• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: rozsiril jsem to o tec bitcoinech i o dalsi text, kde vysvetluju svuj pohled na shitcoiny, nejen eticky, ale take technologicky (v nacrtu a nahradach), potazmo i ekonomicky, budu rad, za nejake komentare, ale odmitam se hadat s lidmi, kteri jsou shit-coin possitive, pac v tom maj prachy. Zadny hype, zacneme v ten pripad jednoduse: 10 usecases, ktere zlepsily nekomu zivot, a 10 usecases, kde to same nejde udelat jakymkoliv uz existujicim a uznavanym platidlem
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    KOMU: xxx --- --- 1:08:12 15.3.2020
    Jop, psal jsem kdysi clanek o tom, ze je to scam klasickeho strihu, prubeh (pokud se podivas treba na wiky na tema scam clasification), tak je prave uplne typicky; dobry podvod utoci na mozny zisk, takze podvedeny doufa, ze z toho neco bude mit (utok na chamtivost) a druha faze nastava, kdyz si podvedeny uvedomi, ze byl podveden a snazi se dostat penize z5, takze zacne podvod opakovat a sirit.

    Uz jen proto si myslim, ze coin puvodne vzesel z kriminalniho undergrundu, pac to co pisu je stare jako podvody samy.

    Me to vadi i eticky, nemyslim si, ze za coiny se nekdy obchodovalo s necim, co by nejak nekomu pomohlo nebo pozvedlo spolecnost.

    Nechci se hadat, jen tohle vsechno (byt min utahanej tak i podrobnej) opakuju, zvlast lidem, kteri se do toho chtej teprv namocit. Lidi, co uz podvedeni byli, ti uz jsou ve vicious cyrcle ve fazi bud podvod vedu za ziskem, nebo za zmirnenim ztraty, proto uz nema smysl jim neco rikat, proto se taky nehadam.

    Od : xxxx --- --- 1:13:10 15.3.2020
    Filosoficky v urcite rovině ano, ale zároveň podle podobných kritérií je imho centrální bankovnictví s fiat penězi daleko větší scam. A sorry, jsem na tabletu

    Komu: xxx

    Ano i ne, penize jsou de jure i de facto pro kazdeho, coin vicemene presouva zdroje od vsech (treba ekologicky, tedy prirodni zdroje) k urcite skupine lidi. Ta skupina, dik umyslne technologicke narocnosti a neskalovatelnosti, treba u btc/ltc nemuze byt neomezene velka, protoze technicka realizace je postavena na principu, ktery pomerne zahy dospiva k moznemu technologickemu maximu (navic je progresivni, takze i kdyz by byly propustnejsi site a vic procesoroveho casu, zvysi se znovu schod, aby byl adekvatne neprekrocitelny)
    Taky jsem na telefonu, hlavne nevim, zda Te chci presvedcovat. Porad hledam 10 use-cases, kterE by ukazaly uzitecnost palene energie vs vykonane dobro.
    Jasne, mame ted hromadu vypocetniho casu, ktery muzem nacpat do projektu jako folding@home; mmchodem obdobnym clusterovym vypoctum jsem daval svuj cpu idlevtime asi 10 let.
    To jo, treba hyperledger je uz navrzen zajimavej, neni to mena, nema to proof of work (ale POET) a je to urcene k tomu, aby to neco delalo za pouziti cryptografickych konceptu.
    Nerikam, ze blockchain idea je technologicky nesmysl, rikam, ze technologicky i politicko-eticky je btc/ltc/shitcoin proste zlo, a bylo by treba daleko uzitecnejsi pocitat vedecke projekty se stejnou intenzitou, nebo doladit IPv6/IP sec, rozsirit a poladit crypto na user-side... to jsou vsechno technologicky uzitecne projekty a nevidim treba v secure packetove komunikaci zadny problem ani eticky, pocitam se uz asi 20 let k CypherPunk hnuti, tedy delam vsechno proto, aby se crypto dostalo na user-space, ale proti BTC aktivne bojuju, pac je tobscam bileho muze, jak vyprat pro co nejvic modrych limecku prachy, ktere (a to pozor, niterne jsem anarchista akorat vim, ze je to utopie, pac jinak by se to podle darwinovske teorie nekde snazilo vyvynout a prezit) muzou pak treba chybet statum, ktere muzou vyrabet dalsi penize, proste tim, ze umoznuji nekomu neco delat... atd.

    Myslim si, ze penize jsou prostredek, ktery ukazuje prave evoluci meritelnou a rychle porovnatelnou matematikou. Primarne nemaji zadnou dusi, neni za nima zadne jednotici heslo, zadna ideologie... to je dalsi vec, ktera cini coin pro mne neprijatelnym, btc neni volny trh, btc je politicka ideologie a cynicky, pragmaticky system, z vyse zminenych duvodu nepristupny vsem.

    Coiny jako mena jsou proste pro mne fuj, penize ne, a to ani v podobe bank a burz a podobne.

    Dalsi vec je, ze treba burzu tu mame z Amsterdamskeho pristavu od tak treba Isaaca Newtona, Rogera Bacona, zamorskych plaveb a podobne, a prisli jsme na spoustu veci, proto treba regulujemebobchodbna kratko, nebo treba vime, ze je par surovin, ktere neni dobre obchodova (namatkou ryze, petrolej a tusim i olej, nejaky)... poucili jsme se, kdyz naposled asi v 70. letech ryze a petrolej (a ted kecam s datem i komoditama, muzu ovsem dokazat princip tvrzeni), tak kdyz se s tim nachvilku mohlo obchodovat na burze, stoupla cena, a lide, co ziji z dolaru denne zacali masove umirat.

    Tohle v ShtCoinech neni zaneseno, chybi tam 300 let uz existujicich zkusenosti.

    Proto spravne rikas “filosoficky” je to tak a tak, jenze prakticky vime, ze burza je puvodne prostredek, jak rozlozit velky kapital (investici) na male podily, tak, aby se tim dosahlo budouciho zisku.
    Prikladem byly zamorske plavby, ktere byly nesmirne rizikove a nakladne, kdyz za cca rok na mori, dorazila britska lod do Hong Kongu, moh jsi ovsem i z maleho podilu, ktery jsi si koupil jako investici na burze, a plavbu tak umoznil, byt vcelku bohaty.

    To jsou pro mne penize, tedy ne jeden usecase, ale vsechny.

    Mj, proto se treba ted nikdo neboji, ze statni investice do covid-19 bude stat tolik, ze zbankrotuje treba CR/Nemecko/Amerika. Tomu prave pomaha virtualita meny a takzvane tisteni penez.
    Ty nejsou prave zalozeny (uz davno) na nicem hmotnem (pri runu na banku si dnes nevyzvednes drahy kov, za svuj papir)... tuhle chybu ma prave BitCoin, ze se snazi dokazovat, ze kazdy coin ma nejakou objektivni hodnotu. Ne nema. Stejne jako ji nema vyrobni cena dolarove bankovky. Juan ma taky problem (nebo uz ne?): je kryty faktickym mnozstvim existujiciho zlata, ktereho ma Cina nejvetsi zasoby na Zemi. Nedaji se tak “tisknout penize”.

    My to udelat muzem a je to dobre, muzem ted napriklad naredit krizi covid-19 paniky, vsechny staty totiz zvolni plus minus stejne, nebude tedy disproporce mezi nemeckem po, ceskem po a britanii po, vsichni budou stejne v prdeli, vyrobi tedy vsichni penize, ktere budou levnejsi, protoze budou obsahovat i dluh covid-19, ktery ted vznika. Ale nakonec to bude jako akcie na burze, kdyz kupujes podil na lodi do hongKangu (viz James Clavell : Tai Pan)... akorat ta lod, kdyz dorazi z Amsterdamu do HongKongu nevidela investorovi tolik, ale furt na ni ma podil.
    A vytistene prachy (tedy inflaci) muzes pouzit na to, abys roztocil kola nabidky a poptavky. Kdyz je penez ve spolecnosti malo, spolecnost se malo hybe. A zlato/shtcoiny nemuzes tisknout jen tak, tos majitelum podilu neslibil.

    Konecne dobrym prikladem je stagnace zemi Koranu. Koran zakazuje pujcovani s urokem, tudiz je spolecnost ekonomicky a tudiz i treba vedecky daleko pomalejsi a podle vseho zaostalejsi; nikdo nepece kolac, dokud na to nema, i kdyz jsou kupci, kteri na kolac cekaji, a oni by na to meli, jen neumi pect, to je spolecnost bez dluhu.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen jsem chtel zminit, ze asi dobra uvaha je “noste masku i kdyz vam nic neni, potazmo vas covid-19 nesere, pac muzete byt bez priznaku a zastavite tak spis sireni” to zni jako plan.

    Tady je navod jak na ni, resp dva. Nevyvarovat, necistit, vyhazovat!

    [ OVERDRIVE @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19) ]

    Resp:

    Reuse Mask? DIY Mask? | 消費者委員會
    https://www.consumer.org.hk/ws_chi/news/2020/covid-19-diymasks

    Roušky a kritické myšlení #RouškyVšem (Petr Ludwig)
    http://www.youtube.com/watch?v=K5xy2n941jM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cesky sociolog, ktery dela hodne tvrdych dat a komentuje celou Ceskou spolecnost, pry (podle kritiky) je to kniha, kterou by si mel precist kazdy spolecne s Taberiho Opustenou Spolecnosti; papirove je to minimalne v kosmas.cz rozebrano


    Slepé skvrny [E-kniha] - Daniel Prokop | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/271736/slepe-skvrny/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ADELAJKA: To byl nadhernej strom! Na nekterych vetvich uz zacinaly rust mikrozahradky a pod nim je tune, kde bydli bobri (dokonce jsem jednoho zahlid)...

    Hezka prochazka, ni?!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: zena maka v lekarne a vedej to rano. Podle me to posilaj v batch
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINDRICH: Ja mam vodafone a mam, prislo v dobe, kdy jsem sem pastnul, Adela lezi vedle me, taky Vodafone a jeste nema. Takze smerovacema na bts to neni. // btw ja mam vodafone zamestnanecke cislo (ac nejsem zamestnanec, lina huba, hole nestesti... kazdopadne ja jsem jak neziskovka, tak i osvc.
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    OVERDRIVE: mam dva mobily jednim to prislo ve 13:50, druhym ve 22:51... nejaky racionalni duvod?

    jinak jeste ten botnet - je to zda se velky:

    Twitter:
    NVIDIA GeForce
    @NVIDIAGeForce
    PC Gamers, let’s put those GPUs to work.

    Join us and our friends at @OfficialPCMR
    in supporting folding@home and donating unused GPU computing power to fight against COVID-19!
    https://twitter.com/NVIDIAGeForce/status/1238496311776653312

    Coronavirus specific GPU projects are now available at folding@home. CPU projects coming ASAP. Join us in fighting against Covid-19! : pcmasterrace
    https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/fhb5e4/coronavirus_specific_gpu_projects_are_now/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SMS

    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---


    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    ChKO Meandry Odry - bobří strom
    KUATO
    KUATO --- ---
    OVERDRIVE: krasa, u nas je teprv tretinovy :o). prvni jarni "zelenina".
    OVERDRIVE: no, jeste je dost brzo, v noci byva dva dny v tydnu k nule..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Poznej bylynu

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Free: Simon Rattle conducts Berio and Bartók
    Free: Simon Rattle conducts Berio and Bartók
    https://www.digitalconcerthall.com/en/concert/53219



    The Philharmonie is closed – so we will come to you! Redeem the voucher code BERLINPHIL and use the Digital Concert Hall free of charge for 30 days (free access to all concerts and films in the Digital Concert Hall).

    The Philharmonie Berlin will be closed until 19 April – as a measure to counteract the spread of the Coronavirus. However, the Berliner Philharmoniker and Sir Simon Rattle have decided to give their planned concert with Berio’s Sinfonia and Bartók’s Concerto for Orchestra anyway: without an audience, exclusively in the Digital Concert Hall. A first broadcast on 12 March will then be followed by a repeat. Access is free. (koncert zacina dnes v 19:00)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    OVERDRIVE: Vody tam je až až, v jednu chvíli jsem ten nápad taky měla a tohle vypadá moc hezky. Zkusím to :)
    OVERDRIVE: To by určitě šlo. Jsme ted v Lipové v nájmu, ale je tu zahrada kterou můžem používat, i stan by určitě prošel a psi nejspíš taky.
    OVERDRIVE: Topinambury mi přijdou příští týden od jednoho id tady na Nyxu. Tak uvidím, jak se chytnou
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINDRICH: Zkusim Te pozvat az budu u kompa, vymyslim to
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Neco k cervum a snad i zajimavy kanal


    Mouční červi, potemníci potemníkovití: chov - update #2
    http://www.youtube.com/watch?v=Eh8OC_0XpCE
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    OVERDRIVE: je to repost. sem se s tim nechtel prepisovat.
    OVERDRIVE: do teamu rad, ale nepochopil jsem jak to funguje ani jak se to ovlada.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak koukam, ze zizaly se i prodavaji...

    Kde koupit žížaly do kompostéru? : Ekologický institut Veronica
    https://www.veronica.cz/otazky?i=213
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam