• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Takze podleha schvalovani, tedy A.

    Ja to s tim vyvlastnenim zbrani myslim jinak, ne, ze to udela EU, to taky neresim, ale kdyz by zacalo byt nebezpecno, cekal bych, ze stat proste stahne zbrane, ve smyslu: co neni lovecke, budes muset odevzdat.

    Zas jako tchanova custom Merkel kulovnice, to je neuveritelna hracka, a je to primarne lovecke, ale je to lehounke (vyrazne lehci nez ma kuse), optiku to ma cirou jak vodni sklo, mit takovej objektiv na fotaku, skacu radosti. Tech 5 naboju v zasobniku a sesty v komore, delka jako natazena ruka...

    Tohle by museli zabavit taky, pokud by chteli, aby zmizely ty opravdu nebezpecne zbrane, ne jen nejake kratke a tak. Tezko rict jestli je to vubec smysluplne, ale dokazu si predstavit, ze to nejakyho blba napadne, pokud by prituhlo a nekdo opravdu parkrat pouzil zbran pro ochranu osoby a majetku.

    Kdysi me desive nasral kamos, ktery nasel na pude zakonzervovany Nagant po dedkovi a ten blb jej sel odevzdat. To v zivote nepochopim.

    Tak tak nejak to trochu myslim a LEX sleduju tak nejak z povzdali, vzhledem k tomu, ze jsme zbrojarska velmoc, zbrani mame na pocet obyvatel docela dost a navic vetsinou je vlastni vyssi stredni trida nebo/a byvali komousi. chtel bych videt tchana, jak odevzdava zbran za stovku s optikou za jeste kousek vic ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ja mam klasiku, tedy 470 mm (18.5 in). Uvahy nad narizenimi EU mmnt neresim, budu resit az bude aktualni. Myslim si ze proklickuji, jako vzdy.

    Jsem bezuhony, pracujici, mam dve deti. Jestli ja nejsem duveryhodny, tak uz nevim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ta samonabijecka Benelli: to uz ma hlaven nad 60cm delky? Asi jsem ji na zivo nikdy nevidel, navic mam tak nejak matnej dojem, ze to delaj v nejakem rozpeti, neco jako 500mm az 700?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: O x-sightu vim, par let z5 z toho bylo v USA hrozne halo, pac na Defconu/Blachatu nebo jine konfere, tak si hrozne uzil predvadcku nahackovaneho datoveho prenosu ;)
    Ale strilet rejsky/potkany, a ze jich je, takhle na dalku, tak to mi pripadne vysoce vtipny. Ja proste ciham, zapalim si dymku, sedim, natazeno zajisteno. Na 2-4m jej dam temer vzdy. Zaprve jsou to oprskle mysky, za b nemaji abstraktni predstavivost, ze vzdalenosti kam nevidi, dopadne meteorit. Jako lidi, nekteri ;)
    Potkana bych to kratkou asi nedal, vetsi operenec taky odleti.
    16J ... uvazoval jsem, jak moc by nekde na celnici vadila vzduchovka, ktera by tohle prekracovala. Ale to je jen ... uvaha.

    Blby je, ze zbrane ted neni kde koupit, jak maji zavreny kramy, jakoze kamenny, moc neposilaj ani pres net (sipy do kuse, vzduchovku ani nevim, zda bych takhle kupoval)... proto jsem tady psal, ze bych sel po zbranich, jako jedne z veci zanedbane castecne ve vybave, pac jak je videt, u nas kramy s munici a zbranema na netu vubec (nevim o zadnem zbrane & strelivo, co by sel ukecat na nakup zbrane A,B online, a to i kdyz budu mit zazadano a povoleno, potazmo do 10 dnu nahlasim)...

    Dalsi vec je pak samo znarodneni legalne drzenych zbrani v pripade problemu.

    Ale jasny je fakt: ze pokud nemas zbran pred-problemy, v dobe problemu fakt uz ji nekoupis (viz ted)


    Jinak za detailni postupy vyhodnocovani vhodne vzduchovky dik.

    Puskohled mam opticky, na kusi, a vcelku to jde i bez stavitelne casti pazby, mam ji zastrilenou na 40yardu, pac si s tim nemam kde hrat... 60m zahradu proste nemam, a treba do 200m bych cekal ranivy efekt, coz fakt nechces. Jednou jsem jako blb vystrelil po balisticke krivce ze 100poundoveho olimpijskeho reflexniho luku a cca o 200m dal to proslo taskovou strechou a sip zkoncil v podlaze pudy.... sousedum. Bojim!

    Ma to 175poundu/300fps a melo by to tak nejak tesne dat divocaka, ale proste s tim neni kde strilet. Zkus najit 200m strelnici, kam te pusti zastrilet kusi ;) myslim v Ostrave. Pro pistolniky jsi nezvykla blbost, pro lucistniky jsi pistolnik, a nezvykla blbost ;)

    Za postrehy dekuju, libi. (Mmchodem v postrave je problem i se strelnici na broky, coz uz me dost prekvapilo)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kdyz ted koukam na zkusenosti lovcu hlodavcu se zkusenostmi s X-Sight:

    Dobry je, ze to mmj funguje jako "webova kamera" pres wifi. Takze nekam das vzduchovku s X-Sight, na tablet si hodis obraz z X-Sight pres WiFi, venujes se jinym vecem a po ocku sledujes na tabletu, az vylezou krysy :-) Pak dojdes ke vzduchovce a je to tam :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste ad jemnost spouste - vyhnout se bullpup puskam a vzduchovkam (tahas za tahlo, ktere je vzdycky spatne), spoust vzdy vyzkouset predem, ptat se po regulaci spouste. Pripadne koupit digitalni tester odporu spouste (ja mam a taham ho i na srazy viz board od vedle).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Mam zatim jen nejakou kterou bych nedoporucil, kterou jsem dostal darkem a necham ji, aby ji postupne znicili decka. Az vyrostou, koupi se neco podle meho gusta.

    Co bych ale doporucil:
    1) "Strelivo" brat napr od JSB. Razi neposoudim, v CR podminkach je to slozitejsi, s max nebo spise "max" 16J.

    Tzn napriklad: http://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolky/exact-177/

    Bezne diabolky jsou junk, kazdy jiny, tzn letaji vsude mozne. Produkty JSB stejne rady jsou jeden jako druhy, letaji tudiz konzistentne do stejneho mista.

    Presne strelivo zpresni libovolnou zbran a to o dost. Ostatne tohle neni problem aby si kazdy sam za par korun vyzkousel a vysledky myslim prekvapi.

    2) Par veci o zbranich: Pozor na nutnost plneni vzduchu na plynovych (bomba), nehodi se vzdy a vsude.

    Pozitek ze zbrane je dan zejmena: Kvalitou puskohledu, jemnosti spouste, sily zpetneho razu (ja mam rad zadny ... coz u vzduchovky neni problem - teda pokud to neni splasena pruzinovka typu Slavie - nove pruzinovky uz se chovaji kulturne, plynove z principu minimalni zpetny raz).

    Detail:
    * Koupit puskohled, bez nej je skoda o nejake presnosti mluvit. Vzdy zkouset predem.
    - Ty elektronicke (napr. ATN X-Sight) stoji nejakou investici, vidi ve tme (protoze prisvit mimo viditelne svetlo), je snadne je nastrelit a ovladat, ve dne maji ale horsi kvalitu obrazu pri stavajicich nic moc sensorech a optikach. Nemusis se do nich koukat rovne, protoze koukas do displeye.
    - Ty opticke stoji par drobnych az brutalni investici. Jsou vyrazne narocnejsi na ovladani. Ty co stoji par drobnych jsou jen ke vzteku. Ano, i na vzduchovce.
    * Puskohled musi sedet co nejnize nad hlavni, jinak je ukrutny to serizovat oproti oblouku postupneho propadu strely.
    * Stavitelna licnice. Clovek musi koukat do (optickeho) puskohledu rovne, bez stavitelne licnice je utrpeni se okem "trefit". Kdyz se nekoukas rovne, bud houby vidis, nebo nestrilis rovne. Ten prostor kde musi byt oko je prekvapive maly, jak stranove, tak vzdalenosti (konkretni cm od ocnice).
    * Dvojnozka. Bez opory to nestrili rovne. Nejlepsi dvojnozkou je vycpany pytel, ale ten se jaksi spatne prenasi. Pokud ma byt puska prenosna i jinak nez s pytlem, je potreba dvojnozka a deka na kterou si lehnes. Dvojnozka musi za neco drzet. Pozor na pusky, kde neni dvojnozka na co nasadit. Tzn potrebujes tam idealne rail, v horsim pripade alespon ocko (jsou systemy jak to za to ocko chytit, protoze starsi pusky).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mmchodem co mas za vzduchovku?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: mmchodem vis, co mam na ikone? jednu z? potazmo co je v zahlavi auditu?
    V zahlavi auditu je typek, co dostal od Izraele vyznamenani jako celozivotni basnik, a doopravdy je to typek, co zabijel nacky.... pak uz s tim nebyl schopen prestat a mel takove nejake teorie, ze za 6milionu zidu da 6 milionu nemcu, nastesti mu to Hagana rozmluvila...

    A to na ikonce je tvar posledniho zida na ukrajine, a cely obrazek je tohle...

    To jen tak, abych se uvedl do souvislosti. a oboji pouzivam, abych si pamatoval, a abych mel rozum

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    neznal, a pobavilo. urcitej rad, ze uz je v tom, ze tri blbci povstanou, za kazdej padlej strom

    Strom - Jaroslav Samson Lenk
    http://www.youtube.com/watch?v=_kdTmriVCFs
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Vzduchovku bych opravdu doporucil, je to uzasna vec v CR podminkach, kdy nesmis strilet legalne mimo strelnici (a mimo sebeobranu) ani tou malorazkou. Ale vzduchovkou ano.

    Ty moderni jsou uz velmi povedene.

    Ja to pouzivam proste proto, abych si mohl ve sklepe legalne zastrilet (mam tam dlouhou chodbu).

    Skudce nezavidim a preji hodne stesti na reseni :-(

    Psi mi delali bohuzel hromadky na predzahradce pred barakem, pomohla rada kamarada, kdy jsem (stejne jako on) vysypal na predzahradce hromady chilli, takoveho toho praskoveho. Od te doby se memu a kamaradovu pozemku pejsci vyhybaji a nemusim tam uklizet jejich hovinka.

    Mozna by to nejak podobne pomohlo Tobe i ted, ale nevim co presne resis.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    Istanbul police fire rubber bullets at protesters
    https://www.youtube.com/watch?v=TWt6nhzK8c0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Hele ba naopak - brokovnice je praveze jedina palna zbran, ktera umoznuje snadne pouziti jako less-lethal weapon.

    Nabijes to tzv "gumolecbou", treba temahle:

    https://www.sellier-bellot.cz/produkty/brokove-naboje/specialni-brokove-naboje/detail/63/

    A nasledne to silene boli, ale nezabiji. Teoreticky, pokud cil neni k hlavni prilis blizko, pak leta i ta guma skrz.

    Nabizi se samozrejme moznost do trubky nabit za sebou 2x guma a nasledne uz "normalni".
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Viz muj predchozi prispevek, pest jde taky pryc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Aktualne bych potreboval silnou vzduchovku nebo .22, pac mam na zahrade skudce.
    Psi (to je specificky problem nezvladnute vychovy a agrese od sousedu) resim 6mm bb-gun, to same skudce... rejsci ani 6mm plynem hnanou kulicku neustoji, s tim, ze to mi bohate staci.
    Na obranu jsem vzdy ochoten pouzit nuz, boxer nebo cokoliv, co mam po ruce. No regret, no remorse. Kdyz jsi z Olomouce a mas 25 let ciro vis, ze kdyz do tebe kope pet plesek, chces bud dobreho kamose, rychle nohy, nebo hromadu zoufalstvi.
    Brokovnici (a to s hlavni A, tedy pod 60cm) a s jemnym brokem (27kusu na patronu), chces pro pripady, kdy vzduchovka je malo.
    Hlavne chces oholit ciro, vyndat piercingy, vypalit hromadu chlastu, aktivovat sve medicinske dovednosti a do niceho se nemychat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Diky za tip s Respilon R-Shield. Vzal jsem je teda zbabele z aukra, ale zatim vyhovuje. Nemam jak otestovat jeho vlastnosti, ale misto bezne rousky snad staci bohate.

    Ocenuji zejmena snadne nandavani/sundavani, protoze mam 5yo + 3yo deti. Resit nandavani/sundavani rousky na dvou detech v tomhle veku byl horor. Tez je super, ze regulace snurkou vzadu umoznuje i velikosti pri kterych to sedi i na jejich detske lavicky.

    Vytknul bych akorat to, ze je tezke sehnat jine nez ty cerne a jeste s tim logem pesti. Vypadame v tom jak rodina teroristu, coz mi prijde opravdu nepovedene :-( Zejmena v situaci, kdy se teoreticky muze zacit rabovat, je mi velmi neprijemne, ze nosime na obliceji tohle :-(

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Zatim 2 kratke a kuse... nic z toho se jeste nejaky cas neodvazim pouzit. Mmchodem nemyslim, ze kdyz pujde z tlustych do tenkych, bude osobni zbran stacit. Ja popravde cekam valku, nebo velke lokalni konflikty. Nicmene s Tebou souhlasim, a brokovnici nevnimam jako zbran pro normalni obranu domova, nic takoveho neexistuje. Brokovnice, jako jina zbran, je bud zabij, nebo se na to vyser a vnimam ji jako survival zbran v tom smyslu, ze nekdo ty zdivocele psy strilet bude muset (Olomouc: 130k obyvatel, 75k registrovanych psu)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam