• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Viděl jsem příliš mnoho mučením vyděšených politických vězňů, než abych zůstal tureckým vlastencem. Podle mého každý, kdo je hrdý na svoji zemi, je buď netvor, nebo prostě jen nezná dost dějiny.“

    Citace z knihy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Co se děje na Marsu, tady neplatí. To nejsou lidské vzdálenosti.“
    Ertekinová se zabořila hlouběji do křesla a přes spojené ruce zírala někam do kanceláře. Světlo od vysokého okna na ni dopadalo jako západem slunce prozářené mrholení na Marsu.“

    varianta 13
    - materiál je chráněn
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Aha, ono je to i museum, rozumim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chiba City, tofu cusine...

    Vlastne mi asi cyberpunk dela dobre.

    Jinak slovo Ukai, znamena lov se cvicenym kormoranem.

    Date mu krouzek kolem krku, potopi se pod vodu, rybu ma, ale nemuze ji spolknout. Za odmenu dostane mensi kousky.

    Zajimalo by mne, jaka asociace vedla majitele tehle nadherne restaurace k tomu pojmenovani. I kdyz samo je to jedna z tajemejsich zakrut na memory lane Japonska...


    UKAI -Restaurants & Museum-UKAI.CO.,LTD.
    https://www.ukai.co.jp/english/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Zdrž se odpovědí člověku, který tě provokuje, jinak ztratíš bitvu. Pohlédni dál a najdi sebe.“

    Citace z knihy
    richard morgan - varianta 13
    tento materiál je chráněn
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale asi zkoncim u klasiky, ackoliv se sem aktualne riti zpevak Havarny s choti, nemam dnes naladu na cokoliv jineho nez ...

    Chet Baker Quartet ‎– No Problem (1980) [CD edition]
    https://www.youtube.com/watch?v=E95STK2tnoM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Docela libi, mam rad takove progrocky, ci co to je

    NEW UPCOMING ALBUM FROM IBRAHIM ELECTRIC ''Rumours from Outer Space''
    https://www.youtube.com/watch?v=wwiiYB8fWRc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: to je ona

    Legendární pražské legendy Františka Langera a Cyrila Boudy
    https://www.citarny.cz/nove-knihy/knihy-mladez/beletrie-mladez/langer-prazske-legendy-bouda
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    jo, tohle asi znate, ilustrace ke Starym Povestem Prazkym... hezka knizka, ale nevim, kde je ji konec
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    takovy jeden min typicky Cyril Bouda, ale libi se mi ta atmosfera, zacinam vazne uvazovat, ze potrebuju dovolenou... ve stredomori
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle se bude libit Nyx-u, zjistil jsem, ze Cesky Rozhlas Jazz, je velmi poslouchatelne radio. Obcas jsem poslouchal ruzna Americka jazzova radia, hlavne z okoli New Orleans, a precejen ten CRo je obcas min experimental, a obcas min takove ty onanie, kterym uplne nerozumim.

    Tohle je samozrejme hodne pres caru, i kdyz hudebni linka je tam docela dost mila. Kazdopadne se mi libi ten uchylny holcickovsky hlas... Mam kvuli nemu treba rad i Elisean Fields, obcas se mi takove veci hodi ke ketaminovym tripum... obcas...

    Konecne.. my chemical life

    Hailey Tuck - My Chemical Life (Audio)
    https://www.youtube.com/watch?v=Ymj5GVkiVcE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lol, takova genocida vyjde levnej nez vrazda...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Dělej jen to, s čím pak můžeš klidně žít.“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Error Colective - deska Wild Rumpust;
    Takovej PSYTrance, co se mi hodi ke knizkam, ktere ctu, mam rad jeste vic industrialni zvuky, ale tohle uz jde.
    Nemam Spotify, tak nelinknu. Taky proto si to tu schovavam.

    Poslouchat trance z repraku telefonu pri cteni cyberpanku, takove uchylne rano.

    Mmchodem uz dlouho jsem nenarazil na tak blbe prelozenou knizku jako Morgan - Varianta 13 (jo, autor Takesi Kowace);

    Samozrejme kokejzn, je prelozeny jako kavkazan, ale takove ty shody vet typu: di se bodnout, a ona odpovi “ne dik, na weekend mam jiny program” -> samo tam ma byt neco jako “pojeb se”...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Scott se pamatoval na příběh z komiksu Konec času, Svazek III, Kapitola 137, Triumf v Babylonu. Zahalený v plášti prochází Spasitel“

    „zrcadlovými kaňony New Yorku s dlouhým mariňáckým koltem u boku a s obuškem vyřezaným ze dřeva kříže, na kterém zemřel a který nese stopy jeho krve a potu. Rozkopává ojíněné skleněné dveře kavárny na Wall Street a vytlouká sedm stínů zatracení z penězoměnců, kteří zde sedí. Zmalované ženy v černých punčochách se mu svíjejí u nohou, rudé rty rozšklebené hrůzou a poznáním marnosti, odhalená stehna pod krátkými sukněmi děvek. Tlustí muži s velikými nosy a v oblecích řvou a chtějí se“

    „vyhnout máchajícímu obušku. Všude je krev, létají voskované kávové kelímky a křik. Zvýrazněné křup lámaných nosů. Soud!“

    Citace z knihy
    richard morgan - varianta 13
    note
    Je možné, že tento materiál je
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale to s tim pasenim a zveri vim uz pomerne davno, pac cela MalaFatra je cko a furt se resilo, zda tam muzou past ovce a ekologove nakonec rekli ze jo...

    Ovce je pry docela svine, chovatele ostatnich dobytku je nemaji radi, pac okusuji travu tak nizko u zeme, ze ta nedorusta a hyne.

    Obecne paseni ve velkem je spatne, proto je blbost treba koza pro Afriku. Prave pasenim ve velkem se uspesne dari rozsirovat pouste.

    Ale ocividne bez zvere to taky nejde, pac tim se zas rozsiruje “neplodny” prales.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Existuje neco, cemu se rika vypady, alespon ve Slovenstine. Udrzovala to stada ovci, koz a koni, coz sice nejsou puvodni druhy, ale jsou to druhy, ktere udrzovaly krajinu rozmanitou a barevnou. Tam prave smeruje ten chlapek s konmi. Nechce les pouzivat na drevo, nevadi mu mokrady,... samo to znamena znicene zdroje dreva, komary v krajine a podobne. Ale vytvori to zajimavejsi a bohatsi krajinu, nez jen ChKO. Aspon tak jsem to pochopil.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Ano i ne. Je to prave jeden z nazoru, ze biodiverzite pomuze rozsireni lesa, to samo jo, jak ubyva vody, je to cesta, jak zachovat v krajine vodu. Ale ani ne-monokulturni lesy nejsou puvodni krajina, jak by mohlo byt cilem/zdanim. Prave proto, ze rozsirujem “cerny les”, jenze puvodne prave zvirata regulovala to, ze treba existvolaly loupy, kdezto tam, kde les proste nechame, zaroste to, co byvaly prave louky, potazmo pastviny, a z krajiny se tak udajne ztraci spousta zivocisnych/rostlinychdruhu, ktere v cernolese nemohou zit
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: prý je odlov zvěře navýšen o 10%,právě aby zvěř neožírala mladé stromky a došlo k obnově lesů,které jsou fakt ve špatném stavu, což je třeba důsledek toho,že před rokem 89 se neřešily imisní limity ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam