• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vsimli jste si, ze google ma uz taky dve ovladaci listy, podobne jako nyx.cz? V horni jsou videa, obrazky, all,... ale pokud napriklad vyhledavas polevku, bude v dalsi liste treba overview, recipies, people also search; a pri vyhledavani obrazku je u nich ikonka, ze nektere vedou na recepis?

    A misto Vodafone v nazvu operatora je ted cerstve napsano “Jsme s Vami - VF?”

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak dnes jsem varil tohle, doporucuju (rikaji jisti japonci, ze dobre udelane miso chutna jako eh... zenske pohlavi; myslim, ze do jiste miry maji pravdu) - ja sam je delam z houboveho vyvaru, zeleninoveho vyvaru (lenivci pouziji kostku bujonu), miso shiro a jakehokoliv druhu hnedych (rybickovatejsich) / zenenych (zelene chutnajicich) ras & bileho tofu

    Miso soup | KITCHENETTE
    https://kitchenette.cz/clanek/35-miso-soup
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: velmi aktualni, v nekolika zajimavych aspektech [famy adezinformace], maralicka nakaza, bezpecnostni situace a obava z vaznych nepokoju [taky jste za poslednich par dni nevideli ani jednoho policajta, a pritom mame vsichni zakrite tvare? kdy to nekomu dojde?], navic se jedna o Cinu....
    Poslechnete si, pomaha to treba doma mlcet, coz zatim nepotrebujem, ale je to obcas mile, cloveku se obcas dobre premysli, kdyz posloucha neci hlas, ktery neni interaktivni

    stejne mam radej normalni knihy, nez audio, ale jde to [mam problem u audia nedelat dalsi veci]

    Jinak vynikajici kniha je Jmeno Ruze, kde je dobry jak film, tak kniha, tak audiokniha
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Robert Hans Van Gulik Pavilón se smuteční vrbou část 1 Mluvené slovo Detektivka
    https://www.youtube.com/watch?v=sEzxosrilE8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak a ted jeste Ovcacek

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kamaraduv scriptik, ne, ze by to neslo splodit i perlem nebo tak, ale treba na IRC


    root@laptop:~# cat /usr/bin/corona
    #!/bin/bash

    curl -s https://www.worldometers.info/coronavirus/ |awk -v country="$1" '$0 ~ country {print;getline;print;getline;print;getline;print}' | head -n 4 | sed 's/<[^>]*>//g'| tr -d '[:blank:]' | awk 'NR==1{print "COVID-19 state in " $1 ": "};NR==2{print "Total cases: " $1};NR==3{print "New cases: " $1};NR==4{print "Total deaths: " $1}'
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Neni to tak souhrne, ale tak nejak, jen na zaskrt 600 deti ze 100 000, po zavedeni ockovani prave 0 pripadu.... (kazdopadne cisla niz fakt s rezervou, tedy to u deti), jo a nebylo to 1971 ale 1976
    —-


    Před zahájením očkování byla úmrtnost na řadu onemocnění skutečně vysoká. Například v Československu onemocnělo záškrtem až 600 dětí na 100 tisíc obyvatel, po zavedení očkování v současné době je výskyt prakticky nulový. Při tom na záškrt umírá jeden nemocný z 20 nakažených. Další závažné onemocnění je např. tetanus. Až 50 % nakažených může zemřít. Zavedení očkování proti tetanu vedlo k vymizení novorozeneckého tetanu u nás a nulovému výskytu v posledních desetiletích u všech obyvatel. V zemích, kde není očkování dostupné všem, stále umírá velké množství dětí na toto onemocnění. Na vzteklinu, která se přenáší ze zvířete na člověka, umírá 100 % těch, co se nakazí. Očkování po pokousání psem vede k záchraně života.

    Zdroj: https://www.babyonline.cz/ockovani-deti/pocatky-ockovani

    (Ale jsou i lepsi clanky, ja uz ovsem padam na hubu; kdyz by nekdo chtel, daruju mu svuj sanin z doby, kdy jsem se venoval argumentaci PRO ockovani a druha 1/2 je pak argumentace PROTI kastrovani psu za ucelem pozitivni zmeny povahy. Je toho asi 3000 stran a jsou tam nazory z obou stran, abych vedel, ac muj nazor minimalne v postoji k ockovani nelze zmenit. Ockovani je nutne, a sam mam ockovani snad proti vsemu, co muzu, az na encefalitidu a chripku, ktere musim obnovit. Stalo to majlant, ale platila firma. Touzim po ockovani na boreliozu a dengue, oboji bohuzel mam a ockovani neexistuje.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdysi jsem podobnymi statistikami mel tendenci svedcit realitou u lesan, co odmitaji ockovat deti. Plosne ockovani v prvnim pulroce a roce (ci jak to je) jsme zavedli povinne v 1971, kdy byla umrtnost deti do 5 let cosi jako 16 na 100, po plosnem zavedeni ockovani je to neco jako 3 na 100 000;

    Tyhle cisla berte z rezervou, dokazu je znova dohledat, ted cucam z nabufferovane pameti, jde spis o desetileti, a pak o ten pomer x/100 a y/100 000;

    Samozrejme ni to ani jednou neproslo, myslim, ze jsem nikoho nepresvedcil a byl z toho flamewar, ale ja nemam to srdce a svedomi to presto nezkusit, treba i nekolikrat. Obcas to i nekam sepisu, treba ted sem (i kdyz nepresne jak sloni noha).

    Taky je mi hrozne lito ruznych slonu a tigru a vubec vseho, co pouzivaji Cinani misto kure iho paratu, nebo antibiotik.

    Myslim, ze to byl Terri Pratchett, ktery napsal, ze je zvlastni, ze cesta ku svatosti temer vzdy zacina zahozenim hrebene a mydla. Z meho pohledu plati i pro rastafaraj sebranku (sam mam na hlave par dreddu, pac se mi to proste libi, kazdopadne je super, podivat se dovnitr, kdyz to clovek ustrihne;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zda se zapadni vedci o techto metodach opravdu neco vedi, dokonce se pokusili kontaktovat nejake “ajurvedske kliniky” odkud jedovate leky pochazeji, samozrejme bezuspesne. Jinak zda se, ze od 1950 se Indie ponekud vysvihla v life expectancy meritku, skoro o dvojnasobek, v 1950 zil prumerny Ind 37 let, dnes je to 71; tak nejak uvazuju, ze by to mohlo trosku ukazovat, ze od objevu antibiotik a pasterizace se maji lip nez poslednich par tisic let, ale furt jen tak nahlas uvazuju...

    Zdroj obrazku: https://www.worldometers.info/demographics/india-demographics/#median-age

    Zdroj citaci v anglictine je nize zminena studie toxicity ajurvedskych leku... resp: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4727589/#!po=26.1364


    One of the fundamental concepts governing Ayurvedic medical practice is that “man and the universe are composed of the same basic elements, and disease occurs if there is an imbalance.”7 It is due to this belief that heavy metals are intentionally added to several Ayurvedic medications and that processing of heavy metals results in their being non-toxic for ingestion.

    ...

    The process of detoxifying heavy metals has been described and includes the use of heat, sesame oil, buttermilk, cow's urine, plants, tamarind, and arsenic sulfide.15 However, numerous case reports of lead toxicity due to ingestion of Ayurvedic medications demonstrate the inadequacy of this heavy metal detoxification process.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole!!!
    ——

    In addition to testing BLLs, most individuals sent Ayurvedic supplement samples to be tested for metals by the University of Iowa State Hygienic Laboratory. Results of 182 of the Ayurvedic medications are available for review. Of the 182 supplements, 50 (27.5%) showed lead levels above California's maximum allowable daily level (MADL) for chemicals causing reproductive toxicity of 0.5 μg/day23 and FDAs recommended maximum level (RML) for industry of 0.1 μg/g of lead per candy,24 assuming a minimum daily consumption of 1 g of Ayurvedic supplements. The highest content of lead in an individual supplement was 43 200 μg/g. Eighty-seven (47.8%) of the supplements showed elevated levels of elemental mercury above California's MADL for methyl mercury of 0.3 μg/day25 with the highest concentration being 279 000 μg/g. Twenty-nine (15.9%) of the supplements had arsenic levels elevated above California's no-significant risk level (NSRL) for carcinogens of 10 μg/day with the highest concentration reported at 44 800 μg/g.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ze se k tomu jeste vracim: pri intoxikace rtuti fakt mrtvola dostane zinkovou rakev, pac je sama dost nebezpecne jedovata. Rikal mi typek z viroveho auditu, ze v Nemecku onehda nasli pani, taky sebelecba, a dekontaminovali dik ni cely barak...

    Trosku jsem to hledal a asi je na miste poznamenat, ze priblizne 20% ajurvedskych “leku” v sobe obsahuje arzen, rtut nebo kadmium, v mnozstvych, ktere uz rozhodne poskozuji organismus. Myslim, ze unas uz je nejaky zakon na to, ze tohle nedostanou pres hranice, ale asi bych si na to daval pozor (!!!)

    Zacalo se to zkoumat, kdyz spachala sebevrazdu cela komunita v indii, coz bylo asi 150 lidi... moc hezky, vlastne jsem rad, ze to vim, mel jsem obcas tendenci aspon zkusit, co ze to ajurveda vlastne je.


    Tady je nejaka studie, ke ktere si chci dohledat fulltext (a to ja jsem skripal zubama, kdyz na flasce balene vody v Bangladeshi bylo napsano, ze obsahuje 0,02% arzenu; taky jsem opustil cajovnu u cesty v Maroccu, ktera byla vyrobena z plechovych sudu, ktere puvodne obsahovaly prumyslove arzenove rozpoustedlo (rek bych, ze na tezbu zlata)).

    Takze nechce li clovek zmodrat a mit par dalsich rukou, na ajurvedu fakt bacha!!!

    (No offesne, kazdy to vidime jinak. Treba kdyz by se neco nepodarilo, nebo tak...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tohle je jeji prace, a ona sama

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vyroba ochranych prostredku (ano opravdu siju, i kdyz mi pak s detailem pohomhla Adel)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ona to ma totiz Adela jaksi narizene, ze si musi doplnit alespon zaklady znakove reci, kdyz dela na MoravskoSlezkem Kraji, oni totiz maji dokonce na dverich nalepku, ze urednici znakovkou mluvi.
    Vubec jsem netusil, jak moc je Ostrava co se uradu, zakonu a jejich implementace pokrokova. Vlestne se prej docela dost deje, ze Ostrava navrhuje socialni zakony pro celou Cr, coz je asi i tradici, pac tady byvalo hodne zle [a ted mozna zas bude]....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: tady je kdyztak ten upload ucebnice znakove reci, ale je to fakt velke, cca 7-8gb

    https://uloz.to/!m10YyzNo5Z4q/znakova-rec-zip
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak teta (plicarka) dnes protekcne sehnala peroxid, odeme alkohol a vcera nejaky respiratory... a rikala, ze videla rentgeny plic po covid-19 a prej to neni sranda, plice se pry dost rychle zajizvuji...

    Jinak prvne je to kupodivu videt na CT, az po 5 dnech na PCR/rychlotest.
    Infekcni jsi den pred projevenin priznaku.
    Rikala i jak probiha infekcnost a ma to nejaky prubeh, jakoze nejdriv z dechu, pak z hlenu...
    (Nepamatuju si tuhle cast presne, kdyztak se zeptam, pokud by nekdo chtel)

    Tohle je mega husty, Jermanova asi zvolena nebude, aspon doufam:

    https://video.aktualne.cz/...ehaji-panice-byli-zvykli-na-plne-sk/r~80ff48d26a9011ea80e60cc47ab5f122/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: On to mel v bednach a v tech byli bedynky po 6 nebo 9 ci kolik. Ale jo cinkal a muselo to vazit metrak.

    Ale zazitky, kdy jdes lesem do nejakyho krpalu a pritom koluje slehackovac, to nevymyslis.

    Pak jsem byl dost blbej, ze jsem nekomu ukazal rulik zlomocny (atropa belladona), taktez zvany certova tresen... sam jich od te doby mam v supliku krabicku, nikdy nevis, kdy budes potrebovat nekoho/sebe otravit atropinem ;)

    No a pak jsem to musel rozmlouvat par lidem, jako super pokus (ktery uz jsem na sobe podstoupil a zas az tak super to neni, zato se 3 dny nemuzes vychcat a 2 zaostrit)
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: 6k bombiček, to musel týpek hezky cinkat. Každopádně, tohle je záležitost tak maximálně na jeden večer. I tak ti to dělá z hlavy slušnou paštiku :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: CTJB = aka Co Ti Jebe? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam