsi (ackoli mam dalsich cca 7 knih z mestske kniHovny Steti, ktera je mimochodem otresne nevybavena.. apropos, shanim Milana Kohouta - proved vola svetem, volem zustane. kdyby byl ebook...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam