• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Jste socieded de guerra. Contra los barbaros.“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Otazka do vedomostni souteze:
    Jednomu autoru jedne pusky by bylo letos 100 let, zemrel v roce 2013, a jeho puska ma v nazu o 7 let vic, nez byla opravdu vynalezena.
    Uhodnete jeho jmeno?
    (Nar 10. Listopadu 1919)

    Mmchodem prvni bubinkove revolvery (chystam se hrat Shadowrun ala wild south):


    Aha, tak ony coltaky v te dobe taky nebyly nabojnicove. Fungovalo to tak, ze jsi z prachovnice nasypal do bubinku (4-6raneho) prach, a nasadil jsi do kazde komory kus olova, zatlacilo se za paku, ktera kule primackla, a po natazeni kohoutu (na kazdou komoru zvlast, ale to maji i dnesni dao revolvery, to je takove to, jak strelec kazdou ranu malikovou hraniu natahuje), no kazdym natahnutim kohoutu jsi pootocil buben a natahl udernik... takova musketa ve tvaru pistole. Mmchodem vazilo to 5 liber!!! Cca 3 kila.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a dame si pisnicku

    OVe-NaXx - Ovekeyashiki (full album)
    http://www.youtube.com/watch?v=NLJbalcxrWE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak a bude klid, psi mi podrazili nohy a asi jsem si Zlomil zapesti na pravacce, zs 2 mes zadna onanie, a cca 3-5 dnu, nez ovladnu klavesnici a mys. Tentokrat si udelam single-hand profil klavesnice, uz jsem to zaca loni, kdyz jsem si o typkovu celist zlomil malikovou hranu... vychytavky pro postizene mam todo uz roky. Hlavne oci a ruce. Apple poresil oci hodne, taky tohle muzu diktovat,... ale porad jde o fine tunning
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zas domaci slovni nasili:
    - tyvole, ja nejsemrasista, ja jsem tabula rasista
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Facebook taky dobry, koukam na kone a najednou je v doporucenych fotkach svickova .. tak koukas na ty metraky svalu a pak je tam talir s flakotou. Malem jsem hodil tycku, a to zvirata jim (teda jak kdy a neprehanim to, ale...). Se mi udelalo fyzicky spatne. Presto, ze vim, ze jsme nevyhubili kone a chovame je poslednich 70 let PREDEVSIM pro maso. Nebyt toho, ze kone se jedi, po nastupu motorizovane agronomie by zustali v chovech jen nejaci sportovni a par taznych.
    Stejne uz je v tomhle zas lip, kdyz clovek jede krajinou, vidi dnes kone aspon kazdou druhou vesnici.
    Otazka je, jak moc je to dobre pro ty kone.
    Stejne dlouhodobe trpim predstavou, co tem zviratum delame, aby pro nas pracovali.
    Jak ja v tom mam jasno, podporuju Kurdy a nesnasim komunisty, podporuju Izrael, ale mam problem s tim, ze Jeruzalem je “vyhradne Izraelsky”, jim zvirata a jezdim jim na hrbete, ale fyzicky me natahne, kdyz si predstavim kovove zubadlo, nebo jatka. (A to zvirata i zabijim.).
    Mam dojem, ze tady bude problem generalizace a scitani jablek s hruskama.
    Kazdopadne, ze by moje spokojena existence nikomu neublizovala, to se bohuzel rict neda...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Se nemuzu prestat chechtat. Ten vyraz a hvezdy na prdeli, to je proste kombinace... byt tady vetsi ikonky, menim;))



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtel jsem se na FB pridat do auditu Fotky Izraele, ale pote, co je tohle vstupni otazka, necham si fotky asi ujit...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes jsem si na hrbetu kone poprve ujasnil, ze pro tenhle pocit opravdu udelam vsechno a zaroven byl poprve odmenen tim, ze jsem se zviretem alespon castecne dokazal spolupracovat.
    Hromada prace, a taky ten sestiranak.
    Na western kaslu, nepotrebuju divadlo, ale asi se chci zamilovat do vytrvalosti v sedle.
    Treba 160km, bez ohledu na pocasi ci teren (resp s veskerymi ohledy), prumerna 20km/h, a roky a roky v sedle a hlavne venku, pryc od lidi, at uz jsou to jejich motlitby, co zni jak vitr ve vlasech...
    Kun me naplnuje presne tim, cim se nedokazu naplnit nikde jinde. Prazdnotou v uplnosti.
    Zavidim lidem, co tohle maji od malicka (ac jsem sam vzdy s konmi byl, jako ve vsem mi chybi roky soustavne prace).

    Podzimni Halda Emma je mimochodem velmi krasna. Prijedte na navstevu. I mean it.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jezisi, to je zas krasna kniha, uz od prvnich radek to zni jako blues, a od prvniho obrazu, osameleho cernoskeho rolnika v chladnem ranu, az po prvni vystrely o dva radky niz je to proste krasna kniha!

    Cormac McCarthy : Krvavy polednik; pro Ameriko-fily, ke kterym se pocitam, tak bych rek, ze must read (ale asi si to sezenu Eng; ac preklad je hezky... vic jsem psal vcera, tady je link, pokud ctete taky uz vetsinu v telefonu/tak nekde. Taky se vam papir uz nevejde do dodavky, kdyz se chcete stehovat? A to asi docela brzo budu/budem)...


    McCarthy, Cormac - Krvavý poledník.mobi | Ulož.to
    https://uloz.to/file/qfi1oXckUHyv/mccarthy-cormac-krvavy-polednik-mobi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Vaše myšlenky jsou děsivé a vaše srdce bázlivá. Vaše milosrdenství či krutost postrádají smysl, pášete je bez rozvahy, jako byste jim nemohli odolat. Nakonec se bojíte krve víc a víc. Krve a času.”

    PAUL VALÉRY

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uvazuji, co by se stalo, kdyz by Turecko zautocilo na Israel. Musel bych, jako partnerska zeme NATO, schvalovat utok a prispechat na pomoc Tureckym bratrum? (Jde nak iniciovat NATO-exit, podle vzoru To Farage, tedy zdejchnout se po Anglicku?)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Dictator's Handbook: Why Bad Behavior is Almost Always Good Politics

    http://www.burmalibrary.org/docs13/The_Dictators_Handbook.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Domaci vtip o Chucku Norrisovi:
    - je tady nekolik webu, na kterych je spousta vtipu o Chuckovi a prej to podporuje a libi se mu to
    - no, ale podle me na zadnej neprispiva, pac kdyz by to udelal, byl by tam vtip jen jeden, zato ten nejlepsi

    A pokracujem:
    - Bozsky Kaja je dneska na Klarove
    - Chudak, myslel si, ze aspon po smrti bude mit chvili klidu, a zas na turne

    A finishing touches:
    - v televizi jsou zabery z valky v Sirii a prej se k tomu vyjadril Schwarzenberg
    - jo, a co rek?
    - ze zada Turky o zdrzenlivost
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsal jsem takovou vetsi shrnujici recenzi na tema Neal Stephenson, tak pokud by nekdo mel zajem, tak bez spoileru [mostly] a s takovym nejakym prehledem, kam si myslim, ze to cele smeruje a proc, ono precejen to bude dohromady nejakych treba 3500 stran textu, odhadem, takze uz je co shrnovat....

    [ OVERDRIVE @ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hrozne se omlouvam, ze sem furt taham politiku, kdyztak me zastavte, ale vzhledem k tomu, ze Kurdove jsou nam geneticky nejblizsi narod, vzhledem k tomu, ze v Turecke base sedi muj kamarad na celkem 14 let, za to, ze psal do novin, a vubec proto, ze me zajima situace na blizkem vychode, tak me dost boli Turecka invaze do Sirie... Jen shrnuti faktu:
    - Turecko nikdy nebojovalo proti ISIS a cile s nimi obchodovalo a to i vojensky
    - za Erdogana se ze sekularniho Turecka stala muslimska zeme, a Erdogan to velmi podporuje, vetsina soucastne vladnouci tridy v Turecku jsou muslimsti intelektualove a bohaci [vim to, byl jsem tam, kdyz se to zacalo dit]
    - Turecko je v NATO a NATO [resp clenske zeme] umoznili utok na Kurdy, tim, ze odklidili Britove a Francouzi specialni jednotky a Amici vyklidili obranu vzdusneho prostoru; nechali na miste celou sit rozvedky; kazdopadne to neni plan, ktery se odehral za predvcerejsi noc
    - jsme clenove NATO a tudiz tomu kyveme, ale zaroven jsme tim bodli do zad spojence, ktery vicemene vyhral valku proti ISIS, i kdyz za znacne materialni pomoci ze strany USA
    - oblast, kterou chce Turecko ziskat NENI zadna poust, jedna se o takzvany Urodny Pulmesic, co jsme se asi ucili v dejepisu, tak je to neco, co by slo povazovat za Zahrady Eden... je tam vsechno... Eufrat a Tigris, ropa, plyn, nekonecne lany obili, tabaku, ovoce... ne nadarmo Damasek a Latakia byly nejvetsim exporterem luxusniho zbozi a ne nadarmo Damasek je nejdele osidlene mesto na planete Zemi... bohatstvi pochazi prave z Urodneho Pulmesice. To je to misto, kde se lidi usadili temer hned pote, co lidoop Lucy spadnul v Africe ze stromu
    - krom NATO a USA podporovali kurdy taky z Izraele - vzhledem k tomu, z eje to jediny demokraticky stat na blizkem vychode, o necem to asi vypovida [i kdyz kazdy si o nem muze myslet sve]
    - Erdogan podle vseho, co jsem si dohromady dela asi tak tohle:
    1] zavrel veskerou opozici a to na 5-20 let; zaminka je Taximska rebelie
    2] v Turecku je NELEGALNI mluvit, zpivat a psat v kurdstine [at uz se ten jazyk jmenuje jakkoliv] - to uz bylo pred Erdoganem, jen ted se za to zavira [srovnej s Chartou 77]
    3] Erdogan do Urodneho Pulmesice chce prestehovat 2-3 miliony uprchliku, cimz totalne zmeni demografii, pac to misto je historicky Kurdske asi tak nejvic z tech, co by si mohli narokovat, navic si jej kurdove ziskali ve valce s ISIS poctivou valkou
    4] sekularni Turecko se meni v Muhamadovu bastu
    5] turecko ma nejvetsi armadu na svete, krom nato, v poctu lidi na pocet vojaku + vybavenost sice neni Izrael, ale taky ne Egypt
    6] Turecka armada osvobodila vetsinu tajnych vezeni ve kterych byli drzeni ISIS ; coz v spolupraci s bodem 3] znamena, ze stovky radikalu dostanou zivnou pudu milionu uprchliku, s kterymi jde pracovat politicko/propagandisticky
    7] 3+6 dva bod 7, kterymzto si Erdogan pozvolna zajisti vernou armadu z byvalych uprchliku, radikalizovanych propustenymi vezni ISIS + je materialne dlouhodobe podporuje -> Turecko ziska regulerni jihadistickou vojenskou silu nezavislou na Turecke armade; mimo jine bych videl treba Izrael jako pomerne dobry[!] cil, a zaminka muze byt treba podpora Kurdu proti ISIS, samozrejme jen zaminka...

    zacinam se ponekud spatne bavit, vzhledem k tomu, ze tenhle vyvoj musi vidte kazdy vojensky strateg, ktery je za to placeny, kdyz jej vidim ja pote, co jsem parkrat byl v Turecku a jednou v Izraeli a beru to jako konicek. Tohle je prece katastrofalni strategicky fail.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: VELMI prehledna analyza. Vicemene presne to co tady rikaji, tak jsem si myslel a odvodil. Samozrejme ego-masaz, kazdopadne Erdogan masaz je uplnej masakr....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tyjo a dokonce rikaji presne co jsem rikal, ze Erdogan je vlastne jihadista, kterej o tom jen nemluvi, a ze propusti vsechny jihadysty na kurdskem uzemi... a ono coze? a jeste jim tam posle dalsi 2 miliony bliznich, aby se mohli poradne radikalizovat. Erdogan s ISIS normalne obchodoval. Zas treba Izrael podporoval Kurdy, zejo... takze tim Erdogan docela resi sve problemy: muslimizace, potlaceni kurdu, ulovek urodneho pulmesice, vyrobi si verne s potencialem ISIS....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    6:45 a vejs....; uzemi mezi rekami Eufrat a Tigris; zajimave, vsichni si tak nejak mysli, ze Kurdove vlastne maji jen poust, a on je to "kupodivu" urodnej pulmesic, a kolebka veskere civilizace... ze by to treba byla Garden of Eden? A ze by to byl duvod, proc by to Turci chteli?

    https://video.aktualne.cz/...po-kurdech-zbyde-jen-mastny-flek-ti/r~020eea62eb5811e98d520cc47ab5f122/
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    OVERDRIVE: vidim to, ze kurdove pomahali proti ISIS a Erdogan je opakovane haze pres palubu, jeho motivace muze byt jaka chce, ale z hlediska spojenectvi (NATO) mu zkratka amici polezou do prdele, pac si naivne myslej, ze Turecko je predsunuta hraz Evropy. ta krize tam je uz minimalne ctvrtym rokem, stale stejne. IMHO by mel 'zapad' vykopat Turecko z NATO.. zel jdu ted do fabriky, takze na filosofovani neni cas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam