• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Tak dobře, přemejšlejte o tom. Před pěti šesti sty lety sloužila bomba, jako byla ta, která srovnala se zemí Sauberville, jen k zastrašování. Politici jí tenkrát strašili lidi. Teď je shazujeme na zem jako hračky. Víme, jak po“

    „nich uklidit, vypracovali jsme strategie, díky kterým je můžeme skutečně použít. K zastrašování teď používáme genetický nebo možná nanotechnologický zbraně. V týhle době. Takže můžeme klidně předpokládat, že Marťani měli ještě větší problém, když vstoupili do války. Co by asi tak mohli použít k zastrašování?“
    „Něco, co by z lidí udělalo vraždící maniaky?“ Hand se na mě skepticky“

    „podíval. „Po roce? Ale no tak.“
    „Ale co když to nejde zastavit?“ pronesl jsem tiše.
    Rozhostilo se ticho. Podíval jsem se z jednoho na druhého a přikývl.
    „Co když to přichází hyperspojením, jako je tahle brána, napadne to vzorce chování v každým mozku, do kterýho to pronikne, a nakonec to nakazí všechno, co je na druhý straně? Kdyby to“

    „mělo nakonec zdevastovat celou populaci planety, nezáleželo by na tom, jak je to pomalý.“
    „Eva–“ Hand věděl, co bude následovat, a zmlkl.
    „Nemůžete se evakuovat, protože je to všude. Nemůžete udělat nic než planetu izolovat a sledovat, jak umírá, generaci, možná dvě, ale nemůžete odletět.“

    Citace z knihy
    Takeshi Kovacs 2
    Morgan, Richard
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Todo: potrebuju par novych emailu; nedate mi nekdo nejaky? Ne free sluzby. Neco sam mam, ale rad bych decentralizoval a mel bych rad kontrolu nad jejich aliasy. Dekovala, kdyztak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Konzorcium investigativnich novinaru ma dalsi paradni hit, China Cables... davam sem aktualne nejvic zajimavej o tom, jak se v Cine resi Orwell, ale je tam toho jako vzdy hromada... pamatujete si, jak jsem se bavil vyhledavanim v Offshore spolecnostech (panama papers a spol?), jak jsem tam hledal lidi v Cr a ztotoznoval “akcie na dorucitele” s realnyma lidma? Nebo jak jsem nasel, ze muj jmenovec ma schrankovou spolecnost a zruzuje je v Praze Izraelsky ucetni v ramci weekendoveho kurzu “danova optimalizace”? Ne, nepamatujete, pac jsem to sem nepsal. Chcete-li vyhledavac, napiste icij offshore search, a bude vam dano...

    No tak ted utekly vladni Cinske dokumenty, tahle sekce je o pronasledovani lidi za pomoci (nejen) technik a kamer... chtel bych byt novinar, krasna prace (holka, co leakla Offshore leaks vyletela do vzduchu i s autem)...

    Exposed: China’s Operating Manuals for Mass Internment and Arrest by Algorithm - ICIJ
    https://www.icij.org/...xposed-chinas-operating-manuals-for-mass-internment-and-arrest-by-algorithm/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Systém přece nemusí vytvářet vnější zisk, aby byl efektivní, stačí, když funguje.“

    Takeshi Kovacs 2
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tyvoe, az budu jednou o 1000 let lepsi, tak budu jezdit takhle, na dlouhy ostruhy a bez paky a bez otezi

    Clinton Anderson Riding Diez Bridleless
    http://www.youtube.com/watch?v=nPdllcnn_Dk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Cruickshanková,“ začal jsem a pak jsem se zarazil, protože jsem nedokázal vymyslet způsob, jak proniknout pod krunýř mládí, který měla na sobě. Bylo jí dvaadvacet a jako všichni dvaadvacetiletí se domnívala, že je nesmrtelným středem tohoto vesmíru. Jistě, zabili ji, ale až dosud všechno, co se stalo, její nesmrtelnost skutečně potvrzovalo. „Nenapadlo by ji, že může existovat pohled na svět, podle kterého to, co vidí, je nejen okrajové, ale téměř naprosto bezvýznamné.“

    Citace z knihy
    Takeshi Kovacs 2
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se mi ted zdalo (castecne v nemcine) ????

    Kovar je ve vsi lakota, ale holku ma rad...
    Vece: Kohn Kohn, dejte grosik (vi, ze Kohn ma, a dat musi, aby udelal skutek dobrej, i proto, ze porouci kovar, co ma na jude spadeno).
    Tak davak Cohn, davaj, vzdt holku vdava.
    Jo Zuzka nase Prusska,
    Aj anarchista Ceska!


    (Vysvetli mi nekdo, proc a jak se tohle ve me vzalo, navic napul v jazyce, kterym jsem vic jak 15 let nemluvil? Ve snu to bylo jak libreto z Prodane Nevesty... brr... propaganda 1 130 let stara?!)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Deprez pokrčil rameny. „Jasně, proč ne. Přepadli jsme jednoho Kempova velitele sektoru. Přímo v jeho letounu.“
    „Byla akce úspěšná?“
    Zazubil se na mě. „Řekl bych, že jo. Dostali jsme ho. Uřízli jsme mu hlavu.“
    „Jen mě to tak napadlo, když jste při tom umřeli.“

    „To byla smůla. Ten hajzl měl otrávenou krev. Jed působil pomalu. Přišli jsme na to až ve vzduchu cestou zpátky.“
    Hand se zamračil. „Krev vás potřísnila?“
    „Ne, kámo.“ Přes ostře řezanou tvář mu přeletěl výraz bolesti. „Krev z krkavice zasáhla moji parťačku. Přímo do očí.“ Vyfoukl kouř do vzduchu. „Průser, řídila letadlo.“
    ——


    Az budu nekdy hrat zas Shadowrun, taky si udelam postavu s jedovatou krvi. Cool napad. Doufam, ze si to budete vsichni pamatovat. Odted az na vzdy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hrozne me rozciluje, jak vsude prekladaj Caucasian jako Kavkazan. Si vzdycky rikam, jak si nekdo takovy dovoluje neco prekladat...


    Europoidní rasa (Caucasian race)
    PopisEuropoidní, bílá či kavkazoidní rasa, typ či plemeno či odrůda, kam patří lidé označovaní jako běloši, bílí či europoidi, je označení lidí typově podobných původnímu obyvatelstvu Evropy. Vedle lidí evropského původu sem bývají zařazováni také lidé pocházející z Blízkého Východu, severní Afriky, střední Asie. Wikipedie
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vzdycky, kdyz nekdo nekde oddela zenskou, v ramci politicke korektnosi si vzpomenu na Ghost Dog, jak jeden zmafianu zastreli tu fizlici a druhej to hrozne resi, mafian zahlasi
    “Chtej zrovnopravnit, tak jsem ji zrovnopravnil,”
    a umre
    ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle uz jsem taky daval, ale jako trailer by to bylo super. Pokud jeste nekdo Altered Carbon nevidel, tak si dejte nesmirne vtipnou ukazku. Dluzno podotknout, ze serial je detektivka, ne strilecka. Ale kdyz uz se tam zacne strilet, temer vzdycky dostanu zachvat smichu. Druha obdobne dobra scena je treba, kdyz Takeszi Kovac spolecne s virtualnim hotelem v podobe postavy AI zvane Poe vystrilej cely komando tvrdackejch pobudu. Sejmout zenskou brokovnici, jak kdyz hrajes dooma, nebo jdes s tchanem na kachny, to proste nejde bez vytlemu.
    Treti akci scena, kdy Kowatz se segrou vyridej celi vladni komando a jeste zasahovku yakuzy, ta uz tak vtipna neni, zato tak nejak si predstavuju AAA Shadowrunnersky tym:

    The Feeling When Someone Wakes You Too Early, Rudely. | Altered Carbon
    http://www.youtube.com/watch?v=L2gLdOsSLts

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takeszi Kowac je proste vtipnej hrdina (taky uz ctu celou serii podruhe a Altered Carbon od Netflixu uz jsem taky videl 2x; poctivej cyberpunk...


    „Hansen byl členem pyrotechnické jednotky zvané Jemný dotek. Slyšel jsem o nich v Klínu. Měli pověst, že se většinou nepletou. Měli.“

    Citace z knihy
    Takeshi Kovacs 2 - Zlomení andele
    Morgan, Richard
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Myslel jsem, že takový je každý náboženství. Zjednodušení kvůli hlupákům.“
    Usmál se. „Pokud je to tak, pak jsou hlupáci v převaze, nebo ne?“
    „Vždycky jsou v převaze.“

    Citace z knihy
    Takeshi Kovacs 2 - Zlomení andele
    Morgan, Richard
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    No nekecej, neasi!
    Me by se libilo, kdyz by Amici zas zacali tocit studeno-valecne thrillery, zas to odpovida situaci, a kdyz propaganda, tak aspon zabavna ;)


    https://video.aktualne.cz/...a-geroju-skoncila-tvrdi-autori-ency/r~1092af240d6311ea88f50cc47ab5f122/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doufam, ze nezustane u facky, a konecne dojde na moje prani, ze lide, kteri siri dezinformace, treba i o skodlivosti ockovani, chemtrails a tak, tak budou mit moznost obhajit se pred soudem, a pokud to nedaji, kat je vyvali v teru a peri!

    To neni cenzura, to je proste obrana.


    Incident na Mediálním fóru 2019. Novinářka Petra Procházková udeřila redaktora Sputniku | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/petra-prochazkova-denik-n-vladimir-franta_1911231530_zit

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    You're funny. You take pictures of empty streets and trees with no leaves on them.
    - https://www.moviequotedb.com/movies/three-days-of-the-condor.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    haa, zena jeste nevidela Ghost In The Shell, tak za po par letech si to dam znova, a nekoho tim nakazim! Zasadni vec, skoda jen, ze to vicemene nejde pochopit v cele komplexnosti na poprve, a kdyz to jen tak nekomu pustis, tak si to malokdy da znova. To udelal jen Podivuhodny Mandarin, taky od te doby odvozuje to, ze jsem mu zmenil zivot, a taky nase pratelstvi... no pro me osobne to byl Neuramcer a Pan Prstenu... [mmchodem jste pekni sraci, ze mi nikdo aspon postou nenapsal, ze "Ne kzade zlato trpitiva se....' je Aragornova hadanka. Zajimalo by me, kolik procent toho, co tady ctete vlastne vubec chapete, vzhledem k tomu, ze ocekavam, ze kdyz neznate souvislosti, tak aspon pouzivate google... a to moje zena rika, ze mam na lidi prehnane naroky...]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Jinak docela dobry plugin do firefoxu je Tree Tabs, jeste jej nemam uplne zkonfigurovany jak bych chtel, ale to, ze clovek ma taby v leve pulce okna a to vertikalne, mi pripadne prehlednejsi... akorat jsem neprisel na to, jak zaroven vypnout horizontalni taby, ktere se tim stavaji zbytecne... dam se poddat, nebo to v tech asi 1000 konfiguracnich moznostech nejak najdu

    https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/tree-tabs/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    psal jsem jinam, ale pomoc uvitam:

    Interne do LABKY: muzu poprosit, dal by si nekdo praci a doplnil tuhle wiki o linky a pripadne okomentoval nebo pridal dalsi pluginy...? //by -=0Ver

    taky by bylo dobre doplnit sekci co na mobilech a co na widlich a androidech...

    vsechny tooly nemusi byt free, ale treba link na password manager, antivirak, firewall, mozna nejaky bleachBIT...

    ja mam vsechno na linuxu nebo na jabkach, takze to neznam, co pouzivaji jine OSka...

    prosim snazte se mi nepromazat to, co uz tam je, jen doplnte, a pridejte se do zahlavi jako spoluautor... kdyztak dejte vedet, muzem si navzajem delat peer review

    pokud nemate cas cpat to na wiki, valte to do me sem, pokusim se to tam v historicky kratke dobe pridat. pamatujte, wiky je myslena jako verejna, idealne nakonec bude udelana tak, ze tam budou i sekce se screenshoty [ne v hlavnim textu, ten zachovejme cisty]... proste tak, aby normal si moh uelat aspon trosku bezpecnejsi telefon a notebook. NEMIRI to na uzivatele TORU a podobne. Vysledek ma byt bezpecnost a soukromu, ale ne snizene pohodli na netu [proto tam neni treba NO SCRIPT, ktery je pro normala nepouzitelny]


    project:privacy_2019 [Labka Hackerspace Ostrava]
    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:privacy_2019
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam