• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Desi me jak nektery veci z knihy jsou az absurdne soucasny.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Na Pacem se všichni modlili. Nový papež, Jeho Svatost Teilhard I., svolal Velký - XXXIX. vatikánský - koncil, oznámil novou éru katolické církve a zplnomocnil koncil k přípravě misionářů na dlouhé výpravy. Mnoha misionářů. Na mnoho výprav. Papež Teilhard oznámil, že tito misionáři nebudou hlasateli víry, ale hledači. Církev, podobně jako tolik druhů a organizací, které byly navyklé žít na okraji zániku, se přizpůsobila a zesílila.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nenavidim valku, valka je vul! A temyslim tim Iva Valku, takzaneho Valiuna, to je jen dobry gamemaster...
    Furt nic nespoiluju, kupodivu si na to davam pozor
    —-
    „zachycuji pach škvířícího se kovu občanské války a záblesk velkého světla, které mohlo být právě vyhlazovaným Ummonem. Starý Mistr, jestli jím opravdu je, nebude při umírání citovat koany, ale křičet v agónii stejně upřímně jako jakákoliv vědomá entita, stravovaná plameny zkázy.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Občas," odvětil generál Morpurgo a vzal ji za ruku, , jsou sny tím jediným, co nás odlišuje od strojů.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Terraformován do zvetšelých klonů Staré Země," odpověděl Minmun z Dlících na jádře. „Náš nový vek lidského šíření nebude terraformovat nic. Budeme hýřit ve strádání a vítat jinakost. Nebudeme si přizpůsobovat universum... přizpůsobovat se budeme my.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    State of art knife!
    Da se na to cvaknout i cepel delky prstu.
    Molly a Stir vedi, co cini.

    // a ja jsem xmrti unaveny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Operace zachranene houby 0,9...
    Uz jsem myslel, ze to po vyplozeni 40-50 hub uschlo, pak mi pres nyx poradil typek, co schodou okolnosti maka asi 150m odeme, jak zachranit vysychajici podhoubi, tak jsem jej reinkarnoval a ocividne se chytilo.
    Houby jsou mega ulet, zridil jsem si kvuli nim malou laborator, a nejvetsi radost mam z cepelkoveho skalpelu Morton-Swann, coz je schodou okolnosti firma, ktera pravdepodobne dodavala skalpely uz Jacku Rozparovaci...
    Kazdopadne mam radost, ze komunitni manualy funguji, a nejaky houby v medu, nekdy na jare, az bude svatba, budou se hodit...

    Miluju skalpely, mam rad noze obecne, ale skalpel je proste to nejlepsi, co z nozu doma mam...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jeste Kotlebak, 7,8%. Jak rika Krtek/Niekt0 : pravice pujde nahoru :7

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Marian Kotleba dnes vstoupil do parlamentu s nove nabitym mandatem

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „- A co se pak stane s vámi? S UI, kteří tam jsou teď? Ummonův „hlas" se změnil ve výsměšné burácení: [Proč tebe znám> proč jsem tebe zahlédl> proč jsem celý tolik rozechvělý
    Když vidím a zřím tuto strašnou novinu>
    Saturn padá/padnu i já>
    A opustím tento útulek odpočinku/
    Tuto kolébku mé slávy/toto něžné povětří/
    Tento klidný přepych blaženého světla/
    Tyto krystalové altány/a čisté vějíře/“

    „Celého svého zářícího království> Zůstane
    Opuštěné/pusté/a nebude mým úkrytem\\
    Žár/lesk/a symetrii
    nevidím///jen tmu/smrt/a tmu]
    Znám ta slova. Sám jsem je napsal. Tedy, spíše je před devíti staletími napsal John Keats. Šlo o jeho první pokus zpodobnit pád Titánů a jejich vystřídání olympskými bohy.“

    Citace z knihy
    Pad Hyperionu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud je Buh, je to zahradnik. Kazda drobnost na rostlinkach je dulezita, ne kazdou vyresis, ne vzdy se ti podari zachytit co chces, a kdyz je zle, klidne vypalis cely zahon. Ani hrabe nejsou nastroj, ktery resi vsechny drobnosti zahonu, nekdy mines, nekdy zasadis smrtici uder.
    Co je dulezite, porad pestujes kvetiny, a nektere i velmi slozitymi postupy, za extremnich hygienickych opatreni, a nekdy jsou pak z toho trsy nadhernych orchidejovych vkvetu, vyrustajicich z nahnileho pytlicku cajove drti, jindy odjedes na tyden na dovolenou a zustanou jen tchyniny jazyky (mmchodem druh, ktery by se asi pestoval na vesmirnych zakladnach, kvuli filtraci vzduchu a odolnosti, spolecne s brectanem - ktery u nas doma roste ve spolecnych prostorach po kilech, pac me velmi potesi, az ty obrovske zelene plochy na chodbe ukazou zbylym najemnikum, ze jsem se jim staral o domaci krasu a pohodu, az opada tech cca 10kg listu... to nic, je to klon tech ze zahrady, materska rostlina da cca 60kg biomasy za leto... ale ten impact pri uhynu bude sileny, betonove steny a po kotniky sucheho listi.. :€ )
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kua!!! A to jen roubuju stromy, klonuju kytky a ze spor rozmnozuju houby!!! Ja mit kundu, a svuj mozek, tak jsem xakru bohatej!
    Prodam pouzite kalhotky i trenky, 50€/kus... anonymni baleni, max 30/mesic, limitovana edice.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kua, ale ani na netu se veci neshaneji snadno, potreboval jsem agar, tedy jakousi zelatinu:)


    Realistická panna JY DOLL Agar s možností orálního, klasického i análního sexu. Plná TPE realistická panna velikosti 125cm s kovovou polohovatelnou konstrukcí. Tento produkt je vhodný pro módní předlídky, výstavy a sexuální hry.
    Výrobce
    JYDoll
    Kód
    JY-Doll-125-AGAR
    Dostupnost
    Na zakázku
    K dodání ve čtvrtek 26.03.2020
    Běžná cena
    32 680,00 Kč/ks
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Capu, jak vznikaj zivnosti:
    Jako zahradnik potrebuju obcas cisty (30%) peroxid, cisty lih (98,89 %) lih, taky uvc lampu, par skalpelu, lihovy kahan, petriho misky od 3cm do 10cm, a asi 6 kadinek. V Ostrave mi trva dodneska, a to uz to resim 4 tydny, poskladat takovpuhle naprosto zakladni laboratorni vybavu. Pritom to potrebuju na klonovani orchideji, rozsazovani hub a roubovani stromu a keru. Prave jsem ziskal know how na zaklady zahradnictvi. Hlavne, ze tu kdejaky dement (pardon, to je na retezce) ma zdravotnicke potreby a lekarnu, kde v obojim maji, krom toho, ze maj invalidni vozik, vicemene jen paralen a plinky (i pro dospele). To je peklo, kdyz jsem byl v 90.letech malym chemikem, kazda lekarna mela zakladni prvky a substance od Paracelsia, a kazde zdravotnicke potreby mely pean, petriho misku a skalpel. A kua ani to neumej obednat! Nabizim jim dokonce ico na vazane i nevazane zivnosti, ktere to mohou od nich koupit s jejich ziskem, a lekarnice na me cumi, jak tele na nove vrata, ze chci kua 3l 98,89% lihu! Coze?!!!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole!!! Po Ove chodej hlidky jen po dvou a se samopaly, konkretne h-k: mp5, vcelku cumim, chtel jsem od nich vedet, zda mame stav ohrozeni, a odmitli mi odpovedet. Wtf?!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cim se lisi Hyperion od Padu Hyperionu je to, ze prvni kniha je opulentne barevna, druha je opulentni horor. Pochopil jsem to az s tema polskejma ilustracema ale jo.

    V zadne knizce jsem jeste necet o konci sveta, jakoze uplnem. Hra o Truny by k nemu mohla smerovat, ale furt zustavaji hrdinove, doufam, ze na konci Hyperion Cantos nebude nic, jen dementni Buh, to by bylo cool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Z Hyperionu a Padu Hyperionu by bez opakovani a ruznych teologickych disputaci a uvah byla ciste dejove, tak 60 strankova novelka, kdyz se to veme kolem a kolem, vlastne se tam nic nedeje, ale je to UZASNE barevne, obrazotvorne a pravdepodobne VELICE formalni. Treba prvni dil, napsany jako ramcova novela, ke ktere postavy pridavaji svymi vypravenimi, to je ohlas Deccameronu a Chaucerovych povidek Canterburskych (cesta, poutnici si vypraveji). Druhy dil zas prave hodne hraje s kontrastem zaniku starych bohu a prechodu k monoteismu, jedna se zaroven o eschatologii a zaroven o snahu napsat co nejvic stranek na zaklade napadu z prvniho dilu. Jsem ve 3/4 a vlastne se na Hyperionu VUBEC NIC NESTALO, proste ne, furt je to roadmovie, akorat uz vsichni jsou na miste a stridave kecaji a stridave halucinuji o tom, o cem kecali.
    Ale odlozit to nejde. Jen fakt neni co spoilovat ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jeste ne, tak 3/4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Dalsich asi 2000 stran tohle uvidis furt dokola. Me se libila ta teologie odmitnuti boha, v tomhle momente se mu zda sen...

    Zjistil jsem, ze treba Dure zas vychazi z tohohle pana, a cele to ma proste klasicky podlozene jak teologii, tak filosofii, tak reckymi-rimskymi bozstvi, a nekdy je to az otravne, prave to jak se v te knize NIC NEDEJE, za 700stran a FURT DOKOLA se resi Abrahamuv problem, usty ruznych postav, sny, citacemi...

    Jedine, co za cca 2500 stran jde vyspoilovat jsou pribehy jednotlivych postav, ty se odvykladaji jen jednou, ale ani to neni pravda, Hyperion jsem cet asi pred 15 lety, a jak to furt omyla, vlastne je druha kniha to same vypraveni, ale rozlozene do utrzku, kdy postavy vzpominaji, vykladaji udalosti dalsim a tak. Jak rikam, nespoiluju ani nic, tohle je jen imaginarni scena, ktera se v ruznych obnenach stane tisickrat, az Te bude srat, jenze on na ni stale vic a vic buduje teologii... a kvuli ni jsem to citoval...

    Mozna je spoil rict, ze zadna z postav neni vlastne dulezita, v celem kontextu jsou to jen a jen vesaky, na ruzny pohled na tema Buh/buh.

    ....


    Pierre Teilhard de Chardin
    Francouzský vědec a teolog
    Pierre Teilhard de Chardin /čti pjér tejár d šardén/ (1. května 1881, Orcines (Auvergne), Francie - 10. dubna 1955, New York, USA) byl francouzský náboženský myslitel a vědec, geolog a paleontolog, člen Tovaryšstva Ježíšova (jezuita). Je znám především pro svůj koncept Vesmíru jako skutečné evoluce, jež není předurčená či plánovaná, ale směřuje ke svému cíli v bodu Omega, který rozmanitost světa aktivně spojuje a přitahuje. Ve svém hlavním díle Le Phénomène humain (česky Vesmír a lidstvo), jež mohlo vyjít až po jeho smrti, předkládá originální syntézu biblické představy Stvoření a konce světa s tím, co o evoluci víme dík moderní vědě. Jeho metoda „nereduktivní fenomenologie“ („Nic než fenomén, ale celý fenomén.“[1]) mu dovolila skloubit vědecký pohled na Vesmír jako celek s křesťanskou spiritualitou. Na jeho myšlenky navázala řada myslitelů, kteří se také snažili vytvořit soudržný obraz Vesmíru a lidstva jako celku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam