• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ten podcast je tady a je docela dobrej i kdyz jako stejne mi pripadnou mladi, je videt, ze nedali Dungeon Mastera, pripadne Veil of Darkness nebo Loom a Quest For Glory

    Ale v MNOHEM maji pravdu, a to je to, proc nehraju cizi pribehy. Shadowrun je framework, sourcebooky moznosti a nalady, dohromady to vyrabi cyberpunkovej svet, ale muzes v nem hrat jeden run detektivku, jinej strilecku, dalsi post apo/survival.


    Virtuální světy Jamese Colea, epizoda 10: Fallout - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/76F2jmShR7lQZqNtWvvMCV?si=5uSkximKS7qq7_ycgYYOrw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Ja zaspavam umyslne, mam kolem sebe prave hromadu lidi, co hrajiu fakt deskovky, jenze me se na tom nelibi jedna vec: neni to svobodny. Je to proste jak pocitacova hra, questy a cil. To me neba, me ba pouzit pravidla jako spolecnej komunikacni protokol a na tom stavet pribehy, ne hrat pribehy z karticek.
    V tom mam naprosto jasno: deskovky nehraju, tak jako nehraju pocitacovy hry...

    Krasne to shrnuli v podcastu, kde rikaj, ze Fallout 1 a 2 byly bozi proto, ze jsi v tom svete zil, jenze dalsi Fallouty jsou jako ruzny Bethesda gamesky, proste se ti to snazi odvykladat nejakej pribeh, jenze na pribeh sere pes...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: no jestli najdes zpusob jak hrat solo tak si urcite zahrajes :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Setting je sice danej podle karet ale vypraveni a atmosferu doplnujes cetbou deniku, kterej je v podstate takovej gamebook se 1940 heslama, jak uz jsem rikal driv. No nutit te nebudu.
    Jinak ja mam cas jednou za 14 dni vikend a z toho vetsinou prave jen sobotu, ale nedele by asi sla. Ale ne tenhle tyden
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Jak te tak posloucham myslim ze jsi co se tyce vyvoje deskovejch her par let prospal :) budes, pokud na to dojde, extremne prekvapenej. Ne. Nejsou to karty.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: je to jinak. Hra teoreticky muze byt za 5 hodin dohrana, hraje se kooperativne jeden scenar, kterej vyplyva z karet s namichanymi ukoly. Dulezite je aby aspon jeden ze tri puvodnich clenu skupinky prezil. K tvemu dotazu, jestli nejde o vojacky...praveze ta hra je postavena na tom ze jsou to civilisti uprostred valecnyho konfliktu, kteri maji uplne vseho uplne nejmin, a cely se to odehrava na mape baraku kterej si zvolili za svuj ukryt a par lokaci ve meste, kam muzes chdit v noci urbexit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Tyvoe, to jsou karty? Nee. Chci kdyztak hrat RPG, clovece nezlob se me nebavilo ani v podobe Warhammer 40 000, NetRunner a Vampire the masquarade;
    Me se nedari se vcitovat do toho, ze karty znamenaj vic nez karty, chybi mi tam postavy a vypraveni sveta.
    Ser na demokracii, Shadowrun.

    (To je mmchodem hlavni duvod, proc neni s kym hrat. To je jak, kdyz Rusak Snowden prisel s tim, ze Amik posloucha, vsichni ted maj nejakej komunikator, kerej nikdo neposloucha, a neni si jak povidat, pac kazdej ma jinej. To se deje i u RPG, jeden chce hrat dracak, druhej upiry, treti neco jinyho, a nakonec se nehraje nic, resp kdyz uz se hraje, tak nejakej svet, ke kterymu ma nactenej background jen jeden clovek, takze v tom nejde hrat poradne, pac nemas predstavu o.cem to je. Nebrat! Bud shadowrun v Seattle, nebo to nema smysl. Samo az do 5kovejch pravidel, tzn komplet timeline, s tim, ze zacit se v ni da kdekoliv. To mi pripadne svobodne i datelne.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: mas k tomuhle pravidla? Aspon bych se kouknul. Popravde se mi moc nechce nacinat svet, pac jak se znam, vydrzi to 3 hry a pak budou vsichni mit koronavirus, deti, umrcenou zenskou, zapomenou na to, venku bude hezky... to znam. Za poslednich 6 let jsem na vsechna planovana hrani dorazil pokazde jen ja a jeden z 7 lidi... s tim, ze ne, ze bych nemel deti, ne, ze by zenska nemohla mrcet a i v mem svete obcas sviti slunce ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: To muzes jen v Soboty?
    Prenes to do RPG auditu, co jej mam jako vlastni... link na ten survival.
    Jinak weekendy jsou spis fakt surreal, resp nedele od treba 13-23 mi pripadne mozna, vzhledem k tomu, ze vicemene planuju odejit z Ostravy, tak tak do cervna.


    Mmchodem, shanim v olomouci nekoho, kdo se vyzna v plynarine, potrebujem vymenit topeni ve 3 mistnostech. Samo jako placeny work, ale chtelo by to, aby to plynar zkouknul, idealne, aby nezboural barak a nebyly tam zmeny na uplnou kolaudaci, ci uplne zbourani baraku.

    Jinak survival jako jo, ale neni to hra na vojacky?

    Jeste je moznost v tydnu, od 16 do 24, to je taky ok. Pa-so = ne, nebo ad hoc.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    S tim se potkame nejdriv v pristim stoleti. A ten This war of mine neni RPG ale deskovka. Da se hrat bez predchozi znalosti cehokoliv. Setting je valka v byvale Jugoslavii, pravidla maji 4 stranky a je k tomu cca 2000 denikovych vstupu pametniku, novinaru a ocitych svedku, at uz prezivsich, nebo zesnulych. Tvrdej survival, kterej se nam nepodarilo zatim ani jednou vyhrat.
    Takze uz to tam nebudu otvirat tady, mame nekompatibilni casoprostory :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: koncept postavy:
    Jmeno: MuRu aka Thomas Maxwell aka Thomas Jefferson
    Clovek, 28 let, blondak, kouri, vizazi podobny Johnu Constantinovi

    Poslednich 5 let ztravil v zenovem klastere uprostred Seattle, s tim, ze to asi byla zasterka, ale proc, kdo vi

    Charakteristika:
    Kouzelnik, vyvolavac, prime kouzleni temer nepouziva (minimum skillu)
    Geasa na uzivani chemickych latek, obdoba sovi saman s tim, ze misto dne a noci je to “koreni ma/nema”; koreni je halucinogen s magickou podstatou vyrobeny specialne pro “zneuzivani astralu” a “komunikaci s duchy”
    Duchove, ktere vyvolava jsou vzdy inteligentni a komunikuje s nimi, zadne summon and use.
    V reale (tedy mimo surrealne aktivity) se venuje parabotanice a sklada para-herbar a v ramci toho udrzuje extenzivni magickou-networkovou komunitu.
    Zaroven se venuje kryptografii a ma “nejaky ten zaklad” matrixove security, s tim, ze si neujizdi na VR, ale hackuje z commandline, specializace sitove protokoly a nizkourovnove sitovani.
    Ma implantovany comm-link (ano), ale zaroven pouziva vzdy nekolik comm-linku nekde na tele, a situje i pres dalsi, co ma rozhozene po meste, tudiz ma nekolik lan, pan a dokonce wan siti (obdoba zivotni uroven: luxusni, za vydaje).
    Ze zbrani: fleshetova pistole Schopna strilet davkou, aug steir utocna puska (nizsi ucinnost, mozna strelba pa/d/a) s comm linkem (ktery ma take implantovany).
    Na boj face to face: mnovlaknovy bic schovany v prstu leve ruky - je levak).


    Pros/cons:
    - nutna geasa pro vstup do astralu a vyvolavani duchu, -3 na senzoricke vnimani mimo surreal po dobu vyvolavani ci 1k6hodin po poziti; jedy si sam pripravuje, ale je schopny sdelit recept, nutne magicke substance
    - saman animistickeho zamereni - tedy necini rozdil mezi zivym a augmentovanym, povazuje za kazde misto a kazdou vec za odraz duse bohu (tedy vyvolavac s totemem animismu, viz japonska spolecnost v duchovnim smyslu), nejbliz ma k rostlinam
    - technicke nadani
    - nadani na chemii
    - nadani pro studia slozitych predmetu
    - schopnost najit a komunikovat s magickymi bytosmi a kouzelniky
    - zenovi trening v boji se zbranemi (gun-fu & monovlakno ve smyslu “tanec se stuhou”, neco jako Pie o Pah v Imagice
    - sinner, pred necim se skryva (Muze mit i magicke pozadi)
    - junkie - pokud potrebuje kouzlit vic jak tyden v kuse, je 1:6 pravdepodobnost, ze dalsi tyden bude smazit bezucelne, jen pro zabavu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: V patek jedem do Olomouce, v Sobotu je adela na zavodech se psy a pak jsme chteli za babickou. Zaroven ted kazdy patek a So ztravime na zavodech, potazmo stehovanim cca 3k knizek a dalsich veci, do meho domku na Belidlech. Obecne budu mit ted tak 2mes volne z weekendu jen nedele. Ale hrat chci, nicmene jen Shadowrun, nechci hrat one-shoty v prostredi, ke kterymu nemam nic nacteno, a rozhodopadne ted nechci cist dalsi pravidla.
    Jsem ochoten i masterovat. Kdyz ne (radej), tak koncept postavy...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Dalsi moznost je sejit se k hrani v patek vecer a dat si to jako oddychovku po praci :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: OK. Ja si rikal ze seru nba demokracii a hrrat se bude: https://boardgamegeek.com/boardgame/188920/war-mine-board-game
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Hledí do vertikální šachty, která je pod tenkou vrstvou podlahy. Šachta po kilometru nebo více padá do plamenů. Z ohně, který je v takové hloubce, se místnost plní červe-nooranžovým chvěním.
    Hoyt se převaluje na bok a směje se. Je-li toto nějaký obraz pekla, stvořený kvůli němu, je to chyba. Hoytovo vní-
    maní pekla je hmatové; je to bolest, která jím projíždí, jako by mu cévami a střevy protahovali ostnatý drát. Peklo je také vzpomínka na hladovějící děti v armaghamských slu-mech a na úsměvy politiků, kteří posílají mladé chlapce na smrt v koloniálních válkách. Peklo je pomyšlení na církev, umírající za jeho života, za Durého života, kdy posledními věřícími je hrstka starých mužů a žen, kteří se všichni v obrovské katedrále na Pacem vejdou do několika málo kosterních lavic.

    „Peklo je přetvářka celebrování ranní bohoslužby se zlem kruciformu, palčivé a obscénně pulsujícím nad srdcem.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Otec Lenar Hoyt, příslušník dvanáct set let starého Tovaryšstva Ježíšova, obyvatel Nového Vatikánu na Pacem a loajální služebník Jeho Svatosti papeže Urbana XVI, sprostě kleje.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    Dan Simmons
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Jeste nevim, chtel jsem jet za babickou, zalezi, jak moc budu exponovany. So ne, spis Ne, cuz? Da se hrat i u nas, dokud mame barak...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    jedno jestli dobra cajka, u nas doma nebo nejaky dalsi mistecko (Barrak?), bo si chcu proste v klidu zahrat
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Navrhuju v sobotu v Ostrave herni odpoledne. Je mi jedno jestli budeme hrat Shadowrun, FATE, deskovku Shadowrun Crossfire, nebo nejakou jinou brutalitu (her mam desitky, takze podle nalady muzu vzit neco veseleho i nejakou noir CP detektivku, jak budem chtit), nebo klidnesandoboxovej shadowrun s Overdrivem jako GM (jsem linej jak svina a navic jsem ted dost prehozenej na system FATE)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam