• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se bude libit Nyx-u, zjistil jsem, ze Cesky Rozhlas Jazz, je velmi poslouchatelne radio. Obcas jsem poslouchal ruzna Americka jazzova radia, hlavne z okoli New Orleans, a precejen ten CRo je obcas min experimental, a obcas min takove ty onanie, kterym uplne nerozumim.

    Tohle je samozrejme hodne pres caru, i kdyz hudebni linka je tam docela dost mila. Kazdopadne se mi libi ten uchylny holcickovsky hlas... Mam kvuli nemu treba rad i Elisean Fields, obcas se mi takove veci hodi ke ketaminovym tripum... obcas...

    Konecne.. my chemical life

    Hailey Tuck - My Chemical Life (Audio)
    https://www.youtube.com/watch?v=Ymj5GVkiVcE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol, takova genocida vyjde levnej nez vrazda...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Dělej jen to, s čím pak můžeš klidně žít.“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Error Colective - deska Wild Rumpust;
    Takovej PSYTrance, co se mi hodi ke knizkam, ktere ctu, mam rad jeste vic industrialni zvuky, ale tohle uz jde.
    Nemam Spotify, tak nelinknu. Taky proto si to tu schovavam.

    Poslouchat trance z repraku telefonu pri cteni cyberpanku, takove uchylne rano.

    Mmchodem uz dlouho jsem nenarazil na tak blbe prelozenou knizku jako Morgan - Varianta 13 (jo, autor Takesi Kowace);

    Samozrejme kokejzn, je prelozeny jako kavkazan, ale takove ty shody vet typu: di se bodnout, a ona odpovi “ne dik, na weekend mam jiny program” -> samo tam ma byt neco jako “pojeb se”...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Scott se pamatoval na příběh z komiksu Konec času, Svazek III, Kapitola 137, Triumf v Babylonu. Zahalený v plášti prochází Spasitel“

    „zrcadlovými kaňony New Yorku s dlouhým mariňáckým koltem u boku a s obuškem vyřezaným ze dřeva kříže, na kterém zemřel a který nese stopy jeho krve a potu. Rozkopává ojíněné skleněné dveře kavárny na Wall Street a vytlouká sedm stínů zatracení z penězoměnců, kteří zde sedí. Zmalované ženy v černých punčochách se mu svíjejí u nohou, rudé rty rozšklebené hrůzou a poznáním marnosti, odhalená stehna pod krátkými sukněmi děvek. Tlustí muži s velikými nosy a v oblecích řvou a chtějí se“

    „vyhnout máchajícímu obušku. Všude je krev, létají voskované kávové kelímky a křik. Zvýrazněné křup lámaných nosů. Soud!“

    Citace z knihy
    richard morgan - varianta 13
    note
    Je možné, že tento materiál je
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale to s tim pasenim a zveri vim uz pomerne davno, pac cela MalaFatra je cko a furt se resilo, zda tam muzou past ovce a ekologove nakonec rekli ze jo...

    Ovce je pry docela svine, chovatele ostatnich dobytku je nemaji radi, pac okusuji travu tak nizko u zeme, ze ta nedorusta a hyne.

    Obecne paseni ve velkem je spatne, proto je blbost treba koza pro Afriku. Prave pasenim ve velkem se uspesne dari rozsirovat pouste.

    Ale ocividne bez zvere to taky nejde, pac tim se zas rozsiruje “neplodny” prales.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Existuje neco, cemu se rika vypady, alespon ve Slovenstine. Udrzovala to stada ovci, koz a koni, coz sice nejsou puvodni druhy, ale jsou to druhy, ktere udrzovaly krajinu rozmanitou a barevnou. Tam prave smeruje ten chlapek s konmi. Nechce les pouzivat na drevo, nevadi mu mokrady,... samo to znamena znicene zdroje dreva, komary v krajine a podobne. Ale vytvori to zajimavejsi a bohatsi krajinu, nez jen ChKO. Aspon tak jsem to pochopil.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Ano i ne. Je to prave jeden z nazoru, ze biodiverzite pomuze rozsireni lesa, to samo jo, jak ubyva vody, je to cesta, jak zachovat v krajine vodu. Ale ani ne-monokulturni lesy nejsou puvodni krajina, jak by mohlo byt cilem/zdanim. Prave proto, ze rozsirujem “cerny les”, jenze puvodne prave zvirata regulovala to, ze treba existvolaly loupy, kdezto tam, kde les proste nechame, zaroste to, co byvaly prave louky, potazmo pastviny, a z krajiny se tak udajne ztraci spousta zivocisnych/rostlinychdruhu, ktere v cernolese nemohou zit
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: prý je odlov zvěře navýšen o 10%,právě aby zvěř neožírala mladé stromky a došlo k obnově lesů,které jsou fakt ve špatném stavu, což je třeba důsledek toho,že před rokem 89 se neřešily imisní limity ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Je zvlastni vedet, ze dik CKO vzrusta podil lesu, nicmene je to spis cerne nez bile, protoze puvodni zalesneni bylo daleko vic diverzifikovane dik tomu, ze btlahromada zvere. Z novych vyzkumu prave cko plyne, ze se rozrustaji takzvane cernolesy
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    EVELINA: jojo. a uz je i vypustili z aklimatizacnich ohrad. Nejaky pan Lisal a jeho firma Semix Pluto tam zkupovali pozemky a zacali tam obnovovat mokrady a ptaci louky, pry uz se tam vyznamne zvysila biodiverzita flory i fauny a od koni si slibuji, ze to posunou jeste dal. Jsou uzasni, sli do toho s mininem dotacnich prostredku a nikdy na tom nevydelaji.
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    V nějakém pořadu jsem slyšela,že na Opavsku je místo, kde jsou divocí koně, člověk se tam může tam procházet ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ponny Express - Debbie Operating System; takovej fehr grunge vyrostlej z country; mam rad.

    A je mi blbe, tak jako na zvraceni.
    Jenomze neni co.
    A vlaste ani kam.

    Jako vzdycky,
    kdyz musis zvracet.
    Hlavne ne nosem,
    - je to pak otrava.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate radi typka, co se jmenuje John Fahey? Ne? Tak ja jo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Sarah uvažuje, zda o tom Kovboj ví, jestli do toho jde dál jenom proto, že nic jiného nedokáže, nebo jestli si opravdu myslí, že má naději. Zvláštním způsobem mu přeje, aby nevěděl nic, aby ještě chvíli věřil ve svoji šťastnou hvězdu, aby neztratil najednou všechno, oč usiloval a o čem snil… Sama ten pocit zná až příliš dobře.
    Ale pak si vzpomene na jeho výraz bezmoci a zoufalství, který se mu na tváři objevil jen jednou, za jejich posledního dne v tanku, a rázem je jí jasné, že Kovboj si je naprosto vědom toho, co ho na konci cesty čeká. Hraje hru sám se sebou, předstírá, že tam na něj čekají jen přátelé, peníze a naděje, která má smysl…že jde na západ, protože jinou možnost nezná.“

    Citace z knihy
    Walter Jon Williams - Hardware

    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nasel jsem jedno misto, kde jsou i zeny a divky svobodne. Bez ohledu na to, kym jsou, cim jsou a odkud/kam jdou. Je to slozite vysvetlit. Kdyz jsem tam byl ted na narozeninach, videl jsem dve holky. Bylo jim tak 16-18, ja vim, maji jmena, ale ja je od sebe nepoznam, stejne jako kone. Nemusim, nechci. Vnimam jen podstatu udalosti.
    Kouril jsem a z poza rohu (s pocitem nepatricneho voajera) jsem pozoroval, jak si mlade zeny hraji. Jako stenata, ve slame.

    U “meho” kone jsem pak nasel holku, ktera jej asi miluje. Ten kun je hloupa mrdka, vybral by sis 100 lepsich na 10 prstech. Ja jej jezdim proto, ze nemam potrebu niceho, nez jezdeni na koni, chvile klidu...
    Ona tam sedela, a byla s konem. Jednim z tech spatnych, ale byl to jeji! Kun, svoboda, nekdo, kdo rozumi.

    Cely zivot, ktery bych o sobe napsal symbolem, by se vesel do sachove figury kone. Kun netahne po horizontalach, vertikalach, diagonalach. Kun prekvapi, a spatneho hrace znici.

    Kone jsou svoboda, pro lidi, kteri svobodu nepoznali jinak, nebo ji jinde nenachazi. Muzes se smat, ze je to “velky pritel”, ale on je. Zkusil jsi nekdy byt aspon napul tak dobry, jako “muj” spatny kun?

    To jen tak, jak jsem pozoroval 16 lete holky, a kouril...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ze vcera jsem si odnes hlasku “nikdy nehraj se srdci”; jako hlaska karbanika je to hloupost. Presto jsem si ji odnes, moznatim nekomu davam do ruky neco uzitecneho.
    Az se potkame u karet.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Btw, kdo umi strilet, vsimne si, jak ma oprenou levou ruku o remen. Kdo neumi strilet... “dear God, please give me ability to punch people to the face, over TCP/IP”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam