• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: pockej, takovyho neco vazne rekl, nebo to je jinotaj? ;]


    kazdopadne, nechi rikat, ze je jasne, ze pro Izrael je hrozne nebezpecne to co se deje v Sirii... tak hele:

    Democratic presidential candidate Sen. Amy Klobuchar attacked President Donald Trump for endangering Israel through his order to pull U.S. troops out of Syria.

    Amy Klobuchar: Trump’s Syria pullout endangers Israel - Middle East - Jerusalem Post
    https://www.jpost.com/Middle-East/Amy-Klobuchar-Trumps-Syria-pullout-endangers-Israel-604898
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Cloveka, kterej chce zabranit hurikanu tim, ze do nej hodi atomovku, bych prilis vazne nebral...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Člověk je zrozen pro hru. Pro nic jiného. Každé dítě ví, že hra je vznešenější než práce. Ví také, že hodnota či význam hry nespočívá ve hře samotné, nýbrž spíše v ceně toho, co jest vloženo v sázku. U her založených na náhodě je třeba o něco se vsadit, jinak postrádají veškerý význam. U her sportovních záleží na obratnosti a síle obou protivníků, a ponížení z porážky a hrdost z „vítězství jsou samy o sobě dostatečně vysokou sázkou, poněvadž jsou dány hodnotou bojovníků, a tudíž ony bojovníky přesně vystihují. Ať však jde o prvek náhody, či o poměření hodnoty, tíhnou všechny hry ku stavu válečnému, poněvadž právě ve válce předmět sázky pohltí hru, pozře hráče, stráví vše.“

    Citace z knihy
    Krvavý poledník
    McCarthy Cormac
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Válka. Válka je vaším řemeslem. Či se snad mýlím?
    A vaše řemeslo to není?
    Moje také, bezpochyby.
    A co všecky ty zápisníky, kosti a vůbec?
    Všechna ostatní řemesla jsou obsažena v řemeslu války.
    A proto válka přetrvává?
    Nikoliv. Přetrvává proto, že ji mladí milují a staří ji milují v mladých. Ti, kteří válčili, i ti druzí.“

    Citace z knihy
    Krvavý poledník
    McCarthy Cormac
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    “We're confident, and we have a great -- a great air base there, a very powerful air base. That air base alone can take anyplace. It's a large, powerful air base," Trump responded”

    Ptali se ho, co a jak s tema 50 jadernejma bombama v Turecku.

    Toho cloveka nesleduju, pac jeho nazory se podobaji Ovcackovi (toho taky nesleduju)... nakonec se to ke me stejne dostane samo, navic Trouba rika kazdy den neco jineho, je to jak denni kalendar s dobrou radou: na kazdy den je nova.

    Ale jsem rad, ze maji dobrou zakladnu, byla by skoda, kdyz by se neco pokazilo zapadne od Eufratu. Ono, dost lidi by pak melo hlad.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jsou veci, ktere se nedeji “jestli”, ale “kdy”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: To zakladani auditu byla hrozna pruda, bral jsem to asi pred rokem jako: Nic moc o Kurdech nevim, jen mam v base na 14 let kamose kurda, novinare. Za psani a ucast na Taximu, tak chci zalozit audit, kde se neco dozvim a pokrafeme, cekal jsem, ze rozdam dalsi adminy. V patricne kategorii z toho bylo kecu, od takovych tech “facebook knowledge, ctu vsechno o vsem, ale jen titulky, navic jsem geek na blizky vychod, proc chces audit na vec, o ktere nic nevis?”, ze jsem se na to vysral.
    A treba jsem mel nejaky zamer, treba jsem se chtel neco naucit, treba upozornit na neco, co se stane... no a ono se to stalo.
    Dokazu byt sklamany, protivny a krivit usmev jak nad blby na fb, tak nad chytraky na nyxu....

    Ale to je jen moje achich ouvej, tedy MOP-ik : Maly Osobni Problem


    Stejne me HODNE sere, ze se plni moje futurologie. Pac nejsem optimista, nevenuju se hezkym vecem (proto suicidalni tendence, taky), a kdyz furt slysis, ze to je blbost, to by se nemohlo nikdy stat... treba Adela se mi uz rok smeje, ze mam sbaleny batoh, dalsi nouzovou vybavu mam na ruznych mistech. Napsal jsem ji plan, kudyma pujdem a kam, a kde se budem potkavat, kdyz se rozdelime.... smeje se mi. A me neni dobre, neni a je mi smutno, ze ty mista budu muset projit. Dej Buh at ne (kterykoliv)... ale prosim, prestante se smat, kdyz si chci zalozit audit kurdove, ve kterem chci psat o utlaku a mozne genocide. Koukam na zpravy malo, ale hodne premyslim a hodne ctu, coz je obcas lepsi...

    Kdyz jdete s ditetem na pout, taky mu hned na zacatku reknete, kde se potkate, kdyz vas dav roztrhne, no ne?

    Smeji se mi, ze mam na krku cislo zivotni pojistky, ale kdyz uz ji mam (a v trezoru neoficialni zavet, kde jsou nekteri ctenari tohohle auditu zmineni)... jen at se smeji, nakonec umru, a to cislo pojistky me dceri (po svatbe i zene) zajisti spokojeny zivot a budoucnost, pokud bude jeste nekdo neco vyplacet.

    Kdo v sachu mysli na zitrek, divi se po nedeli.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem shanel noveho cz Stephensona.... 6 knihkupectvi, vsude vyprodano, ale meli... sehnal az v poslednim. Zda se, ze o Stephensona je zajem a ma tu komunitu... skoro uvazuju, ze bych si zalozil audit. Nez mi ale chytraci zalozili “Kurdove”, prestal ten narod existovat, tak na to asi kaslu a budu psat sem a do cyberpunku



    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    si odlozim
    Martin Žáček: Kvantové tečky a jednofotonové součástky
    https://www.aldebaran.cz/bulletin/2005_18_qua.php
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    !
    Ghosteen – Nick Cave and The Bad Seeds (Global Premiere)
    https://www.youtube.com/watch?v=GwlU_wsT20Q
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poznej komika

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nekdo porada stavky, nekdo stavkuje... u nas odstavka, no.

    Systém Czech POINT čeká od pátku 25. října čtyřdenní odstávka. Lidé si nebudou moct vyřídit výpis z katastru nemovitostí, rejstříku trestů nebo založit datovou schránku. Odstávka je nutná kvůli výměně hardwaru a stěhování technologií do nového datového centra. Jde o nejdelší odstávku systému za dvanáct let fungování Czech POINTu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ptal jsem se Lekaru Bez Hranic, kteri treba narozdil od Uradu Vlady i odpovidaji... Chtel jsem vedet jak moc jsou v Sirii a jestli mohou dat vedet svuj pohled. Podporuju je [narozdil od Cerveneho krize, ktery treba neleci Izraelce a nema transparentni rozhodovaci a vlastnickou strukturu], cca 500/mes. A je dost prijemne vedet, ze nektere me otazky uz resi, nez se zeptam a ze na ne vubec odpovidaji. Dobre investovane penize:

    Sýrie: Důsledkem turecké vojenské operace je vysídlení lidí a zavřená nemocnice | Lékaři bez hranic
    https://www.lekari-bez-hranic.cz/turecke-operace-v-syrii
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, ono to zmizi pod videem... takze tohle auditko bych doporucoval udrzet pri zivote, pac predpokladam, ze kazdy z nas tady asi kouka na nejaka videa, ktera jsou "motivacni" a clovek se z nich neco nauci nebo pochopi...

    [ Online přednášky a rozhovory ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chci zkouknout...

    Nečtiny 2015 // Jiří Horáček: Anatomická a funkční architektura mozku
    Nečtiny 2015 // Jiří Horáček: Anatomická a funkční architektura mozku
    https://www.youtube.com/watch?v=5nE-CtCUgUs


    jinak dobre auditko, ktere se asi vyplati udrzovat: [ Online přednášky a rozhovory ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    WOOOW!!!!! WOOOOW!!! https://plus.rozhlas.cz/rozdeleni-svobodou-debata-na-tema-ohrozena-trida-8090845

    resi tam ma dve nejzasadnejsi socialni temata:
    - stat nema ZADNE KONCEPCE [to rekl senator za TOP09]
    a ta Petra kdosi, jak tam rika, ze kazde dite by melo dostat penize, umerne veku, aby se naucilo uz jako dite hospodarit, a zaroven by melo vedet, co se kupuje do domacnosti, co to stalo a jak dlouho se na to pracuje [spoluucast]
    Komous je samozrejme naprostej KOKOT.
    Samotny vyzkum : rozdeleni svobodou, kdyz jeho cile a kriteria definuji kolem 33:25 je MOC DOBRY!

    Patrim do ohrozene skupiny, tedy nez jsem mel Adelu:
    - zil jsem sam
    - nemel jsem zadne uspory [taky jsem v praze pracoval za 24000/mes a platil za najem 1 pokoje 10; o fetu nemluve, ale stejne z toho neusetris]
    - nemel jsem zadnou socialni zachrannou sit - rodice me vykopli z baraku [narozdil od sestry, ktera s nima zila do lonska 27 let], zadne prarodice, zadneho duveryhodneho partnera [Sofie vubec, Julie byla zena nekoho jineho...]
    - prace byla jista asi jako jakakoliv prace, kde zustanes delsi dobu nemocny a nezaplatis najem a nakonec te nejak vykopnou
    - dostupnost prava je pro me naprosto minimalni i ted, zkousel jsem si poridit na nejake veci pravnika, a jako 1500/hod nemas sanci zaplatit ani, kdyz mas cisteho 45000/mes
    - jedine, co se me netykalo bylo vzdelani, ktere mam extreme vysoke i na pomery vysokoskolaku [vlastni prace]
    - kazdopadne jsem si ROZHODNE nemohl dovilit na 14 dni onemocnet, na mesic uz nemluvim vubec
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dobre podivat se na nektere z tech clanku/diskuzi

    Rozděleni svobodou: Debata na téma ohrožená třída | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/rozdeleni-svobodou-debata-na-tema-ohrozena-trida-8090845
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skotsko vysadilo 22 milionů stromů proti globálnímu oteplování. Před 100 lety bylo jen 5 procent území Skotska pokryté lesem, v důsledku rozsáhlého odlesňování kvůli infrastruktuře a zemědělství. Dnes rostou stromy na 19 procentech území Skotska. Všech 22 milionů stromů vysadili lesníci během jediného roku. Dokáží vysadit denně 2000 stromů.

    Mairi Gougeon, ministryně pro záležitosti venkova a pro životní prostředí: Vysadili jsme stromy na 11 200 hektarů a to je asi 22 milionů stromů, které absorbují asi 9 a půl tuny uhlíku.

    Stromy také absorbují velké množství vody, a přirozeným způsobem brání území před povodněmi. V důsledku globálního oteplování je nyní Británie daleko více ohrožována povodněmi než dříve.

    Skotsko plánuje až do roku 2025 každoročně zalesnit 15 000 hektarů území.

    https://blisty.cz/...proti-globalnimu-oteplovani-22-milionu-stromu-bude-to-nyni-delat-kazdy-rok.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    takhle se to dela

    over@darkstar ~> sudo -u#-1 id
    [sudo] password for over:
    Sorry, try again.
    [sudo] password for over:
    uid=0(root) gid=1001(over) groups=1001(over)
    over@darkstar ~>
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam