• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: a co vidis Ty? docela by me Tvuj nazor zajimal, pac jsem Te fyzicky videl vlastne jen 2x, ale myslim, ze jsi jeden z lidi, od kterych bych si do jiste miry moh nechat kecat do zivota....
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE: sleduj veci verejnee tady na nyxu, ja mam info az z druhe/treti/pate/devate ruky, skladam si k obrazku obrazek...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jo, maji!!! A dokonce i Diamantovy Vek a Snih vysel v reedici... akorat jedine, co shnamim hodne, pac bez zajisteni druhe kopie to nechci pujcovat, tak je Kryptonomicon, a ten je uz roky beznadejne rozebrany...


    Vzestup a pád agentury DODO - Nicole Gallandová, Neal Stephenson | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/227311/vzestup-a-pad-agentury-dodo/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ctu Rise & Fall of D.o.d.o od Gallano & Stephensona, a dost me bavi, jak je tam takovy ten zensky pohled. Zapletka neni nic moc, i kdyz se obcas zajimave eskaluje, ale takovy to, jak je zenska priznanym i nepriznanym sexualnim obektem, sex platidlem i zbrani, jak zena hraje, kdyz neco chce nebo nechce... fakt dobry, zase je to ten zpusob vypraveni, ze postavis zaklady a az jsou dost bytelne, zacnes na nich budovat vzdusne zamky, tady se to hodne tyka “zenstvi” a to zrejme hlavne z pihledu zeny... snad se mi podari knizku vnutit Adele, rad bych ji vnutil i 7ev a Kkryptonomicon, jen mam dojem, ze cca 3000 stran v Anglictine vnutim malokomu. Zas nadruhou stranu Barokni Trilogii (zatim 2 dily) mam Cesky, a Adelu bavi historicke romany, to by stalo za snahu... akorat Barokni trilogie je hrozne pomala a ten Stephensonuv siroky rozhled se v ni projevuje straslive nenapadne a pomalu.... zkusim DODO, a jestli zaujme, tak budu lobovat za dalsi.


    Mmchodem, uz DODO vyslo v Cestine? Mloku? (Vim, ze Argo to ma v edicnim planu, ale uz par mesicu ctu jen elektronicky a Englicky, tak nejak nelezu do fyzickych knihkupectvi... stejne nikdy nemaj co chci a obednavaji mi to...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jako jak decka?! Jakoze invazni akce “hura na Kurdy” je “spatny napad” (Trump), proti mezinarodnimu pravu (Petricek)... ale jeden necha otevrit vzdusny prostor nad spojenci NATO a druhy se schazi s Tureckou stranou jeste pred zahajenim utoku... tak se teda vysvetlete, pac me by vazne zajimalo, co je teda “nedobry napad a nemoralni (eu)” na tom, ze spojenci potajmu odkryjes zada... fakt by me to zajimalo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimava sluzba... takova Zachranka trochu jinak, by me zajimalo, kolik maj deploy mist pro “zasahovou jednotku”...


    Aplikace Jablotron S.O.S. | Osobní bezpečnost nové generace
    https://www.jablotronsos.cz/...AIaIQobChMI7t3duaeR5QIVBTjgCh130gHTEAEYASAAEgJ2u_D_BwE#main-functions
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fuj!!!!

    Never before in history has the US worked with a group and then opened the skies to have another US ally bomb and destroy it. On October 9, the Syrian Democratic Forces, a group of mostly Kurdish fighters who fought ISIS for five years and helped create a peaceful and stable area in northeast Syria, were bombed and bombarded by Turkey as US forces withdrew and watched.

    ....
    *FUJ, FUJ, FUJ!!!*



    Turkey has labeled its operation a “fountain of peace,” arguing that it is “clearing” the border area of “terrorists” up to a depth of 30 km. Turkey then intends to settle several million Arab refugees from other parts of Syria in the Kurdish part of northeast Syria, clearing Kurds from their historical lands to make way for up to 140 towns, 200,000 houses and billions in foreign investment.




    https://m.jpost.com/...ey-fought-alongside-the-US-for-five-years-to-be-bombed-by-US-NATO-ally-604103
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takovej jeden pribeh... me proste bavi, co jde zazpivat a proc... naucil jsem se par textu zpameti, coz je ponekud potiz, pac je umim jinak akorat zapiskat a maj prumerne 15 minut, takze u ceskyho ohne si je s nikym nezazpivam. Dnes mi jeden pomohl, aby liska, ktera nezmenila nikdy kozich, neotocila se a nesvihla svini nozem pres xicht... od te doby si piskam 14 minutove texty, a mam straslivou trpelivost, a tolik zla se mstit. Tolik vule, a tolik casu. A tolik znalosti...

    Mmchodem, jestli nekdy budete mit zlou naladu, lepsi, nez porezat nekoho v xichte (cehoz jeste neni konec a dlouho nebude!!!), tak smychejte kvasnice, vajicko, a litr tepleho mlika. Protrepejte, a pokud vase obet ma septik, splachnete poradne. I dvakrat a trikrat. A rychle zmizte.

    7 curses to you, sedum prokleti na tebe, svine zla. Tvoje deti nezestarnou, tvoje stromy nevykvetou, tvoje periny nezahrejou,doktori nepoznaji, proc te neco boli,zaprou te pratele, znekoupis boty, ktery te nebudou tlacit a z kazde koruny zaplatis dvě, za to, cim jsi!

    Sedum prokleti za to, abych ti neporezal tvar, coz by bylo to lepsi, co by se ti mohlo stat.

    Sedum prokleti na tebe, za vsechny takove, kdy jsem nastavil druhou tvar, modlil se a pracoval. Buh te zatrat, abych to nemusel udelat ja. Zkoncime ve stejnem pekle, ale ja protoze chci, abych videl jak takovi ty hori. I kdyz sam budu navzdy horet.

    Zadna druha tvar, dost bylo! Oko za oko zub za zub, za kazdy polibek dvakrat bodnu. A ze jsem libal dost, vic nez ty kdy budes!



    —-

    Old Reilly stole a stallion
    But they caught him and they brought him back
    And they laid him down on the jailhouse ground
    With an iron chain around his neck.
    Old Reilly's daughter got a message
    That her father was goin' to hang.
    She rode by night and came by morning
    With gold and silver in her hand.
    When the judge he saw Reilly's daughter
    His old eyes deepened in his head,
    Sayin', "Gold will never free your father,
    The price, my dear, is you instead."
    "Oh I'm as good as dead, " cried Reilly,
    "It's only you that he does crave
    And my skin will surely crawl if he touches you at all.
    Get on your horse and ride away."
    "Oh father you will surely die
    If I don't take the chance to try
    And pay the price and not take your advice.
    For that reason I will have to stay."
    The gallows shadows shook the evening,
    In the night a hound dog bayed,
    In the night the grounds were groanin',
    In the night the price was paid.
    The next mornin' she had awoken
    To know that the judge had never spoken.
    She saw that hangin' branch a-bendin',
    She saw her father's body broken.
    These be seven curses on a judge so cruel:
    That one doctor will not save him,
    That two healers will not heal him,
    That three eyes will not see him.
    That four ears will not hear him,
    That five walls will not hide him,
    That six diggers will not bury him
    And that seven deaths shall never kill him.
    Přeložit do jazyka: čeština

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Moc hezky a DOST smutny rozhovor

    Janek Kroupa: Jezdecké federace nesmějí přehlížet smrt koní při sportu | EquiTV.cz
    http://www.equitv.cz/...o/janek-kroupa-jezdecke-federace-nesmeji-prehlizet-smrt-koni-pri-sportu.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Libise mi domena tohohle. Pana, sice bude trochu magor, ale mam podobny vztah k vecem, vsechno cosi porizuju, cekam, ze vydrzi aspon 10 let. Vetsina veci, ktere kazdodenne pouzivam pochazi z rozmezi let 2000-2006; sice jsem si v dobe, kdy jsem mel penize, koupil par dalsich veci... novy batoh (Patagonia), kuse, vrhaci noze, notebook, stan fjalraven, varic na plyn Primus Spider Stove (je udelany tak, ze na tu nejmensi, tusim 100g bombu muzu varit3x denne tyden - kolektor odrazeneho tepla, zasteny... fakt o 3 levely jinde nez obdobne varice:
    https://eshop.stenahk.cz/...3JP0KE7bJVwJdMTZCS-QdAFprW7eCgDBCIZarMTOylqY12MDx8Miz5zm8aAntsEALw_wcB); kazdopadne me bavi vlastnit veci, ktere po me zdedi deti, a toi kdyz budu zit jeste 10-20 let...

    Festovní věci - Popradky Rysy - Československé, celokožené pohorky
    https://www.festovni-veci.cz/recenze/boty/74-popradky-rysy-celokozene-ceskoslovenske-pohorky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle myslim...
    Jinak jeden z hodne lepsich serialu, a to i druha serie, ktera je zvlastni tim, ze s prvni serii nema spolecneho VUBEC nic... je tady nekdo dalsi, kdo si ujel na Rustu Coleovi a podivnych vrazdach v Luisanskych bazinach...

    True Detective - Intro / Opening Scene HD
    http://www.youtube.com/watch?v=FxXRkqXfhYM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Trocha kitche.... furt chci tu kerku kone, tak se rozhlizim. A libi se mi ten design, jak je znelka True Detective, tedy jakoby vicenasobne exponovane policko filmu...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tudy jezdime na konich... Halda Emma

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adela curajici ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kocovina

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: jedna z nejhezcich her, co jsem kdy hral. Vratil jsem se k ni, kdyz jsem si uvedomul, ze driv nebo pozdej vsichni moji oblibeni autori nejak dojdou k "utkanemu" svetu... on veskutecnosti Loom ma na pozadi biblicky pribeh a tak. Je to myslenkove dost slozita hra, respektive vsechno co se v Loomu spojuje je legendarne velmi stare, jsou tam naznaky Eddy a prave Stareho Zakona.... navic se mi strasne libi, ze se cela hra ovlada hudbou, nikdo tam nikoho nezabiji [i kdyz nakonec jsou vsichni mrtvi]...

    Chtel bych, aby si to zahrala Adela. Ona nikdy nehrala zadne hry, a myslim, ze Loom je pro holku dost dobrej zacatek. Navic, zkousel jsem to rozehrat, a na to, ze to ma pixelart 420x300 nebo tak neco, coz dnes neni ani rozliseni nejlevnejsich telefonu, tak to kupodivu graficky a moralne nezastaralo... Furt je to hezke a hratelne a ma to poetickou naldu, jako kdysi.... a to bez nostalgie, kterou k starym hram cistim, a pribarvuju si je [treba Carmageddon jsem vzdycky miloval, a ten zastaral do nehratelnosti....]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak chytil jsem konsky virus. Vzdycky vzdycky jsem touzil jezdit [a mit sestiranak]. Jako uplne maly kluk jsem kociroval vozy v zaprahu [veskutecnosti oprate drzel Lisak, a ja si jen myslell, ze mam vuz pod kontrolou....]... kazdopadne od dectvi jsem se vzdycky moh dostat ke konim, az pak v puberte me to preslo, huleni ma nejake klady [treba nelzu a nekradu] a nejake zapory [prestal jsem hrat baseball, jezdit kone a vubec jsem prisel o spoustu minulosti].... kazdopadne mam konsky virus.
    Je to neco, jako kdyz si poridis prvni tetovani, malo komu se stane, ze je posledni... Jednou sednes na kone, a trosku pochopis, jak to funguje, a neni cesty z5.
    Uz se mi o konich i zdava.
    Jeste nemuzu chodit z predevcira, jak me boli slabitny, a uvazuju, ze sednu na kolo a zkusim, jestli dneska Color nema hodinku, aby se mi venoval....
    Zamiloval jsem se, ale uplne... podobne jako jsem se zamiloval do vody a kajaku. Je mozny, ze po svatbe si poridime konika. Sice bych chtel americkou "kravu", z cehoz Adela, ktera miluje plnokrevniky, nebude skakat radosti, ale asi se domluvime....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Znate asi Django Unchained... tak tohle je ze stejneho soudku.
    Zajimave je, ze slovo Django bylo neco jako u nas spagetti vestern, je to oznaceni pro italsky westerny [rodokaps].... kazdopadne ty historky cerneho otrokare jsou napsany podle skutecnych udalosti. Stejne jako doktor Schmid je skutecna osobnost doby divokeho zapadu, ktery byl opravdu zubar, pak mu diagnostikovali tuberkulozu, takze se rozhodl, ze nema co ztratit, povesil zubarinu na hrebik ze kteryho sundal 2 revolvery a stal se lovcem lidi.
    Neni pravda, ze by v dobe dobyvani divokeho zapadu bylo na ulicich nejak moc nebezpecno, jasne byli tam postavy jako Callamity Jane nebo Billy the Kid a par dalsich, veskutecnosti za cca 10 let, kdyz byl vrchol dobyvani zapadu umrelo pri soubojich na pistole jen 8 lidi, a obecne se nestrilelo tak, jak to vidite ve vesternech.
    Kazdodne prestrelka v El Pasu byla velky masakr, a pak jeste v Tombstone, kde se potkalo pet strelcu, a jen 2 odesli z prestrelky.... jeden z nich byl prave Zubar. Nikdy nebyl ani postreleny, pry riskoval uplne neuveritelne, a byl ochoten jit do kazde situace s jistotou mrtveho muze, proto taky vyhral vsechny souboje, do kterych se kdy dostal. Zemrel 17 let pote, co povesil remeslo na hrebik a dal se na lovce lidi. Jako serif tusim nekde v Kalifornii. Obklopen rodinou a prateli....


    kazdopadne doba, kdy lidsky zivot zeny, ktere je 51 a vychovala 10 deti, nema vetsi cenu nez krouzek zlata s jednim malim briliantem, a kde se pak vykoupis 40 dolarama, misto aby te povesili za vrazdu prvniho stupne...


    The Lonesome Death of Hattie Carroll
    Bob Dylan
    William Zanzinger killed poor Hattie Carroll
    With a cane that he twirled around his diamond ring finger
    At a Baltimore hotel society gathering
    And the cops were called in and his weapon took from him
    As they rode him in custody down to the station
    And booked William Zanzinger for first-degree murder
    But you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    William Zanzinger, who at twenty-four years
    Owns a tobacco farm of six hundred acres
    With rich wealthy parents who provide and protect him
    And high office relations in the politics of Maryland
    Reacted to his deed with a shrug of his shoulders
    And swear words and sneering, and his tongue it was snarling
    In a matter of minutes, on bail was out walking
    But you who philosophize disgrace and criticize fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    Hattie Carroll was a maid in the kitchen
    She was fifty-one years old and gave birth to ten children
    Who carried the dishes and took out the garbage
    And never sat once at the head of the table
    And didn't even talk to the people at the table
    Who just cleaned up all the food from the table
    And emptied the ashtrays on a whole other level
    Got killed by a blow, lay slain by a cane
    That sailed through the air and came down through the room
    Doomed and determined to destroy all the gentle
    And she never done nothing to William Zanzinger
    And you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Take the rag away from your face
    Now ain't the time for your tears
    In the courtroom of honor, the judge pounded his gavel
    To show that all's equal and that the courts are on the level
    And that the strings in the books ain't pulled and persuaded
    And that even the nobles get properly handled
    Once that the cops have chased after and caught 'em
    And that the ladder of law has no top and no bottom
    Stared at the person who killed for no reason
    Who just happened to be feelin' that way without warnin'
    And he spoke through his cloak, most deep and distinguished
    And handed out strongly, for penalty and repentance
    William Zanzinger with a six-month sentence
    Oh, but you who philosophize disgrace and criticize all fears
    Bury the rag deep in your face
    For now's the time for your tears
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam